İlköğretim Yorum ve Soruları 2014 Eylül anneleri ilkokul konusu.

Bende annelerin bu çocuğum ezilir mi, minnoş tavırlarına uyuz oluyorum açıkçası. Kurallar belli tek sizin çocuğunuz yok yani kurallar herkes için.
Ayrıca ram den herkes rapor alamıyor. Benim kızım 600 gram doğdu aşırı minyon ona bile vermediler herhangi bir sağlık sorunu olmadığı için. Wc sorunu falan tabiki bizde de vardi ama cocuklar bizden güçlü hepsini aşıyorlar. Ramdan rapor alan çocuklar özel öğrenci statüsünde oluyor okulda özel eğitim alıyorlar ayrıca bu durum raporlaniyor.
Minnoş tavır mı yapmayın yahu ben çocuğun okuldan soğumasını istemiyorum. Her gün okula ağlayarak girmesini istemiyorum. Ayrıca o raporu alanlar asla özel eğitim almıyorlar. Sadece bir sene geç başlıyorlar. İlla bir yerde ahkam kesen olacak😁😁😁😁

Yani bende zamanında başlamalı diye düşünüyorum. Ama bazı öğretmenler ve anneler geç başlatmak daha iyi diyor. İnsanın aklı karsiyir. Ama zaten okula kayıt yaptiridik bile.hayirlisi olsun kuzulara
Ben de öğretmenim. Bazı öğrencilerim ortaokulda bile algısal sorunlar yaşıyorlar ve baktığımda çoğu diğerlerinden yaşça ve fiziksel gelişmişlik olarak küçük yani kendilerini sınıfta kötü hissediyorlar sorunu kendinde arıyorlar. Hatta bununla ilgili Gülse Birsel'in bir yazısı var. Tavsiye ederim okuyun. Tabi ki bütün fikirlere saygım var ama uyuz olmak ve minnoş tavır gibi ukala yorumlar başkasına üstten bakma durumu hiç hoş değil.

Anlamadığım neden erteliyorsunjz ki? Bu sene de gitse ağlayarak gidecek diğer senede gitse ağlayarak gidecek. Hepimiz ağladık alıştık. Yaşıda tam bence gönderin daha sonraki yıllarda sizi suçlayabilir. 1 senemi yedin gibi sözler söyleyebilir.

Anlamadığım neden erteliyorsunjz ki? Bu sene de gitse ağlayarak gidecek diğer senede gitse ağlayarak gidecek. Hepimiz ağladık alıştık. Yaşıda tam bence gönderin daha sonraki yıllarda sizi suçlayabilir. 1 senemi yedin gibi sözler söyleyebilir.
Evet o durumu da düşünüyorum ve bir arkadaşımla görüştüm kendisi ilkokul öğretmeni. Bana Eylül döneminde bir gelişimine bir bakalım ona göre bir yol haritası izleyelim dedi.

Bir de şöyle bir durum var. Sınavlardan aynı puanı alan çocuklarda öncelik yaşı küçük olana tanınıyor. Aslında bu açıdan bakınca da avantaj gibi bu durumu😁

Evet o durumu da düşünüyorum ve bir arkadaşımla görüştüm kendisi ilkokul öğretmeni. Bana Eylül döneminde bir gelişimine bir bakalım ona göre bir yol haritası izleyelim dedi.
Bildiğim kadarıyla 1. Sınıfa uyum sağlayamayan öğrencileri öğretmenleri yönlendirip anaokuluna gönderiyorlar. Eğer uyum sağlayamazsa yönlendirirler

Ben de öğretmenim. Bazı öğrencilerim ortaokulda bile algısal sorunlar yaşıyorlar ve baktığımda çoğu diğerlerinden yaşça ve fiziksel gelişmişlik olarak küçük yani kendilerini sınıfta kötü hissediyorlar sorunu kendinde arıyorlar. Hatta bununla ilgili Gülse Birsel'in bir yazısı var. Tavsiye ederim okuyun. Tabi ki bütün fikirlere saygım var ama uyuz olmak ve minnoş tavır gibi ukala yorumlar başkasına üstten bakma durumu hiç hoş değil.
Pardon ama yazdiklarimdan uyuz olmak, üstten bakmak yada ukala yorumları nerden çıkardınız. Aklımın ucundan geçen şeyler değil. Yazdıklarımı bir daha ve sakince okuyabilirsijiz sevinirim.
Sadece okula kayıt sürecinde kafamın karıştığini, ortaokul döneminde sorun yaşama ihtimalini göze alarak kayıt yaptırdığımi söyledim.

Minnoş tavır mı yapmayın yahu ben çocuğun okuldan soğumasını istemiyorum. Her gün okula ağlayarak girmesini istemiyorum. Ayrıca o raporu alanlar asla özel eğitim almıyorlar. Sadece bir sene geç başlıyorlar. İlla bir yerde ahkam kesen olacak😁😁😁😁

Hayır o 66 aylık çocuklar okula alındığında geçerliydi. Şimdi çocuk 72 aydan ufaksa raporsuz anne baba dilekçeyle vermiyor. Ama 72 aydan büyük çocuğa gidip eskisi gibi hastanden rapor alamıyorsunuz. Gidip ramdan almanız lazım. Onu da çocukta gerçekten bir sıkıntı yoksa vermiyorlar. Yani zaten çocuğunuz minyon diye çekingen diye rapor alamazsınız. Eğer rapor alırsanız da bu sistemde kalacak.

Pardon ama yazdiklarimdan uyuz olmak, üstten bakmak yada ukala yorumları nerden çıkardınız. Aklımın ucundan geçen şeyler değil. Yazdıklarımı bir daha ve sakince okuyabilirsijiz sevinirim.
Sadece okula kayıt sürecinde kafamın karıştığini, ortaokul döneminde sorun yaşama ihtimalini göze alarak kayıt yaptırdığımi söyledim.
Yok yorumum sizinle alakalı değildi. Üstteki bir yorumla ilgiliydi. Ama tabi sizden alıntı yapınca üstünüze aldınız.

Eskiden çocuğun e okuluna islenmiyordu..su an e okulda "kaynaştırma öğrencisi " olarak işleniyor öğrenci.

Hayır o 66 aylık çocuklar okula alındığında geçerliydi. Şimdi çocuk 72 aydan ufaksa raporsuz anne baba dilekçeyle vermiyor. Ama 72 aydan büyük çocuğa gidip eskisi gibi hastanden rapor alamıyorsunuz. Gidip ramdan almanız lazım. Onu da çocukta gerçekten bir sıkıntı yoksa vermiyorlar. Yani zaten çocuğunuz minyon diye çekingen diye rapor alamazsınız. Eğer rapor alırsanız da bu sistemde kalacak.
Yine önce hastahaneden alınıyor rapor...sonra ram da eğitsel yerleştirmeye dönüştürülüyor

Yine önce hastahaneden alınıyor rapor...sonra ram da eğitsel yerleştirmeye dönüştürülüyor
Demek istediğim eskisi gibi kolay değil. Çocukta gerçekten başlamaması için gerekçe olmalı. Minyon yada çekingen diye 72aydan büyük bir çocuk rapor alamıyor artık

Bizim zamanınızda sınıfta bir minyon olurdu bir şişman olurdu bir zeki bir daha az zeki kimi şakacı kimi içine kapanık . böyle büyüdük okuduk geçtik ne minyonu dövdüler ne içine kapanık olanı ezdiler. güzel bir çocukluk yaşamışız.

Demek istediğim eskisi gibi kolay değil. Çocukta gerçekten başlamaması için gerekçe olmalı. Minyon yada çekingen diye 72aydan büyük bir çocuk rapor alamıyor artık
Aslında minyon diye hala veriliyor...fiziksel gelişim geriligi diye alan 2 öğrencim var bu yıl...ha bir yılda çok bir görüntüleri değişmedi ama yapabilirlikleri ..ozbakim vs.becerileri iyice pekişti ..bu da beraberinde özgüveni getiriyor.Fiziksel olarak çocuk yaşıtlarına göre daha zayıf ve kısaysa doktor doktor gezip rapor verecek kişiyi aramak bulabilmek lazım yani ..bu da pek kolay olmuyor.

Arkadaşlarından küçük olmayacak. Seneye okula başlayacak çocukların hepsi 2014 doğumlu sonuçta. Ben sınıf öğretmeniyim. Bu sene 2013 doğumlular başladı. Hatta bu sene benim 2014 mart doğumlu 3 öğrencim var. Yani seneye kızınız tam okul yaşında olacak, küçük değil.
C Cevizlipeynir sizin de öğretmen olduğunuzu okudum. Sizden de görüş rica ediyorum.
benim kızım 2014 Aralık doğumlu. Bebekken alerjik bir bebekti o yüzden biraz da minyon. Ayrıca kronik böbrek yetmezliği hastası. Wc de ekstra ilgi gerekiyor bu yüzden. Bu sene başlaması konusunda kararsızım. İki sene kreşe gitti. Aklım çok karışık ana sınıfı mı 1.sınıf mı olmalı ?

Son düzenleme:
C Cevizlipeynir sizin de öğretmen olduğunuzu okudum. Sizden de görüş rica ediyorum.
benim kızım 2014 Aralık doğumlu. Bebekken alerjik bir bebekti o yüzden biraz da minyon. Ayrıca kronik böbrek yetmezliği hastası. Wc de ekstra ilgi gerekiyor bu yüzden. Bu sene başlaması konusunda kararsızım. İki sene kreşe gitti. Aklım çok karışık ana sınıfı mı 1.sınıf mı olmalı ?
Çocuğunuzu en iyi siz bilirsiniz. Eğer yapamaz diye düşünüyorsanız dilekçe ile sonraki seneye erteleyebilirsiniz. 2014 Ekim- Kasım- Aralık doğumlu olanlar veli isteği ile erteleyebiliyor.

2014 Eylül doğumlu kızım var gelişimsel sorunu yok 2 sene ana okuluna gitti tbi bu sene yarım gitmiş oldu malum korona yüzünden bu sene de hastalık yüzünden göndermek istemiyor babası korona dan korkuyoruz ya orada dikkat edemezse diye bu sene erteleyip seneye versek cok mu geç kalmış oluruz acaba ilerde sorun yaşarmıyız C Cevizlipeynir

Rbcl Rbcl cocugunuz eylul itibari ile 72 aylıkken nasıl okula başlamasını erteletmeyi düşünüyorsunuz?

Merhabalar, kusura bakmayın mesajınizi görmemişim. İlkokul için beklemeniz daha doğru olur. Benim yaşadığım yerde içerigi doyurucu devlet anaokulları var. Eğer anasınıfindan sıkılır diye düşünürseniz siz de anaokullarıni araştırabilirsiniz.

X