2014 İkiz Anneleri Paylaşım Alanı

bebeklerinizin cinsiyeti nedir?

• kız*erkek

OY: 18 26,9%
  • erkek*kız

OY: 7 10,4%
  • kız*kız

OY: 13 19,4%
  • erkek*erkek

OY: 29 43,3%

• Ankete Katılan
    67
Slm kızlar,nasılsınız?umarım bütün anneler ve tatlı bebişleri iyidirler.
Ben 1 şubatta doğum yapmıştım,5 ayımızı bitirdik çok şükür.her yeni gün yeni yeni güzellikler ve daha farklı problemlere bırakıyor yerini.günlerin nasıl geçtiğini bile anlayamıyorum :)
Siz neler yapıyorsunuz,nasıl geçiyor günleriniz

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Ay nolsun canım gaz muhabbeti iste vok sukur geciyo bizim bu ara daha rahatız agulara başladık etrafı seyrediyoruz aksama kadar emzir gaz cikar salla uyudu uyumadı kaldır indir bi bakıyorum aksam olmus ben bitmisim...:)
Canim 40 gunlukten 7 aya kadar hic de fena degildi uykulari,7. Aydan sonra gunduz yaptiklarini gece de yapmak isteyip uyumamaya basladilar, 3 saat 4 saat gece ayakta duruyorlardi.canimiz cikiyordu.simdi simdi duzelmeye basladi.her bebek farkli hepsi boyle olacak diye birsey yok tabii.

Masallah cok iyi bir haftada Dogum yapmissin canim hayirlisiyla buyut yavrularini saglikla insallah.sikintili zamanlari atlatiyorsun,etrafi incelemeye kurcalamaya basladiklarinda daha zevkli olacak.
Canim ben hep buralardayim,haziran annelerinde devamli yaziyorum,sormak istedikleriniz olursa buradan yanitlarim tabii ki.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Vok sukur canım ya saglikla kucağımıza aldık dedigin gibi etrafı seyrediyorlar artık gazımız azaldı baya eski günlere nisbetten rahatladım biraz ama ikiz annesi ne kadar tahat olabilir ki?
Uzun zaman aradan sonra MERHABA,
Bir zamanlar kocaman karnimla saga sola dönemedigimden uykusuz gecen gecelerimde takip ettigim bu foruma bu kez anne olarak MERHABA!
37.haftamda 3,250 gr agirliginda kizim ve 3.400 gr agirliginda oglum dunyaya geldi. Hamileligimde toplam 9 kg almistim ve tamamindan dogumum esnasinda kurtuldum. Bebeklerim suan 3 aylik ve göbegim hic yok.

Kendisi ve esi doktor olan biri olarak ikiz hamilelere 5 tavsiyem var.

1) Günde 3 lt su ictim. Sabah sisemi esim doldurur yanima koyardi ve aksama kontrol ederdi:-)

2) Hamileligimde stresten uzak durdum, rapor alarak hic calismadim. Kanamam veya rahim agzi acilmam olmadigi halde sik sik yatarak istirahat ettim. Ikiz gebelik oldugu icin hizli yürüyüste dahil spor hic yapmadim. Ayakta 3 saatten fazla kalmadim. Hicbir ev isi yapmadim.

3) Karnim hic catlamadi çünkü sabah aksam linerac krem ve bebe yagi sürdüm.

4) Bebeklerim 3 kg dan fazla iken toplam 9 kg aldim cünkü seker, cikulata, pasta, börek, kizartma, cips, gazoz, kutu meyvesuyu gibi seyleri agzima koymadim. Hergun 1 avuc ceviz, 1 yumurta yedim ve 1 lt light süt ictim.

5) Ikiz anneleri erken dogurur muhabbetlerine kulak tikadim ve bu muhabbetleri yapanlardan uzak durdum.
Dogum yapan arkadaslara ikiz bebek bakma sabri:) ve tez vakitte ikiz annelik logusa bunalimindan cikmalarini(ben 2 ayda zor ciktim!) ve dogum yapmamis arkadaslara hayirli dogumlar dilerim.
Masallah canım gercekten iyi kilolarda dogum yapmışsın..rahmin de bu kilolar için yeterliymis demekki ben 37+1 de dogum yaptım..kilolarımız 2525-2575 di..daha az bekliyorduk cunku doktor bana rahmin artık kapasitesini doldurdu daha fazla beslemiyo buyuyemiyor demisti..bu dogum meseleleri biraz da anatomik yapiyla da alakalı..gercekten az kilo almışsin ben 12 kilo aldım ama o saydığın herseyi yedim 😂😂 doğumdan sonra 10 lilo gitti cok sukur depresyona girmedim hala 2 kilo fazlam var kiyafetlerimin hepsi oluyo ama eskisi kadar fit degilim tabiki zamanla toparlar ins..bu arada 29 haftadan sonra doktor tavsiyesiyle gunde 1 saat yürüdüm..

Son düzenleme:
Yaş 23
13.09.2014 beklenen doğum tarihi iken
Erken doğum tarihleri 19.07.2014
ilk doğum
erkek*erkek
Mehmet Eren - Alperen
çift yumurta ikizleri
Yozgat
Genel Anestezi

31 haftalık erken doğum yaptım

Yaş 23
ilk doğum
erkek*erkek
Mehmet Eren - Alperen
çift yumurta ikizleri
Yozgat
Genel Anestezi

Canım hayırlı olsun bebeklerin nasıl kiloları durumları iyidir ins..

Yaş 23
ilk doğum
erkek*erkek
Mehmet Eren - Alperen
çift yumurta ikizleri
Yozgat
Genel Anestezi

Canım hayırlı olsun, Rabbim sağlıcakla büyütmek nasib etsin kuzularını. Son durumları iyidir inşallah.

Ay nolsun canım gaz muhabbeti iste vok sukur geciyo bizim bu ara daha rahatız agulara başladık etrafı seyrediyoruz aksama kadar emzir gaz cikar salla uyudu uyumadı kaldır indir bi bakıyorum aksam olmus ben bitmisim...:)

Vok sukur canım ya saglikla kucağımıza aldık dedigin gibi etrafı seyrediyorlar artık gazımız azaldı baya eski günlere nisbetten rahatladım biraz ama ikiz annesi ne kadar tahat olabilir ki?..

14 aylik oldular hala uyku sorunumuz var.gercekten rahatlik yok bize.dogdu dogali oglum Beni cok yoruyor.hala uykusundan besyuz kere kalkiyor.Allah hepimize sabir versin.

14 aylik oldular hala uyku sorunumuz var.gercekten rahatlik yok bize.dogdu dogali oglum Beni cok yoruyor.hala uykusundan besyuz kere kalkiyor.Allah hepimize sabir versin.

Neden öyle canım yykuları?huymu yoksa biyerlerimi ağrıyo acaba gaz samcısı falan bitmiştir gerçi

Neden öyle canım yykuları?huymu yoksa biyerlerimi ağrıyo acaba gaz samcısı falan bitmiştir gerçi

Doktor kopek dislerini cikardigini soylemisti.ishal iki gundur.zaten hastaydi haftalardir.buhar makinesi aldik onunla toparlandi.aliskanliktan bence.cunku bir yasini gecmis bir cocuk gece acikmaz.en az 3 kere biberon iciyor bitince bas bas bagiriyor.annem yanimdayken sorun olmuyor o kadar,ama yalnizken tahammulsuz oluyorum.simdi de yalnizim.bunaldim.ogle uykusunda bile cok kalkar oldu.sallamayi birakmistim uyuyordu kendi kendine, sallanmak istiyor yine.ne zormus cocuk buyutmek.

Doktor kopek dislerini cikardigini soylemisti.ishal iki gundur.zaten hastaydi haftalardir.buhar makinesi aldik onunla toparlandi.aliskanliktan bence.cunku bir yasini gecmis bir cocuk gece acikmaz.en az 3 kere biberon iciyor bitince bas bas bagiriyor.annem yanimdayken sorun olmuyor o kadar,ama yalnizken tahammulsuz oluyorum.simdi de yalnizim.bunaldim.ogle uykusunda bile cok kalkar oldu.sallamayi birakmistim uyuyordu kendi kendine, sallanmak istiyor yine.ne zormus cocuk buyutmek.

Ah canım benim kıyamam:KK43:3 kere cok fazla ya vermesen ağlıyomu emzikle kandırsan

Ah canım benim kıyamam:KK43:3 kere cok fazla ya vermesen ağlıyomu emzikle kandırsan

Emzigi verdigim an eliyle alip firlatiyor cok sinirleniyor.kanmiyor ki,cok sinirli.sulandirdim mamayi olmadi,Su verdim olmadi.illa o igrenc mamayi icecek.bir gun kirilacak bu aliskanligi ama bakalim ne zaman.

Sabret zor ama uyku bizde daha oncede yazmistim hat safhada idi dediğin gibi oglen 45 dk uyuyacak 2 kere kalkar tahammül edemiyorum demisin hak veririm inan biz daha yeni duzeliyoruz 3 sene canim cikti hele gece yer yatagi yaptim 3 cumuz yattik hatta kisin ortasinda vazgectim usumeye baslamistim senin kiler vaktinde dogdu dimi biz 30 haftalik dogduk bakimlari yani sira oglum 3 kere beyin ameliyatı oldu kizimda 2 kere goz sen yanlis anlama sakın bakimlari saglik problemi olmadigi sürece viz geliyor inan birde erken dogumun sikintilarini yasamak hastanelerden eve gelememek psikolojik olarak bitmiş durumdayim es ve aile problemleri yaninda cabasi sadece sabret zamani geldiginde duzuene girecek inşallah

Sabret zor ama uyku bizde daha oncede yazmistim hat safhada idi dediğin gibi oglen 45 dk uyuyacak 2 kere kalkar tahammül edemiyorum demisin hak veririm inan biz daha yeni duzeliyoruz 3 sene canim cikti hele gece yer yatagi yaptim 3 cumuz yattik hatta kisin ortasinda vazgectim usumeye baslamistim senin kiler vaktinde dogdu dimi biz 30 haftalik dogduk bakimlari yani sira oglum 3 kere beyin ameliyatı oldu kizimda 2 kere goz sen yanlis anlama sakın bakimlari saglik problemi olmadigi sürece viz geliyor inan birde erken dogumun sikintilarini yasamak hastanelerden eve gelememek psikolojik olarak bitmiş durumdayim es ve aile problemleri yaninda cabasi sadece sabret zamani geldiginde duzuene girecek inşallah

Moontorrent senin oykunu okudum oglunun durumunu felan hepsini biliyorum senin yaninda ben simarik kaliyorum allah sana da ona gore sabir veriyor,beterinden korusun insallah.benimkiler 37 haftalik dogdu kuveze girmeden eve geldik bebeklerim cok iyiydi ama ben kotuydum cok agir psikolojik rahatsizliklar gecirdim.bebeklerimi istemiyordum seslerini duyunca titremeye basliyordum,cok cok kotu gunlerdi'allah kimseye yasatmasin.

Biz dogdugumuzdan beri yer yatagindayiz,mis gibi karyolalarimiz oyle duruyor odalarinda.cok alistilar yayilarak yatmaya,iki koca yer yatagina sigamiyorlar.hep parkenin halinin ustunden topluyorum.biberon da kesmiyor artik sallanmak istiyor oglum.sanirim dis cikartacak.

Yanlis tabii ki anlamadim,hepimizin sorunu kendine agir,ben hala tam alisamadim bebeklerime.o yuzden tahammulsuzlugum belki de.rabbim evlatlarimizla sinamasin hicbirimizi.

Seninde sinavin bi sekilde demekki canim simdi yanlarindayim yataklarinda uyuyorlar cok şükür bizde 2 yasa dogru basladikki uyumaya oğlum 20 aylıkken sant ameliyatı oldu en son ameliyat sonrası da sikintiliydi hep yerdeydik yani antidepresan kullaniyormusun bilmem ama kullanmasini tavsiye ederim kendini astiktan sonra gerisi geliyor sen kendinle baris ilk once çocuk la uğra smak zor heleki yas ilerleyince dahada bunaltiyorlar insani kolay gelsin ne diyeyim

Seninde sinavin bi sekilde demekki canim simdi yanlarindayim yataklarinda uyuyorlar cok şükür bizde 2 yasa dogru basladikki uyumaya oğlum 20 aylıkken sant ameliyatı oldu en son ameliyat sonrası da sikintiliydi hep yerdeydik yani antidepresan kullaniyormusun bilmem ama kullanmasini tavsiye ederim kendini astiktan sonra gerisi geliyor sen kendinle baris ilk once çocuk la uğra smak zor heleki yas ilerleyince dahada bunaltiyorlar insani kolay gelsin ne diyeyim

Ilk zamanlar damla damla da olsa sutum geldigi icin bitkisel ilaclar kullaniyordum,duzelmeyince mecburen kimyasal ilaclara gecirdi doktor.gunde 4 ogun antidepresan aliyordum,ne aci ki cocuklarimin dogumunu ve sonrasini hatirlamak istemiyorum.Dogum yaptim,esimle cocuklarimla bir resmim yok hastanede.simdi ozeniyorum o insanlara.
Cok gecmis olsun kuzular minicikken ne kadar agir ameliyatlar gecirmisler,insallah bir daha hic bozulmaz sagliklari,canindan can gider insanin,kolay mi beyin ameliyati.masallah sana da,herkes bas edemez.Allah beterinden korusun.

Bugun parkta ikizleri 4,5 yasinda olan bir kadinla karsilastim.sohbet ettik,hala yer yataginda yatiyorlarmis,ikisi de annelerinin elini tutuyormus Oyle uyuyormus.biraktigim an uyaniyorlar dedi.kendini kurtarmaya bak yer yatagindan dedi.ama Ben yer yataginda onlarla birlikte yatmiyorum.zaten cani Dar bir insanim,yatamam ki.o yasa gelip hala uyku sorunlarinin olmasi da enteresan geldi.27 haftalik dogmuslar.ikisini de ayri odalarda uyuturmus ki,bence bir ikiz annesinin yapacagi en buyuk hata bu.birbirilerini yiyorlar cok kavga ediyorlar dedi.gercekten Oyle mi ya.ayri cinslerde de bu kadar kavga olur mu ki.

Son düzenleme:
Bu topik kimsesiz kalmis cunku butun anneler is basında uykusuz ve yorgun ins en kısa zamanda toplasalim kızlar bastaki yazılara baktım da hamislik de ne guzeldi ...

Yaa sorma canım, aynen dediğin gibi oldu. Her gün bir önceki güne hasret kalıyoruz.Uykusuz geceler yoruyor en çok da. Çok şükür bu günümüze ne diyelim. İnşaallah çok daha güzel günler göreceğiz. Vee ben de hamişliği çok özleyenlerdenim.:anneadayı::anneadayı:
Bi de doğum yapan annelerimiz bilgilerini yazmadıkları için tablomuz da eksik kaldı..:KK43:

X