2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
maşallah kızlar göbişleriniz pek güzel çıkmış. benim göbiş hemen göğüslerimin altından başlıyo yukarda duruyo:):KK49:
bu arada tiroid tahlilim normal çıktı sevindim:)

evet cnm hamilelikte hiç tuz yenmeyecek diye bişey yok iyot almamız gerek. ödem artıyorsa azaltmak gerek. ben de hipotiroidi var sende de mi aynı? hatta az önce hastaneden geldim tiroid tahlili verdim yarın endokrin doktorundan randevum var.

Aynen,hipotiroid ve hashimoto.
Hergün ilaç içiyorum.Bak ben şöyle yaptım,her ay test sonucumu endokrine götürüyodum,doktora her ay gelmesem olur mu dedim,o da bana olması gereken değerleri yazdı.O zaman kendin her ay tahlil yaptır,sonuçlar iyiyse gelme dedi.İLacı da reçetesiz veriyo eczane,düşük doz çünkü.(euthyrox)
İstersen sen de böyle sor,her ay insan yoruluyo.:KK16:

Hergün ilaç içiyorum.Bak ben şöyle yaptım,her ay test sonucumu endokrine götürüyodum,doktora her ay gelmesem olur mu dedim,o da bana olması gereken değerleri yazdı.O zaman kendin her ay tahlil yaptır,sonuçlar iyiyse gelme dedi.İLacı da reçetesiz veriyo eczane,düşük doz çünkü.(euthyrox)

ben geçen sene bu sıralar tiroid bezi iltihabı yaşamıştım. baya kötü geçmişti. ondan sonra tiroid bezim iflas etti ve hiç hormon üretmiyo. yani hipotiroidiyim. benim doktor 6 haftada bir kontrole gel diyo. 6 haftalık kullanmam gereken dozajları yazıyo. benim doktor sürekli dozajı arttırıyo o yüzden kendim ayarlayamıyorum cnm. aslında doğru söylüyosun belki doktora sorayım da bana mail adresini vermişti. mail olarak sonuçları gönderip bilgi alabilirim.

bu arada sen de 12 kilo falan alanlardansın yanlış hatırlamıyorsam. ben de 12 kilo almış durumdayım. bunun sebebi tiroid hastası olmamız olabilir bence. bunu da bi doktora sorayım ben yarın.

canım bende hipotiroid hastasıyım. her ay kan veriyorum. endokrin doktoru her ay gelmen gerekiyor dedi. ve kendi hastanesinden takibini yapacağını söyledi

kızlar benm göbüşüm bi tuhaf duruyo yaa :KK43:

Maşallah sana da bebeğine de canım. Herkesin vücut tipi farklı, bence bir tuhaflık yok. Daha yolun yarısındasın, büyür-yukarı çıkar daha:107:

maşallah kızlar göbişleriniz pek güzel çıkmış. benim göbiş hemen göğüslerimin altından başlıyo yukarda duruyo:):KK49:
bu arada tiroid tahlilim normal çıktı sevindim:)

Gözün aydın canım:KK24:

canım bende hipotiroid hastasıyım. her ay kan veriyorum. endokrin doktoru her ay gelmen gerekiyor dedi. ve kendi hastanesinden takibini yapacağını söyledi

Geçmiş olsun arkadaşlar, inşallah hamleliği sıkıntısız atlatırsınız.

Doğumdan hemen sonra sünnet konusunda bilgisi-fikri olan arkadaşlar paylaşabilir misiniz lütfen?:107:

Bende sürekli takma taraftarı değilim ama doğumdan sonra kızıma takabilirim =)
Güzel olur anne-kız uyum içerisinde...

ben de bayılıyorum,doğum yapıcağım hastane yenidoğanların fotoğraflarını sitesine koyuyor,orda gördüm,bitane güzellik kokoş bant takmış.Bayıldımmm,sonra buldum nette,kesin sipariş vericem,anne -bebek setleri ama hepsi kokoş :KK1: sonra çıkarıcam bende.Hem bereye de kokoş süs yapmışlar,doğunca zaten bere takılıyo ya,onu almayı düşünüyorum.Anneyle bebek aynı renk setler.:KK49::emir_bebek:

ben geçen sene bu sıralar tiroid bezi iltihabı yaşamıştım. baya kötü geçmişti. ondan sonra tiroid bezim iflas etti ve hiç hormon üretmiyo. yani hipotiroidiyim. benim doktor 6 haftada bir kontrole gel diyo. 6 haftalık kullanmam gereken dozajları yazıyo. benim doktor sürekli dozajı arttırıyo o yüzden kendim ayarlayamıyorum cnm. aslında doğru söylüyosun belki doktora sorayım da bana mail adresini vermişti. mail olarak sonuçları gönderip bilgi alabilirim.

bu arada sen de 12 kilo falan alanlardansın yanlış hatırlamıyorsam. ben de 12 kilo almış durumdayım. bunun sebebi tiroid hastası olmamız olabilir bence. bunu da bi doktora sorayım ben yarın.

ben 12'yi geçtim bile.Ama ilaçla o baştaki şişliğim indi,ona rağmen böyleyim.Ama kasmıyorum da yiyorum ben gayet.Yuvarlanarak doğuma gidicem :KK1:

ohh çok şükür canım hadi gözün ayydın :)

Maşallah sana da bebeğine de canım. Herkesin vücut tipi farklı, bence bir tuhaflık yok. Daha yolun yarısındasın, büyür-yukarı çıkar daha:107:

Gözün aydın canım:KK24:

saolun kızlar:)

cnm sen kaç kilo aldın? ben de levotiron kullanıyorum.

X