2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
kızlar 10 nisanda bebeğimi kucağıma aldım. 3200 kilo 51 cm boyunda yakışıklı bir oğlum oldu. boynuna kordon dolanmış gittiğimiz doktor bunu nasıl farkedememişler dedi. yarın alalım riske atmayalım dedi. ancak nstde 2 dakikada bir sancı çıktı. eve gönderemem hemen almamız lazım dedi. bebeğimin kalp atışlarıda zayıfladığı için epidural sezeryanla bebeğimi kucağıma aldım. darısı bebeklerini bekleyen annelerin başına.

canım benim gözün aydın bebeğini kucağına almışssın :nazar: darısı bizim başımıza artık:KK16:

kızlar 10 nisanda bebeğimi kucağıma aldım. 3200 kilo 51 cm boyunda yakışıklı bir oğlum oldu. boynuna kordon dolanmış gittiğimiz doktor bunu nasıl farkedememişler dedi. yarın alalım riske atmayalım dedi. ancak nstde 2 dakikada bir sancı çıktı. eve gönderemem hemen almamız lazım dedi. bebeğimin kalp atışlarıda zayıfladığı için epidural sezeryanla bebeğimi kucağıma aldım. darısı bebeklerini bekleyen annelerin başına.

kızlar ben bı dogum yapıp geldim malum sancılarım vardı nişanım gelmişti :)
normal doğum ile 11 nisan da 3100 gram oğlum dünyaya geldi :)
36.4 de doğum yaptım ama inanın zordu
neyseki hersey bitti ve oglumla ben harıka zaman gecıyoruz hayranım ona doğdu an tüm agrılarım bitti yüzünü görüp kokusunu duydum ya rabbime binlerce kez şükürler olsun kordonu kısaydı ve sancı zamanı cok zorlandım cunku bebek ıkınmayla aşağı inmedi ama yarım saatlik ugras sonucu dünyanın en harika varlığına sahip oldum darısı tüm arkadasların basına

Gözünüz aydın,maşallah bebişlere:nazar:

Selam kızlar 9 nisandan doğum yaptım göğüs uçlarım aşırı derecede tahriş oldu meme uçlarım küçük eşim philips avent standart göğüs koruyucu almış sanki büyük gibi açsam geri almazlar kullananlar yorum yazabilirse sevinirim

Snowy önermişti,ben de aldım,emzirmediğinde kullanıyosun.tahrişler iyileşssin,önlesin diye.

c nm benim de çok tahriş oldu göğüs uçlarım ben göğüs koruyucuyu denedim ama bebeğin ağzına çok büyük geliyor ememiyor. sana tavsiyem madecassol krem kullanman. hala emerken acıyor ama yaralara iyi geldi...

Canım senin dediğin göğüs ucu,yani emzirmek için,kalkan dediği göğsünü korumak için,havayla kuruyo,emzirmediğin zaman takıyosun,forumda çok kişi önerdi.

Son düzenleme:
iyi geceler annişlerr sinem canım bende senin aldığın park yataktan aldım valla nasıl bulacam burda dedim ilk girdiğim yerde buldum hemde hemen kurduk bugun çok güzel oldu kral yatağı gibi:KK16:

Anaaaaaammm kizimla biri daha pisti olduuuuuu :KK52::KK52:
Güle güle kullanın inşallah kuzum..
Beğenmene ve ilk girdiğin mağazada bulmana çok sevindim canım hayırlı olsun :KK34:

Günaydın kızlar..
biraz önce varla yok arası kanlı akıntı geldi tuvaletteyken..
napsam suyumun gelmesini beklesemmi yoksa hastaneye gitsem mi ki?

Ay ne güzel doğuran doğurana bizimde bugün kontrolümüz vardı nstde gram sancı çıkmadı kafası kanala girmîş bakalım allahın iznigle ne zaman gelecek ama artık gelsin istiyorum merak heyecan korku hepsi bir arada
Birde bugün kv geldi baya bir süre bende kalacak uzakta oturuyor ne kadar sorunumuz olmasada iyide anlaşsak aynı evde olmak çok tuhaf gdldi sanki ben Misafirmşşim gibi hissettim ne bileyim tuhaf bi duygu meleğim gelsede artık bir tek onu düşünsem:KK14:

Günlerimiz aynıymış inan bende seninle aynı duygular içindeyim ve bende de hiçbir hareketlilik yok :KK43:bende artık gelmesini çok istiyorum :)

bebeğimde uzun süredir boynunda kordon dolanması varmış o nedenle zayflamış. başı büyük demişlerdi. ama başı normal boyutta. ameliyatımı yapan doktorla ameliyat günümde tanıştık. kordon dolanmasını riske atamam dedi. epidural sezeryan oldum. sezeryandan 5 saat sonra ayağa kaldırdılar. sabahında yatağımdan kendim kalktım yürüdüm. bugün bebeğimi kucağıma bile aldım oturarak. sevdim kokladım yavrumu

Maasallah cnm hemen de ayaklanabilmissin ne guzel :)

dogurmak ondan daha zor :) kesiyi anlamıyorsun bıle o andaki baskıdan zaten dr ıgne yapıyor onuda cok az hıssedıyorsun ama dikiş biraz zor oluyor..tabi kişiden kişiyede degısıyor kımısı hıc anlamıyormus..ılk dogumdan tecrubelıyım ben ama yinede korkuyorum tabikii..

:KK43: :KK43:
Ben deli gibi korkuyorum cnm ya kesilip dikilmekten guya normal dogum :KK43:
Peki ne kadar surede agrisi geciyor?
Sonrasinda uyusukluk oluyor mu orda kalici?
İliski cinsellik acisindan nasil?extra aci olmuyor degil mi :)
Allah'im insallah hepimize kolayliklar versin

aminnn cnm bnm darısı basına :)))) evet cnm prs gece sancılandım ama kendi dokturum olmadıgından eve kactım cuma sabahı kontrole gittik aksamda dogum yaptım
kesi oldu malesef
kesiyi hissetmiyorsun dikişide ama sonrasında agrı oluyor onun içinde agrı kesıcı ıgne yaptılar dikiş sayısını biliyorum desem yalan olur ama dikiş biraz sürdü bnm
sonrası zor herseyın zorlugu var ne yalan söliim bnm daha 1 gün oldu oturamıyorum emzirmekte zor oluyor hali ile yatarak yapıyorum
ama gececek ona her baktıgımda yıne olsa yıne yaparım dıyorum :))

Allah razi olsn tatlim :)
Ne kadar zmnda iyilesecek acaba haberleselim mutlaka
Baticon mu suruyorsun?
Tuvaletini yaparken nasil oluyor canin cok yaniyor mu?

Senin cogu Gecmis gitmis bile cnm oyle dusun
Sutun de gelmis maasallah
Oglusunla guzel zmnlar sizi bekliyor :) :)

kızlar gecmise bakamiyorum dogum yapan herkesin gozu aydin yapacak olanlarinda rabbim yardimcisi olsun inşallah saglikla kucaklarina alirlar. bende 31mart pazartesi gunu 39+4 de normal kontrolumde kordon dolanmasi sebebiyle epidural sezaryen oldum.cok rahat ve kolay geçti sukurler olsun bende sultan arkadaşımız gibi hemen ayaktaydim. şimdilik sutum az geceleri mama takviyesi yapiyoruz ama allah a hamd olsun verdigi nimet icin darisi isteyen herkese olsun. :) vakit bulup giremiyorum simdilik geceleri hep uyanik ama ilerleyen zamanlarda gorusmek uzere inşallah.sizi ve bebisleri öpüyorum :)

Slm kizlar 2 gundur giremedim.dun 15. Gun kontrolumuz vardi.oglum 1 haftada 380 gr almis doktor yavas yavas mamayi kes dedi.isitme testi yapildi masallah kulaklari cok iyi duyuyomus.15 gun sonra gene kontrole gidecez.bu arada 15 gundur annemdeyiz birazdahada burdayiz.kv biraz tantana ediyo ozluyomus torununu bende ozleyince soyle ben gelir seni alirim seversin dedim.ama yok onlar 15 gunluk bebegi ayagina istiyo.kkorkuyorum hasta olacak diye Ne dusuncesiz.tek basima idare edemiyorum kendi biseye yardim etmez napcam tek basima.ben bebegime daha iyi nasil bakarim derdindeyim oda bebek sevme derdinde.

Gözün aydın canım, maşallah tosununa:KK70:

kuzum sütün yeterli geldiği nası anlıyosun bn gogusu sıkıyor 3 4 damla oluyor ama mesela emiyor sonra guzelce uyuyor buda doyduguna mı işaret yoksa minik oldugundanmı bole :44:

Idrar ve diski çıkışını kontrol etmen lazım canım. Bezi dolu ise doyuyordur. Benim ağız sütü
Ilk 2 gün geldi, 3. Gün sabah göğüsler sisti normal süt gelmeye başladı. O zamana kadar mama takviyesi de yaptım sonra kestim.

Kızlar su an itibarıyla suyum geldi dua edin

Allah yardımcın olsun canım, dua edeceğim.

Günaydın kızlar..
biraz önce varla yok arası kanlı akıntı geldi tuvaletteyken..
napsam suyumun gelmesini beklesemmi yoksa hastaneye gitsem mi ki?

Suyun gelmezse ağrınin gelmesini bekle canim. Ama kanaman başlarsa (taze kan) hastaneye git.

kızlar gecmise bakamiyorum dogum yapan herkesin gozu aydin yapacak olanlarinda rabbim yardimcisi olsun inşallah saglikla kucaklarina alirlar. bende 31mart pazartesi gunu 39+4 de normal kontrolumde kordon dolanmasi sebebiyle epidural sezaryen oldum.cok rahat ve kolay geçti sukurler olsun bende sultan arkadaşımız gibi hemen ayaktaydim. şimdilik sutum az geceleri mama takviyesi yapiyoruz ama allah a hamd olsun verdigi nimet icin darisi isteyen herkese olsun. :) vakit bulup giremiyorum simdilik geceleri hep uyanik ama ilerleyen zamanlarda gorusmek uzere inşallah.sizi ve bebisleri öpüyorum :)

Gözün aydın canım, maşallah ikinize de. Rabbim anali&babalı buyutmeyi nasip etsin inşallah.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar nasılsınız :)
Umarım herkes çok iyidir.
Bizde meleğimle iyiyiz çok şükür.
Dün geldik evimize.
Bizim kiz erken geldiği için temizlik kalmıştı.
Şimdi temizlik için kadın geldi.
Bebegi görmeye gelenler oluyor bakamiyorum buraya.

Sizden bir ricam var.
Elektrikli göğüs pompasina ihtiyacım var.
Şöyle iyi çeken ve kullanımı güzel olan bir ürüne.
Kullanan ve memnun olan varsa bana yardımcı olsun lütfen.
Süt sıkıntımız var. Kızım ağlıyor içim parcalaniyor.
Mama takviyesi yapiyoruz ama süt gelmesi için emziriyorum bir yandan ama yeterli gelmiyor.

1+1= İdil ♥

Medela canım.. Kullandım çok iyi çıktı..

gözün aydın,sağlıkla büyüsün:nazar:

Kızlar su an itibarıyla suyum geldi dua edin

güzel haberle gel inşallah,Allah yardımcın olsun:nazar:

Anaaaaaammm kizimla biri daha pisti olduuuuuu :KK52::KK52:
Güle güle kullanın inşallah kuzum..
Beğenmene ve ilk girdiğin mağazada bulmana çok sevindim canım hayırlı olsun :KK34:

bakalım doğum tarihleri aynımı olacak:KK52:kanamanda gelmiş cnm bende daha tık yok sadece sabahları arada safra çıkartıyorum sancımda çok olmuyo geç gelecek herhalde bizimkisi:KK1:güzel haberlerinide bekliyorummmmmmm:nazar:

X