2014 Şubat Anneleri

benimde tam teşekküllü kan testi yaptırmam lazım saglık ocagına göre hem kanım cok düşük hemde demirrim günde 2 kan ilacı verdi 20lik paket hergün ayzdırmaya gidemem ya bende günde tek içiyorum hem tiroidime baktırmam lazım sıra gelmiyoki ofsss mudanyada sahildeydi hastane anasının dinine taşıdılar ben doktor işlerimi orda hallediveriyodum sinir oluyorum bi ara oraya gidip yaptıram bursanın sırası kahrı çekilmez:KK50: zenebi taşıyamıyorum cabuk yoruluyorum çok acıkıyorum asırı tatlı istiyorum cok halsiz ve yorgunum sirekli ve iliklerim acıyo resmen sanırım hep kansızlıktan:KK5:

cuma cok fenna kayınvaldemin sülalesi gelcek kadınlar ofss eskişehirden doktor yegeni felan gelcek 3 cocuguyla annesi benim kayınvaldem eh görümcem 2 cocugu yengeyi carcam bide o çöpsüz üzüm ee zaten ev şey kadar anladın sen onu:KK1: şimdiden kafam bi milyon ne yapcam ne giycem evi nasıl temizlicem nerden başlasam ofss kaınvaldem perşembeden gelcek yardıma:KK31:

pöfff.çocuklu kadına neden gelirlerki

Su basimiza gelene bakin kizlar. İlk duyunca gozlerim firladi:)
Benim minti kizamikcik oldu:) her yerinde döküntüler basladi bu aksam en son doktor a götürdük. Doktor kizamikcik deyince efendim dedim. Adam bir daha soyledi. Dedim 2 gün once asisini olduk tamam iste dedi. Asi hastaligin inceltilmis hali vucut ta onu hastalik kabul etmis geciriyor suan atesi oldumu dedi olmazmi 39.5 tan zor düsürdük hastanedeydik dedim ondan ateslenmis gecirecegi icin dedi. Vay anasini bir yasima daha girdim dogum gunum kutlu olsun bunun serefine gidip banyo yu yikayayim bari:)

benimde tam teşekküllü kan testi yaptırmam lazım saglık ocagına göre hem kanım cok düşük hemde demirrim günde 2 kan ilacı verdi 20lik paket hergün ayzdırmaya gidemem ya bende günde tek içiyorum hem tiroidime baktırmam lazım sıra gelmiyoki ofsss mudanyada sahildeydi hastane anasının dinine taşıdılar ben doktor işlerimi orda hallediveriyodum sinir oluyorum bi ara oraya gidip yaptıram bursanın sırası kahrı çekilmez:KK50: zenebi taşıyamıyorum cabuk yoruluyorum çok acıkıyorum asırı tatlı istiyorum cok halsiz ve yorgunum sirekli ve iliklerim acıyo resmen sanırım hep kansızlıktan:KK5:

cuma cok fenna kayınvaldemin sülalesi gelcek kadınlar ofss eskişehirden doktor yegeni felan gelcek 3 cocuguyla annesi benim kayınvaldem eh görümcem 2 cocugu yengeyi carcam bide o çöpsüz üzüm ee zaten ev şey kadar anladın sen onu:KK1: şimdiden kafam bi milyon ne yapcam ne giycem evi nasıl temizlicem nerden başlasam ofss kaınvaldem perşembeden gelcek yardıma:KK31:

Daha gelen yokmuymus. Oldu olcak sülaleyi toplasinlar. Ayar oluyorum boyle islere cocuklu kadinsin. Ama anlayan kim biz nasil yaptik onlarda yapsinlar diyor millet.
Su mina nin kici bir duzelemedi yoksa gelirdim bende bir isin ucundan tutardim. Of of birimizin elle tutulcak yani yok ne bicim is bu yaa..

anneler benim oğlan sürekli oturmak istiyor. banyosunu buraya gelince leğende yaptırmaya başladım girer girmez hemen oturup kenarları tutuyor. ben tutmasam o öyle kalacak. bugünde bebek arabasında ağladı bende biraz otursun dedim, hata etttim, artık yatmak istemiyor:KK43:(( sizce ne yapmalıyım? bu arada biz un çorbasını yaptık içtik ama bir kaşıktan sonra beğenmedik:KK43:(( kabak yediren varmı ben kabağı sevmedini istiyorum yedireceğim ama nası yedirsem bilemiyorum. kabağı tek kullanmak istiyorum...nazlıedam geçmiş olsun.gh hşgeldin.eltangel canım kakada kan var ya senin bende de vardı doktorun biri bana meme ucunda çatlak varmı diye sordu. bende düşündümkakadan bir önceki gün oğlum emerken sanki içimden birşeyler çekti ve meme boşaldı gibi oldu bende süttür dedim hiç böyle olmamıştı. ondan sonra kakada ne kan var nede göğsümde öyle bir durum meme başına bak canım çatlak olabilir.haksever canım sen sallamdan yatırmayı başar bende senin yöntemini uygulayacağım. hem dinlenirim o arada hemde bebeğimi yatırırım:))ayyy ne çok konuştum ben. ama söylemeden geçemeyeceğim baloncuk bebeğinin üzerine ağırlığını koymalısın benim annem geçen gün ğlum herşeyi ağzına alıyor diye tuttu tavuğun kemiğini etlerini ayırarak vermeye çalıştı napıyon anne sen dedim bu çocuk benim çocuğum bana sormadan verme sakın bişey dedim. zaten buraya geldik oğlıuö gece 7 kez neredeyse kalkıyor ekgıda alsın diye diye çocuğun bağırsaklarını mahvettiler. hergün kakasını yapan oğlumm 3 günde bir yapıyor:KK43:(onuda yapana kadar canı çıkıyor. üç gündür hiç birşey vermedim baktım yapmış hiç zorlanmadan:)) o kadar sevindim ki anlatamam oğlum rahatladı biraz. bizimkilere kalsa oturup kuru fasulye pilav ve soğan yiyecek:))

Benim minti kizamikcik oldu:) her yerinde döküntüler basladi bu aksam en son doktor a götürdük. Doktor kizamikcik deyince efendim dedim. Adam bir daha soyledi. Dedim 2 gün once asisini olduk tamam iste dedi. Asi hastaligin inceltilmis hali vucut ta onu hastalik kabul etmis geciriyor suan atesi oldumu dedi olmazmi 39.5 tan zor düsürdük hastanedeydik dedim ondan ateslenmis gecirecegi icin dedi. Vay anasini bir yasima daha girdim dogum gunum kutlu olsun bunun serefine gidip banyo yu yikayayim bari:)

ayy geçmişlerr olsunnn yaaa

ayy geçmişlerr olsunnn yaaa

Huzoo bu kizanlarin kici bir duzelemedi yaw:KK43: bide bu cikti simdi heryerine yayiliyor. Kafayi yicem en sonunda. Koca da kusma ishal e yakalandi bide gittik serum verdirdik geldik. Bize bulastirmasa bari:KK43: yok yok var bizde bisey artik dusunmeye basladim 1 senedir hastaneden cikamadik ya:KK43:

allah yardımcın olsun canım...

saol cnaım

pöfff.çocuklu kadına neden gelirlerki

cocuk görmeye geliyolar mevlitte tatili yoktu doktor hanımın ya özel ağırlıcaz kayınvaldeminin ailede göz bebeki bunlar :)))

Daha gelen yokmuymus. Oldu olcak sülaleyi toplasinlar. Ayar oluyorum boyle islere cocuklu kadinsin. Ama anlayan kim biz nasil yaptik onlarda yapsinlar diyor millet.
Su mina nin kici bir duzelemedi yoksa gelirdim bende bir isin ucundan tutardim. Of of birimizin elle tutulcak yani yok ne bicim is bu yaa..

bereker gelinelr tat,ilde aman bana az geldi benlar aman 2 kişi de gelse aynı 10 kişide gelsinler gelcez gelcez gelsinelrde bitsin artıkcuma olmaz bu hafta:KK52:

anneler benim oğlan sürekli oturmak istiyor. banyosunu buraya gelince leğende yaptırmaya başladım girer girmez hemen oturup kenarları tutuyor. ben tutmasam o öyle kalacak. bugünde bebek arabasında ağladı bende biraz otursun dedim, hata etttim, artık yatmak istemiyor:KK43:(( sizce ne yapmalıyım? bu arada biz un çorbasını yaptık içtik ama bir kaşıktan sonra beğenmedik:KK43:(( kabak yediren varmı ben kabağı sevmedini istiyorum yedireceğim ama nası yedirsem bilemiyorum. kabağı tek kullanmak istiyorum...nazlıedam geçmiş olsun.gh hşgeldin.eltangel canım kakada kan var ya senin bende de vardı doktorun biri bana meme ucunda çatlak varmı diye sordu. bende düşündümkakadan bir önceki gün oğlum emerken sanki içimden birşeyler çekti ve meme boşaldı gibi oldu bende süttür dedim hiç böyle olmamıştı. ondan sonra kakada ne kan var nede göğsümde öyle bir durum meme başına bak canım çatlak olabilir.haksever canım sen sallamdan yatırmayı başar bende senin yöntemini uygulayacağım. hem dinlenirim o arada hemde bebeğimi yatırırım:))ayyy ne çok konuştum ben. ama söylemeden geçemeyeceğim baloncuk bebeğinin üzerine ağırlığını koymalısın benim annem geçen gün ğlum herşeyi ağzına alıyor diye tuttu tavuğun kemiğini etlerini ayırarak vermeye çalıştı napıyon anne sen dedim bu çocuk benim çocuğum bana sormadan verme sakın bişey dedim. zaten buraya geldik oğlıuö gece 7 kez neredeyse kalkıyor ekgıda alsın diye diye çocuğun bağırsaklarını mahvettiler. hergün kakasını yapan oğlumm 3 günde bir yapıyor:KK43:(onuda yapana kadar canı çıkıyor. üç gündür hiç birşey vermedim baktım yapmış hiç zorlanmadan:)) o kadar sevindim ki anlatamam oğlum rahatladı biraz. bizimkilere kalsa oturup kuru fasulye pilav ve soğan yiyecek:))

ah canım en sinir oldugum şey bebek arabaalrinin icinde oturmayan cocukalrdı hani anne kucanda tasir baba bebek arabasını sürer ahanda biizmkide öle oldu 2 dir kıcını tasittiriyo bana markette bugünde öle yaptı delirtti beni kolum koptuna mi yanayim biseye bakamadigimami yanayim:KK19: bide yemek yiyelim dedim bi acti agzini mama yapana kadar ellerim titredi yok böle bagirmak herkez bana bakti:KK17:

canim uyku eğitimim harika gidiyo:KK34:herkez yatagında :KK16:

Huzoo bu kizanlarin kici bir duzelemedi yaw:KK43: bide bu cikti simdi heryerine yayiliyor. Kafayi yicem en sonunda. Koca da kusma ishal e yakalandi bide gittik serum verdirdik geldik. Bize bulastirmasa bari:KK43: yok yok var bizde bisey artik dusunmeye basladim 1 senedir hastaneden cikamadik ya:KK43:

canim ayiptir sormasi akika kurbanini kestinizmi kurban cok önemli kestiysenizde sagliginiz icin kesebilirsiniz peygamber efendimiz kurban kesmeyi öenriyomus kani günahalrimiza kefalet oluyo ve bizim yerimize kurban oluyolar ya koruduguna inanıyorum ben ... biz evlat istedigimz için de kestirmiştik bikac kez ... hem hayır yapmış olursun istersen ben kurban bağışı yapabilcen kurs ayarlarım sana hem kuranı kerim arapça öğrenen hemde okullarına giden öğrenciler yetiştiren kusrlarımız var yakından tanıdıgımız :)

saol cnaım

cocuk görmeye geliyolar mevlitte tatili yoktu doktor hanımın ya özel ağırlıcaz kayınvaldeminin ailede göz bebeki bunlar :)))

bereker gelinelr tat,ilde aman bana az geldi benlar aman 2 kişi de gelse aynı 10 kişide gelsinler gelcez gelcez gelsinelrde bitsin artıkcuma olmaz bu hafta:KK52:

ah canım en sinir oldugum şey bebek arabaalrinin icinde oturmayan cocukalrdı hani anne kucanda tasir baba bebek arabasını sürer ahanda biizmkide öle oldu 2 dir kıcını tasittiriyo bana markette bugünde öle yaptı delirtti beni kolum koptuna mi yanayim biseye bakamadigimami yanayim:KK19: bide yemek yiyelim dedim bi acti agzini mama yapana kadar ellerim titredi yok böle bagirmak herkez bana bakti:KK17:

canim uyku eğitimim harika gidiyo:KK34:herkez yatagında :KK16:

canim ayiptir sormasi akika kurbanini kestinizmi kurban cok önemli kestiysenizde sagliginiz icin kesebilirsiniz peygamber efendimiz kurban kesmeyi öenriyomus kani günahalrimiza kefalet oluyo ve bizim yerimize kurban oluyolar ya koruduguna inanıyorum ben ... biz evlat istedigimz için de kestirmiştik bikac kez ... hem hayır yapmış olursun istersen ben kurban bağışı yapabilcen kurs ayarlarım sana hem kuranı kerim arapça öğrenen hemde okullarına giden öğrenciler yetiştiren kusrlarımız var yakından tanıdıgımız :)

Minti ye hamileyken cok zor zamanlar gecirdim. Hep kanamalarim oldu sonra da mastit pesimi birakmadi. Birde surekli enfeksiyon yuzunden antibiyotik ictim. Bir gun mastit icin mememi kesicegini soyleyince doktor allah im bu yavrum cok cekti hayirla saglikla dogsun adak kesicem demistim. Dogdu yogunbakim da yatti ama cok sukur sagligi yerinde. Kalici biseyi yoktu. Mina eve gelir gelmez kestik. Sonra kadir gecesi gunu araba aldik ona da keserken ogrendik mina nin 42. Gun kesilmesi gerekiyormus bir tane daha kestik. Yani 2 tane mina ya oldu. Allah bilir tabi kabul olup olmadigini insallah olmustur. Evime hic sokmadim. Araba icin adak degildi kan akitmakti ama onu bile sokmadim vericek yer o kadar cok aradik ki bilseydim ahhh cirpinirmiydim o kadar nereye vercez bu kadar eti diye:KK43: aklimda olsunda yine.
Mina ninda eda ninda mevlutleri yapilmadi:KK43: eda ankara da dogdu kayinvalidem bizde oyle sey yok mevlut diye bisey de yok diye yaptirmadi. Mina dada zaten hep burdaydi. Cok istiyorum ikisinede yapmak. Evi bile bulastirmadan bizim salonda yapayim istiyorum. Kayinvalide gitti 3 gun sonra tatil e ciktik.geldik bir suru sey. Konusayim goncamlada salonun bos oldugu bir gun yapalim.anamda geliyor icimde kaldi beya:KK43:

günaydınnnn güzel anneler :KK71: bayağıdır yazma fırsatım olmadı büyük kızçem okula başlıyacak forum doldurduk bugün okula götürüp vereceğim küçük prensesimde hep yanında istiyor o uyurkende uyanıkkende zor iş yapıyorum :111: iki tatlı cadının arasında kaldım :))

Benim kızın pamukçuk iyice arttı karbonat fayda etmedi anlaşılan bide bunaldım yaaaa ablam annem pimpirikli diyor bana arkadaş nerem pimpirikli anlamıyorum ya emziğini bile normal suyla yıkıyorum mikroba alışsın diye herşey ağzında kakası 15 günlükten beri mukuslu lokosit çıktı antibiyotik bile kullanmadım geçer diye hala bana rahat ol diyorlar daha nasıl rahat olunurki

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bildiğim kadarıyla karbonat daha kötüleştiriyor uzman tv de doktorun videosu var izle istersen

O kalabalik olayi bende atlattim mevlute gelemeyenler olmus (60 kisiden belki fazlaydi mevlutümüz) gelenlerin bazilarininda bi gözü görmüs bi gözleri görmemis oglani neyse kv dedi kizim kendi akrabalarimizdan gelmek istiyolar diye kalabalik olmayiz dedi bende biliyorumki hazir ben kabul etmisken cok kisi cagiricak bende ikramlarin hepsini 2 tane yaptim aaa ne gerek var kalir bunlar bunca sey yapmisin dedi sonuuuccc 30 kisilik misafir ve hersey yendi yapmsam reziligi düsün millet ac kalcak neyse yani insanlar o ani firsat bilip geliyolar yesinler icsinler gitsinler cocuklu kadin gitmeyelim diyen yok...

Aaa gecmis olsun bu nedir yaa bukadar üst üste kiyamam üzüldüm valla dinlenemediniz ailecek neyse allah bugünleri aratmasin

Kuzum benim:KK43: orası neymiş öyle ya:KK43: inan bu devlet hastanelerindeki hemşireler ebeler kendilerini beyin cerrahı sanıyor zaten.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
aynen canım yaa.az mı kaldı diyodum insan bi bilgi verir yani o belli olmaz sık dişini diyolardı.benim içim rahat etmedi doğumdan sonra çok mu soru sordum bunalttım mı diye helalleştim ebelerle.bi tane temizlikçi abla vardı o çok moral verdi bana Allah razı olsun.sancıdan bi ara kendimi yerlere atmışım o kaldırdı yerden üşütürsün kendini dedi.ne bilim ii davransalar başa çıkamazlar kimseyle diyo herkes.çok yalvardım bi kerecik eşimle konişim diye yok izin vermediler.hayırlısıyla geçti gitti şükür..
ne biçim insanlarr.tövbe hapishane gibi
aynen kuzum yaa..gece 10da bi aldılar sancı odasına sabah 11de felan gördüm eşimi doğumdan sonra.kızımla yanlızdık.yanımda sancı çeken bi bayan daha vardı.bi de doğumhane tam karşında ona da şahit oluyosun..
canım bu ne yaa..hadi Allah yardımcın olsun şimdiden..

kızamıkçık mıı:KK53:çok geçmiş olsun..ALLAH şifa versin..

:KK1::KK1:Bende ayrilmadim halen oğlum dan:KK52::KK52:birlikte yatiyoruz:KK52:kıscem sende benim yerime o tombis kollarini hamm yap:KK52:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bizde beraber yatiyoruz. Yatak odasında besigi var onda yatiyor. Gece falan bakiyorum özlüyorum solugunu hissettmem lazim :) bicok kisi yanlis diyo ama 2 yasina kadar yanimda olcak inş..

Gecmis olsun. Sende de iyi güç sabir varmis Maş. Taş gibi kadinsin :)

Ben oturtmaya basladim biraz biraz oturuyo. Banyoda da minnacik elleriyle kuvetin kenarindan tutuyo yememek icin zor tutuyorum kendimi. Allahim buyumus te kenarlardan tutarlarmis yaaa...:KK56::KK56: yicem hepsini dayanamicam artik:18::18::18::KK56:

bildiğim kadarıyla karbonat daha kötüleştiriyor uzman tv de doktorun videosu var izle istersen
bize doktor sağlık ocağı felam karbonatı önerdi hep ama:44:ilaçda kullandık geçmeyince..
hoşbulduk kuzum.bizim kız desteksiz oturuyo artık.ama biz yine de bişeyler koyuyoruz.her bebişin kendine göre bi damak tadı var canım.ya bu ne yok daha neler ne varsa yedirilir mi.onun gece bi şeyler yemekten çok uykuya ihtiyacı var anlamıyorum yani bebişe yazık.geçen bizde bi yere misafirliğe gitttik teyze diyo ki şu bisküviyi çaya bandırıp versene :KK53: benim halimm:KK53:

aynen canım yaa.az mı kaldı diyodum insan bi bilgi verir yani o belli olmaz sık dişini diyolardı.benim içim rahat etmedi doğumdan sonra çok mu soru sordum bunalttım mı diye helalleştim ebelerle.bi tane temizlikçi abla vardı o çok moral verdi bana Allah razı olsun.sancıdan bi ara kendimi yerlere atmışım o kaldırdı yerden üşütürsün kendini dedi.ne bilim ii davransalar başa çıkamazlar kimseyle diyo herkes.çok yalvardım bi kerecik eşimle konişim diye yok izin vermediler.hayırlısıyla geçti gitti şükür..

aynen kuzum yaa..gece 10da bi aldılar sancı odasına sabah 11de felan gördüm eşimi doğumdan sonra.kızımla yanlızdık.yanımda sancı çeken bi bayan daha vardı.bi de doğumhane tam karşında ona da şahit oluyosun..

canım bu ne yaa..hadi Allah yardımcın olsun şimdiden..

kızamıkçık mıı:KK53:çok geçmiş olsun..ALLAH şifa versin..

Sinir olurum şu suratsiz demode hemsirelere. Hemsire deyince guleryuzlu olacak. Insana ışık sacacak. Pozitif enerjisiyle insani iyilestirecek. Zaten rahatsiz olmasan orda bi işin yok degil mi. Boyle birine de rastlamadim daha... insanlarla cok muhatap oluyomus ta falanda fistik... walla bende sinif ogretmeniyim.. eee bizde şöyle diyelim.. ya bu cocuklar cok ses yapiyo dinlemiyo hic yuz vermeyelim. Hayir bu zamane cocuklari var bide onlardan daha vahim olan bazi aileler var problemli... ya biz sizle muhatap olmucaz şımarıyorsunuz tepemize cikiyorsunuz mu diyelim. Inanin nerdeyse 2-3 gunde bi veli okula gelip şunun cocugu kizima/ogluma sunu demis soyle yapmis boyle yapmis. Neyse yine cok uzattim .... bu sikintilara ragmen hic bi zaman ne bi yavrumu nede bi velimi kirmamisimdir. Sakinlestirir guzelce anlatir gonderirim. Insanlarla ugrasmak gercekten zor zanaat ama bu ordaki hemsirelerin sana bu sekilde davranmasini gerektirmez..:KK20::KK20:

kizlar biz dogdugundan itibaren prima premium care kullaniyoruz. Suan 4 numara kullaniyorum. Asagi yukari her kakasini yaptiginda badisinin kenarina sizma oluyo. Baska bez oneren var mi sizma yapmicak, pisik yapmayan. Degistirmeye de korkuyorum pisik olursa diye? :18:

reyyancim canim sana cevap yazcaktim kaynadi. amigurumi bebek ördüm. Kizima ilk oyuncagi benden olsun diye. Biraz buyusun oynamasi icin vericem eline:KK9: resim yuklemeyi becerebilirsem atiyim. gecen instagramda birisi amigurumiden koyun yapmis. Tuylu ipten ormus yünlü kismini cok begendim. Kizima kocaman ormeyi dusunuyorum. Ustune binmesi icin.. memlekette gidip gelicez secimden sonra. Eylude de okula baslamicam evdeyim orerim ins. :KK6::KK6:

X