2015 Şubat Anneleri

Merhaba Canlar. Uzun bir aradan sonra yazayım dedim ama resmen terkedilmiş buralar. Öncelikle tüm kuzularımın Doğum gününü kutluyorum. Niceseneleri olsun hep güzel günlerini görelim inşallah. Ne heyecanla ne merakla bekledik kuzularımızı şimdi 3 yaşını bitirdiler bile maşallah. Çoğumuz anneliği ilk defa öğrendik. Dünyanın en zor ama en eşsiz en güzel göreviymiş. Çok şükür nasip oldu bize de. Sevgiler hepinize

Merhaba Canlar. Uzun bir aradan sonra yazayım dedim ama resmen terkedilmiş buralar. Öncelikle tüm kuzularımın Doğum gününü kutluyorum. Niceseneleri olsun hep güzel günlerini görelim inşallah. Ne heyecanla ne merakla bekledik kuzularımızı şimdi 3 yaşını bitirdiler bile maşallah. Çoğumuz anneliği ilk defa öğrendik. Dünyanın en zor ama en eşsiz en güzel göreviymiş. Çok şükür nasip oldu bize de. Sevgiler hepinize
Çok teşekkürler vallahi ben burdayım hep bakıyorum keşke biraz hareketlense eskisi gibi kızlar nerdesiniz herkes iyi ve sağlıklımı

3 yaşına giren ve girecek kuzularımızın doğum günü kutlu olsun instagramda fotolar paylaşılıyor bazılarını görüyorum çoook tatlılar maşallah inşallah bir yerlerde tanışma fırsatları olur

derin uykuya dalma varmis sonrasinda
bizde eksik olanlar o esnada kusma,bilinç kaybi yada uyuma iste her ehyse
agizdan dolu dolu kopuk gelmesi,eller ve kollarin siddetli hareket etmesi titreme esnasinda

hatta çocuk doktorum taklit etti :)
agzni yuzunu egdi, ellerini kolarrini çirpinir gibi salladi,sonra tik kapadi gozlerini horladi uyyomus yaniu sonrasindada:KK70::KK70:
adam dr deil komedyen sanarsin :)))
TR de doktorlar için havale ama oncesi sonrasi yok bu isin
farkli dusunuyolar o neden anlamadim
ha havalede olsa bisey yapmayacaklarmis onuda sordum:KK64::KK64:
Selam kızlar nasılsınız maralcığım mertte havale geçirdi hakanın da geçirdiğini hatırlıyordum aradım taradım mesajını buldum sonunda bu alıntıda yazdığın herşeyi yaşadı mert ölümden döndü birden bire 40 a çıktı ateşi ve o anda gözümün önünde önce gözleri tavana sabitlendi öyle dondu sonra gözbebekleri gözkapaklarına doğru yukarı kaydı sadece gözlerinin beyazı görünüyordu ve hiçbirşekilde düzelmedi 3-4 dakika boyunca titredi ağzından sular aktı ve vücudu kaskatı kesildi morardı hiçbişey yapamadım elim ayağım boşaldı o anda nasıl bağırdım anneme annee diye tüm bina duymuş sesimi neyse annemle eşim kucakladığı gibi yetiştirdiler hastaneye ben de arkadan beratla gittim yol 20 dk sürdü ama o yol bana hiç bitmedi ömrümün en uzun yoluydu bi yandan ağlayıp bi yandan dua ettim dedim tamam artık gözlerini açamayacak artık gitti çok zordu hastaneye varana kadar geçmiş havale ama yolda annemin kucağındayken 2 dk daha devam etmiş aynı şekilde çırpınmış sonra uykuya dalmış hastaneye varana kadar hastanede hemen önce fitil koydular kan tahlili aldılar pamukları ıslatıp çıplak vücudunun heryerine sardılar akciğer filmi çektiler akciğerlerin sol kısmında enfeksiyon varmış ve boğazlar çok şiş dedi doktor antibiyotik ve ateş düşürücü verdiler eve geldik bir de havale ilacı yazdı havale anında makattan verilecekmiş ömrümüzden ömür gitti o anlarda çok kötü bi kabus gibiydi doktor 6 yaşına kadar riski var enfeksiyon hastalıklarında ateşlendiği zaman tekrarlayabilir havale dedi ateşi hiçbir zaman 38,5 un üzerine çıkmasın engelleyin dedi ateş düşürücüyle

Selam kızlar nasılsınız maralcığım mertte havale geçirdi hakanın da geçirdiğini hatırlıyordum aradım taradım mesajını buldum sonunda bu alıntıda yazdığın herşeyi yaşadı mert ölümden döndü birden bire 40 a çıktı ateşi ve o anda gözümün önünde önce gözleri tavana sabitlendi öyle dondu sonra gözbebekleri gözkapaklarına doğru yukarı kaydı sadece gözlerinin beyazı görünüyordu ve hiçbirşekilde düzelmedi 3-4 dakika boyunca titredi ağzından sular aktı ve vücudu kaskatı kesildi morardı hiçbişey yapamadım elim ayağım boşaldı o anda nasıl bağırdım anneme annee diye tüm bina duymuş sesimi neyse annemle eşim kucakladığı gibi yetiştirdiler hastaneye ben de arkadan beratla gittim yol 20 dk sürdü ama o yol bana hiç bitmedi ömrümün en uzun yoluydu bi yandan ağlayıp bi yandan dua ettim dedim tamam artık gözlerini açamayacak artık gitti çok zordu hastaneye varana kadar geçmiş havale ama yolda annemin kucağındayken 2 dk daha devam etmiş aynı şekilde çırpınmış sonra uykuya dalmış hastaneye varana kadar hastanede hemen önce fitil koydular kan tahlili aldılar pamukları ıslatıp çıplak vücudunun heryerine sardılar akciğer filmi çektiler akciğerlerin sol kısmında enfeksiyon varmış ve boğazlar çok şiş dedi doktor antibiyotik ve ateş düşürücü verdiler eve geldik bir de havale ilacı yazdı havale anında makattan verilecekmiş ömrümüzden ömür gitti o anlarda çok kötü bi kabus gibiydi doktor 6 yaşına kadar riski var enfeksiyon hastalıklarında ateşlendiği zaman tekrarlayabilir havale dedi ateşi hiçbir zaman 38,5 un üzerine çıkmasın engelleyin dedi ateş düşürücüyle
Canim cok gecmis olsun Allah acil sifa versin. Cok uzuldum:KK43: simdi nasil toparladi mi antibiyotikle?

Canim cok gecmis olsun Allah acil sifa versin. Cok uzuldum:KK43: simdi nasil toparladi mi antibiyotikle?
Sağol canım ateşi hala ateş düşürücü vermeden düşmedi nasıl bir illetse şu enfeksiyon antibiyotiğe devam ediyoruz ateşi de ilacın etkisi geçince yükselmeye başlıyor tekrar sürekli ilaçlarla kendine gelebiliyor yani şu an

Sağol canım ateşi hala ateş düşürücü vermeden düşmedi nasıl bir illetse şu enfeksiyon antibiyotiğe devam ediyoruz ateşi de ilacın etkisi geçince yükselmeye başlıyor tekrar sürekli ilaçlarla kendine gelebiliyor yani şu an
Cok sarsmis vucudunu ah yavrum.
Duzenli ilaclarla kisa zamanda toparlar insallah. Vucutta enfeksiyon oldugu icin ates cikiyor antibiyotigi saatli kullan enfeksiyon temizlenince ateste biter Allah kolaylik versin canim..

Cok sarsmis vucudunu ah yavrum.
Duzenli ilaclarla kisa zamanda toparlar insallah. Vucutta enfeksiyon oldugu icin ates cikiyor antibiyotigi saatli kullan enfeksiyon temizlenince ateste biter Allah kolaylik versin canim..
Sağol canım inşallah çok teşekkür ederim

merhaba canim
kiyamam canim ya çokgecmis olsun, Allah bterinden korusun
evet hiç havale gormemeis bi çocukda sINIR YAS ama havale gcmisi olanda yas, bende gecirmisim kucukken
annem bana kizinca kucukken havale gecirdin ondan boyle sinir ediyon beni derdi :))))
hakan da bi sorun yok, çok sinirli bi çocuk ama buyuk oglum da oyle o havale gecirmedi
insallah tekrarlamaz, biliyorsun ben ates dusurucu vermiorum hiç, o gunde vermemistim ama 39 du zaten havale aninda kaçti olçmedim opanikle, evet cok zor :KK43:
esim oturdu agladi adamservis disi oldu,kucagimda cocouk la ambulansi geri ben aradim ,; ne kdr bilsende zararsuz oldugunu insan illaki eli ayagi dolaniyor
bize 2 yil oldu , bu iki yil içinde iki uç kez ateslendi ben ilaç vermedim, havale ilaci falan da bilmiorum bana oyle biosey vermediler
hatta koydeyken bu sene izinde rota oldu hafif gecirdi onda dr ada goturmedim
burdada kolay kolay goturmuyorum dra, ates uç gunu gecerse goturyorum oda hiç geçmiyor :)

merhaba canim
kiyamam canim ya çokgecmis olsun, Allah bterinden korusun
evet hiç havale gormemeis bi çocukda sINIR YAS ama havale gcmisi olanda yas, bende gecirmisim kucukken
annem bana kizinca kucukken havale gecirdin ondan boyle sinir ediyon beni derdi :))))
hakan da bi sorun yok, çok sinirli bi çocuk ama buyuk oglum da oyle o havale gecirmedi
insallah tekrarlamaz, biliyorsun ben ates dusurucu vermiorum hiç, o gunde vermemistim ama 39 du zaten havale aninda kaçti olçmedim opanikle, evet cok zor :KK43:
esim oturdu agladi adamservis disi oldu,kucagimda cocouk la ambulansi geri ben aradim ,; ne kdr bilsende zararsuz oldugunu insan illaki eli ayagi dolaniyor
bize 2 yil oldu , bu iki yil içinde iki uç kez ateslendi ben ilaç vermedim, havale ilaci falan da bilmiorum bana oyle biosey vermediler
hatta koydeyken bu sene izinde rota oldu hafif gecirdi onda dr ada goturmedim
burdada kolay kolay goturmuyorum dra, ates uç gunu gecerse goturyorum oda hiç geçmiyor :)
Anladım canım inşallah tekrarlamaz bizde de valla ben artık çok korkuyorum ateşten azıcık ateşlense veririm iburamini Allah göstermesin bir daha o gün ömrümden ömür gitti hastaneye gidip mertin normale döndüğünü görene kadar

Anladım canım inşallah tekrarlamaz bizde de valla ben artık çok korkuyorum ateşten azıcık ateşlense veririm iburamini Allah göstermesin bir daha o gün ömrümden ömür gitti hastaneye gidip mertin normale döndüğünü görene kadar
iburamin ne ki

normal agri kesici vermiyon mu, advil turevini pek onermiyor çocuk doktorlari

Merhaba bizde alerjik bronşit iz. Az ateş olsa hmn cal..., ateş fazla ise hemen ger... Veriyoruz. Çok şükür hsvalilelik olmadık ama bronşit ten tıkandı ilk 40 günlükken fırtına vurup hmn göğsünü açtım balgamin geçişi acilindlca düzeldi. Çok dikkatli ve metanetli olmalıyız o anda.

BRBM BRBM çok geçmiş olsun canım benim neyse ki atlatmışsınız, ben okurken kötü oldum kim bilir sen neler yaşadın..

Merhaba arkadaşlar, nasılsınız? Biz fenalardayız.. Tuna çok inatçı, çocuk resmen mutlu olmak istemiyor, her şeye ağlıyor. Daha doğrusu anırıyor, sinirlerimi çok bozuyor. Sabah gözünü açmadan ağlayarak uyanıyor, giyinmiyor, çorap alerjisi var çocukta sanki, bakıcısına giderken bi posta ağlama krizi, yok kapıyı ben çalacaktım, merdiveni ben çıkacaktım, bana pencereden el sallamadın, babam arabanın tekerini neden eğri bırakmamış, neden bana korna çalmadın, neden çamura bastın, ekmeği niye böldün, saçımı niye elledin.......... b.ktan sebeplerle günümüzü zehir ediyor. Mesela hiç izlemediği bir şarkı açıyorum, bak ne güzel bir şarkı hadi dinleyelim diyorum kulaklarını kapatıyor, tepiniyor. Kapatıyorum sonra da neden kapattın diye ağlıyor. Uyku düzeni çok güzeldi şimdi yatağa gitmek istemiyor. Zorlarsak çileden çıkıyor. Sizi sevmiyorum diyor, vuruyor tırmalıyor. Şiddet eğilimli severken bile tırnaklıyor.. dedesi anneannsi daha düzgünce öpebilmiş değil çocuğu, itiyor herkesi, kimseye en ufak bir samimiyeti YOk. Bi arkadaşımız merhaba Tuna desin çığlık atarak vurarak tepki veriyor. Ben böyle inatçı çocuk görmedim.. çok üzgünüm.. hani tv de çıkan süper dadı programındaki çocuklar gibi davranıyor. Çok yıprandım. Zaten sinirli bir insandım artık iyice tahammülsüzleştim. Dengesiz oldum, dişlerimi sıkmaktan dişlerim aşındı çenem ağrıyor. Yine de sabredemiyorum. Elini kolunu sıkıyorum, hatta bazen vuruyorum.. :KK43: korkuyor çocuk benden haklı olarak.. tükendim yaa....

Ne zaman oh be diyebileceğim yarabbim.

BRBM BRBM çok geçmiş olsun canım benim neyse ki atlatmışsınız, ben okurken kötü oldum kim bilir sen neler yaşadın..
Sağol canım amin inş onun hastalığının etkisinden kurtulamadan beratın hastalıklarıyla perişan olduk akşam yine acildeydik ve yine tahlil yapıldı yine antiyotik :KK43:
Tunanın davranışları bence yaşı itibariyle normal gibi ama insanın sinirleri yıpranıyor gerçekten beratta anlattığından çok farklı değil özellikle uykudan uyandığında sürekli ağlayarak uyanıyor kaç saat uyursa uyusun uykusunu alsa da almasa da uyanınca mutlaka ağlayacak bi yarım saat ağlamaktan kendine gelemiyor çocuk nedeni de yok hep böyleydi hala böyle dediğin gibi ufak tefek bahanelere ağlıyor bize vuruyor sonra ağla diyor ağlama numarası yapınca gelip sarılıyor onu öptüğümde yine vuruyor ağla diye tuhaf yani ben de arada vurabiliyorum ne yazık ki :KK43: özellikle kardeşini dövdüğü zamanlar insanın sabrı kalmıyor bazen ama büyüdüklerinde yani ilk okula başlayana kadar düzelecekler inş öyle inanıyorum

merhaba hanımlar. ben yazmayalı baya zaman oldu sanırım. BRBM BRBM çok geçmiş olsun rabbim bi daha yaşatmasın. yazıları üstten bi okudumda bizde çok şükür sinir krizleri ataklar yok ama çok soru soruyor çok bunalıyorum gerçekten hiç bir cevapla tatmin olmuyor. herşeye neden niçin niye cevap veriyorum basit bi dille yine aynı. eskiden bi konuşsun her şeyine cevap verecem derdim ama gerçekten bunaltıyo artık beni bu durum. susmayı tercih ediyorum artık. kardeşe zarar vermeler başladı yeni yeni vurmuyorum ama düşünme koltuğu mantığında bir yere koyuyorum özür diliyor barışıyoruz vs. bizden böyle havadisler. kızmamak bağırmamak için devamlı göreceğim bi yere kocaman BAĞIRMA yazdım. işe yaradı yoksa gece vicdan azabından uyuyamıyordum. iki tane minik olunca sinir taşıyo bazen. bu günlerde geçecek inşaAllah. bide bugünleri arıycaksın büyüyünce daha zor diyen gıcık bi topluluk var :KK17: umutla rahat günleri bekliyoruz bakalım. herkese sevgiler..

Benim güzel arkadaşlarım, dert ortaklarım, dünyanın en güzel anneleri nasılsınız :KK200: burayı o kadar özledimki.. son zamanlarda hep bakıyordum kimse yazmıyordu, bende o yüzden bakmamaya başladım. hepinizi özledim. normalde görüştüğüm arkadaşlarımdan haberleri alıyorum, instagramdan da takip ediyorum. ama buranın yeri hep ayrı ve özel.

BRBM BRBM geçmiş olsun canım çok büyük korku yaşamışsın allah bir daha yaşatmasın. bir şey olmayacağını bilsek de o an öyle görünce insan ne yapacağını bilemez, bende öyle olurdum herhalde :KK43:

MaRaL_ MaRaL_ nasılsın arkadaşım ne var ne yok vallahi özledim ya :KK200: üç çocuklu hayat nasılmış daha iyi anlıyosundur şimdi büyüdüler malum. sen hepsini nerdeyse evlilik çağına getiricen biz hala ikinciden korkuyoruz :KK70:

mery60 mery60 canım arkadaşım bahsediyordun hep Tuna’nın bu hallerinden ama bu kadar huysuzluğunun boyutunun bu kadar büyüdüğünü tahmin etmiyordum. bu yaşlarda hepsinde benzer hareketler var eminimki, Begüm de genelde hep mutsuz her şeye zırlayan bi çocuk ama Tuna artık çığrından çıkmış. çok iyi anlayabiliyorum seni, bende senin gibi çok sabırlı biri değilim. neler hissettiğini inan anlıyorum. bazen insanı öyle canından bezdiriyorlar ki başlarım anneliğine de diyor insan. bu da can işte dayanamıyor bi yerden sonra :KK43: geçmesini dilemekten başka çare yok..

kısacası bizde de durumlar pek farklı değil. Begüm öyle haylaz bi çocuk değil. Kendine zarar verecek şeyler yapmaz. canı tatlıdır korkar zarar vermekten. eşyalara oyuncaklarına vs zarar vermez, kırıp dökmez, karıştırmaz.

ama o ağlaması yok mu ah o ağlaması.. diyorum bazen haylaz olsa da mızmız olmasa. bazen hiç bir şeyden mutlu olmuyor hep ama hep ağlıyor. en ufacık şeyden sorun yaratıp ağlıyor. artık ağlayarak konuşmak olağan oldu onun için. daha ilk kez bir şey isteyecek olsa bile ağlayarak istiyor. gerçekten insanın enerjisini sömürüyor bu duru .

dışarda da aynı. çok özeniyorum anne kız geziyorlar nasıl hoşuma gidiyor. biz çıkıyoruz geri dönene kadar facia resmen. ağlayacak bir şey mutlaka buluyor..

bu yıl eylülde kreşe vereceğim yarım gün. belki haftanın 2-3 günü yarım gün şeklinde. 3 buçuk olacak o zaman zatan tam zamanı. evde ona yetemiyoruz, yaşıtlarıyla vakit geçirmesi lazım. bakalım araştırmalara başliycaz. öyle işte kızlar, umarım sizinkiler bu kadar zor değildir :))

Hanımlarrr yaaa nasıl özlemişim benim kız çok konuşuyor. Kreşe gidiyor zaten. Ama o enerji bitmiyor.
Veeee bir kardeş geliyor minik kuzuma ben yine bulantılardayım. Ama azaldı şükür. 10 haftalık oldu. Ufaklık babayı pek paylaşamıyor, napıcaz bilmiyorum.

X