2017 Ağustos Anneleri

selamlar..kaç kilo aldınız şimdiye kadar ben çok şiştim sanırım:KK43:..62 kilo ile hamile kaldım şuan 68 kiloyum:KK43:.. deliricem karnım kocaman acaba gazmı var ben doğurana kadar böyle gidersem yandım:KK43: ne yapmalıyım
Merhaba. Ben ilk üç ay kilo almadım, bu ay 1 kilo aldım. Benim de karnım yemek yedikten sonra kocaman oluyor, sabahları biraz daha küçük. Gaz da var bir yandan. Ben çok yiyorum ama kilo almadım. Beslenme şeklim şeker tüketmemek ve hamur işi az yemek. Ekmek genelde yemiyorum mesela onun yerıne ceviz badem yiyorum. Normalde de böyle beslenirim tatlıyla aram hiç yoktur. En büyük düşman şeker sanırım.

ufff dışarıdan bakınca çok kilo almadın iyisin diyolar ama gel görelim tartı aynı şeyi söylemiyor. doktorumda kızdı 30 kilo alıcaksın yoksa dikkat dedi.:KK43: evet maalesef bendede gaz çok birde tüm gün masabaşı fazla yürüyemedim.:KK43: havalar bir ısınsın inş. acısını çıkartıcam.

ufff dışarıdan bakınca çok kilo almadın iyisin diyolar ama gel görelim tartı aynı şeyi söylemiyor. doktorumda kızdı 30 kilo alıcaksın yoksa dikkat dedi.:KK43: evet maalesef bendede gaz çok birde tüm gün masabaşı fazla yürüyemedim.:KK43: havalar bir ısınsın inş. acısını çıkartıcam.
Canım kendini üzme kafana takma, yemeğini ye yine ama şeker hamurişini kes emin ol çok faydasını görüsün.Ekmek yerine ceviz ye mesela yemekte ya da bir dilimi geçme.

Arkadaşlar midem çok yanıyor reflü oldum iki gündür. Önerebleceğiniz bir şey var mı? Süt mü içsem? İlaç almak istemiyorum.

Merhaba kızlar bende ilk bebeğimi kaybetmişitm Rabbime şükürler olsun ki 2 yıl sonra bir evlat nasip etti ve bir kızımız olacağını öğrendim. Artık dayanamaz haldeydim etrafımdaki insanların bebekleri, hamile haberleri, çocukları vs. çok üzülüyordum görünce tedaviye başlayacaktık bir hafta sonraki rabbim nasip etti. Bu yıl kız bebek senesiymiş. Cinsiyetini öğrenemeyen varsa muhtemelen kız olacaktır. Çevremdeki hamiş arkadaşların hepsi kız bebek 3 kişi tanıyorum ben dahil 4 hepimizin kızı olacak. Ben sigarayı bıraktığım için ilk 3 ay çok kilo aldım sonra düzene girdim. 6 ayda 6 kg. doktor normal dedi. İşyeri hekimimde kadın doğumcu o bakımdan çok şanslıyım ona da soruyorum herşeyi. 24. haftadan sonra kilo alımı hızlanırmış. Bende dün 24. haftaya girdim. Çok şekerli şeyler ve beyaz ekmekten uzak durun. Bebek kaybınız varsa haftada 1 kere kafeinli içecek için. Mutlaka balık ve ceviz yiyelim ki zeki ve akıllı uslu bebişlerimiz olsun. Hım birde emziklerini erkenden almayın belki bebek emmeyebilirmiş. 2li ve 4lü test yaptırdığımda down sendrom riski 835/1 çıktı yani 835 bebekte 1 tane riski bana denk gelebilirmiş. Ayrıntılı ultrason yaptırın dedi doktorum. Yaptırdım 1 veya 1,5 saat icnelediler ki çok şükür herşeyi gayet sağlıklıydı, hiçbirşey çıkmadı. İsterseniz amniyosentez veya genetik testi yaptırın dediler ama yaptırmadım bebekten anneden kan ve sıvı alıyorlar bu da plesentayı yırtıp bebek ölümüne sebep olabilir hiç gerek yok. Şu anda tekmeliyor kuzucuğum bence gayet sağlıklı ve yaptırmadım gönlünüzü rahat tutun. Ve bebek kaybı olan biri olarak söyleyebileceğim tek şey şu; sakınan göze çöp batar arkadaşlar... Herşeyi oluruna bırakın lütfen. Olmazsa da Allah'tandır. canınız neyi çekiyosa yiyin için, maydonoz hariç, sıcak duş ve hamamlar hariç, hoplamak merdiven çıkmak, hızlı yürüyüş ve ağır sporlar hariç... Herkese bol neşeli ve sağlıklı doğumlar dilerim. Hemen Ağustos gelmeli artık :)

Merhaba bende 23haftalik hamileyim , Ağustos ta dogurucam inşallah,ama çok sorunlu geçiyor ,geniz akıntısı diye bişey var geçmiyor haftalardır kusmaktan tiksinmek ten hayatım kabusa döndü ,başına gelen varmı çok zor durumdayım

bende geniz akıntısı değil tam aksine burun içi kuruluk oluyordu, buhar makinesi aldık problem çözüldü.

Keşke öyle bir şey olsa benimkide . Bu çok iğrenç af edersiniz kusarrken sümük kusuyorum sunuyor iğrenç bişey

2017 ağustos anneleri topiği azcık canlandırsakya çok az kişi var heralde

mrb bugun kontrolüm vardı 33+4 iken 2470 gramken suan 35+3 ken 2646 gram olmu kızım iki haftada 200 gram almıs
ilk gunden bugune hep 10 gün ile 14 arası öndeydik simdi degerler durduk yere adet haftam ile aynı olmus ben kilosu 3000 olmustur diye ummustum sizce normal mi sizin degerler nedir acaba ?

mrb bugun kontrolüm vardı 33+4 iken 2470 gramken suan 35+3 ken 2646 gram olmu kızım iki haftada 200 gram almıs
ilk gunden bugune hep 10 gün ile 14 arası öndeydik simdi degerler durduk yere adet haftam ile aynı olmus ben kilosu 3000 olmustur diye ummustum sizce normal mi sizin degerler nedir acaba ?
Bence normal ben 36+5 de gittim 2990 di kilosu

X