2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Canım, sorun değildir umarım ama benim doktorum nst de 20dk içinde 3 tane yalancı kasılma görünce erken dogum riski dedi. Umarım senin ki öyle değildir, ben yatıyorum şimdi. Sadece özel ihtiyaçlarım için kalkıyorum yataktan. Konuş bence doktorunla, yolunda gitsin inşallah hepimiz icin.
bazen benim de bir saat içinde 3-4 kez olduğu oluyor ama dün akşam sadece 1-2 kez oldu, 2 defa da bu sabah oldu

ne yalancı sancı mı? o nasıl oluyor ay cok şaşırdım haberim bile yok biraz açsana konuyu canım...
canım doğuma yakın braxton hicks kasılmaları denen yalancı kasılmalar oluyor, ritmik olmayan ve ağrısız kasılmalar.. doğuma hazırlık için. rahim toplanıp gevşiyor, çok sık olursa erken doğum tehdidi ortaya çıkabiliyor. bu sancılar herkste aynı zmanda başlamıyormuş, benim 20 hafta civarındayken oluyordu ama 5-10 saniye sürüyordu. şimdi 15-20 saniye sürüyor ama ağrı yok , o içime su serpiyor.. inşallah erken doğum gibi bi durumlar karşılaşmam

herkeste oluyor mu ki..bende merak ettim nasıl hissederiz yalancı mı gerçek mi :KK47:
düzenli ve 30-40 saniye kadar süren ağrılı sancılar doğumu başlatabiliyormuş canım. yalancı sancılar ağrısız düzenli olmayan ve uzun sürmeyen doğuma hazırlık kasılmaları imiş

aynıyız pamuk sekerım gunlerımızde bır. 1 ay once 5 kılo almıstım haftasonu bakıcam ama arkadaslarım daha verdın bıle kılo almamıssın dıyor
aynen canım :halay:ben de son 10 gündür kilo almıyorum ilginç.. kaldım 7 kiloda yani.. bebişimin durumu da iyiymiş doktor öyle dedi, sağlıkla kucağımıza alalım inşallah :KK200::anneadayı:

günaydın hanımlar
dün geceden beri karnımın alt tarafında ağrı var
üşütme ağrısı hep üşütünce tuvalete çıkınca bu ağrı oluyordu
doktora yarın gideceğim umarım ciddi birşey değildir:KK42:

Benimkiler iç hemoroid, senin de mi öyleydi? Belki o yüzden iyileşmesi uzun sürüyordur. Aminn, en kısa sürede inşallah senin de tamamen iyileşir , gerçekten çok zor, insanı hayattan soğutuyor. Sen hamilelikte ameliyat olmuşsun bi de, hamileliğini çok rahat geçirenlere öyle özeniyorum ki.. Benim başımda başka bir sorun daha var, sağ böbreğim büyüyor, her ay ürolojiye gidiyorum bi de, Cuma kontrolüm var, fazla büyürse stent takacaklar, doğumu tetikleme durumu olabiliyormuş. Her kontrolde yüreğim ağzıma geliyor,inşallah doğuma kadar fazla büyümez diye dua ediyorum. Hamilelik çok özel ama bazen de çok zor bir süreç, bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza aldığımız gün inşallah unutacağız bu günleri..
Benim hem ic hem dis hemde anal fissurdu canim bi anda oldu 3. Evreye geldi anlayamadm nasil oldugunu. Insallah bobrek sorunun da doguma kadar atak yapmaz. Saglikla aliriz kucagimiza. Ama bende bi an once bitsin bu surec die gozune bakiorum. Bana da cok zor geldi

Günaydın kızlar dün akşam çok kötü sancılandım yine ilaçlarımı içip uzandım bugünde baskı var yürüyemiyorum ters mi yine anlamadım 36yı bir görseydim ya :KK43:

günaydın hanımlar
dün geceden beri karnımın alt tarafında ağrı var
üşütme ağrısı hep üşütünce tuvalete çıkınca bu ağrı oluyordu
doktora yarın gideceğim umarım ciddi birşey değildir:KK42:
Geçmiş olsun canım inşallah idrar yolu enfeksiyonu değildir dikkat et

Benimkiler iç hemoroid, senin de mi öyleydi? Belki o yüzden iyileşmesi uzun sürüyordur. Aminn, en kısa sürede inşallah senin de tamamen iyileşir , gerçekten çok zor, insanı hayattan soğutuyor. Sen hamilelikte ameliyat olmuşsun bi de, hamileliğini çok rahat geçirenlere öyle özeniyorum ki.. Benim başımda başka bir sorun daha var, sağ böbreğim büyüyor, her ay ürolojiye gidiyorum bi de, Cuma kontrolüm var, fazla büyürse stent takacaklar, doğumu tetikleme durumu olabiliyormuş. Her kontrolde yüreğim ağzıma geliyor,inşallah doğuma kadar fazla büyümez diye dua ediyorum. Hamilelik çok özel ama bazen de çok zor bir süreç, bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza aldığımız gün inşallah unutacağız bu günleri..
Çok geçmiş olsun canım inşallah hayırlısıyla atlatirsin bu günleri
Sırf sorunlar yüzünden artık hamilelik düşünmeyecem başımıza gelmeyen hastalık kalmadı ya tadını çıkarıp gezip oynayamadik :KK43: neyse hayırlısıyla kucağımıza alalım onlar sağlıklı olsun inşallah ❤️

Canım, sorun değildir umarım ama benim doktorum nst de 20dk içinde 3 tane yalancı kasılma görünce erken dogum riski dedi. Umarım senin ki öyle değildir, ben yatıyorum şimdi. Sadece özel ihtiyaçlarım için kalkıyorum yataktan. Konuş bence doktorunla, yolunda gitsin inşallah hepimiz icin.
Benim sancılarım ağrılı belden giriyor karından çıkıyor çok şiddetli oturup ağlayasım geliyor inşallah zamanında hayirlisiyla sağlıkla doğarlar ya çok korkuyorum erken doğumdan :KK43:

Kızlar biz bugün doktora gittik herşey yolunda şükür , bizimki yine göstermedi kendini, başı hala yukardaymış, kilosu 1350 olmuş tosbaaamın, 1 ay sonraya randevu verdi yine, şimdiden özledim , bi de 2 hafta ilerdeymişiz hadi hayırlısı :anneadayı: Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin :nazar:
Maşallah canım amin inşallah ❤️

Merhaba arkadaşlar aranızda cilt kuruluğu yaşayan var mı? Nemlendirmek için neler yapıyorsunuz
Ben kuruyum canım hemde çok kuru pul pul olurum günde 5 litre su içmeme rağmen şuan vazelin kullanıyorum çok rahatladım nemi iki gündür kalmış :))

Iyı aksamlar;

ben suan 31. haftadayım doktora dun gıttım kısa bır ultrason ıle suyun ıyı dedı bebek ıyı dedı 1 ay sonra goruselım dedı.Genelde 32 den sonra 2 haftaya dusuyor sanırım kontroller benım doktorum kadar relax varmı acaba aranızda:)
Bir sorun görmemiştir ondan canım 36dan sonra iki haftada bir gitmiştim bende bazı doktorlar rahat baya :))

X