2020 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğimin cinsiyeti ....

• Ankete Katılan
    248
Reengarenk Reengarenk canım bi tane karışık çay yazmıştın. Onu kaynatıp mı içiyosun yoksa sadece demleyerek mi ?
Bi de ben de merak ediyorum senin ikizleri beni de ekler misin
Papatya rezene kimyon anason ısırgan otunu 2 3 su bardağı kaynayan surya at biraz kaynasın 15 dakika dinlendir sonra iç inanırmısın ben içtiğinden beri bebeklerin gazı yok oldu denilecek kadar azaldı..
Sen zaten eklisin kuzum dur bakim tekrar..

Kızlar selam özledim sizi girip okuyorum bazen ama yazamıyorum bi türlü. Ben hala sağlığıma kavuşamadım😔doğum sonrası geçirdiğim sara krizinden sonra hala bacağımın üstüne basamıyorum. Çok kısa günlük şeyleri yapıp hemen bacağımı uzatmaya bakıyorum. Günlük şey dediğimde wc ye gitme, mutfağa yemeğe gitme falan. Annemler burda onlar bakıyolar bize hala. Çok üzülüyorum toparlanamadığım için ama kolay sakin uykucu bi bebişim var Allah ordan kolaylaştırdı işimizi yoksa annem hepimize yetişemezdi.Bebeğin kırkı çıktığı için apartmana bişey yapıp dağıtmayı düşündük siz yaptınız mı bişeyler takip edemedim. En pratik aşure geldi hazır kapaklı kaplarda ama daha iyi bir fikriniz varsa paylaşın benimle please😍
Canım çok geçmiş olsun.ne diyo doktorlar peki ne zaman normale döneceksin.
Bu arada aşure nasıl pratik ya hamaratsın anladık.valla ben apartmana değilde çocuklara kardeşinizin kırk tatlısı diye revaniyi kakaladım.

Papatya rezene kimyon anason ısırgan otunu 2 3 su bardağı kaynayan surya at biraz kaynasın 15 dakika dinlendir sonra iç inanırmısın ben içtiğinden beri bebeklerin gazı yok oldu denilecek kadar azaldı..
Aklımda kalmış benim senin yazdığın eşime aldırdım bugün ama ısırgan otunu unutmuşum hatta görevli içine ısırganla kişniş atımmi demiş benimki attırmamış.

Aklımda kalmış benim senin yazdığın eşime aldırdım bugün ama ısırgan otunu unutmuşum hatta görevli içine ısırganla kişniş atımmi demiş benimki attırmamış.
Banada sağolsun aktardaki çocuk tarif etti umudum yoktu ama iki gündür farkettim işe yarıyormuş..

ancak girdik eve. sabah aşı vardı. öğlen kontrol
valla perişan olduk bugün hastanede. ordan oraya. öncelikle doğuştan sünnetliyiz diye cerraha gittik. muayene etti. maalesef idrar deliği aşağıda ve pipi başında eğrilik var 1 yaşında ameliyat olacak oğlum. biraz zorlu bir süreç ama napalım kısmet.
çocuk doktorumuz da kalbi dinlerken üfürümden şüphelendi. kardiyolojiye gittik. usg çekti uzun uzun. evet üfürüm var üfürüm harici yine kapanıp kapanmayacağı belli olmayan bir delik daha var onu da takip edeceğiz. synagisin diye bir aşı önerdiler ama biz o anın şokuyla istemedik. biraz araştırmak gerekiyor.
oğlum 4.550 gr 57cm olmuş. böyle boktan bir gündü yani😔
Oyyy çok yorulmuşsunuz bebeklerimiz de ne çektiler ya aşıdır muayenedir bitmiyo, üfürük herkeste var onu dert etme canım.
Diğerleri de büyüdükçe kendiliğinden geçer inşallah, Allah dermansız dert vermesin geçer gider bunlar sıkma canını

Tamam canım çok teşekkür ederim 😘
Şey dicem 15 dk da soğur o sıcak sıcak içsek de faydalı olur mu ?

ancak girdik eve. sabah aşı vardı. öğlen kontrol
valla perişan olduk bugün hastanede. ordan oraya. öncelikle doğuştan sünnetliyiz diye cerraha gittik. muayene etti. maalesef idrar deliği aşağıda ve pipi başında eğrilik var 1 yaşında ameliyat olacak oğlum. biraz zorlu bir süreç ama napalım kısmet.
çocuk doktorumuz da kalbi dinlerken üfürümden şüphelendi. kardiyolojiye gittik. usg çekti uzun uzun. evet üfürüm var üfürüm harici yine kapanıp kapanmayacağı belli olmayan bir delik daha var onu da takip edeceğiz. synagisin diye bir aşı önerdiler ama biz o anın şokuyla istemedik. biraz araştırmak gerekiyor.
oğlum 4.550 gr 57cm olmuş. böyle boktan bir gündü yani😔
Çok üzüldüm allah şafi ismiyle şifa versin canım benim bunlar da geçici sıkıntılar 🤲

Kızlar bebeği sadece yüzüstü yatan var mı? Kızım sadece yüzüstü yada kucakta uyuyo. Sırt üstü ağlıyo uyanıyo
Canım dün aynı soruyu ben sordum cevaplar şu şekilde
Canım bizimki de sadece yüzüstü uyuyor. Sırtüstü vs çocuk uyuyamıyor hiç. Uyutuyoruz kafayı sağa sola döndürebiliyor. Sorun olacağını sanmıyorum. Kaldırıp döndüremezse tamam da ama istediği zaman bir sağ bir sol dönüyor. Ani bebek ölüm riski fazla diyorlar ama nedenini tam olarak anlamadım. Solunum öyle daha rahat da kusuyor. Hiç tıkanmadı ama kafam benim de tantanaya değil.

Benim ilk çocuğum çok gazlı bir bebekti, 20 günlükken bir tanıdığımız yüz üstü yatırdı çocuğu rahatladı hemen o günden beri hep yüz üstü yatmak istedi sırt üstü yatırınca hiç uyumazdı acemi annelik işte ben de dediğin gibi çok korkardım sabaha kadar başını beklerdim boğulacak bir şey olacak diye hatta hiç unutmam 3-4 aylık filandı çocuğu yüz üstü yatmaktan vazgeçiricem sırt üstü yatmaya alıştırıcam diye 1 gün hiç uyutmamıştım.. hiç gerek yokmuş şimdi 3 yaşını geçti hala yüzüstü yatmayı çok sever korkma canım birşey olmaz artık büyüdüler Allah korusun birşey olsa kendini kurtarabilir

Canım çok geçmiş olsun.ne diyo doktorlar peki ne zaman normale döneceksin.
Bu arada aşure nasıl pratik ya hamaratsın anladık.valla ben apartmana değilde çocuklara kardeşinizin kırk tatlısı diye revaniyi kakaladım.
Yok kızz annem yapacak ben ayağımın üstüne basamıyorum aşure nası yapcam😅 gerçi basarken de yapamıyodum🙈 dr lar pıhtı mı attım yoksa bende zaten vardı mı vs araştırıyorlar bakalım. Araştırma hastanesi ve özelden prof a gidiyorum.çok sağol canım ❤️

Canım çok geçmiş olsun ara da yaz merak ettirme..sagligin herseyden onemli yeterki atlat bu süreci uykusuz kalmak icin yine zamanin olur özenme boşa :))

Ben her gece ordayım sabaha kadar atraksiyon macera ne ararsan var..dallas mübarek 😂😂😂
Ay inan hiç şikayet etmicem😅şimdi ödüm kopuyo az geçe kalsam yatıyorum hemen😅

Canım özel hastaneden psikiyatri bölümünden mi peş peşe 2 kez aldı ? Psikiyatriye gidip ne demeli ? Direk bebekten kaynaklı rapor mu istenir yoksa doğumdan kaynaklı psikolojim mi bozuk dicez 😂 ay bu arada benim gerçekten psikolojim bozuk yani yalan söylemiş olmuyorum 🤦‍♀️
Hangimizin psikolojisi bozuk değil ki canım, hep hormonlardan bunlar😂

X