2020 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Kız 👩‍👧

OY: 165 49,4%
  • Erkek👩‍👦

OY: 157 47,0%
  • İkiz Kız 👩‍👧‍👧

OY: 4 1,2%
  • İkiz Erkek 👩‍👦‍👦

OY: 1 0,3%
  • İkiz 1 Kız 1 Erkek 👩‍👧‍👦

OY: 7 2,1%
  • Üçüz 3️⃣

OY: 0 0,0%
  • Dördüz 4️⃣

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    334
Kızlar nidicard kullanıp burnu şişen oldumu burnumun içi şişti nefes almakta zorlanıyorum ara verelim dedi doktor ilaca ama sancım var nasıl olacak bilmiyorum başına gelen varmı

Merhabalar anneler benim kızım da 10 mayısta 2 yaşı doldurdu memeye devam tuvalet eğitimine başladık hazır olduğunu görüyorum konuşuyor sabah kuru kalkıyor tuvaletini tutuyor fakat lazımlığa oturmak istemiyor gidiyoruz birlikte kitap okuyorum müzik açıyorum ama gitmek istemiyorum çiş yapmıcam gibi şeyler söyleyip ağlıyor. Şu sesli ışıklı klozetlerden mi alsam yoksa altını ıslatsın kendi gitmek isteyene kadar beklesem mi erteledikçe inat dönemi olduğu için eğitimi gecikir diye endişeleniyorum

herkese merhaba, bebekler büyüdü uğramaz oldunuz...biz de wc eğitimine başladık fakat bizimkini daha önce wc ye tutuyordum , kakasını hali hazırda oturağa yapıyordu ama çişi kaçırıyordu...şu an bezi attık fakat maalesef gece hala kaçırıyor külotla yatırıp çişini söyle diye tembihliyorum, o uykuya dalınca da mecburen bezi bağlıyorum, gece bezimizi nasıl atçaz onu çözemedik siz neler yaptınız...bu arada 2 yaş sendromu tüm hızıyla devam ediyor,herşeyi reddediyor, parka çıkmaya ikna olması bile uzun sürüyor...

Merhaba kızlar uzun zamandır ugramamıştım buralara wc eğitimini başarıyla atlattık ama konuşma kısmında sıkıntımız var derdini çok güzel anlatıyor dediklerimizi anlıyor işine geldiğinde tekrar ediyor mesela tavuk diyorum tavuk diyebiliyor ama konusma yok nasıl bir yöntem izlemek lazım şu an 27 aylık oğlum

Kızlar hepinize selamlar kızım 28 aylık oldu bugün yine hamile olduğumu öğrendim şoktayım planlı değil nasıl oldu bilmiyorum. Kafam allak bullak şuan yarın kan testi yaptıracağım. 2 çocuğum var 37 yaşındayım bir yanım aldırmak istiyor diğer yanım kıyamıyor nasıl yaparım bilmiyorum benim durumumu yaşayan oldu mu acaba ?

Kızlar hepinize selamlar kızım 28 aylık oldu bugün yine hamile olduğumu öğrendim şoktayım planlı değil nasıl oldu bilmiyorum. Kafam allak bullak şuan yarın kan testi yaptıracağım. 2 çocuğum var 37 yaşındayım bir yanım aldırmak istiyor diğer yanım kıyamıyor nasıl yaparım bilmiyorum benim durumumu yaşayan oldu mu acaba ?
Merhaba,
Öncelikle hayırlı olsun🙏
Ne demeli bilemedim,ama yazmadan da edemedim.Cok zor bir durum, en doğru karari verecek olan sizsiniz.Sartlariniz maddi manevi ne durumda? Sağlığınız, sabriniz? Allah yardimciniz olsun dilerim en dogru karari verirsiniz🙏

Merhaba kızlar uzun zamandır ugramamıştım buralara wc eğitimini başarıyla atlattık ama konuşma kısmında sıkıntımız var derdini çok güzel anlatıyor dediklerimizi anlıyor işine geldiğinde tekrar ediyor mesela tavuk diyorum tavuk diyebiliyor ama konusma yok nasıl bir yöntem izlemek lazım şu an 27 aylık oğlum
Hepsi ayrı ayrı..
Benim tospaam da herseyi konusuyor, ancak asla çiş kaka söylemiyor.Kaslari gelismemis diye zorlamiyorum, ilkinde 20 aylikken bezden kurtulmustuk..
Erkekler daha gec cümle kurmaya başlıyor diye duymuştum, bir anda bülbül olacaktir annesi.Masallah bezden kurtulmus baksana 🌹

Merhaba,
Öncelikle hayırlı olsun🙏
Ne demeli bilemedim,ama yazmadan da edemedim.Cok zor bir durum, en doğru karari verecek olan sizsiniz.Sartlariniz maddi manevi ne durumda? Sağlığınız, sabriniz? Allah yardimciniz olsun dilerim en dogru karari verirsiniz🙏
Eşim ve ben öğretmeniz Allah’a şükür maddi kısmını düşünmedim bir şekilde yetişiriz. Sorun kim bakacak olayı ilk çocuğumda 2 buçuk yıl evde kaldım. 2. yi yaşından sonra annem baktı hala bakıyor. Bunu doğurunca bakıcı tutarım artık annem istemez diye düşünüyorum daha söylemedim bile cesaret edip. Aldırma kararını eledik bizim ihmalkarlığımızın bedelini o ödememeli diye düşünüyorum. Herşeyde vardır bir hayır. Sabırlı bir kişiliğim var eşim çok stresli biri en ufak sorunda modu çok düşer onun alışması daha zor olacak sanırım ben biraz başıma gelene razıyım modundayım. Yarın doktora gidicem bakalım yeni bir süreç daha başlıyor inşallah hayırlısı olur.

Hayirli olsun,benim en büyük korkum tekrar hamile kalmak diyebilirim çünkü cocuk bakmak dünyanın en zor işi keske daha kolay olsa...

Hayirli olsun,benim en büyük korkum tekrar hamile kalmak diyebilirim çünkü cocuk bakmak dünyanın en zor işi keske daha kolay olsa...
Benim çocuklarım zor ve hassas oldu hep uyku sorunu da cabası kızım gece 2-3 ten önce uyumuyor inşallah bu uykuyu sever ne diyeyim başa gelince sabrı da olur inşallah

Hepsi ayrı ayrı..
Benim tospaam da herseyi konusuyor, ancak asla çiş kaka söylemiyor.Kaslari gelismemis diye zorlamiyorum, ilkinde 20 aylikken bezden kurtulmustuk..
Erkekler daha gec cümle kurmaya başlıyor diye duymuştum, bir anda bülbül olacaktir annesi.Masallah bezden kurtulmus baksana 🌹
İnşallah tez zamanda kurtulursunuz bezden büyük rahatlık 😘

herkese merhaba.
Ben de tuvalet eğitimine başlamak istiyorum ama nerden başlayacağım konusunda çok emin değilim. Kakayı yapacağını söylüyor zaten ama bezime yapacağım diyor ne lazımlığa ne de tuvalet aparatına oturtamıyorum 🙁

herkese merhaba.
Ben de tuvalet eğitimine başlamak istiyorum ama nerden başlayacağım konusunda çok emin değilim. Kakayı yapacağını söylüyor zaten ama bezime yapacağım diyor ne lazımlığa ne de tuvalet aparatına oturtamıyorum 🙁
Merhaba ben 3.yu büyütüyorum tecrübeli olsamda sagolsun kızım.asla alısmıyor yazı beklicem mecburen bir lazimlik alın sürekli bulunduğu odada dursun ara ara oturtun sürekli cis var mı diye sorun çişin gelince cis geldi de diye sık sık hatırlatın

Merhaba ben de burdayım 3. Bebeğimiz doğdu kızımız oldu şimdi 5 ayını geçti bile açıkçası korktuğum gibi olmadı. Ortanca hala gece 2 den önce uyumuyor ama bebeğim uyuyor şükür. Ortanca kızım 10 Mayıs doğumlu yazın tuvaleti hallettik şükür önce lazımlık kısa sürede klozete geçti ama kaçırdığı zamanlar çok oldu biraz sabır istiyor asla kızmamak lazım kaslarını kontrol etmesi zaman alabiliyor. Oyun döneminde olduklarından oyundan vazgeçmek ya da izledikleri televizyon vs varsa bırakmak istemiyorlar. Başlangıçta yanlarına koyulabilir. Sürekli çişin var mı diye sormak veya tuvalette uzun uzun oturtmak da tepki geliştirmesine sebep olabiliyor.

X