2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    313
kitap tam bunla ilgili bilmiyorum ama bakayim bir, anlıyor ama işine geldiği gibi, bugün anneme anlatıyordum, bu meseleyi, kosa kosa geldi saldırdı bana. sanki yap diyorum, inşallah geçer hasarsız. 😁😁
Bence çok dillendirme aklına getirme kuzum🤪 oyuncaklarla göster muhakkak kötü olduğunu ne kadar anlasa kar tam yaşları gelmedi çünkü 3 ten sonra başlıyor az çok bu kavramları anlamaları

Günaydın kızlar💐
Göktuğ daha iyi çok şükür dün koşturmaya başladı evde🥳 gece uyanıp çiiişşimm diye ağladı birkaç kez. Sanırım çiş yapacağı zaman acıyor ondan ağlıyor zor bela sakinleştirip uyuttum. Sabah da kaka çişş diye ağlamalar eşliğinde telaşlı ve stresli bir hazırlanma maratonu geçirdik. Bakalım inşallah atlatacak şu dönemi 🤲
@Sonsuz umut sen sormuştun sanırım ilacı yok canım bunun bol su içecek dedi doktor. Buraya özel gilaboru diye bir bitki var kum taş vs iyi geliyor ondan aldım dün arkadaştan. Onu yapıp vereceğim.
Ah benim kuzum neler geldi başına şuncavık beterinden korusun Allah ibşallah kuzum bol sıvı lazım büyükler zor dayanıyor Allah yardımcınız olsun 😔

Ah canım benim ya kıyamam nasıl oldu ben yazana kadar iyikeşmiştir umarım 🙏 kusuruma bakmayın kızlar her boş vaktimi derde dolu vakti asyaya ayırıyorum fırsat kalırsa burdayım 😊
Çok daha iyi canım çok teşekkür ederiz 😘 antibiyotik pişik yaptı ona ağlıyor kaka yapacağı zaman haber veriyor temizliyooo kyemm sürüyooo acıyoo diye. Aslında tam wc eğitimine başlama zamanı mı ne bunu fırsat haline getirsem mi diyor bir deli gönlüm bakalım.
Allah kolaylaştırsın canım işlerini ❤️

D dilzar Umudum- Umudum- kızlar hatırlarsanız bu şiddet olayından biz de çok mudariptik ablalarının saçlarına asılıyordu. Çok şükür epey azaldı arada Betül çığlıklı bağırmalı oyun oynarsa ona yapıyor ama çabuk bırakıyor. Tepkisiz kalmaya çalıştık mümkün olduğunca ama pek birileriyle görüşmüyoruz başka bir çocuğa ne yapar onu bilemiyorum. En son 2_3 saat oynadıktan sonra gider ayak saçlara yapışmıştı arkadaşın oğlunun. Elbet unutacaklar zor bir süreç

Kızlar bizde de olmuştu geçen hafta bu ayılmalar benimki de meme emmediği için temas istiyor baktım bu sefer bunu alışkanlık haline getirmeye başladı hemen önüne geçtim elimi ve mememi sıkıyorduu uyurken 🙄 kalkamıyorum da yanından uyanıyor sonra ağladı etti vermeyince tepki vermedim sönmeye başladı gibi bakalım @Susam_tanesi
İşte temasa ihtiyacı olduğu için geri çevirmiyorum. O ne zaman istemezse artık yavaş yavaş o zaman keseceğim teması. Önceden piş piş ritmine göre dokunuyordum hareketli bir şekilde ama o daha çok uyarıcı oluyormuş . Şimdi sadece elimi koyuyorum sırtına istediği zaman . Çekiyorım o istedikçe koyuyorum aralarını açmaya çalışıyorum . Yavaş yavaş onu da bırakırız inşallah .
D dilzar Umudum- Umudum- kızlar hatırlarsanız bu şiddet olayından biz de çok mudariptik ablalarının saçlarına asılıyordu. Çok şükür epey azaldı arada Betül çığlıklı bağırmalı oyun oynarsa ona yapıyor ama çabuk bırakıyor. Tepkisiz kalmaya çalıştık mümkün olduğunca ama pek birileriyle görüşmüyoruz başka bir çocuğa ne yapar onu bilemiyorum. En son 2_3 saat oynadıktan sonra gider ayak saçlara yapışmıştı arkadaşın oğlunun. Elbet unutacaklar zor bir süreç
İşte yabancı birine yapınca görmezden gelmek olmuyor. Biriyle görüşmesen bu sefer de evde bir tek benle de olmuyor . Çocuğun başkalarına da ihtiyacı oluyor .bakalım unutur inşallah . Dün yine kendinden 3 ay küçük bir arkadaşın çocuğuna rahat vermedi ama bir yerden sonra çocuk da onun gibi tepkiler verince kendini geri çekti 🤣 büyük çocuklara da pek yapmıyor onlar zarar vermediği sürece . Küçükleri de paylaşma söz konusu olunca tırmalıyor .

Çok daha iyi canım çok teşekkür ederiz 😘 antibiyotik pişik yaptı ona ağlıyor kaka yapacağı zaman haber veriyor temizliyooo kyemm sürüyooo acıyoo diye. Aslında tam wc eğitimine başlama zamanı mı ne bunu fırsat haline getirsem mi diyor bir deli gönlüm bakalım.
Allah kolaylaştırsın canım işlerini ❤️
Valla sen speedysin yaparsın bizimki de pişik olmuş kaka yapmış fark etmemişim bi kaç saat durunca pişmiş hemen 🙄 ama ben yaza ancaa cesaret ederim
İyi olmanıza çok sevindim🥰💃

İşte temasa ihtiyacı olduğu için geri çevirmiyorum. O ne zaman istemezse artık yavaş yavaş o zaman keseceğim teması. Önceden piş piş ritmine göre dokunuyordum hareketli bir şekilde ama o daha çok uyarıcı oluyormuş . Şimdi sadece elimi koyuyorum sırtına istediği zaman . Çekiyorım o istedikçe koyuyorum aralarını açmaya çalışıyorum . Yavaş yavaş onu da bırakırız inşallah .
İşte yabancı birine yapınca görmezden gelmek olmuyor. Biriyle görüşmesen bu sefer de evde bir tek benle de olmuyor . Çocuğun başkalarına da ihtiyacı oluyor .bakalım unutur inşallah . Dün yine kendinden 3 ay küçük bir arkadaşın çocuğuna rahat vermedi ama bir yerden sonra çocuk da onun gibi tepkiler verince kendini geri çekti 🤣 büyük çocuklara da pek yapmıyor onlar zarar vermediği sürece . Küçükleri de paylaşma söz konusu olunca tırmalıyor .
Ben açıkçası bütün gece ihtiyaç gidermesini bekleyemiyorum 🤣 yatarken tamam dokunuyor temas ediyor alacağını alır diye düşünüyorum gece uynıp memeye dokunma isteği ihtiyaç değil de alışkanlık bence
Yani ben ne kadar azalyırsam kardır benim için çünkü zaten uyuduğum 4 5 saat onu da uyuyamayınca daha sıkıntıya düşüyoruz ikimizde ben gergin olup baya sarıyorum sanki asyaya 🙄

Kızlar spiral taktıranlar ya benim adetim gecikti test yaptım bugün negatif de oluyor mu böyle aksamalar 🙄 1 hafta geciktim

Kızlar spiral taktıranlar ya benim adetim gecikti test yaptım bugün negatif de oluyor mu böyle aksamalar 🙄 1 hafta geciktim
benim ki tersine daha düzene girdi sanki. eskiden hep gecikmeli olurdum, şimdi daha düzenli. gerçi 18 ay adet olmadıktan sonra hevese gelen yimirtalaliklarimin da etkisi olabilir bu düzende. bir iki ay sonra, bıktık yaw bu ne böyle her ay deyip gecikebilir.

İyi akşamlar kızlar.. Bugün sabah ve öğlen çok ağlayınca hastaneye götürdük Göktuğ u. Kum döküyormuş yavrum meğer ondanmış bu kadar ağlamalar😔 öğlen çişş çişş pipii yanıyo acıyor diyince korktum karnı da şiş gibiydi çiş mi yapamıyor enfeksiyon mu oldu diye. Kan da da crp yüksek çıktı idrar kaynaklıymış. Antibiyotik ve ağrı kesici verdi geldik. İnşallah biran önce dökülür de biter gider ya çok çekti yavrum bizim de alt üst oldu ev huzuru kalmadı 10 gündür ağlamalar kusmalar oyy oyy
Geçmiş olsun canım şimdi nasıl

Çok geçmiş olsun canım nasıl dayının durumu? Ablanı da okudum Allah yardımcınız olsun sağlıkla uğraşmak, hastane işleri çok zor inşallah sonucu güzel olur öylece biter gider. Ayşecik e de çok geçmiş olsun bizim de çok başımıza geliyor ev kazaları😒 eli kolu çizik gelip gidip öptürüp devam ediyor bizimki de😔
Saol canım aynı koşturmaca mız devam ablamın tedavi bitti şimdi 10 gün evde sargılarını biz yapıcaz. Dayım hala hastanede yatıyor iki hastane arasında pert olduk birde ev ve okul oy oy ki ne oyy. Rabbim beterinden korusun şükür bu halimize diyoruz🤷‍♀️
Çok geçmiş olsun canım allah hastalarına şifa versin
YaAA çok tehlikeli oldu bu çocuklar artık bizimkinde öyle çekmeceler dolaplar hep yerde birde inadına tehlikeli olanları hep eline alıyor
Bizde kazadan beladan korusun diye iyi birşeyler yapmak için her hafta az da olsa smalı hastaların hesabına sadaka olarak birşeyler yolluyoruz fikir olsun diye yazmak istedim
Evet canım ya Ayşe çok hareketli heran heryerde olabiliyor hiç boş bırakılmaya gelmiyor bizde Cuma bayramı diye Cuma günleri bişeyler vermeye çalışıyoruz sma lı hastalarda iyi fikir saol canım 👍🏻
ahh nasil üzüldüm canım, Allahim dayina tez sifa versin, acısını agrisini azaltsin, az bir yanık bile nasıl ağrı yapıyor ki.

Aysecigime de çok geçmiş olsun, Rabbim korumuş gerçekten. bazen üst üste geliyor hersey. 😔
Amin canım soal evet üstüste gelmesi yordu biraz ama Rabbim beterinden korusun diyerek teselli ediyoruz kendimizi
Canim çok gecmiş olsun. Allah sifa versin. Dayina uzuldum. Olacagi varmış. Ama insAllah tez atlatır. Bazen imtihanlar ust uste geliyor 😔 aysecige de kiyamam en korktuum seylerden biri Allah korumus bin şükür. Bizimki de parmagini sıkıştırdı. Epey kanadi durmadi bi türlü. Neler sürdüm ama durmuyor. bir de agzina götürüyor. O gece yatana kadar kanayip durdu aralikli. Simdi de gosterip agliyor. Dedigin gibi sadaka vermek lazim.

Miss canim geçmiş olsun. Bagirsak enfeksiyonu cok kotu cidden. Ali sık sık gecirirdi. Cok hassas onun bagirsaklari hala daha. gecmis olsun eminim cok yıpratıcı olmustur ama artik iyilesti. Cok hizli toparlayacak bak gör 🌸
Rabbim tüm evlatları korusun hastalarada tez zamanda şifalar versin inş
Bu arada kızlar bu robot süpürge asrın icadıymış 😍 annem hergün söyleniyordu süpürgemden şikayetçiydi onun için aldım. Dün haritalattım evi. Bugün okuldayken mutfakla antreyi süpürttüm annemin nasıl hoşuna gitti valla büyük rahatlık. Bana gereksiz gibi geliyordu ama hiç öyle değilmiş. Alabilenler taksit maksit alsın valla fiyatları iyice uçmadan
Kurutma makinası ve robot süpürge candır. Şu koşturmaca da birde o işlerle uğraştığımı düşünemiyorum
Selam arkadaslar
Zeyay1420 Zeyay1420 canim cok gecmis olsun allahım saklasin kazadan beladan .. gelince ust üste geliyor zaten😔
misskokulumm misskokulumm
Canim sizede cok gecmis olsun. Çocuklar hasta olmasin ya :KK43: bende cok takintiliyim ayni eşleriniz gibi ve hic memnun değilim bu durumdan engelde olamiyorum ve kötü enerji veriyorum çoğu zaman :KK43:
@Sonsuz umut Jadesi Jadesi ya videolara bayıldım bunlar birbirlerinin aynisi valla 😍
Amin canım saol🥰
İyi akşamlar kızlar.. Bugün sabah ve öğlen çok ağlayınca hastaneye götürdük Göktuğ u. Kum döküyormuş yavrum meğer ondanmış bu kadar ağlamalar😔 öğlen çişş çişş pipii yanıyo acıyor diyince korktum karnı da şiş gibiydi çiş mi yapamıyor enfeksiyon mu oldu diye. Kan da da crp yüksek çıktı idrar kaynaklıymış. Antibiyotik ve ağrı kesici verdi geldik. İnşallah biran önce dökülür de biter gider ya çok çekti yavrum bizim de alt üst oldu ev huzuru kalmadı 10 gündür ağlamalar kusmalar oyy oyy
Oyyy kuzum benim ya geçmiş olsun 20 aylık hayatında dökecek kadar kumu hangi ara biriktirmiş
İyi yaptın içini dök ki rahatla 😔 Allah yardımcın olsun her anlattığın çok zor gerçekten ablana şifa diliyorum 🙏 geçecek canım daha güzel günler gelecek eminim temiz sonuç alacaksınız 💚 kızlar da büyüyecekler öyle böyle derken keyifle kahve içerken bana bunu bunu ettiniz diye sitem edeceksin güleceksiniz 🥰
Amin canım saol bende bu da geçer ya Hu diyerek güzel günleri bekliyorum🥰
Zeyay1420 Zeyay1420 dayına çok üzüldüm nasıl şimdi durumu? Yanık çook zordur Allah sabır şifa versin. Ayşeciğe de çok geçmiş olsun. Geldi mi üst üste geliyor. Siz bi kurşun doktürün bi sadaka verin şu kötülükler uzak dursun sizden 🙏🏻🙏🏻☹️☹️
Yanık gerçekten çok zormuş baya da ciddi yanıkları hala hastanede ilk zamanlar kollarından su toplayan yerler balon olup sarkıyor Du çok acı çekti ama Allah korumuş kafasını son anda kurtarmış o halde olsa çok daha kötü olurdu kendisi bile şükrediyor bu kadarla kurtuldum diye

Çok şükür o haraketleri bizde de var yatmak bilmiyor mesela zor gönderdim yatağa babasıyla oynamak istiyor hep 🤣 iyiyiz biz de çok şükür
Benm oglan da aksam yatacagi sıra ayrı bi enerji geliyor cocuga yatmasi cok zor oluyor 1 hafta gece 2 3 den once yatrmadi beni🙄 2 gndr nornale dondk
Ben korkuyorm ondan ya nasi oldu acıyor mu hssediliyor mu takarken ya. Ve yine de tam korunma yntemi degl diyorlar sence de oyle mi?

Saol canım aynı koşturmaca mız devam ablamın tedavi bitti şimdi 10 gün evde sargılarını biz yapıcaz. Dayım hala hastanede yatıyor iki hastane arasında pert olduk birde ev ve okul oy oy ki ne oyy. Rabbim beterinden korusun şükür bu halimize diyoruz🤷‍♀️

Evet canım ya Ayşe çok hareketli heran heryerde olabiliyor hiç boş bırakılmaya gelmiyor bizde Cuma bayramı diye Cuma günleri bişeyler vermeye çalışıyoruz sma lı hastalarda iyi fikir saol canım 👍🏻

Amin canım soal evet üstüste gelmesi yordu biraz ama Rabbim beterinden korusun diyerek teselli ediyoruz kendimizi

Rabbim tüm evlatları korusun hastalarada tez zamanda şifalar versin inş

Kurutma makinası ve robot süpürge candır. Şu koşturmaca da birde o işlerle uğraştığımı düşünemiyorum

Amin canım saol🥰

Oyyy kuzum benim ya geçmiş olsun 20 aylık hayatında dökecek kadar kumu hangi ara biriktirmiş

Amin canım saol bende bu da geçer ya Hu diyerek güzel günleri bekliyorum🥰

Yanık gerçekten çok zormuş baya da ciddi yanıkları hala hastanede ilk zamanlar kollarından su toplayan yerler balon olup sarkıyor Du çok acı çekti ama Allah korumuş kafasını son anda kurtarmış o halde olsa çok daha kötü olurdu kendisi bile şükrediyor bu kadarla kurtuldum diye
Çok geçmiş olsun canım

Uzun zamandır ilk kez okuyamadım sayfaları baya birikmiş inş iyidir herkesler.. Çok yoğun bir tempoya girdik ablam şuan şen ödem tedavisi görüyor ayağının Şişliği epey indi ama sürekli sargılı duruyor sadece doktor tedaviye başlamadan açıyoruz sargıları yıkıyoruz ayakları ve sargı öncesi lremşenip tekrar sarılıyor çok zor bir tedaviymiş dizlerinin sütüne kadar sargı da alçı gibi sımsıkı kımıldatamıyor😞10 gün sonra bu tedavi bitecek sonrasında bir bası çorabı giymesi gerekecek onun yapılmasını beklerken sargıları biz yapıcaz ve sonrasında herşey yolunda giderse ameliyat ve parça pataloji ye gönderilecek inş sonuçlar temiz çıkar dua edin bizim için çok zor bir dönemden geçiyoruz ev okul hastane çok yorucu oluyor bir de kızlar var canları saolsun ama onlarda ayrı yoruyor lar Zeynep çok hırçın ve kıskanıyor kardeşini ben ayrıca ilgilenemiyorum onunla. Ayşe babaanne yle uyumuyor gündüz 3 gibi artık dayanamayıp sızıyor bu seferde gece uyutamıyorum 12 yi geçiyor hem diş çıkarıyor yine hemde çok huysuz ayrılık kaygısı yaşıyor eve gelince gidicem diye hiç ayrılmıyor yanımdan wc gitsem bile kapıda ağlıyor anne anne diye hele ki sabahları okula giderken yakalanırsa hiç bırakmıyor olmass anne okula gitme diyor beni de al diye ağlıyor içim parçalanıyor...
Sorduğunuzda pişman ettim sizinde içiniz şişti hakkınızı helal edin ama fırsat bulmuşken yazayım dedim.
Canım benim dualarımdasınız Allahım güç kuvvet versin ablacığına dayına acil şifalar inşallah
Gerçekten kafayi yemek üzereyim cok çıkmazdayım arkdaslar kendimi cok salak hissediyorum. Kendime ayıracak hic vaktim yok dun karya yine uyumadi tum bunlara alıştım ama esim beni cok yoruyor cidden bazen kaldıramıyorum ve kaybetme korkusu hic yok onu görüyorum cok gaddar. Sabah uyandırmadim kahvaltıyı hazırladık yedik içtik topladım. Bizim binadakiler surekli tadilat yapiyor gecen esim zabıtayı aradı artik seste üstümüzden gelmiyormuş aşağıda efendi bir komsu var o yapıyormuş gruptan da yazmış buda görmemiş ust kattaki yapiyor sanıyoruz yine her neyse grupta bayaa laf dolandı bize karşı buda cevap vermedi. Bende konuyla ilgili ne zaman konuşsam beni susturuyor susa sesin duyuluyor flan diye en ufak bir sesim yükselince beni kısıtlıyor sanki çocuğuyum. Zaten herseye bir kısıtlama bir müdahale evimdede rahat rahat konuşamıyorum. Yine tadilat sesi ve yine karya yi uyutuyorum.. grupta o kadar sözü yuttu yaz sende diyorum yazmıyor bana kızıyor ne yazarlarsa yazsınlar diyor.
Banada aptalmisim gibi davraniyor. Kendisi cok akilli ya.Kafanızı şişirdim kusura bakmayin ama bazen gerçekten bırakıp gidesim var :KK43:
Evde fazlaca kalmak üstüne salgın, bebekli hayat titizlik eşinin zaman zaman rahatlığı seni çok yordu Baharcım. Aslında hiçbirimiz farklı durumda değiliz. Arada Karyayı babaya kitle ve çık hava al, yürü, vitrin bak moral olsun.
Üzerimizde birşey var ama hayır olsun bunlarla geçmiş olsun dün dayım ayağı kayarak kaynayan pekmez tenceresine düşmüş kolları karnı ağır yanıklarla dolu buraya sevk etmişler akşam geldi hastaneye yatışını yaptık eve geldik dün dünya kahve günüymüş Zeynep te çok sever anne bana kahve yapmayı öğretirmisin dedi konsoldan fincanları aldık mutfağa geldik peşimizden elinde iki fincanda Ayşe almış mutfağa yanımıza gelirken düşmüş fincanlar kırık Ayşenin ellerinde çizikler var yüzünde iki yerde var Allah korumuş çok korktu çok ağladı kanıyor kanıyor diye 😞 sadaka vermek gerek Rabbim korusun beterinden
Çok çok geçmiş olsun. Rabbim korumuş yine. YANIK çok zor. Tez günde sağlığa kavuşsun inşallah
Günaydın kızlar iyi haftalar diliyorum hepimize💐
Geçen hafta çok yorucu ve zor bir haftaydı 🙄 Göktuğ mide bağırsak enfeksiyonu oldu bizden bulaştı. Önce betüş sonra ben oldum. Bizimkiler 3 günde geçti Göktuğ un 7-8 gün oldu. Önce kusmalar sonra ishal onu da beni de çok yordu. Gece kalkıp sürekli kaka yaptı poposu ağrıyor yapınca da çok ağladı. Antibiyotik verdi doktor o da alerji yaptı sanırım heryeri kırmızı kırmızı kabardı bıraktık reflor verdim. Dün daha iyiydi sanki şükür gece yapmadı sabah da ağlayarak değil neşeyle uyandı anne öpüyüm diyor yanağıma uzanıp😍 inşallah geçmiştir 1 kilo verdi iştahsızlık had safhada. Sabah aç uyandı bişeyler yedi şükür. Allah yardım etsin hastalıkla uğraşmak da çok zor 😔 tabi bir de eşimle mücadele ettik aynı @Sonsuz umut un eşi gibi hastaneye gidelim nolacak böyle vs vs beni çok yordu. Bulaşıcı birşey ve zamanla kendiliğinden geçecek şimdi serum takacaklar travma olacak çocukta. Belki takamıycaklar bile. Kan aldır test yaptır su içiyor susuz kalmıyor işte diyorum. Adam her kakasında başa sarıyor 😒
Ayy işte böyle geçsin gitsin inşallah

Kıyamam GÖKTUĞ paşama misim çok geçmiş olsun ne ara kum toplamış da dökermiş miniğim. Çocuklar hasta olmasın
Kızlar bizim uykular iyice zıvanadan çıktı çalıştığım için gündüz perişan durumdayım. Gece 2 saat falan uyumuyor oturma odasına salona gidicem diye ağlıyor. Hatta orda da illa ışık olsun diyor. Meme emerek mama yiyerek uyumak istiyor ama yatakta değil 🤯🤯 nedenini anlamadım gitti. Uykusu var ama geri uykuya dönemiyor. Yatakta emerek veya mama ile uyumazsa hemen içeri gidelim diyip oturma odasında meme emerek uyumak istiyor. Ağlamaktan iyice uykusu kaçıyor. Bu gece biraz da kitap okudum uykusu gelsin diye sonra telefondan şarkı istedi şarjı yok dedim tv den baby tv istedi ona da şarjı yok dedim en son 2 saatin sonunda salonda koltukta emerek uyudu. Sabaha karşı yatağa aldım. Ben de uyuyakalmışım bakıcı gelmiş o uyandırdı servise zor yetiştim 🥺🥺

Artık bi pedagog a psikologa uyku danışmanı bişeye gitmek istiyorum. Ama çalışırken gündüz uykularında yanında değilken nasıl olacak hiç bilmiyorum. Bakıcı saat 11 dedi mi mama verip ayakta salllayarak uyutuyor bi de onu eğitmem gerekecek 😒 7-8 de kalkan çocuk 11 de uyur mu. Anlamıyor çok uykusu oluyor diyor halbuki mama alışkanlık oldu onu isteyince de uykuya götürüyor o da uyuyor tabi gece uyumadığı için. Uyusa neyse 2 saatte 3 kere uyanıyormuş. izin de alamam yoğun bir dönemdeyiz.

Çok bunaldım düzeni olan uyuyan bir çocuktu. Bu karanlıkta uyanma işi çok bozdu. Bazen karanlıkta uyanıyor ben işe gidiyorum bakıcı geliyor sabah oldu diyoruz ama karanlık. Gece uyanıyor daha sabah değil uyu diyoruz. Çocuk da haklı iyice alt üst oldu bildiği herşey.

Çok büyüdüler algılar çok açıldı bir düzeni değiştirmek çok zorlaştı. Gitgide de zorlaşıyor. Gündüz konuşsam bile gece sadece ağlıyor hiç anlamıyor dinlemiyor. Babasıyla sakinleşmiyor.

İçimi döktüm çok doldum çok uzun oldu kusura bakmayın 😓
Susamım uykular bizde de harap gözlerimin içine cam kaçmış gibi. Gündüz az uyutuyorum gece rahat uyusun diye. Gecenin bir yarısı anneee diye bağırıyor alıyorum sallıyorum bazen 2 saat sonra da yine kör Şafak’ta kalkıyor. Ne zaman düzene girecek bilemiyorum
Yok canım dişlerin çoğu çıktı ve çok şükür problemsiz çıktı ağlama sebebi istediğini yapmamamızdan oluyor. Gitmemek için direniyorum ama sonunda o kazanıyor helak oluyor ağlamaktan içini çeke çeke sakinleyip uyuyamıyor sonra. Direkt gidip orda emzirsem uyuyor geri gelmek istediğimde uyanıyor ben de onun yanında dalsın derken uyuyakalıyorum. Kadın sallayarak uyutuyor ama benim sallamamı asla istemiyor. Evet 11 erken 2 uykudan tek uykuya düştük otomatik 2.uyku kalktı ilk uyku kaldı. Bunu ileri al diyorum ama çok uykusu oluyor ağlıyor dayanamıyor diyor. Hafta sonu benleyken tek uyku bile yapmıyor dışarı çıkarsak arabada uyuyor evde mümkün değil uyutamıyorum sonunda saat 6 da sızıp kalıyor ve gece çok kötü geçiyor. Hafta içi ayrı hafta sonu ayrı düzeni var resmen tabi buna düzen denirse 😞😞

Umudum- Umudum- evet erken oluyor bence ama kadına anlatamadım büyük ihtimal akşama kadar uyumadığı için süre uzadıkça da uykuya geçiş zorlaşıyor. neyse pedagok a falan gidersem doktor söyledi diyeceğim. Tüm gece uykusuzluğunu da buna bağlasam haksızlık olur. destekli uyumak ve memede uyumak en büyük problem.

Senanın da düzen sen işe başlayınca bozulmuştu sanki bizim de çalışmam çok etkili. Resmen çocuk kopmak istemiyor uzattıkça uzatıyor. Karanlıklar yüzünden uyurken bırakmak zorunda kaldım uyanamaz oldu çünkü o da çok etkiledi. Hiç bırakmazdım ben uyku benim gittiğim bişey haline geldi ki hiç istemiyordum böyle olmasını 😢😢
Bu sene de evde olmalıymışız bize daha çok ihtiyaçları var
@Susam_tanesi dünürüm, galiba uykuya direnme çoğunluğun muzdarip olduğu bir konu. ipek gelinim seni sanki daha çok zorluyor gibi. tek uykuya düşse diye tavsiye verecektim ki zaten düşmüş, şu durumda seni cok yıpratıyorsa profesyonel yardım almak gerekebilir ya da yıkılmadım ayaktayım dersen, bu bir süreç ve illa ki geçecektir. kimi cocukta uzun kimi cocukta daha kısa oluyor, uyumak istememe.

bizim ki de emerek uyuyor ki, (ne zaman biraktiracagim bilmiyorum, gerçekten çok sıkıldım, hele bu karantinada, artık sormak vs de yok, direkt yakamdan elini sokup, kendi çıkarıyor) deli gibi uykusu olduğu, hatta 5dk dolmadan uyuyacagi halde ağlaya ağlaya yatıyor. uyumayıp, dünyayı kesfedeceklerini be bileyim atomu falan parcalayacaklarini düşünüyorlar herhalde.
Aynen keşfetmek... bizimki direk dışarıyı istiyor ne zaman normalleşecekler merak ediyorum
kizlar benim de size bir sorum var, benim küçük Asimim, tam bir eli maşalı, ne yapacağım bilmem. eli de nasıl ağır, vurdu mu acıtıyor, cimcikleme, nadir de olsa ısırma ama en çok vurma, elinde ne varsa onunla vuruyor.

en son babasının burnuna, arabayla vurdu ki, 5 dk kendine gelemedi adamcağız. ciddi zarar da verebiliyor. sessiz kalma, o an iletişimi kesme gibi yöntemler denedik, hatta can acısıyla bağırdım bile ama yok anlamıyor. kendi cani da pek acımaz, küçük kizim o vurunca vurdu, saçı çekilince saçını çekti birkaç kez ama gik demiyor. tabi onun kadar vahşi olamıyor merhamet ediyor da küçük diye.

şimdi ne yapsak da bıraksa bu huylarını. var mı bana tavsiyeniz, ya da bir yerde okumussunudur da kitap öneriniz vs. bir yerimizi sakatlamadan geçse su alışkanlıkları. kizlar da hiç böyle şey yaşamadım, sastik kaldik, sinirlenince vuruyor, yoluyor ama bir de oyun oynarken yapıyor, tıpkı küçük aslan yavruları, yavru kedi, köpekler böyle oynar ya, vurmalı pati atmalı tıpkı öyle, bunu oyun sanıyor ama biz sevmiyoruz bu oyunu. çok uzattım ama çok da dertliyim ne edeyim.😔😔
Görmezden gelin diyor uzmanlar ama o arada iş işten geçiyor elleri de ağır
Merhaba kizlar uzun uzun aranin ardina geldim gitmeyen arkadaslarim varmis cok sevindm dagilmamissiniz ne guzel🙏🥰 ben de artik geri gelmeye calisacagim cok ozledim burayi farkettm de:halay:

Iyisinizdir insallah. Bizde hersy yolunda sukur😇

Hatirlayan olacak mi acaba yoksa unutuldum mu:KK15:
Selam canım Kadir nasıl evde durumlar nasıl bu grup seni az kaygı etmedi unutur muyuz
15 dk 15 dk erkene alarak uyandırmayı deneyebilirsin. Belki gündüzler uzadıkça daha rahat uygulayabilirsin şimdi sabahları karanlık ya onlar da güzelce uyuyor. Sen en azından kendi yanındasın bi de ben başkasına laf anlatmak onu da kararlı durabilecek ama çocuğu da incitmeyecek seviyede eğitmem lazım ki bu çok zor bence.

Bi de az uyut veya erken/geç uyusun gece uyumuyor deyince sanki akşamdan akşama çocukla ilgilenmek zoruma gidiyor diye ne biçim anne diyecek içinden diye düşünüyorum 😞😢 dün biraz bahsettim uyku aralıkları 5-6 saat olmalıymış bu yaşta 12 den önce uyutmayalım diye. Sizin işinize yaratacaksa yapalım diyor. Sadece benim için değil ki sen de gündüz kesintisiz uyusa daha rahat edersin. 3 saat sonra uyuyan çocuk yeterince uykusu gelmeden uyuduğu için 2-3 kere bölüyor uykusunu. Çocuk büyümesi için gerekli. Ben zaten saat 10 da uyusa da razıyım zaten ben de biraz sonra uyuyorum. Onun da büyüme hormonunu kaçırmasını istemiyorum. Dün 11 de uyudu gece uyandı yine oturma odasını istedi ben de yanında uyuyakalmışım. Sabah benle birlikte 7 ye doğru uyandı. Bu yaşta çocuk 8 saat uyur mu?

Gündüz konuştum 11 de uyumuş 13.30 da uyanmıyor uyandıramadım napiyim diye. Döngü halinde birbirne sebep oluyor herşey 😕😕

9-11 arası uyku çok kıymetli uykumu geçtim 10 da uyusun sabah 6 da kalksın 1 saat sabah oynayalım ona razıyım. Önceden böyle yapıyorduk hava kararınca dengemiz bozuldu.
İpek kuzum benğmmm bol uykulu zamanlar diliyorum Ata da maksimum 9 saat uyuyor çok az uyku ne çok önemli

Canım benim dualarımdasınız Allahım güç kuvvet versin ablacığına dayına acil şifalar inşallah

Evde fazlaca kalmak üstüne salgın, bebekli hayat titizlik eşinin zaman zaman rahatlığı seni çok yordu Baharcım. Aslında hiçbirimiz farklı durumda değiliz. Arada Karyayı babaya kitle ve çık hava al, yürü, vitrin bak moral olsun.

Çok çok geçmiş olsun. Rabbim korumuş yine. YANIK çok zor. Tez günde sağlığa kavuşsun inşallah

Kıyamam GÖKTUĞ paşama misim çok geçmiş olsun ne ara kum toplamış da dökermiş miniğim. Çocuklar hasta olmasın

Susamım uykular bizde de harap gözlerimin içine cam kaçmış gibi. Gündüz az uyutuyorum gece rahat uyusun diye. Gecenin bir yarısı anneee diye bağırıyor alıyorum sallıyorum bazen 2 saat sonra da yine kör Şafak’ta kalkıyor. Ne zaman düzene girecek bilemiyorum

Bu sene de evde olmalıymışız bize daha çok ihtiyaçları var

Aynen keşfetmek... bizimki direk dışarıyı istiyor ne zaman normalleşecekler merak ediyorum

Görmezden gelin diyor uzmanlar ama o arada iş işten geçiyor elleri de ağır

Selam canım Kadir nasıl evde durumlar nasıl bu grup seni az kaygı etmedi unutur muyuz

İpek kuzum benğmmm bol uykulu zamanlar diliyorum Ata da maksimum 9 saat uyuyor çok az uyku ne çok önemli
uykusuzluk ciddi problem hayat akışı icin. ben kendimi sorgular oldum. yani kalan vakitte uyumak da dogru gelmiyor artik yani aslinda soyle kendime hiç birşey katmadan uyuyup ayni dongude uyaninca da dinlenmis oldugumu hissetmiyorum. bedenen evet ama zihin hep ayni dongude kalmaktan yorgun düşmüyor mu? cok uykuyu seven biri olarak bu ara kendimde bunu kırmak istiyorum. daha az uyu yettir kendine diyorum bakalim basarili olabilecek miyim? ingilizce dersine baslamaya karar verdik de kari koca olarak. tabiki online🤣 uzun yazdim kusura bakmayin ama bi ara demistim ya duragan enerji var dursamda dinlenmis olmuyordu. bende harekete gectim kocamida ikna ettim. umarim guzel yol aliriz 🙏

X