2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    313
Canım benim dualarımdasınız Allahım güç kuvvet versin ablacığına dayına acil şifalar inşallah

Evde fazlaca kalmak üstüne salgın, bebekli hayat titizlik eşinin zaman zaman rahatlığı seni çok yordu Baharcım. Aslında hiçbirimiz farklı durumda değiliz. Arada Karyayı babaya kitle ve çık hava al, yürü, vitrin bak moral olsun.

Çok çok geçmiş olsun. Rabbim korumuş yine. YANIK çok zor. Tez günde sağlığa kavuşsun inşallah

Kıyamam GÖKTUĞ paşama misim çok geçmiş olsun ne ara kum toplamış da dökermiş miniğim. Çocuklar hasta olmasın

Susamım uykular bizde de harap gözlerimin içine cam kaçmış gibi. Gündüz az uyutuyorum gece rahat uyusun diye. Gecenin bir yarısı anneee diye bağırıyor alıyorum sallıyorum bazen 2 saat sonra da yine kör Şafak’ta kalkıyor. Ne zaman düzene girecek bilemiyorum

Bu sene de evde olmalıymışız bize daha çok ihtiyaçları var

Aynen keşfetmek... bizimki direk dışarıyı istiyor ne zaman normalleşecekler merak ediyorum

Görmezden gelin diyor uzmanlar ama o arada iş işten geçiyor elleri de ağır

Selam canım Kadir nasıl evde durumlar nasıl bu grup seni az kaygı etmedi unutur muyuz

İpek kuzum benğmmm bol uykulu zamanlar diliyorum Ata da maksimum 9 saat uyuyor çok az uyku ne çok önemli
Yaa valla hepinz cok kiymetlisinz inanin ki🥰 cok sukur durnlar duzeldi hersy nrmale bndi diyebilirm bi sorun yok uzun zamndr😇

Bu saatte bebemn bacağı kaşındığı icn ayaktaym bacak kaşıyorum şaka gbi ya😂
Ahh annelk insana herseyi yaptiriyorms🥰🥰 saat oldu 3 ben yatsam kacta uyurm Allah bilir

Cocuklardaki bu şiddet olayını knusmustunuz geçen tam okuyamadm kimsenin yazısını bende o konuda dertliym malesf.

Sinirlendiginde benm oğlan kafayı biryerlere vuruyor malesf canı acıyo ama asla vazgecmio bu huydan aylardr ne denedysem vazgecmedi 2 3 gndur grmezden geliyorm cani acio sinirden aglio dedigi olmadigi icin bnde umursamiyorm snra vazgecio ama vurmaktan vazgecmio yine yapio. Acayip derecede saçımı yoluyo ve son zmanda cimciklemeyi ogrendi surkeli dayak yiyorm bogazimj oldugu yeri kolumu cimciklio hep🤦‍♀️ çozumu olan varsa yazın bna özellikle bu sinirden kafasini vurmasi icin. Çok güler yuzlu ogluk bi yandan da acayip sinirli🤭

Kızlar ya benim kız düşmüştü ya iki kaşın ortası fena şişmişti 1 ayı geçti yaklaşık 2 hafta mor gezdi hatta şimdi fark ediyorum da orada şişlik kalmış o şiş geçer mi yoksa öyle mi kalacak çok oldu şimdiye kadar geçmesi gerekmez miydi bu aradoktorada çok gittik şimdi bunu için de gitmek istemiyorum abartıyorum gibi geliyor geçer diyorum ama bir fikriniz var mı özellikle sizler tecrübelisiniZ misskokulumm misskokulumm D dilzar Helinnnnn Helinnnnn Kızlar rahatlatın içimi 🙈🙈

Kızlar ya benim kız düşmüştü ya iki kaşın ortası fena şişmişti 1 ayı geçti yaklaşık 2 hafta mor gezdi hatta şimdi fark ediyorum da orada şişlik kalmış o şiş geçer mi yoksa öyle mi kalacak çok oldu şimdiye kadar geçmesi gerekmez miydi bu aradoktorada çok gittik şimdi bunu için de gitmek istemiyorum abartıyorum gibi geliyor geçer diyorum ama bir fikriniz var mı özellikle sizler tecrübelisiniZ misskokulumm misskokulumm D dilzar Helinnnnn Helinnnnn Kızlar rahatlatın içimi 🙈🙈
canimcigim hiç bilmiyorum ben, şimdi bir şey söyleyip yanlış yönlendirmek istemem. 😔çok geçmiş olsun. insallah gecer hemencecik

Cok geçmiş olsun smdi neolur bilmiyorum ama düşünce hemen zeytinyağı sürüyorum şişme morarma olmuyor birde senin kız beyaz tenli onda daha çok etkisi oluyordur 🙁

Cok geçmiş olsun smdi neolur bilmiyorum ama düşünce hemen zeytinyağı sürüyorum şişme morarma olmuyor birde senin kız beyaz tenli onda daha çok etkisi oluyordur 🙁
Yaa evet canım cildi çok hashas o dönem buz patates krem vs sürdüm baya da mor kaldı Ama şişi tam geçmedi o zaman röntgen tomografi falan da çekmiştik bir sıkıbtı yoktu ama niye tam geçmedi anlamadım

canimcigim hiç bilmiyorum ben, şimdi bir şey söyleyip yanlış yönlendirmek istemem. 😔çok geçmiş olsun. insallah gecer hemencecik
Saol canım 1 ayı geçti nasıl geçmiyor tamamen anlamıyorum öğleden sonra olmazsa aile hekimliğine gidip soracağım

Bazı çocukların böyle gece sık uyandığını ama kendi kendine bi şekilde geri uyuduğunu duymuştum. Bir arkadaşımın oğlu da küçüklüğünden beri hep kalkıp koltuğa gidip uyuyormuş kimseyi uyandırmadan ağlamadan. Hala daha gece kalkar yanımıza gelir falan diyorlar. Belki normaldir. Uyurgezerlik tam ne ve kaç yaşında başlar hiç bilmiyorum.
kresten sonra olmaya basladi. ayrilik kaygisi olabiilir gibi de geliyor. okulun psikologuyla da görüştüm olabiliyor alisma surecinde takipta kalin dedi. kesintisiz uykusu yanindq uyuyorsak var yoksa kalkiyor hala yataktan.
helinim, arelin durumu uyurgezerlik midir bilmem ama benim büyük kızımda vardı uyurgezerlik, şükür ki gecti, ne zamandır hiç yaşamadık. dışarı çıkarken yakalamıştık bir keresinde, cok korkunçtu. biraz daha büyüse daha iyi anlarsınız, uyurgezerse hiç bir şey hatırlamaz. sabah anlattığımızda hiç bir şeyi hatırlamıyordu, şükür şimdi yapmıyor, inşallah kalıcı olarak geçmiştir. 🙄
15 yasinda gecermia uyurgezerlikse amq sanki o da degil dilzarim. yalniz kalamiyor asla. karanliktan da korkuyor. odasinda gunduz bile kapiyi kapatip yalniz kalmaz. karanlıksa civandan destek ister biz gitmezsek 🙈
Geçmiş olsun canım.okudugumdan beri aklimdasiniz.kucuk pasama kiyamam. InsAllah daha iyisinizdir 💕❤ dualarımdasiniz 💕

Canım inan ki miss i aklimda tuttugum kadar seni de tuttum üzüntünü hissettim. Ama bakıcının biraz hatası var gibi.Bir sekilde oyalayıp gerekirse 1. Gun 11.30 da 2. gun 12.00 da seklinde 30 dakikalık geciktirmelerle cocugun uykusunu en az 13.30 a kadar getirmesi gerekiyor. Bunu yaptğı halde ipek hala uyumuyorsa o zaman seni özlüyor olabilir. Ama inan ki elif de beni geceleri cook yoruyor.bak bu gece 21.00 uyudu 00.00 kalktı🤷‍♀️ 1.30 du uyudu 7 de kalkti.geri uyutmaya calisiyorum. E sonra Ali uyanır.bu aralar pert durumdayım.esim de dert edip duruyor. Cok beyazsın sen otur deyip sagolsun ev islerine cocuklarin bakimlarina el atti. Bu ara Ali de cok huzursuzlandı.yazmadim hic ama bana 10 gündür cok cektirdi 😵 erva gece o gündüz perisanim. Donemsel olabilir yani.kendini üzme.canimsin tatli anne 🤩

Gecmis olsun size de canım. Bu aralar birbirlerine zarar vermeye basladılar.gazamiz mubarek olsun 😵🥴🤕

Erkek kardesim uyurgezerdi. Bir defasinda kar yagdigi bir geceymis. Gitmis celik kapının onune yatmis hem de sirtini kapiya dayamis.ustu de ince yatar o hep. Zaturre oldu.kapiyi zorlamis ama Allahtan acamamış.kapıdan da soğuk gelmiş ama buna sukur dedik yine de.ya ciksaydi Allah korusun.babam bunu bildigi icin kapiya ekstadan kanca zincir kilit falan takmisti. Gece annem kontrol etmeye giderken bulmustu kapıda. Helinnnnn Helinnnnn helin bana da pek uyurgezerlik gibi gelmedi hemen korkma ama gece tum oda kapilarini kapat ve dis kapini saglam kilitle ne olur ne olmaz. O seni ozledigi icin sana gelmeye calisiyordur belki de.bu da bi ihtimal.

Dilzarim vurma olayi bizim Ali de var. Ama mesela vuracagi insani seciyor. Tepki vermeyeni veya kıkırdayanı tercih ediyor. Kucukken babaannesi ve babası o vurunca kendilerini tutamayip gülüyordu onlara ekstra vururdu ben kizardim kaslarimi catardim. Dedesi vur oglum der guresirdi. Babannesi kendine tokat attirir bir de gulerdi onlara hala vuruyor mesela.cok kiziyorum🤨 bunun caresi kaslarimi catmak veya uzgun yuz ifadesi kullanmak. Cok canım yandi ve anneye vurulmaz demek ve hemen vurdugu yeri öpmesini istemek olduğunu düşünüyorum. Hatta Aliye bir de ozur dilemeyi öğretmiştim ben 2 yasinda. Cocuk doktoru da bana kizmisti. Ne ozur dilemesi daha cok kucuk baski kurma diye. Bilmiyorum kim hakli ama ben boyle yaptim. Sonuç olarak bana ve babasina vurmaz ama dedeye hala vuruyor. ervaya da vuruyor. Enn cok da bu canimi sıkıyor.gecen gun kalemi ok gibi yapti az kalsin kalici zarar verecekti kizima :KK43: ama nasil korktu kendi de. Bas basa birakamaz oldum.benim de derdim Ali 😔 babannesi 4 5 gun ust uste istedi illa getir diye.ama cocuun tum huyu bozuldu. 5 gundur kendine zor getirdim.cocugun yaninda kiskaniyor vs diye konusulunca cocuk hem ervaya hem bize dolmustu adeta. 5 gun 5 yil gibi gecti hala daha da kendine gelemedi tam. Babaannesine dedim size gelince iyice soz dinlemez oldu. Boyle sık yollamayacagim diye.ervaya gelince o da vuruyor abisine tabi. Sonra sarilin ozur dileyin opun birbirinizi diyorumm. Su an herseyi deneyip test ediyorlar. Sinirlarimizi zorluyorlar. Anne babam ablam abim neye sevinir neye kizar neye uzulur diye.gecici bir dönem.eger dogru yonetebilirsek ileride devam etmez korkma.ben sinir koymakla ilgili yeni bir kitap aldim ama daha okuyamadim. Yarin firsat bulabilirsem bu konuda bir baslik var mi bakayim.varsa sana atarım canim. nuriye54 nuriye54 hikaye orgegi cok guzel bu arada 🥰

Hosgeldin canim🥰 nasıl oldunuz? Neler yapiyor minnak prens ❤💕💕
sekerparem dış kapiyi kilitliyorum ama gerisi açık. file var tum pencerelerde zaten. hemen kalkiyorum zaten. vurma olayi bizde de var. kendini savunmqyi ogrensin derken kardeşini dovmeye ısırmaya basladi😔 valla gormezden gelemiyorum ben hic. kiziyorum baya😫 ozurdileyip sarilip opuyor kardesini sonra yine yapiyor😒uyku olaylarini okuyorum birsey diyemiyorum bizde gectik o surecten. diş bitince uykuegitimi verdim şükür uyuyoruz simdi. gece kalkarsa eşim gidiyor su veriyor. gece sütü kesmeye çalışıyorum. zqten 1 yada 2 kez kalkiyor ama uyumasi güç olmuyor 🙏
Günaydın kızlar💐
Göktuğ daha iyi çok şükür dün koşturmaya başladı evde🥳 gece uyanıp çiiişşimm diye ağladı birkaç kez. Sanırım çiş yapacağı zaman acıyor ondan ağlıyor zor bela sakinleştirip uyuttum. Sabah da kaka çişş diye ağlamalar eşliğinde telaşlı ve stresli bir hazırlanma maratonu geçirdik. Bakalım inşallah atlatacak şu dönemi 🤲
SonsuzUmut SonsuzUmut sen sormuştun sanırım ilacı yok canım bunun bol su içecek dedi doktor. Buraya özel gilaboru diye bir bitki var kum taş vs iyi geliyor ondan aldım dün arkadaştan. Onu yapıp vereceğim.
küçük adamima güç saglik diliyorum. sana da enerji gönderiyorum misim🙏
Uyku sıkıntısı biz de çok yaşadık bu hastalık döneminde. Dün gece fena değildi. Memeye çok düştü bu ara. Hastalık sürecini atlatınca memeyi keseceğim artık sanırım bizim de gündüz uykuları çok düzensiz. Annem uykusu geldi napıyım diyip zamanlı zamansız yatırıyor kısa kısa uyuyor onda da. Sabah 6 da karanlıkta uyanıyor zaten 9 gibi yatırıyor annem kısa uyuyormjş sonra da 12 gibi yatırıyor akşam perişan oluyoruz. Bazen ben de 5 de yatırıyorum bazen uğraşmayıp akşam erken uyutuyorum.
Dün akşam 8 de uyudu arkadaşım çağırmıştı giyindim çıktım kızlar da ders çalışıyordu. 2 saat oturduk iyi geldi çocuksuz gezme😊
kacamqklar resmen yeniliyor zihni. iyi uapmissin valla🥰

Yaa evet canım cildi çok hashas o dönem buz patates krem vs sürdüm baya da mor kaldı Ama şişi tam geçmedi o zaman röntgen tomografi falan da çekmiştik bir sıkıbtı yoktu ama niye tam geçmedi anlamadım
canim normalde şişlik iner morluk daha sonrq gecer ama soyle ki sen zaten tomo cektirmissin. Allah uzak etsin birsey olsa zaten belli olurdu. ama zara prenses hassas teni var ondan sebep uzamis olabilir. bence strrs yapma tekrar tomo da cektir2yim deme. gececektir annesi 🙏

kizlaaaar size guzel haberler vereyim. bu arq kendimi mesleki egitimlere verdim 🥰🥰🥰 cocuk yogasina basladim. cok eglenceli. yarin da iki günlük bi urojinekolojik rehabilitasyon ve pelvik taban egitimine katılacam. yuz refleksolojisi ve meditasyon egitimi var. polivagal rehab. radyolojik goruntuleme gibi gibi.... ay nasil iyi geliyor anlatamam. şu ekonomik sıkıntılar beni cok strese koydu. kendime yatirim yapiyorum. insallah şubata ya da en gec marta calismaya baslamak planim✌

kresten sonra olmaya basladi. ayrilik kaygisi olabiilir gibi de geliyor. okulun psikologuyla da görüştüm olabiliyor alisma surecinde takipta kalin dedi. kesintisiz uykusu yanindq uyuyorsak var yoksa kalkiyor hala yataktan.

15 yasinda gecermia uyurgezerlikse amq sanki o da degil dilzarim. yalniz kalamiyor asla. karanliktan da korkuyor. odasinda gunduz bile kapiyi kapatip yalniz kalmaz. karanlıksa civandan destek ister biz gitmezsek 🙈

sekerparem dış kapiyi kilitliyorum ama gerisi açık. file var tum pencerelerde zaten. hemen kalkiyorum zaten. vurma olayi bizde de var. kendini savunmqyi ogrensin derken kardeşini dovmeye ısırmaya basladi😔 valla gormezden gelemiyorum ben hic. kiziyorum baya😫 ozurdileyip sarilip opuyor kardesini sonra yine yapiyor😒uyku olaylarini okuyorum birsey diyemiyorum bizde gectik o surecten. diş bitince uykuegitimi verdim şükür uyuyoruz simdi. gece kalkarsa eşim gidiyor su veriyor. gece sütü kesmeye çalışıyorum. zqten 1 yada 2 kez kalkiyor ama uyumasi güç olmuyor 🙏

küçük adamima güç saglik diliyorum. sana da enerji gönderiyorum misim🙏

kacamqklar resmen yeniliyor zihni. iyi uapmissin valla🥰

canim normalde şişlik iner morluk daha sonrq gecer ama soyle ki sen zaten tomo cektirmissin. Allah uzak etsin birsey olsa zaten belli olurdu. ama zara prenses hassas teni var ondan sebep uzamis olabilir. bence strrs yapma tekrar tomo da cektir2yim deme. gececektir annesi 🙏
İnş canım bende öyle düşünüyorum ama içim de rahat değildi dediğin gibi o zaman olsaydı sokıntı çıkardı ayy keşke bana çekseydi Teni
Saol canım bu arada içim rahatladı biraz😘

kizlaaaar size guzel haberler vereyim. bu arq kendimi mesleki egitimlere verdim 🥰🥰🥰 cocuk yogasina basladim. cok eglenceli. yarin da iki günlük bi urojinekolojik rehabilitasyon ve pelvik taban egitimine katılacam. yuz refleksolojisi ve meditasyon egitimi var. polivagal rehab. radyolojik goruntuleme gibi gibi.... ay nasil iyi geliyor anlatamam. şu ekonomik sıkıntılar beni cok strese koydu. kendime yatirim yapiyorum. insallah şubata ya da en gec marta calismaya baslamak planim✌
Yaaa çok sevindim senin adına bende istiyorum çalışmak ama körelmişim gibi hissediyorum bir yandan korkuyorum değişik bir ruh halindeydim bu ara

İnş canım bende öyle düşünüyorum ama içim de rahat değildi dediğin gibi o zaman olsaydı sokıntı çıkardı ayy keşke bana çekseydi Teni
Saol canım bu arada içim rahatladı biraz😘
Canım okudum cevabı gecikti bence zamanla geçer çok şişmiş ödemi ancak dağılmıştır. Yine de için rahat etmezse aile hekimine bir göster farketmeden bakmışsın ki geçmiş gitmiş Allahı izniyle❤️

Helinnnnn Helinnnnn canım valla ne güzel yapmışsın çalıştıkca enerjin yerine gelecek😍😍 büyüdüler zaten ben seneye okula yazdıralım tam gün gitsin tepemden diyorum hatta annem saçmalama diyor🤪

GÖKTUĞ erken uyumuşken bir selam vereyim dedim kızlar nasılsınız? Biz daha iyiyiz şükür şimdilik pek sıkıntısı kalmadı gibi Göktuğ un ama yine kaka çiş yaparken mızırdanınca 2 gündür wc eğitimine başladım. Bu gece bağladım cesaret edemedim tulumla yatıyor malum gece kaldırıp çiş de yaptırmam bakalım nasıl yapacaz onu. Gündüz sürekli götürdüm götürdükçe yaptı çişini alkış bay bay yapıp döktük. Arada birkaç kaçamak oldu haliyle normal. Yalnız kakasını hep ayakta yapar sabah da oturttum yapamadı kalktı ayakta yaptı banyoda😐 eşime temizlettim eşimin sözü vardı ben veririm wc eğitimi diye doğumdan önce🤪🤪neyse işte girdik bir yola hayırlısıyla tamamlayalım inşallah. Kızlarda lazımlığa çiş denk getirme süreci daha zorlu ve geç olmuştu şimdilik iyi gidiyor gibi bakalım

Peki ya annesi çabalayıp oyun kuran ve onu umursamayanlara ne yapalım 🤣 oyun hamuru yaparım yer nişasta yaparım duyusal oyun tijsinerek bakar ve asla elini sürmez daha yeni uyanmış sayı sayıyor iyi ki öğrendin dedim 🤣 valla kış geldi benim kız dışarı istiyor ama fırtına dışarısı oyunlara talibim ama duyusal olmasın dokunmalı ellemeli o ne öyle iğrenç 🤣🤣🤣 @sekerpare5939 ne dıon bu işe
Hahahah cok güldüm de yazamadim 😄😅😅😅 bazen çocuklar dokunsal oyunlara hemen adapte olamıyor. Huylaniyor. Mesela erva pelusa yeni dokunmaya basladi eline pamuk versem zıplayarak kaciyor :KK70: aliye gecen gun kurabiye yogurtturmak istedim asla elini sokmadi o ne oyle cıvık cıvık diyor 😁😁 oyun örnekleri çok var nette ama cok zaman ayirmak gerekiyor. On hazirlik sart ve ben o kadar zamani bulamiyorum maalesef 😔😪 oglana guzel oyunlar kurmustum ama kiza maalesef olmuyor.beraber oynuyoruz bi sekilde. Bu aralar boyamaya hevesli. Dun biraz hastaydim cok halsizdim.kapmis pastel boyayi heryeri boyamis. Silemedim de gucsuzdum.esim geldi noldu bu eve heryer yesermis diyor 🥴 anneeğ cizdi cizdi dedil cizdi (yesil yani😆) diyor bir de 😅 bizim dilimizin dondugu renk yesil simdilik 😄 aslinda mor ve gri yi de diyebilmeli ama demiyor 😒
@Umudum- Kalppare Kalppare hikaye yayından kalkmış da ben size anlatayım. 5-6 balonu iple kapının üst pervazına asmış aşağıya boyundan yüksek bir şekilde sarkıtmış. Eline tabak kepçe veya oyuncak verip onlara vurduruyormuş. Yani sinirlenip onlara vurduğunda hadi balonlara vuralım diyormuş. Azaltmış vurma huyunu. Bizim canımız acır canlılara vurulmaz vs diyormuş.

Şekerpare sen ali daha büyük olduğu için baya kum torbası tarzı bişeyler yapabilirsin. Sonuçta erkek çocuğu testesteron damarlarda geziyor yapacak bişey yok. Ne kadar naif de olsa erkek çocuğu erkek çocuğudur hormonlar yönetiyor malum 😁😁
Bu yoruma da cok guldum :KK70: aynen canim erkek erkektir 😅😅😅 biz de dusunuyoruz kum torbasi. Biraz daha buyusun dedik bilekleri guclenecek ister istemez. Okulda vurdugunu indirir diye korktum acikcasi 😅😆 aakli biraz daha ersin diye bekliyorum. Balonlu etkinlik güzel de benimkilere gelmez.onlar alirlar kepceyi baslarla kapiya vurup ritim tutmaya 🤣 aa ama pelus bir oyuncakla vurabilir balonlara 🤔 tesekkur ederim canım🥰🥰 bu arafa ipektoş nasil oldu? Gece gunduz uykulariniz duzeldi mi?
Şekerparem dış kapiyi kilitliyorum ama gerisi açık. file var tum pencerelerde zaten. hemen kalkiyorum zaten. vurma olayi bizde de var. kendini savunmqyi ogrensin derken kardeşini dovmeye ısırmaya basladi😔 valla gormezden gelemiyorum ben hic. kiziyorum baya😫 ozurdileyip sarilip opuyor kardesini sonra yine yapiyor😒uyku olaylarini okuyorum birsey diyemiyorum bizde gectik o surecten. diş bitince uykuegitimi verdim şükür uyuyoruz simdi. gece kalkarsa eşim gidiyor su veriyor. gece sütü kesmeye çalışıyorum. zqten 1 yada 2 kez kalkiyor ama uyumasi güç olmuyor 🙏
Ben de kızıyorum helin. Bazen kizmak da gerekiyor.yoksa yüz bulup yaralayayici oluyorlar.
GÖKTUĞ erken uyumuşken bir selam vereyim dedim kızlar nasılsınız? Biz daha iyiyiz şükür şimdilik pek sıkıntısı kalmadı gibi Göktuğ un ama yine kaka çiş yaparken mızırdanınca 2 gündür wc eğitimine başladım. Bu gece bağladım cesaret edemedim tulumla yatıyor malum gece kaldırıp çiş de yaptırmam bakalım nasıl yapacaz onu. Gündüz sürekli götürdüm götürdükçe yaptı çişini alkış bay bay yapıp döktük. Arada birkaç kaçamak oldu haliyle normal. Yalnız kakasını hep ayakta yapar sabah da oturttum yapamadı kalktı ayakta yaptı banyoda😐 eşime temizlettim eşimin sözü vardı ben veririm wc eğitimi diye doğumdan önce🤪🤪neyse işte girdik bir yola hayırlısıyla tamamlayalım inşallah. Kızlarda lazımlığa çiş denk getirme süreci daha zorlu ve geç olmuştu şimdilik iyi gidiyor gibi bakalım
Aaa bak bu guzel haber🌟 insAllah kolayca halledersiniz 💕💜💕💜 bizim ki de kakayi ayakta yaptigi icin gecemiyordum tuvalet egitimine.ama meraklı. Zaten bezlere de Muthis zam geldi.bi sekilde erkene cekecegiz tuvalet egitimini. Aciyorum bez parasina artık 😑

benim ki tersine daha düzene girdi sanki. eskiden hep gecikmeli olurdum, şimdi daha düzenli. gerçi 18 ay adet olmadıktan sonra hevese gelen yimirtalaliklarimin da etkisi olabilir bu düzende. bir iki ay sonra, bıktık yaw bu ne böyle her ay deyip gecikebilir.
Kız benim de işte ilk defa düzen doğumdan sonra olmuştu oda gitti ellerimden 🤣 hayırlısı be napalım düzensiz hayata devam 😎

X