2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar meme reddi yaşayan anneler vardı az önce bir yerde okudum baharatlı özellikle acı yiyen emziren annelerde sütün tadını değiştirebiliyormuş bu sebeple bebek emmek istemeyebiliyormuş.Yüzde kaç doğru bilgi bilemeyeceğim tabi.

Kızlar benim kız sağ göğsümde rahat etmiyor gibi memeyi alıp alıp bırakıyor. Sol göğsüme alınca duruyor annem solda daha rahattır ondan dedi ama bilemiyorum var mı böyle bir şey yaşayan
Ayrıca kızlar bir görüşme buluşma ayarlasak çok güzel olmaz mı havalar düzelince ve tabiki ben İstanbul'a gelince 😂
Hepimiz bu süreçte beraberdik iyisiyle kötüsüyle bir hamilelik süreci geçirdik ve şimdi allaha çok şükür ki bebeklerimizle birlikte başka bir süreçte yine burdayız ve birbirimize destek oluyoruz hepimiz birbirimizin kalbine dokunduk bir şekilde buraya ilk yazdığımda kullandığım bir ağrı kesicinin bebeğime zararının olup olmayacağıydı o kadar üzgün ve kızgındım ki kendime 2 2kedi_1deli cevap verdi bi sorun olmuyor diye bir nebzede olsa rahatlamıştım bunu duymaya ihtiyacım vardı birinden ve daha sayamıcağım bir sürü kişi ile dertleştik destekleştik kısaca hepinizi görmek tanımak istiyorum. ❤️

Bak işte ben hata yapmışım erken cıkmakla allah korusun yükselmesi müdehale etmemek cok riskli 😢 hastanede baktılar ama ben cok erken cıktım zaten dogum zor geçti gece 4de dogdu sabah herkes dolustu kabus gibiydi yani. Çok zor bi sürec ama iyi bakılması gerekiyor yogun bakımda da gercekten iyi bakılıyo. Valla bizim 22 günlük oldu gecen hafta 10.4dü sürekli çağırıyolar kontrole bilmiyorum ne zaman biticek. 40 gğn sürüyo dedi birisi bi posta da ona ağlamıştım napcaz böyle hastaneye git gel zaten heryer salgın kaynıyo

Bu arada işitme testinden biz de kaldık ama sarılık 11krn bakıldı umarım ondandır paranoyak oldum brn de 11inde gidicez bş daha kalırsa naparım bilmiyorum. Aslında yüksek sesli bişi düşünce sıcrıyo konusunca bakıyo yüzüne ama bazen de konusarak yaklaşıyorum tepki vermiyo en son dokununca sıçtıyo acaba diyorum duymuyor mu. Sarılıgın sonraki sürec icin sıkıntı yarattıgını bilmiyodum O Otimoti sadece sarılıkta derin uyudugu icin bakılmıyo sanıyodum 😢 su an panik oldum yine

Dur kız panik olacak bir şey yok. Benimki 27 değerle yatmıştı. O yüzden hasar görmüş olabilirdi. Sizin değerler düşük zamanında müdahale var. Bunlar en basit şeyler. Kafaniza takmayın artık. Allah dermansız dert vermesin. Teşhis var tedavi var sakinleşin

Haha 😂 peki ölçerken tam mı ölçtün yoksa boşluk bırakarak mı ölçtün benim de 90.L bedendi senin değil mi o zaman L bana da olur 😂

Evet L. Benim karin bolgem cok kocaman. altına atlet giyerek denedim sonra yukarı kaçtı gibi oldu. Ama ikincide öyle zor giydim ki ellerim tutuldu sanki. Ama sana olacaktır L. Ben değişir miyim diye emin olamadım. O yüzden çıkardım. Askıları rahatsız edici. Zaten sırt bölgem etli değil gerek de yokmuş askiliya.

Şimdi de ben sorayim. Tosbiğim iki kere peşpeşe sulu kaka yaptı. Ilki belinden taştı. Şimdi de huzursuz. Acaba ishal mı oldu. Ya da arada sizde de cıvık kaka oluyor mu

Dur kız panik olacak bir şey yok. Benimki 27 değerle yatmıştı. O yüzden hasar görmüş olabilirdi. Sizin değerler düşük zamanında müdahale var. Bunlar en basit şeyler. Kafaniza takmayın artık. Allah dermansız dert vermesin. Teşhis var tedavi var sakinleşin
Başta hiç dikkate almadım testi ama sonra ne bileyim 😂 normalde de nasıl rahat insanım yaa

Bizim de hep cıvık yapıyo bi de pütürlü noktalı şekilde yatış yaptıgımızdagösterip sordum normal dedi doktor.

Yok pütürlü ve cıvık, sıvıyı bez emiyor genelde. Ama iki gündür sümüksü kakası, geçen gün de makatında bir damla kan görür gibi olmuştum ama emin olamadım, pamukla sildim gelmedi pamuğa. Endişelendim bak şimdi

Bizde tum.kakalar civik kac kere ust bas batirdik

Zaten cıvık oluyor da pütürsüz yaptı ondan endişelendim. Inşallah devam etmez

Yok pütürlü ve cıvık, sıvıyı bez emiyor genelde. Ama iki gündür sümüksü kakası, geçen gün de makatında bir damla kan görür gibi olmuştum ama emin olamadım, pamukla sildim gelmedi pamuğa. Endişelendim bak şimdi
Anne sütü alan bebekler ishal gibi yapar demişti ebe bana.

Çok zormuş canım. Sanki grip olursun da etin kemiğinden ayrılır ya aynen öyleyim. Sağlık ocağını aradım antibiyotik yazdılar. İnşallah faydası olur. Sana da çok geçmiş olsun canım. Ben de büyük tuvaletimi yaparken zorlanıyorum ve çok acıyor. Hoşaf içmeni tavsiye ederim bayagı faydası oluyor.
Canim cok gecmis olsun , ben doktora gitmeni tavsiye ediyorum . Ben antibiyotik kullanmadan iyi olamadim. Insallah hemen toparlanirsin .

Kizlar dunden beri benim bebe yine cilginlasti. Memeyi az emiyor agliyor emzik sallama vs susmuyor. Acliktan diyorum memeyi emmiyor. Emince kusuyor uykuya dalmakta zorlaniyor uyuyunca hemen uyaniyor dunden beri yoruldum vallaha ya. Bugun cildirim bebeye kizdim ne anlayacaksa. 😣
şuanki durumu benımkinin tamda bu hiç eksiği yok harfi harfine😅

X