2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Ya pamukcuk olan var mi
Benim kizin agzi bembeyaz
Bugun sildim falan ama ileriye yetisemedim haliyle
Meme uclarim da kizardi aciyo muhtemelen bulasti
Surekli yikiyorum falan ama
Keske ilk farkettigimde üstune dusseydim niyeyse bi rahatlik gevseklik geldi takmadim ilerledi

Bizimde olmustu iki gece üst üste ilk gece sadece nefesi kesildi ikinci gece nefesi kesildikten sonra kustu hemde baya bi kustu balgam cikaramadiklari için oluyo sanırım bi daha da olmadı ama aynı senin gibi elim ayağım buz kesti resmen ondan sonra 2 defa doktor kontrolümüz vardı hiç bi sıkıntı çıkmadı ama tabi yakin zamanda doktoruna gidiceksen doktoruna danış yanlış yonlendirmek istemem
Ya farketmeseydik şimdi beni bir korku sardı.Balgam var ise nasıl çıkarmasına yardımcı olacağız ki doktorunuz bu konuda öneride bulundu mu?

O Otimoti reflü belirtileri var maalesef.Öyle dondu kaldı aklımdan neler geçti neler Rabbim melekelerimizi korusun.

Selam kızlar.
Bu aralar fırsat bulup da giremedim.
Ne konuştunuz meraktayım ama ev almış başını gidiyor su an. Buyukleri yatırdım. Tosbiğim ayağımda uyudu nihayet. Kalkıp evi toplamam lazım. Uykuları çok kısa

Ne diycem. En başta maşallah diyeyim de kendi nazarım değmesin. 2 gündür benim çabam olmadan kakasını yapıyor. Henüz günde 1 de olsa oyle mutlu oldum ki. O ıkinmaları da yok. 2 günde ne mucizesi oldu da gaz gitti şaşkınım. Inşallah geri dönmez. Gaza geldim mercimek pişirdim içtim. Haydi hayirlisj
Yaa süper haber bu kaçıncı gunde oldu darısı bize

Ya farketmeseydik şimdi beni bir korku sardı.Balgam var ise nasıl çıkarmasına yardımcı olacağız ki doktorunuz bu konuda öneride bulundu mu?

O Otimoti reflü belirtileri var maalesef.Öyle dondu kaldı aklımdan neler geçti neler Rabbim melekelerimizi korusun.
Balgam tikadigini düşündüğüm için sormak aklima gelmedi açıkçası troidiyle ugrasiyoduk o ara uykusuzluk falan doktora gidince insan sorucagini da unutuyor ama ultrosanla bogazinin tamamina bakildi kalbi her gittigimizde kontrol ediliyor hiç bi sıkıntı çıkmadı Allah'a şükür bi daha da olmadı zaten kustuktan sonra

Ay masallah masallah. Ben de ilk firsatta aliyim yine zorlayip iciyim bari.

Yatarak sagmaya ne diyorsun peki uyurken 😂

Cok iyiymis. Bi ara bi alman markasi vardi adini unuttum simdi. Onun da boyle önüne kanguru parvasi eklenebilen montlari vardi cok kullanisliydi. Hamile kalinca baktim tr'de satis durdurup siteyi kapatmislar. Bu da benzer is gorur. Nerden aldin ne diye aramak lazim
Neko sling ve puset örtüsü diye aratabilirsiniz tuniko diye siteleri var ordan temin edebilirsiniz ama bizim n11 de kuponumuz vardi ordan aldık

Balgam tikadigini düşündüğüm için sormak aklima gelmedi açıkçası troidiyle ugrasiyoduk o ara uykusuzluk falan doktora gidince insan sorucagini da unutuyor ama ultrosanla bogazinin tamamina bakildi kalbi her gittigimizde kontrol ediliyor hiç bi sıkıntı çıkmadı Allah'a şükür bi daha da olmadı zaten kustuktan sonra
Evet insan unutuyor doktora gidince not almak lazım.Insallah bir daha yaşamayız bu durumu.

P pelinsamet06 kendimi gördüm cümleni okuduğumda Pelin 🙃 Arada bir geliyor bana da eskiden eşimi dışarı atıyordum ya sen git ya ben gideceğim diyordum 🤣 bebek sende kalır lakin geçer birazdan sinirin sakin daha bebişiniz bir aylık annesi nereye boşanma falan

P pelinsamet06 kendimi gördüm cümleni okuduğumda Pelin 🙃 Arada bir geliyor bana da eskiden eşimi dışarı atıyordum ya sen git ya ben gideceğim diyordum 🤣 bebek sende kalır lakin geçer birazdan sinirin sakin daha bebişiniz bir aylık annesi nereye boşanma falan
Bana aileme saygısızlıkları cok arttı bebekten sonra özellikle

Kızlar evi terkettim boşanıyorum. Kesin karar verdim artık. Bebeği alamaz dimi bilgisi olan var mı
Sakin..
Olagan ustu bi donemden geciyorsunuz
Boyle donemlerde boyle bir karar saglikli verilmez
Rolantiye alin uzaklasin ama hemen bosanma karari almayin. Bir de cocuk bagi olduktan sonra bosanma da bosanmadan sonrasi da yine zor..
Bebegin velayete gelince; su an icin size verilir size muhtac. Sonra kosullar degisebilir baba dava acip velayeti isteyebilir tabi. Su an size verilmesi hep sizde kalacagi anlamina gelmiyor

Ay masallah masallah. Ben de ilk firsatta aliyim yine zorlayip iciyim bari.

Yatarak sagmaya ne diyorsun peki uyurken 😂

Cok iyiymis. Bi ara bi alman markasi vardi adini unuttum simdi. Onun da boyle önüne kanguru parvasi eklenebilen montlari vardi cok kullanisliydi. Hamile kalinca baktim tr'de satis durdurup siteyi kapatmislar. Bu da benzer is gorur. Nerden aldin ne diye aramak lazim
Yatarken olmaz canım vakumladigi için memen de çıktığı ansa dökülür.

Sen simdilik bi evden kov yada sen git.. lohusa depresyonun bi gecsin sonra bosanirsin
İnan o benden daha lohusa kartımdan harcama yapmış bide 3000 TL altınlarını sat öde diyor utanmadan. Babama adam mısın dedi alkollü Bi haftadır hergün cocugun yanında sigara yakıyor inan bende güç kalmamış tahammül bitmiş lohusalıgı bile ne ailesi ne kendi yasatmadı eşimin ailesi bizden tanıda geçmiş olsun da beklemeyin dedi hiç gelmediler aramadı sormadı öyle Bi ailede yetişmiş adamın böyle babalığı da şaşırtmadı ki sadece benim gücüm tükendi maddi durumum çok şükür iyi sgk var çalısıyorum da alamaz inş

İnan o benden daha lohusa kartımdan harcama yapmış bide 3000 TL altınlarını sat öde diyor utanmadan. Babama adam mısın dedi alkollü Bi haftadır hergün cocugun yanında sigara yakıyor inan bende güç kalmamış tahammül bitmiş lohusalıgı bile ne ailesi ne kendi yasatmadı eşimin ailesi bizden tanıda geçmiş olsun da beklemeyin dedi hiç gelmediler aramadı sormadı öyle Bi ailede yetişmiş adamın böyle babalığı da şaşırtmadı ki sadece benim gücüm tükendi maddi durumum çok şükür iyi sgk var çalısıyorum da alamaz inş

Evet cocugun yaninda sigara falan kotu tabi aileden bisey bekleme aile ilgili olan olaylari kapinin disinda birak evde olanlar onemli.. sözde alkollun verdigi biseydir buyuk ihtimalle. Ben dogumdan sonra uzun bir sure eve ugramayan babalar duydum. Bazi erkeklerde lohusa depresyonu yasayabiliyor bizdeki gibi olmuyor tabi ama onlarda da o kisitlanma duygusu onlari baya zorluyor. Cocuktan once nasildi simdi nasil biraz tart... cok ani karar alma.. tabiki kendini ezdirme maddi durumunda iyiyse bebegi al çik baska bi yerde kal.. illa birinin evine gitmene gerek yok duzgun bir otelde de kalabilirsin bi kafani topla. Sonra gerekirse bi yakininda kalirsin ama hemen ortaligi ayaga kaldirma.. olaya baskalari yani aileler falan dahil olursa ilerde bir sorun olmasi durumunda isler iyice sarpa sarar ciddiyeti kalmaz.
Simdi en guzeli nadasa birakmak gerekirse biraz uzaklasmak

Çol geçmiş ol sun canı m ne oldu da nefessiz kaldı ? :KK43: biz de benzeri bir durumla imtihan halindeyiz bizim kız resmen tükürüğünde boğuluyor, biberon vermeye korkuyorum sürekli boğazına genzine kaçırıyor hayatımda böyle yerken tıkanan Bebek görmedim göğsümü emerken bile nefes borusuna kaçırmayı başarıyor . Allah yardımcımız olsun. Dün gece. 4 te bir kaçırdı hemen ters çevirip acil müdahale ettim, bugün de 2 saat önce kaçırdı boğazına. Elim ayağım boşaldı çoo büyük sorumluluk bebeğe biberon vermekbile. Çok ağır

Bana aileme saygısızlıkları cok arttı bebekten sonra özellikle
Hiçbişey için ani karar verme. Bi otur düşün kafanı topla. Hepimiz çok zor bir psikoloji ile başediyoruz. Biraz uzak kal herşeyden herkesten. Bu sırada eşin de kafasını toplar ve herşeyi gözden geçirir.

X