2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

2 2kedi_1deli @refikaaydin daha kim sezeryan bilmiyorum Kızlar kesi yerimin sol baş tarafı ufak açılmış gibi kabuk kalkmış içi sulu görünüyor.Dokunuyorum derin olsa ağrı olur yüzeysel gibi sizde de oldu mu böyle bişey.Benim ameliyat yerimin iki başı bipet ucu kadar yaraydı yuvarlak şimdi de kabuk kalkmış gibi ama ben pek canımı bilmem sızı var orada ama çok fenayım ölüyorum bitiyorum değil.sizde de oldu mu böyle bişey

Ya acikcasi benim ameliyay yerimde disarda hic dikis yoktu ve uzeri surekli bantla kapaliydi hala da kapali bisey diyemiycem . En azindan bi saglik ocagina goster bence.. bende 5. Gunumde cocugu slinge koyup evi supurmustum

Ya farketmeseydik şimdi beni bir korku sardı.Balgam var ise nasıl çıkarmasına yardımcı olacağız ki doktorunuz bu konuda öneride bulundu mu?

O Otimoti reflü belirtileri var maalesef.Öyle dondu kaldı aklımdan neler geçti neler Rabbim melekelerimizi korusun.

Kardeşimin ilk bebeğine olmuştu. Nöbet geçirdi sanıp çok korkmuştuk eeg ler filan cekildi. Reflu cikti. Sonradan benzet hikayeye cok rastladim. Merak etme korkulacak bir sey yoktur. Bir daha olursa videoya cek. Dr gormek istiyor

Yaa süper haber bu kaçıncı gunde oldu darısı bize

24 ocak doğum tarihi. Aynı gün doğurmuşuz demek

Kızlar evi terkettim boşanıyorum. Kesin karar verdim artık. Bebeği alamaz dimi bilgisi olan var mı

Canım böyle zamanlar her ailede olabilir. Gerilmişsiniz belli. Ortamdan uzaklasman da iyi olmuş. Biraz sakin kalmayı dene. Acele karar vermen gereken bir durum yok. Şiddete meyilliyse hiç bekleme derim ama anlattıklarına bakılırsa bir geçiş dönemi de olabilir. Allah yardımcın olsun

Merhaba, gebeligimin baslarindan beri forumu uye olmadan takip ediyordum bu yazdiginizi gorup endisenizi anlayip uye olup yazmak istedim. Bebeklerde periyodik solunum denen bir olay var. google a yazdgmzda ilk cikan aciklama:
Düzensiz solunum
Yeni doğan bebeğin solunum sayısı dakikada 40-60 arasındadır. Bebeklerde periyodik solunum adı verilen kısa süreli yaklaşık 5-10 saniye nefesini tutma, ardından hızlı hızlı nefes alıp vermeden oluşan solunum paterni görülebilir.
yani bunun gorulmesi normal bir durum. Acaba sizin yasadiginiz da bu olabilir mi? Bebegim 51 gunluk daha once bu nefes tutma olayini kucagimdayken gozlemledim ben de. Sanirim buyudukce azaliyor. Yine doktorunuza sormaniz en dogrusu tabiki.
Çok teşekkür ederim,Biz de 55 günlük olduk daha önce nefes tutma gibi bir olay gözlemlemedim.ilk defa böyle bir şey oldu 2 saniye kadar sürdü.Burnu sürekli tıkalı acaba bu sebepten mi diye düşündüm ama temizliyorum bir şey de çıkmıyor burnundan.Bu nefes tutma olayını ben mi farketmedim acaba ayy kafamda deli sorular oluştu şuan bir doktora götürmekte fayda var haklısın.

Kardeşimin ilk bebeğine olmuştu. Nöbet geçirdi sanıp çok korkmuştuk eeg ler filan cekildi. Reflu cikti. Sonradan benzet hikayeye cok rastladim. Merak etme korkulacak bir sey yoktur. Bir daha olursa videoya cek. Dr gormek istiyor

24 ocak doğum tarihi. Aynı gün doğurmuşuz demek

Canım böyle zamanlar her ailede olabilir. Gerilmişsiniz belli. Ortamdan uzaklasman da iyi olmuş. Biraz sakin kalmayı dene. Acele karar vermen gereken bir durum yok. Şiddete meyilliyse hiç bekleme derim ama anlattıklarına bakılırsa bir geçiş dönemi de olabilir. Allah yardımcın olsun
Peki nasıl bir yol izliyorlar bu durumda kendi kendine geçmesini mi bekliyorlar

yine doktor gorüsu farkliligi olabilir tabi. E herkes duyduğu sekilde devam 😁 ben bu defa emzik te vermiyorum gerci. Meme reddine sebep oluyor diye.😃
Ben de emzik yüzünden meme reddi oldu galiba çok az emiyor hatta ben zorla veriyorum vermesem aramıyor memeyi emzik tokluk hissi mi oluşturuyor nedir hay Allah ya emziklede baya rahat ediyorduk
Var mı böyle bi şey yaşayan

Yaa delircem gerçekten dünden beri aa sütüm geliyo bari mamayı azaltabiliyim diyodum geceden beri süt yok ya her öğün mama veriyorum geceden beri cocuk da tutmuyo memeyi. dün yemeğe gittik kv basıma dikildi vicdan azabı gibi gerilmekten mi oldu noldu bilmiyorum sebep o değilse de su an ona aşırı sinirliyim yani birden süt kesilir mi ya sagıyorum 5cc falan cıkıyor. Lütfen bana bunun gecici oldugunu artabileceğini söyleyin cok ihtiyacım var. 2 saatte 1 sagıcam bakalım. Hiç bişi de yaşamadım hersey aynı üstne daha iyi besleniyorum ya 😭😭😭
Geçici canım yumurta ye dinlen bende de olmuştu. Geldi sonra şükür seninki de gelir aptal saptal düşüncesiz insanları takma kafana

• Beğen
Reactions: Dbg
Arkadaslar gecenlerde birini kurudut gaza sute iyi geliyo falan yazmisti kimse o ciksin ortaya... ne yapicaz anlatsin 😂🤣😂🤣

Canım dün gece biz de perişan olduk. Cocuk memeye geliyor bas bas bagırıyor kendini parçalıyor. Normalde emzik tutturmak için mücadele veriyoduk, aventin emziğini tuttu bu sefer de memeyi istemedi. En sonunda ayaga kalktım ayakta verince tuttu. Biran çok korktum meme reddi yaşıyor diye.

Arkadaslar gecenlerde birini kurudut gaza sute iyi geliyo falan yazmisti kimse o ciksin ortaya... ne yapicaz anlatsin 😂🤣😂🤣
Canım keisnlikle kendi yediklerine dikkat et. Paketli hicbir gıda işlenmiş hicbir gıda yeme. Etki etmez diye düşünme nasıl kimyon içtiğinizde bebeğe geçtiğini düşünüyorsanız 24 saat yediklerine dikkat et lifli şeyler ye kabuklu kuruyemişleri de az tüket sonucuna inanamiyacaksin. Bebeğim doğduğundan beri işlenmiş gıda nerdeyse hiç yemiyorum gaz problemi hiç yaşamadık diyebilirim kimyon falan gaz ilacı daha hiç denemedim bile. Kolay gelsin inşalalh çabuk geçer bebeşin gazı.

Dutu bosver de amuda kalkiyosun ardından 2 düz 3 ters takla atiyosun. Üstüne Bir de rober hatemo dansi yaptin mı tamamsın.hemen pastaneye gaz çıkaran pasta siparişi verebilirsin 🤭🤭

Kıyamam yaa . Bi doktora götürsen mi , durduk yere olması nedense . Çok üzücü rabbim korusun inşaAllah bebişlerimizi . Ben de çok kötüyüm sürekli bebeği ters çevirip ilkyardım yapmaya hazır vaziyette biberon veriyorum veya emziriyorum nefessiz kalıyor çocuğum, günde bir iki defa başımıza geliyor kabusum haline geldi bebeğimi beslemek.
Merhaba basiniza gelen seyi ben de cok yasadim zaten panik atagim ve anksiyete bozuklugum var biberonu kendim vermeyi gectim , baskasi verrken bazen orda bile duramiyodum. Sonra mamayi azaltarak birakip memeye gecme evresinde bi emzirme danismaniyla gorustum Biberonla yavas besleme diye bi teknik vqrmis megerse ben bilmiyordum.ondan sonra sadece bir kez yasadik bu durumu.

Ben de emzik yüzünden meme reddi oldu galiba çok az emiyor hatta ben zorla veriyorum vermesem aramıyor memeyi emzik tokluk hissi mi oluşturuyor nedir hay Allah ya emziklede baya rahat ediyorduk
Var mı böyle bi şey yaşayan
Emzigi emerken bos olunca. Memeden sut gelince rahatsiz oluyorlarmis. Bir de memeyi duzgün tutmamaya basliyor. Emzik gibi ucundan tutuyor. Sonra gagalama hareketi diyorlar memeyi tutup tutup birakiyor aglayarak. Eger ondan diyorsaniz da korkmayin. Vermeyin birlikte duş alarak bide ten tene temasla emzirin duzelir Allah in izniyle 😊

Ya pamukcuk olan var mi
Benim kizin agzi bembeyaz
Bugun sildim falan ama ileriye yetisemedim haliyle
Meme uclarim da kizardi aciyo muhtemelen bulasti
Surekli yikiyorum falan ama
Keske ilk farkettigimde üstune dusseydim niyeyse bi rahatlik gevseklik geldi takmadim ilerledi
Meme uclarini karbonatli suyla silip oyle emzirin. Geciyor. Ilk kizimda cok oluyordu òyle gecirdik

Canım dün gece biz de perişan olduk. Cocuk memeye geliyor bas bas bagırıyor kendini parçalıyor. Normalde emzik tutturmak için mücadele veriyoduk, aventin emziğini tuttu bu sefer de memeyi istemedi. En sonunda ayaga kalktım ayakta verince tuttu. Biran çok korktum meme reddi yaşıyor diye.

Gegirmek isteyip gegiremediginde yapiyor benimki.. bi sure dik tutup tekrar deneyince aliyor

Canım keisnlikle kendi yediklerine dikkat et. Paketli hicbir gıda işlenmiş hicbir gıda yeme. Etki etmez diye düşünme nasıl kimyon içtiğinizde bebeğe geçtiğini düşünüyorsanız 24 saat yediklerine dikkat et lifli şeyler ye kabuklu kuruyemişleri de az tüket sonucuna inanamiyacaksin. Bebeğim doğduğundan beri işlenmiş gıda nerdeyse hiç yemiyorum gaz problemi hiç yaşamadık diyebilirim kimyon falan gaz ilacı daha hiç denemedim bile. Kolay gelsin inşalalh çabuk geçer bebeşin gazı.

Benim gazla ilgili problemim pek yok. Daha cok sut icin istiyorum. Gazi bisekilde hallediyoruz.. ki ben dogumdan beri deli gibi abur cubur yiyorum..
Ben boyle dedim ya bu gece aman sabahlar olmasin bak kesin bilgi

X