Popüler Konu 2020 Ocak Anneleri

Banu bora

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2019
519
739
Selam arkadaşlar nasılsınız bebişler nasıl biz im bugün aşımız vardı 2 aylık olduk artık gaz sıkıntımız cok fazla siz napıyosunuz gaz için çoktandır giremedim herkes iyimi

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 67 gün geçti.

xemax

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2019
1.169
1.543
Selam arkadaşlar nasılsınız bebişler nasıl biz im bugün aşımız vardı 2 aylık olduk artık gaz sıkıntımız cok fazla siz napıyosunuz gaz için çoktandır giremedim herkes iyimi
Bir kaç gün huysuz olabilir bebişin aşıdan dolayı hazırlıklı ol.Gaz için biogai kullaniyordum onu bırakıp nurse harveys kullanmaya başladım ve daha iyi geldi benimkine.Havluyu ütü ile ısıtıp karnına koyuyorum.Bir de kendini de sıcak tut çorap giy.Şu gazları çabuk biter inşallah.

refikaaydin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2019
756
2.084
36
Ayetel kürsüyü bol bol oku.Neyseki gaz konusunda mutlu sona yaklaşıyorsun benim daha yolum var.
Durmadan okuyorum, kafamda hare belirdi artık okumaktan😂
gaz da yolun sonu diye bir şey Yok, hala devam ediyor. Bugün birden kesilse 1.5 ay sonra ek gıdaya geçeceğiz. Yine bir gazlı dönem. 1 ay sürse, 1 ay rahatlık et yemeye başlayacak.. yine bir gazlı dönem... yolumuz uzun ve dikenli.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 496 gün geçti.

refikaaydin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2019
756
2.084
36
Bende serumfizyolojik ile temizliyorum burnunu ama hırıl hırıl çocuk
Günde 7-8 kere serum fizyolojik ve 2-3 kere de aspiratörle çekince normale dönüyor. Benim deniz sümüklü bir bebe, doğduğu andan itibaren hep sümüklüydü, bu şekilde düzeldi. Şimdi günde 2 kere sıkıyorum, bi kere aspiratörle çekiyorım bayağı sümük çıkıyor ama eskisi kadar hırıldamıyor.

• Beğen
Reactions: Dge

Dbg

Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2019
295
324
28
Serumu enjektörle mi sıkıyosunuz yoksa tek kullanımlıklarla mı ben aspiratör kullanmadım hiç ama halt yiyorum sanki .. gece horluyodu cocuk. Serum sıkınca bi saat kas catıyor bi de

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 490 gün geçti.

Elifakca

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2019
622
817
Hasta olmasın diye çabaladığım evladım sonunda tüm çabaya rağmen hastalandı 🙄 üşütmüş küçük bey oysa ki o kadar da dikkat ettim of of burnu hırıltılı geniz akıntısı varmış ilaç vermedi doktor burnunu açık tutmaya çalış dedi o kadar acaba ben evde başka şeyler deneyebilir miyim
Evi havalanır burnunu temiz evi nemli tut 😉

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 479 gün geçti.

• Beğen
Reactions: Dge

Dbg

Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2019
295
324
28
Doğumdan sonra hiç bişi yiyemedim agrıdan falan ben de birden 10kilo verdim 1 haftada ama su an tık yok aynı dana gibiyim. Bunu yazarken öyle bi tatlı gömdüm kii😬😬 tartılmak istemiyorum süt olsun dye yemediğim kalmıyor bu arada utanarak söylüyorum ben diyetisyenim 🙄🔫

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 490 gün geçti.

refikaaydin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2019
756
2.084
36
Serumu enjektörle mi sıkıyosunuz yoksa tek kullanımlıklarla mı ben aspiratör kullanmadım hiç ama halt yiyorum sanki .. gece horluyodu cocuk. Serum sıkınca bi saat kas catıyor bi de
İki türlü de yapıyorum. Hem büyük aldım, hem tek kullanımlık. Burnuna sıkıp gaz çıkarır gibi dizime koyuyorum, kafası sarkıyor aşağıya 5 dk. Akıyor. Aspiratör kullansan büyük rahatlık, serumu sıkıp bi çekiyorsun... sümükleri çektikçe rahatlıyorum😂

• Beğen
Reactions: Dbg

refikaaydin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2019
756
2.084
36
Hasta olmasın diye çabaladığım evladım sonunda tüm çabaya rağmen hastalandı 🙄 üşütmüş küçük bey oysa ki o kadar da dikkat ettim of of burnu hırıltılı geniz akıntısı varmış ilaç vermedi doktor burnunu açık tutmaya çalış dedi o kadar acaba ben evde başka şeyler deneyebilir miyim
Çok geçmiş olsun. Serum fizyolojik sıkıp günde 4-5 kere çek asipiratörle, serumu günde 8-10 defa sık, Ve odayı nemli tut. 2 günde geçecek bak göreceksin.

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
3.783
3.410
35
Aktardan ayrı alıp sen mi karıştırıyorsun. Bugun alıcam bakalım iki gündür gaz delirtti deneyelim herseyi bakalım.hayır hiç gaz yapan bişey yemiyorum ama ben de acayip kıvranıyorum nedendir anlamadım.
Aynen ben karistiriyorum

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 491 gün geçti.