2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

😂 sonucu merakla bekliyorum ona gore sipaeis vercem cok pahali degil ama genelde gece yonu icin dusunuyorum bi fikir aliyim en azindan yoksa yazik

Eşimi tuzlamislar ben tuzlanmamisim. Esim hem terler hem teri kokar ben tam tersiyim. Hatta annesiyle halasina da kizar hep. Ben de yapmadim haliyke

Seninkiler de fenaymis 😂
Özünde iyi insanlar çok yardımseverler (manevi olarak) ama kesinlikle görenek adı altında tuhaf takıntıları var. Körü körüne birşeyleri hiç sorgulamadan yaparlar , İnanamıyorum ben de düşündükçe. Nasıl bu kadar bağnazlık derecesinde saplantılı olabiliyorlar. Çocuğun gözüne limon sıksan neee sıkmasan ne, görme duyusunun belli bir gelişimi var, niye hemen müdahale edip sekteye uğratasın doğallığını. Allah eksik mi yaratmış ki zorla birşeylerin gidişatını bozasın...(!)

canım bu mochinin instagramını inceledim de bata orada 24 saatbuzdolabında diyor çözdürülen sütler için buzdolabıda 5-7 derece desen termos olur bence, çözülen sütü nerede ısıtıyorsun dışarıda aklımızda bulunsun bizimde

Ben kettle’da su kaynatıp suyu bir derin kaba koyuyorum içine de biberonla sütü koyup ısınmasını bekliyorum. Çünkü direk ısıtamıyorsun

Biz bugun acildeydik cok aşırı ağlama ve uykusuzluk kulak da kir vardı kulak ağrısından şüphelendim aşırı huysuzdu kan idrar tahlili yaptılar damarı bulamadılar mahvoldum kan ter icinde kaldım 😪 enfeksiyon cıktı antibiyotik verdi klamoks diye kullanan oldu mu hiç geçer mi enfeksiyon acaba boğazlarım ağrıyodu bebişle de geçti sanırım gece vermeyim diye sabahı bekliyorum

Mochi gibi kendiliğinden sagiyor mu elle mi pompaliyorsun yine? Nasil bi sey
Ben zaten makineden cok sıkıldım surekli yika bi yerdr sabit otur ya da oda oda tasi falan
Elle sagiyorum artik

Oylesine ben'sin ki... harfi harfine ayni durumdayiz
Kucaga alisti diyorlar da e aksi nasil mumkun olacakti hepi topu 40 günlük zaten surekli memedeydi haliyle aksi mümkün degil
Bu bebeler uykularını alabiliyorlar mı ki öyle ya. Ya çok takmıyorum en fazla 7-8 aylıkken emeklemeye başlayınca zaten kucakta tutamayacağım çocuğu. Ama insan da en azından yatağında bir saat uyusun istiyor. Bizde çocuğu eğleyecek pışpışlayacak 3. biri de yok. Anne kayınvalide vs. Öyle olunca ya bende ya eşimde. Uyurken yatağına nasıl alıştırcaz 🤦‍♀️

Kızlar ya sizin evlerde bebeğin herhangi birinin kucağında olmadığı anlar yaşanıyor mu? Bizim asla öyle bir şey yok. Ya eşimin ya da benim kucağımda. Yatağında en fazla on dakika uyuyor hop uyanıyor. Kucakta uyuyacak. Bildiğin rezil uyku seviyor çocuk. Mis gibi yatağı varken. Gece de koynumda emzirerek uyutuyorum. Çok çok zor dalıyor uykuya. Ama uyuyunca gece uykusu fena değil, hakkını yemeyeyim çocuğumun. Gözü yarı açık emip uyumaya devam ediyor 2-3 saatte bir. Var mı böyle bir evre yaşayıp geçiren

Ben tipkisinin aynisi yataginda sadece gece uykusuna dalinca uyuyor o derin uyku disinda hep kucak uykusu.. bide bi kac gunde bir oglen uykusu uyuyor o zaman yatagina gidiyor. 2. Ayin icindeyiz henuz gecmedi

Mochi gibi kendiliğinden sagiyor mu elle mi pompaliyorsun yine? Nasil bi sey
Ben zaten makineden cok sıkıldım surekli yika bi yerdr sabit otur ya da oda oda tasi falan
Elle sagiyorum artik

Oylesine ben'sin ki... harfi harfine ayni durumdayiz
Kucaga alisti diyorlar da e aksi nasil mumkun olacakti hepi topu 40 günlük zaten surekli memedeydi haliyle aksi mümkün degil

Vakumladigi icin sut coksq kendi kendine akiyor. Ucunda pompasi var bide oraya basip sagabiliyorsun ama mochi gibi degildir herhalde. Gerci mochide elektrikli degil kendi kendine farkli ne yapabilir ki ..

Bu emzikten alan arkadaslarım emdiği kısım için kapak gibi bişi var mı? Ben set halinde almıştım aventin ondaki emziklerde var ama emzikler 6ay için. Simdi nukun emziği var ama kapagı olmadıgı icin huzursuz hissediyorum hem tutuyo emzik bari güzel bişey olsun dedim ama

Yok kapak gibi bi kisim olsa iyi olurdu ama ben oyle seylere takilmiyorum klasik eski moda annelerin yaptigi gibi vermeden once kendim bi emip tuy falan varsa uzerinden aliyorum 😂🤣 disari cikarken buyuk baska bi kutuyla tasiyorum zaten canta emzigimiz ayri gerekirse onu arada bi kaynatiyorum

Kızlar bir sorum var, dolaptaki sütü buzlu şekilde termosa koysam, veya biberona koyup biberonu tombul termosa koysam nolur ki acaba? Bu aralar hep doktorlardayız. Sıpa mamadan nefret ediyor. 3 çeşit mama denedim, açlıktan ölmedikçe mamayı içmiyor.

Isinmadigi soguk kaldigi surece problem yok icirecegin zaman biberona koyuo biraz isinmasini ortam sicakligina gelmesini beklersin. Ilk acikmada onu verirsin.. ikincide mamayi. Gerci termosla buz saatlerce erimeyebiliyor ilkinde erimez bile yani. Bide soguk kalicak. Dolap ortaminda cozulmus gibi dusun bisey olmaz.

K kimsebilmesindiye markasi yok galiba. Yada dandik bisey :) trendyola gogus pompasi yazip bulmustum

P pelinsamet06 gecmis olsun. Basla bari ilaca hemen rahatlasin yavrucak ;(

Son düzenleme:
E esradfghjkl bizde de 3. Biri yok cok zor oluyor. Ve hic olmiycak oyle biri. Arkadaslarin bi kac ayda bir anneleri falan gelip kaliyor millet gezip tozuyor bizim kimsemiz yok. Benim tarafta kardesimin cocugu var ona birakamam ki zaten cocuk disinda calisiyorda. Esiminde bi annesi var aman gelmesin gelsede beceremez zaten. Napicaz bilmiyorum. Esimin cok buyuk katkisi var diyemem aksam en fazla 1 saat ilgileniyor o da kesik kesik... yorgun oluyor. Uykusuzda kalamaz. Hep ben yani..

Bide severiz gezmeyi. Esim kayaga gitmek icin yanip tutusuyor.

Biz bugun acildeydik cok aşırı ağlama ve uykusuzluk kulak da kir vardı kulak ağrısından şüphelendim aşırı huysuzdu kan idrar tahlili yaptılar damarı bulamadılar mahvoldum kan ter icinde kaldım 😪 enfeksiyon cıktı antibiyotik verdi klamoks diye kullanan oldu mu hiç geçer mi enfeksiyon acaba boğazlarım ağrıyodu bebişle de geçti sanırım gece vermeyim diye sabahı bekliyorum

Çok geçmiş olsun☹️

Bu bebeler uykularını alabiliyorlar mı ki öyle ya. Ya çok takmıyorum en fazla 7-8 aylıkken emeklemeye başlayınca zaten kucakta tutamayacağım çocuğu. Ama insan da en azından yatağında bir saat uyusun istiyor. Bizde çocuğu eğleyecek pışpışlayacak 3. biri de yok. Anne kayınvalide vs. Öyle olunca ya bende ya eşimde. Uyurken yatağına nasıl alıştırcaz 🤦‍♀️

Benim de derdim o sürekli kucakta uyuyor🤦‍♀️

E esradfghjkl bizde de 3. Biri yok cok zor oluyor. Ve hic olmiycak oyle biri. Arkadaslarin bi kac ayda bir anneleri falan gelip kaliyor millet gezip tozuyor bizim kimsemiz yok. Benim tarafta kardesimin cocugu var ona birakamam ki zaten cocuk disinda calisiyorda. Esiminde bi annesi var aman gelmesin gelsede beceremez zaten. Napicaz bilmiyorum. Esimin cok buyuk katkisi var diyemem aksam en fazla 1 saat ilgileniyor o da kesik kesik... yorgun oluyor. Uykusuzda kalamaz. Hep ben yani..

Off off. Ben bi de yurtdışında yaşıyorum. Geçen mastit için hastaneye yattık. Orda başladım ağlamaya. Kimsemiz yok burda, bu çocuğa şimdi nolcak vs diye susamıyorum, böğüre böğüre ağlıyorum. Eşim de beni mi sustursun çocuğa mı baksın arada kaldı garibim🤣🤷‍♀️ Ama böylesi daha iyi ya 3. kişiler olunca da sen bebeğe sanki çok hakim olamıyorsun. Pazartesi 40’ı çıkacak daha duş ve tuvalet dışında ayrılmadım ponçikimden. Biri olaydı da 1 saat parka vs kafa dağıtmaya gidebilseydim🤦‍♀️

Cok geçmis olsun oğlumda kullanmistim 2 yasindaydi orta kulak iltihabinda
Bebek icin de uygundur muhtemelen
Cok geçmis olsun
Abisi hasta simdi krese yeni basladi. Dunden beri onjnla uğraşıyorum insallah bebeğe de gecmez. Bebek dr ayri bi zor olur 🤦‍♀️
Memede emerken uyukladigi bilr yetiyordur dinleniyor bence. Gece de yine iyi kotu sirti yatak görüyor. Yataga ne zaman nasil alisir bilmiyorum. Sling vardi abisinden kalma onu kullaniyorum arada huzur icinde uyuyo ama sling de bi top kumas resmen ben daraliyorum. Soylr bi 4 aylik olsaydi kanguru alcam. Gecen avmye gittik arabasinda da durmadi kucak istiyo rezil oldk donduk

Kizlar demir damlasi kullanan var mi aranizda
Ferrum damla basladik biz
Ama katkisi cok
Bunun daha katkisizi yok mudur
D vitamininde bulduk yine koruyucusuz vs olani welcare
Bi de kan tahlili falan olmadan baslandi gerek var mi ki acaba

Ya bırak çocuğu birine bırakıp dışarı çıkmayı ikimizinde kucağında çocuk yokken bir şey izleyelim bir kahve içelim iki sarılalım istiyor insan. Ama birimiz sürekli bebeyle. Bırak kayınvalideyi benim annem doğumun 3.günü yaşadığı şehre döndü. Sezeryan doğurdum 🤦‍♀️ Valla akşam eşimin iki ihtimali var. Ya çocuğa bakacak ya yemeği ve ev toparlanmasını halledecek. Gece de uyumazsa nöbetli bakıyoruz. Onun için uykusuzken insan hayatı konuysa benim de çocuğumun hayatı konu. Gündüzde sürekli kucakta. Bünye uykusuzluğa bir yere kadar dayanabiliyor. Hoş eşimin çalıştığı yer çok yoğun değil. Nöbeti de yok. Ondan da biraz ahkam kesebiliyorum. Mart sonu da işe dönüyorum muhtemelen. Şartlar eşit. İkimizde yorgun geleceğiz. Ki benim işim süt iznim olmasa ondan çok daha yoğun oluyor 🤦‍♀️ Ya valla gazı bitsin de burnumuzdan gelmesin diye bekliyorum. Sürekli bir şehir ve otel bakma halindeyim. Saldıracağım bir yerlere. Madem bırakacak kimsemiz yok, bebeyi de uydurmak lazım zevk aldığımız şeylere.

Çok geçmiş olsun☹

Benim de derdim o sürekli kucakta uyuyor🤦‍♀️

Off off. Ben bi de yurtdışında yaşıyorum. Geçen mastit için hastaneye yattık. Orda başladım ağlamaya. Kimsemiz yok burda, bu çocuğa şimdi nolcak vs diye susamıyorum, böğüre böğüre ağlıyorum. Eşim de beni mi sustursun çocuğa mı baksın arada kaldı garibim🤣🤷‍♀️ Ama böylesi daha iyi ya 3. kişiler olunca da sen bebeğe sanki çok hakim olamıyorsun. Pazartesi 40’ı çıkacak daha duş ve tuvalet dışında ayrılmadım ponçikimden. Biri olaydı da 1 saat parka vs kafa dağıtmaya gidebilseydim🤦‍♀️
Vallahi lohusalık insana çaresizlik anında vuruyor. Ben ay depresyona girmedim çok şaşkınım diyordum. Yalnız ve çaresiz kalınca böğüre böğüre ağlamaya başlıyormuş insan.

Cok geçmis olsun oğlumda kullanmistim 2 yasindaydi orta kulak iltihabinda
Bebek icin de uygundur muhtemelen
Cok geçmis olsun
Abisi hasta simdi krese yeni basladi. Dunden beri onjnla uğraşıyorum insallah bebeğe de gecmez. Bebek dr ayri bi zor olur 🤦‍♀️

Memede emerken uyukladigi bilr yetiyordur dinleniyor bence. Gece de yine iyi kotu sirti yatak görüyor. Yataga ne zaman nasil alisir bilmiyorum. Sling vardi abisinden kalma onu kullaniyorum arada huzur icinde uyuyo ama sling de bi top kumas resmen ben daraliyorum. Soylr bi 4 aylik olsaydi kanguru alcam. Gecen avmye gittik arabasinda da durmadi kucak istiyo rezil oldk donduk
Biz hep kangurudayız gündüzleri. Yenidoğan’daki itibaren kullanılanları var. Onlardan bakabilirsin. Hayat kurtarıcı resmen

Wellcare i biz dogdugundan beri kullaniyoruz 1 yasa kadar devam ediyormus oyle soylemisti.

Cocugu kanguraya takip kahvalti hazirlayabilirsin diyen kocayi ben mi linc edeyim yoksa soyle ortaya birakayim hep beraber mi yapalim . Hazirlayabilirim biliyorumda niyeeeeee. Pazar kahvaltisi istiyo diye

Ya bırak çocuğu birine bırakıp dışarı çıkmayı ikimizinde kucağında çocuk yokken bir şey izleyelim bir kahve içelim iki sarılalım istiyor insan. Ama birimiz sürekli bebeyle. Bırak kayınvalideyi benim annem doğumun 3.günü yaşadığı şehre döndü. Sezeryan doğurdum 🤦‍♀️ Valla akşam eşimin iki ihtimali var. Ya çocuğa bakacak ya yemeği ve ev toparlanmasını halledecek. Gece de uyumazsa nöbetli bakıyoruz. Onun için uykusuzken insan hayatı konuysa benim de çocuğumun hayatı konu. Gündüzde sürekli kucakta. Bünye uykusuzluğa bir yere kadar dayanabiliyor. Hoş eşimin çalıştığı yer çok yoğun değil. Nöbeti de yok. Ondan da biraz ahkam kesebiliyorum. Mart sonu da işe dönüyorum muhtemelen. Şartlar eşit. İkimizde yorgun geleceğiz. Ki benim işim süt iznim olmasa ondan çok daha yoğun oluyor 🤦‍♀️ Ya valla gazı bitsin de burnumuzdan gelmesin diye bekliyorum. Sürekli bir şehir ve otel bakma halindeyim. Saldıracağım bir yerlere. Madem bırakacak kimsemiz yok, bebeyi de uydurmak lazım zevk aldığımız şeylere.

Aynen oyle biz aksam yemege falan gidiyoruz bebeyle ama tabi eskisi gibi rahat olmuyor. Sushi yemeye gittik gecenlerde şık bi yere dogum gunum falan diye. Esim 4 kere masadan bebek arabasiyla kalkip restaurant turladi 😂🤣😂 oturdugunda da hep arabayi ileri geri oynattik mecbur

Bzm bebe hasta eşimde haftasonu kayak yapardık diyo Elmadağ var ankarada oraya gidip sucuk ekmek yapardık oğlumla diyor. Hadi seninki iyi uyanmıs kahvaltı bekliyor benimki kendim uyanmadan uyandırma da Bi pazar ım var uyuyim diyo acıktım oralı degil bende cocugun ağlamasını bekliyorum uyansın diye,🤣

Aynen oyle biz aksam yemege falan gidiyoruz bebeyle ama tabi eskisi gibi rahat olmuyor. Sushi yemeye gittik gecenlerde şık bi yere dogum gunum falan diye. Esim 4 kere masadan bebek arabasiyla kalkip restaurant turladi 😂🤣😂 oturdugunda da hep arabayi ileri geri oynattik mecbur
2 gün önce kebap yemeye gittik. Durmayınca kanguruya bağladım iki turladım uyuttum oturdum masaya yedim kebabımı. Eve geldiğimizde çocuğun yanağından pul biber kafasından domates kangurunun içinden kızarmış lavaş parçaları aldık 🤪

X