2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar hamilelikte karnımızda oluşan siyah çizgi ne zaman geçecek? Ya da geçecek mi?😂 Bir de çok yavaştan bisiklet çevirme gibi ufak egzersizlerle spor yapsam sorun olur mu? Spor yapınca salgılanan bi hormon sütü azaltıyormuş sanırım Doğru mu bilen var mı?🙈

Ben önce bebeğimi doyuruyorum, kalanını sağıyorum. Az gelirse bile bi sonraki sağma ile birleştirip öyle buzluğa atıyorum. Her 2 saatte bi emmek istiyor benim oğlum. Tek meme yetiyor diğerini de sağıyorum.
Benim sol gogusten cok az geliyor o sebeple once sol göğüsten emziriyorum sonra da sagdan emziriyorum emzirdikten sonra sagmaya kalksam da gelmez sanirim benim.sut arttiran seylerden yiyip iciyorum. Mama kullaniyor musun sen ben sadece sütle besliyorum. Peki ben nasil yapabilirim 2.5 3 saatte bi emmek istiyor? Onerin var mi?

bebegim hep sağ tarafına yatmak istiyor. sol tarafa yatırıyorum bir süre sonra sağına dönüyor. bazen hiç sol tarafa döndüremiyorum. şimdi düz yatırmak istedim ama istemiyor ağlıyor. uyumuştu uyandı.bebeğim da aylık bu arada. kafası yamuk olacak diye korkuyorum ? 🙄
Yan yatmayi onermiyorlar diye okumustum. Ben hep duz yatrdm. O kendisi saga veya sola ceviriyor kafasini. Yan yatirma yastigi onerilmiyor yani. Zaten buyuduler artik ona gerek de yok diye dusunuyorm.

Kızlar hamilelikte karnımızda oluşan siyah çizgi ne zaman geçecek? Ya da geçecek mi?😂 Bir de çok yavaştan bisiklet çevirme gibi ufak egzersizlerle spor yapsam sorun olur mu? Spor yapınca salgılanan bi hormon sütü azaltıyormuş sanırım Doğru mu bilen var mı?🙈

Benimde derdim siyah çizgi uyuz oluyorum ona🤦‍♀️

Benim sol gogusten cok az geliyor o sebeple once sol göğüsten emziriyorum sonra da sagdan emziriyorum emzirdikten sonra sagmaya kalksam da gelmez sanirim benim.sut arttiran seylerden yiyip iciyorum. Mama kullaniyor musun sen ben sadece sütle besliyorum. Peki ben nasil yapabilirim 2.5 3 saatte bi emmek istiyor? Onerin var mi?
Bende sadece süt ile besliyorum. Sürekli sağarsan çoğalır. Ben süt artırıcı hiç bişey kullanmıyorum. Sadece sağma ile arttırdım

Yan yatmayi onermiyorlar diye okumustum. Ben hep duz yatrdm. O kendisi saga veya sola ceviriyor kafasini. Yan yatirma yastigi onerilmiyor yani. Zaten buyuduler artik ona gerek de yok diye dusunuyorm.
işte kafasını hep sağ tarafa çeviriyor. hiç sola yada düz yatmıyor.

2.ay aşılarından sonra bebeğinin huyu değişen oldu mu ? Uyumuyor sürekli huysuz :KK43:
Bizimki de tuhaflaştı geceleri gözlerini açıyordu, açıyor. Zor uyuyordu, ağlayarak uyanıyordu. Şimdi sanki daha iyi ama huylarında değişim var kesinlikle

Günaydın arkadaşlar bizimde kaka sorunu devam ediyor kabız değil ama 3 gün oldu yspmadı bala dr masaj yap karnına dedi onuda yapıyorum ama yapamıyo yinede
Bizim 7 günü buluyor zeytinyağı veriyorum yapmıyor iki gün sonra tekrar veriyorum yapıyor. Zeytin yağını dikkatli kullanmak lazımmış yap olduğu için ciğerlere kaçma ihtimali fazlaymış

Bugün 72 günlük oldu bebeğim. Ve yine bugün akşamdan beri ishal oldu 5 kez bezini degistirdim. Hastane demeyin korkuyorum şu virüs yüzünden salı günü aşıya götürmüştüm acaba aşıyla ilgisi olur mu ishalinin. Ve evde ne yapabilirim geçmesi için

bebegim hep sağ tarafına yatmak istiyor. sol tarafa yatırıyorum bir süre sonra sağına dönüyor. bazen hiç sol tarafa döndüremiyorum. şimdi düz yatırmak istedim ama istemiyor ağlıyor. uyumuştu uyandı.bebeğim da aylık bu arada. kafası yamuk olacak diye korkuyorum ? 🙄
Sadece başını değil gövdesini de hafif sol tarafa çevirin. Sırtını desteklemek icin battaniye katlayip koyabilirsiniz

Günaydın arkadaşlar. Sağlık ocağının verdiği D vitamini bittikten sonra bebeklere herhangi bir vitamin takviyesi veriyor musunuz ?

Bebeği kabız olan arkadaşlar ben d vitaminini ocean kullanıyorum içeriği temiz zeytinyağı var hiç kabız olmadık hergun düzenli kullanıldığından kabız olduğunda ayrı zeytinyağı vermekten daha iyi bence istersiniz bi araştırın ☺️

Ben dün sağlık ocağındaki doktorum ile konuştum rotavirus aşısını kendim yaptım damla formunda ya yapabilirsin dedi 94 günlüğüz bu arada aldığımız aşı iki doz olarak uygulanandan 4 hafta sonra bir daha yapacağım
Bu aşı için illa sağlık ocağına gitmenize gerek yok sanırım sanırım diyorum çünkü başka doktor ne der bilemiyorum
Elifakca Elifakca haberin olsun

Ben dün sağlık ocağındaki doktorum ile konuştum rotavirus aşısını kendim yaptım damla formunda ya yapabilirsin dedi 94 günlüğüz bu arada aldığımız aşı iki doz olarak uygulanandan 4 hafta sonra bir daha yapacağım
Bu aşı için illa sağlık ocağına gitmenize gerek yok sanırım sanırım diyorum çünkü başka doktor ne der bilemiyorum
Elifakca Elifakca haberin olsun
Ben de tam bunu yazmak icin girmistim foruma. Ben de hemsiremizi aradim. O da aynisini soyledi. Ama neden 4 hafta sonra? Sen 3 doz olani mi aldin?
3 ve 5. aylarda degil mi

Bu arada bandana almayı düşünüyorum ve instagramda bir kaç sayfa var. durununbandanaları ve ada_kurdele_bandana diye. Hiç sipariş veren oldu mu ?

2 ay aşısında bebeğim cok huzursuz şuanda ateşi yok ama parol 120mg/ 5 ml ateş düşürücü versem olur mu ki ateşi olursa mı vereyim ?

2 ay aşısında bebeğim cok huzursuz şuanda ateşi yok ama parol 120mg/ 5 ml ateş düşürücü versem olur mu ki ateşi olursa mı vereyim ?
Olursa ver derim olmayabilir.
Kızımda da olmamıştı.

X