2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Biz rota olduk bizi biraz etkiledi .evet isteğe bağlı ilk dozu yaptık bağırsakları baya hareketlendirdi birazda huzursuzluk yaptı . Ikinci dozu yapıp yapmamakta kararsizim dogrusu

S Si33l

Anne sutu ile beslenen cocuklarda 15 gune kadar kaka yapmamasi normal mama alanlarda da 7 gun.. hatta cocuk doktoru arkadasimin 7 aylik oglu var 18 gun yapmamis karni sert degildi ellemedim diyor. 18. Gun yapmis.
Asilara mazeret bulmayin birakin simdi ishal yada kabiz olsun ilerde daha kotusunu yasamaktan iyidir
Rota asisini kesinlıkle yaptirin tek dozla koruyuculuk saglayan bir sey degil. Rota virusten ölum olanlari cocujlarda cok yuksek asiyla bile zar zor atlatiyolar. Biz 7. Ayda 3. Dozu olucaz. Suan 5 ayligiz ek gida tadimlarina basladik. Menenjit asimizi olduk aslinda 3. Ayda yapicakti ama ben rahatsizdim bu asi zorlar ates yapar diye 5. Ayda yaptik ilk dozu. Doktorumun önerdigi tum asilari yaptiricam cunku asisiz tedaviler cok zor yanit veriyor. D vit wellcare kullaniyoruz. Demirde yeni basladik ocean microfer kullaniyoruz.
[/QUOTE]
Oceanı kaç damla kullanıyorsunuz acaba ben sağlık ocağından berileni kullanmadım ocean aldım ama kaç damla kullanacağımı söylememiş eczacı emin olmadım

[
S Si33l

Anne sutu ile beslenen cocuklarda 15 gune kadar kaka yapmamasi normal mama alanlarda da 7 gun.. hatta cocuk doktoru arkadasimin 7 aylik oglu var 18 gun yapmamis karni sert degildi ellemedim diyor. 18. Gun yapmis.
Asilara mazeret bulmayin birakin simdi ishal yada kabiz olsun ilerde daha kotusunu yasamaktan iyidir
Rota asisini kesinlıkle yaptirin tek dozla koruyuculuk saglayan bir sey degil. Rota virusten ölum olanlari cocujlarda cok yuksek asiyla bile zar zor atlatiyolar. Biz 7. Ayda 3. Dozu olucaz. Suan 5 ayligiz ek gida tadimlarina basladik. Menenjit asimizi olduk aslinda 3. Ayda yapicakti ama ben rahatsizdim bu asi zorlar ates yapar diye 5. Ayda yaptik ilk dozu. Doktorumun önerdigi tum asilari yaptiricam cunku asisiz tedaviler cok zor yanit veriyor. D vit wellcare kullaniyoruz. Demirde yeni basladik ocean microfer kullaniyoruz.
Oceanı kaç damla kullanıyorsunuz acaba ben sağlık ocağından berileni kullanmadım ocean aldım ama kaç damla kullanacağımı söylememiş eczacı emin olmadım
[/QUOTE]
Kilo başına bir damla örneğin 7 kilo ise günde 7 damla ac karnina

[

Kilo başına bir damla örneğin 7 kilo ise günde 7 damla ac karnina
[/QUOTE]
Tmm teşekkürler

Kızlar keçi sütü hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyim? Doktora sormuyorum çünkü 1 yaş sonrası diyecektir ama ikizlerde. Biri baby goat markalı mamayı içmiyor diğerlerinden de vermek istemiyorum 5 aylıklar en azından 50 cc veröeyi düşünüyorum günlük sizin fikriniz bilginiz nedir bu konuda

S Si33l

[/QUOTE]

Damla hesabi degil o. 1 ml veriyosunuz yani o cubugun icine ortadaki cizginin 2 kati cekiyosunuz orasi tam 0.5 onun uzerine devam

Arkadaşlar merhabalar.
Biz 5 ayı geçtik fakat adet olmadım sadece emziriyorum sanırım ondan. Sizler oldunuz mu ve en çok merak ettiğim belirtiler nasıldı kaç gün sürdü?
biz de ayın 8'inde 5 aylık olacağız. Geçen hafta ilk defa adet oldum. çok ağrılı sancılı değildi. Ama bende mastit vardı ona vurdu kızarıklık yaptı göğsüme ve halsizlik.

Selam Hanımlar
Uzuuuuuun zaman sonra yine geldim:)
Yürüyemediğim için 2 çocukla pek vakit ayıramadım buraya, tabi bir de korona geldi sonra okullar tatil olunca evde 2 çocukla:)
Bir de psikolojik olarak kötüydüm bacağımdan ötürü
Şimdi üstüne rahat basabiliyorum doktora bayadır gitmedim ama sanırım iyileşti:)
Biz de 3 gün sonra 5 aylık olacağız. :)

Selam Hanımlar
Yürüyemediğim için 2 çocukla pek vakit ayıramadım buraya, tabi bir de korona geldi sonra okullar tatil olunca evde 2 çocukla:)
Şimdi üstüne rahat basabiliyorum doktora bayadır gitmedim ama sanırım iyileşti:)
Geçmişolsun ben hep
Selam Hanımlar
Geçmiş olsun maşallaj bebişe. 6 ocakda mı doğum yaptınız? Bizde 3 gün sonra 5 aylık olacağız

Selam Hanımlar
Gecmis olsun ya. Baya zor olmustur.

Geçmişolsun ben hep

Geçmiş olsun maşallaj bebişe. 6 ocakda mı doğum yaptınız? Bizde 3 gün sonra 5 aylık olacağız
Çok teşekkür ederim :KK200::KK200:Evet 6 Ocakta doğum yaptım:)
Gecmis olsun ya. Baya zor olmustur.

Çok teşekkür ederim:) çok zorlandım annem bir müddet yanımdaydı. Ama yine de bebekliyken evde koltuk değneği ile yaşamak hastaneye gidip gelmek özellikle de kış mevsimi olduğu için baya zordu.
Şükür artık koltuk değneksiz yürüyorum doktora virüsten dolayı marttan beri gitmedim ama ağrım sızım olmadığı için iyileşti diye düşünüyorum. Juliet nasıl, ne kadardık oldu :)

Biz de 3 ay aradan sonra dün gittik doktor amcamıza 5 ay 1 günlüktük , anal fissür vardı minicik ilaç yazmadı takip edelim dedi, 6.850g 64 cm çıktık ilk kızım gibi ince olacak anlaşılan, ek gıda da internette hep 180gün dolsun diyordu doktorumuz başla elma suyuyla 2hafta sonra yoğurt sonra sebze çorbası ver dedi 7.ay kontrolünde de menenjit aşılarını başlatıcaz. Vegeferon ve devit 3 almıştım sağlık ocağından değiştirmek için doktora gitmeyi bekliyordum, kan ilacını sideferle deviti ocean ile değiştirdik, pişigi için desitin rapid verdi hemen iyi geldi.

Çok teşekkür ederim :KK200::KK200:Evet 6 Ocakta doğum yaptım:)

Çok teşekkür ederim:) çok zorlandım annem bir müddet yanımdaydı. Ama yine de bebekliyken evde koltuk değneği ile yaşamak hastaneye gidip gelmek özellikle de kış mevsimi olduğu için baya zordu.
Şükür artık koltuk değneksiz yürüyorum doktora virüsten dolayı marttan beri gitmedim ama ağrım sızım olmadığı için iyileşti diye düşünüyorum. Juliet nasıl, ne kadardık oldu :)

11 haziranda 6 aylik olacak . Buyudu burdaki arkadaslara beraber buyuttuk cocuklari malum 🤣 ek gida falan derken bu ara hersey cok yogun

Kızlar keçi sütü hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyim? Doktora sormuyorum çünkü 1 yaş sonrası diyecektir ama ikizlerde. Biri baby goat markalı mamayı içmiyor diğerlerinden de vermek istemiyorum 5 aylıklar en azından 50 cc veröeyi düşünüyorum günlük sizin fikriniz bilginiz nedir bu konuda
Baby goat çok iyi bir mamaymış. Keşke içseler. Keçi sütü Demir eksikliğine yol açıyormuş ama keçi sütlü mamalarda Demir takviyesi varmış. Günde bir öğün vermeye çalışıyorum. Pek sevmiyor ama aç kalınca içiyor biraz 😬

Selam Hanımlar
Gecmiş olsun çok şükür iyisin , evet baya uzun zaman olmuş 😊

X