2020 Şubat Anneleri

Merhaba kızlar, hepiniz güzel dileklerinizi iletmişsiniz, okudum ama alıntı yapamadım mazur görün. çok çok teşekkür ederim ❤️

bu sabah 11’de evimize geldik. şimdilik her şey yolunda. inanılmaz yorgunum, göz altlarım morardı ama olsun. sağlıkla kucağıma aldım, korkularım bitti ya bana yeter.

duş aldım biraz önce, umarım sütüm gelir. emiyor güzel çekiyor maşallah ama damla damla geliyor. o emerken dudağının kenarından şırıngayla mama veriyorum bir öğünde 30 cc. hemşire öyle söyledi.

dikişlerim daha iyi, kızımda daha çok kesmişti beni sanırım. daha rahatım bu sefer. oturmak zor biraz ama şikayet edemem asla. doğurmayan kızlar normal doğum için şansınızı zorlayın, o an cidden zor olabiliyor ama sonrası çok rahat. sezaryen olanların zorluğunu anlayabiliyorum, o acıyla emzirmek, yataktan kalkmak çok zor olmalı ya :KK43:

kızım kardeşini çok güzel karşıladı, çok heyecanlı çok sevindi. ama tabii bana çok sardı. huysuzluk yapıyor biraz. kendine olan hassasiyetin farkında olduğu için de bunu kullanıyor ve şımarıyor biraz. neyse buna da şükür, sandığımdan daha iyi en azından 🥰

Merhaba kızlar, hepiniz güzel dileklerinizi iletmişsiniz, okudum ama alıntı yapamadım mazur görün. çok çok teşekkür ederim ❤

bu sabah 11’de evimize geldik. şimdilik her şey yolunda. inanılmaz yorgunum, göz altlarım morardı ama olsun. sağlıkla kucağıma aldım, korkularım bitti ya bana yeter.

duş aldım biraz önce, umarım sütüm gelir. emiyor güzel çekiyor maşallah ama damla damla geliyor. o emerken dudağının kenarından şırıngayla mama veriyorum bir öğünde 30 cc. hemşire öyle söyledi.

dikişlerim daha iyi, kızımda daha çok kesmişti beni sanırım. daha rahatım bu sefer. oturmak zor biraz ama şikayet edemem asla. doğurmayan kızlar normal doğum için şansınızı zorlayın, o an cidden zor olabiliyor ama sonrası çok rahat. sezaryen olanların zorluğunu anlayabiliyorum, o acıyla emzirmek, yataktan kalkmak çok zor olmalı ya :KK43:

kızım kardeşini çok güzel karşıladı, çok heyecanlı çok sevindi. ama tabii bana çok sardı. huysuzluk yapıyor biraz. kendine olan hassasiyetin farkında olduğu için de bunu kullanıyor ve şımarıyor biraz. neyse buna da şükür, sandığımdan daha iyi en azından 🥰
cok sukur canim zor kismi atlattin bebiste saglikla geldi ,hamilelikte az korku yasamadin sukur hepsi son buldu ,
dusta goguslerine sicak su tutup boyle yuvarlak hareketlerle masaj yap canim kanallar acilsin sut bol.bol gelsin insallah ,

Kızlar meraba benim goguslerimin ucu çok büyük bebegim alamıyor tam olarak bu göğüs ucu koruyucuları ise yararmi sizce onlar genelde göğüs ucu olmayanlara tavsiye ediliyo ama çocuk doktoru al dedi bilemedim hangisi iyi olur bide

Merhaba kızlar, hepiniz güzel dileklerinizi iletmişsiniz, okudum ama alıntı yapamadım mazur görün. çok çok teşekkür ederim ❤

Bizde eve geldikten 1 hafta sonraya kadar o sekilde siringayla besledik ama gaz yapti canim dikkatli ol suan biberonla veriyorum cok sukur beni reddetmedi umarim bu sekilde devam eder. Sizin icinde cok sevindim bir kez daha gozunuz aydin 💜

milasudoruk milasudoruk merhaba 😊 38+3 yani dün çatı muayenem yapıldı. Normal doğuma uygun , açıklığın sancın kasılman yok dedi dr.çirkin birşeymiş çatı muayesi. Ama mecbur yapıldı. Biraz canım yandı. Çok kısa sürüyor zaten. Sana yaptı mı doktorun. Sende normal doğum bekliyorsun değil mi ? Açıklık vs var mi?
Merhaba canım benimde çarşamba 2. Ye çatı muaynesi ve açıklığa baktı çirkin birşey evet ama kasmazsan sanki daha kolay oluyor benim güzel di o muayene benimde sancım çıkmadı nst de doktorum uygunsun normal doğuma beklicez dedi evet bakalım ne zaman gelicek hanımefendi açıklık filan maalesef yok ya ne yapıcaz bilmiyorum ama bence bebeklere bağlı canları isterse gelicekler

maşaallah canim ya ne guzel cok sevindim evet gercekden normal baska guzeldir benim oglumda ayni cnm gelen giden hep onu pohpohladi ve oda cookkk şımardı simdi kimse kalmadi şükür kendimi topladm ve sessiz sakiniz şımarıkligi sadece babasi varken yapiyor
Bebeği kusan var mı😣
Kusuyor cnm gecen gun hele nasil kustu allahim fiskirdi resmen arka arkaya hemde

Abisi hiç kusmuyordu değişik geldi bana da ya 🙈nasıl kısuyor mesela bugün foşkurtarak kustu
Benim de kızım kusmamıştı hem de hiç.
Oglum kusunca acikcasi hep bi olumsuzluk aradim altinda. Ama 2 farklı dr da normal karşıladı. Doydugu halde devam ediyorsa fazla geleni kusuyordur demisti. Benin oglum ozellikle meme sonrasi gaz cikartma ya da ysn cevirme esnasında kusuyo. Eger eksi kokmuyorsa ve sütse cikan endise etme sende. Çocukların hepsi bir olmuyor baksana :)))

Benim de kızım kusmamıştı hem de hiç.
Oglum kusunca acikcasi hep bi olumsuzluk aradim altinda. Ama 2 farklı dr da normal karşıladı. Doydugu halde devam ediyorsa fazla geleni kusuyordur demisti. Benin oglum ozellikle meme sonrasi gaz cikartma ya da ysn cevirme esnasında kusuyo. Eger eksi kokmuyorsa ve sütse cikan endise etme sende. Çocukların hepsi bir olmuyor baksana :)))
Vallahi yaa bende taktım açıkçası neden kısuyor diye sakince kusunca endişelenmedim ama bugün foşkurtunca takıldım 😌 bide bu 2 saat emzirme olayını gwrçekleştiremedim bir türlü ya ya çok uyuyo uyanınca fazlaca emiyo yada uykusuzluktan az emiyo bi dengeyi kuramadık daha zorla uyandırınca da ayılmıyo azcık emiyor🤔ay çok karışık 😦

Vallahi yaa bende taktım açıkçası neden kısuyor diye sakince kusunca endişelenmedim ama bugün foşkurtunca takıldım 😌 bide bu 2 saat emzirme olayını gwrçekleştiremedim bir türlü ya ya çok uyuyo uyanınca fazlaca emiyo yada uykusuzluktan az emiyo bi dengeyi kuramadık daha zorla uyandırınca da ayılmıyo azcık emiyor🤔ay çok karışık 😦
Aynen biz de

Ben 1aylık olduktan sonra geceleri 3 saatte 1 beslemeye başladım, herkes 2 saatte 1 mi devam ediyo?
Gece gündüzü ayırt etmesi ve uyku kalitesi açısından daha iyi oldğunu gözlemledim, sanki daha mutlu gibi :)

Ben 1aylık olduktan sonra geceleri 3 saatte 1 beslemeye başladım, herkes 2 saatte 1 mi devam ediyo?
Gece gündüzü ayırt etmesi ve uyku kalitesi açısından daha iyi oldğunu gözlemledim, sanki daha mutlu gibi :)
Aynen 2saat olunca ayılamıyor 3saat olunca hem kendisi de açıkmış oluyor. Artık o istedikçe veriyorum saat takip edemiyorum her zaman.

Aynen 2saat olunca ayılamıyor 3saat olunca hem kendisi de açıkmış oluyor. Artık o istedikçe veriyorum saat takip edemiyorum her zaman.
Eskiden çok dikkat ediyodum. Bikere uyuyakaldım diye resmen vicdan azabı çektim. Sanki tam o saat gelince sabiye birden açlık geliyo :KK70:
Ne zaman acıkınca vermeye başlıyoruz kaç ay kaldı? Heyecanla o günü bekliyorum

X