2020 Şubat Anneleri

Canim ya ac ki iiciyor benim kiza 60 cc icirene kadar gobegim catliyor kaldiki icmio ictiti 30 40 2 saatlik aclik varsa 60 biter yoksa hayatta icmez dilini çıkarır sipa bana ama senin dedin gibi mama takviyesi yapmadigim birgun cok agliyordu ben denemelik ilk mamasini vermisdim ve icip 2 saat guzelce uyudu acmiski agliyormus tok olsa seninkide hayatta icmez evham yapma bosuna benim gibi sende emzirip mama veriosun zaten olcuyu yukseltme 60 yap mesela yeter emzirmeden sonra egerki hala agliyorsa yada aclik göstergesi varsa
Ben mamayi gunde 2 bilemedin 3 kez veriyodum canim 60i gecmemek kaydiyla bi de bizimkisi asiri istahli doysada yer yani kuvozde kaldiginda hemsire de en istahli cocuk bu herkes 1 kasik yiyosa o 3 kasik yiyo mamalari bitirdi demisti 🙄
Ay bilemedim valla ya attigim tablo dogruysa kilo alimi normal gidiyo benim sipa arsiz degilsede az bisey takviye yapmaya devam 🥴

Dün aşınım huysuzluğu fenaydı yaa dalmadı toplam 1 saat uyumadı çok şükür gece düzeni bozulmadı uyudu güzelce kendine geldi heralde sabah alt değişmede gülücükler saçıyodu gazımızda bu ara damla vermeme rağmen güzel çıkıyo gaklıyo yani 😂
Ama popodan çıkan gazda önemli oda sancı yapabiliyo biraz onda zorlanıyo gibi zamanla oda geçer inşallah ve bu bozulmaz 🙏🏾 🤣
Bide saç kurutma makinası sesine alıştıki sormayın onsuz uyumuyo sabaha kadar açık gündüzleri uyanık oluncada açıyorum kendi kendine tepiniyo 🤣 hareketlendi diye de gaznını çıkarıyo olabilir

Bi ara büyük indirm vardı ya oyun halısı almıştım gelmedi iade etmişlerdi şimdi oyun halısı zamanı internetten sipariş etsemde kargo şirketi sorun nasıl gelicek nasıl edicek bu virüsten dolayı siparş etsem bişey olurmu ki ya 😒

Bi ara büyük indirm vardı ya oyun halısı almıştım gelmedi iade etmişlerdi şimdi oyun halısı zamanı internetten sipariş etsemde kargo şirketi sorun nasıl gelicek nasıl edicek bu virüsten dolayı siparş etsem bişey olurmu ki ya 😒
Olmaz bence. İllaki dışardan eve bişeyler giriyor,girmek zorunda. İyice temizledikten sonra sorun olmaz.
Eşim her şeyi kapıda dezenfekte edip öyle içeri sokuyor,dün alışveriş sonrası bi saat paketleri sildi :KK70:
Kafayı yemezsek iyidir.

Cansız nesneler üzerinde virüsün barınma süresi 10 dk oluyormuş. Sana gelene kadar yok olur muhtemelen, getiren kişide problem yoksa😉
Kizlar bana bir akil verin nolur kafayi yemek uzereyim 🤦🏻‍♀️
Sutum azaldi demistim ya en son asm ye 2 martta gitmistik 4700 gr cikti oglum,ebe sutun yetiyo demisti
Bugun aksam esim isten gelince banyo yaptirdik ciplakken 5050 gr cikti yani 16 gunde 350 gr almis.
Asagidaki yaziya gore haftada en az 150 gr alir diyo bizimkisi 2 haftada 350 gram almis gozukuyo yani haftada 175 gr yapiyo buna gore sutum yetiyo onun haricinde gunde 10a kadar dolu cisli bez, 3 5 arasi kakali bez aliyorum ama uykuya dalmakta hep gucluk cekiyo ve surekli emmek istiyo acmis gibi davraniyo
Hipp 1 in kullanimina gore 7 8 haftalik bebek 5 olcek mama iciyo ben denemek icin 90 cc verdim yani 3 olcek daha 60ni icerken bayildi gitti bu arada 2 saat once emzirmistim sonra kendine getirdim bitirdi ve bu saatlerde kolik krizi olan cocuk suan ayagimda daha sallamadan uyudu mama agir mi geldi acaba ?
Simdi size soruyorum benim sutum yetiyo mu yoksa mama takviyesi yapmam gerekiyo mu sizce ?
Doktora da 29nda aylik kontrole gitmemiz gerek ama gitmeyecegim malum durumlar 🤷🏻‍♀️ cikmazda kaldim boyle 🤦🏻‍♀️
Oğlum da resmen memeyle savaşmaya başlıyor ara ara, doktor mamayı kesebilirsin dedi ama ben de 3 defa 60 cc veriyorum. Bizimki 3300 doğmuştu, 2860 a kadar düşmüştü. 1 aylık olduğunda 3560 çıktı. Yani sizinkinin kilo alımı bizimkine göre daha iyi sanki, içiniz ferah olsun inşallah kilo alımları çok daha iyi bıdıkların💕

Oyun halısı zamanı geldi mi ya 😂 Hangi marka aldın oğlumda almıştım şimdi kullanırız bizde. Açmaya korkuyorum Deniz kıskanıp üzerine oturur mu acaba. Dönencemiz de var ama park yatağa monte edilmiyor oğlanda ahşap beşik kullanmıştım. Tiny love bizim malzemeler.

biz devamlı sipariş ediyoruz aynı sorular benimde aklımda ama dışarı çıkmakta istemiyorum.

kızın burnu için bebekler için olan okyanus suyu kullanıyorum arada. Burnuna şu aşamada zarar veriyor muyumdur.

Zeyf Zeyf birde canim oglum benim cok icerdi mamayi ama kizim sanirim zayıf kalmak icin icmio direniyor😂
Bizimki de pek bir kibar tenezzül edip ağzını bile açmak istemiyor. Oğlan saldırırdı. Bu ağzının ucuyla içecek elinden gelse . Bende sağlıklı olsunda zayıf olmasında sorun yok diyorum. Bende zayıfmışım. Eşim 5 kiloya yakın doğmuş oğlumda aynı babası gibi gürbüz bir bebekti. Kız bana çekti. Ama ikisinin de ağzı burnu babası. Allah için benden daha düzgün hatları var 🤣 Sanki o doğurdu acıları ben çektim 🥴

Oğlum da resmen memeyle savaşmaya başlıyor ara ara, doktor mamayı kesebilirsin dedi ama ben de 3 defa 60 cc veriyorum. Bizimki 3300 doğmuştu, 2860 a kadar düşmüştü. 1 aylık olduğunda 3560 çıktı. Yani sizinkinin kilo alımı bizimkine göre daha iyi sanki, içiniz ferah olsun inşallah kilo alımları çok daha iyi bıdıkların💕

İnsaAllah canim kilodan ziyade sutum yetiyo mu takintim var su aralar fena bozdum kafayi 😞

Bizimki de pek bir kibar tenezzül edip ağzını bile açmak istemiyor. Oğlan saldırırdı. Bu ağzının ucuyla içecek elinden gelse . Bende sağlıklı olsunda zayıf olmasında sorun yok diyorum. Bende zayıfmışım. Eşim 5 kiloya yakın doğmuş oğlumda aynı babası gibi gürbüz bir bebekti. Kız bana çekti. Ama ikisinin de ağzı burnu babası. Allah için benden daha düzgün hatları var Sanki o doğurdu acıları ben çektim 🥴
Kızım da aynı babası. Hatta kendisine Hakaniye diyoruz 🤣

Zeyfcim kendini çok yıprattın yetmese çişinden anlarsın.
Bu kadar düşünmektense sağıp kaç cc çıkıyor bakabilirsin.
Memelerim hep yara bi kere deniyim nasil olsa damagiyla sikistirmayacak vakumla pompalancak acimaz dedim makinanin ilk cekiminde kan fiskirdi ayrilan yerlerden o yuzden sagimda yapamiyorum
Ama az once farkettim benim kafa gercekten ucmus bu cocuk aklimi aldi benim 🤦🏻‍♀️ ben surekli en son asm de olculen kilo uzerinden hesap yapiyodum sonradan jeton dustu 2. Ayina girdigi andan itibaren 20 gunde 750 gr almis bunu da az once farkettim :olamaz: 50 gunde toplam 2050 gr almis

Kızlar oğlumun alnında ve kaşlarına doğrı kuruluk var, konak oluyor olabilir mi, ne yapabilirim önlemek için?

Oyun halısı zamanı geldi mi ya 😂 Hangi marka aldın oğlumda almıştım şimdi kullanırız bizde. Açmaya korkuyorum Deniz kıskanıp üzerine oturur mu acaba. Dönencemiz de var ama park yatağa monte edilmiyor oğlanda ahşap beşik kullanmıştım. Tiny love bizim malzemeler.

biz devamlı sipariş ediyoruz aynı sorular benimde aklımda ama dışarı çıkmakta istemiyorum.

kızın burnu için bebekler için olan okyanus suyu kullanıyorum arada. Burnuna şu aşamada zarar veriyor muyumdur.
Fisher price piyanolu olan ama yoğunluktan iptal edilmişti black friday indirminde,
henüz siparş vermedim bence geldi gibi çünkü ayakları elleri durmuyo en azından ilgisini çeker diye düşünüyorum bende park yatak kullandığım için dönence almamıştım habire avizelere bakıyo yavrum 😂😂

Fisher price piyanolu olan ama yoğunluktan iptal edilmişti black friday indirminde,
henüz siparş vermedim bence geldi gibi çünkü ayakları elleri durmuyo en azından ilgisini çeker diye düşünüyorum bende park yatak kullandığım için dönence almamıştım habire avizelere bakıyo yavrum 😂😂
Ne kadarlık oldu acaba bende mi alsam

Zeyfcim kendini çok yıprattın yetmese çişinden anlarsın.
Bu kadar düşünmektense sağıp kaç cc çıkıyor bakabilirsin.
O da yanıltabiliyomuş en iyi pompa makinesi bebek. :)) en güzeli tartı alıp almadığına bakmak alıyosa yetiyo demek.
Ayrıca hep memede durmak istemeleri hep aç olduklarından değil bu dönem de geçecek..
Dün biraz pırasa yedimdi gece uyumadı gazdan emdi emdi kustu:)) üstten çıkardı gazı ama alttan rahatsızdı demek. Kaçta sızdık hatırlamıyorumm. Baş ağrısıyla kalkıyorum her gün.

O da yanıltabiliyomuş en iyi pompa makinesi bebek. :)) en güzeli tartı alıp almadığına bakmak alıyosa yetiyo demek.
Ayrıca hep memede durmak istemeleri hep aç olduklarından değil bu dönem de geçecek..
Dün biraz pırasa yedimdi gece uyumadı gazdan emdi emdi kustu:)) üstten çıkardı gazı ama alttan rahatsızdı demek. Kaçta sızdık hatırlamıyorumm. Baş ağrısıyla kalkıyorum her gün.
Zeyf sütüm azaldıysa aç mı kalıyor diye korkuyor. Yeni bi durum yani hemen tartıya yansımaz. Birden memelerim boşaldı diyor. Yoksa bebeğin kilo alımında sorun yok.
Hep memede durmak istemesi hakkında bişey diyemicem benimki yüzüne bile bakmıyor :) bilmediğim bi konu.

Zeyf sütüm azaldıysa aç mı kalıyor diye korkuyor. Yeni bi durum yani hemen tartıya yansımaz. Birden memelerim boşaldı diyor. Yoksa bebeğin kilo alımında sorun yok.
Hep memede durmak istemesi hakkında bişey diyemicem benimki yüzüne bile bakmıyor :) bilmediğim bi konu.
Ben de bugün ilk kez baklagil yiycem bakalım nolcak.

X