2020 Şubat Anneleri

Arkadaşlar , gönlüm hepinizin sonuçlarının temiz çıkmasından yana ama 2 . Ay kalça usg den sonra hepinizin değerleri normal mi çıktı . Bizde gelişim geriliği teşhisi koydular ya kahroluyorm dünden beri bilen duyan ne olur bi yol göstersin
Nasıl kondu teşhis zamanında mı doğmuştu geçmiş olsun :KK43:

3. Ayda çiş nasıl oluyo bizim bez dolmuyo artık normal midir acaba 10 saatte hemen hemen 1 kez yapmış gibi dolmamış bezi kakada günde bi kez yapıyo 🙄

3. Ayda çiş nasıl oluyo bizim bez dolmuyo artık normal midir acaba 10 saatte hemen hemen 1 kez yapmış gibi dolmamış bezi kakada günde bi kez yapıyo 🙄
10 saatte 1 bez cok az bence 🙄 kakaya takilma benim oglumda yapmiyo 5 6 7 8 gun suruyo cani ne zaman isterse yapinca dolu dolu hepsini birden yapiyo ama cisi cok gunde ortalama 8 bezi buluyo bizim neredeyse 84 gunluk oglum

Cok az deilmi cnm ya ben gece degistirmiyorum sadece eger ki cok doluysa degistiriyorum duruma bagli gunduz ben 6 7 adet atiyorum kızın huysuz mu yoksa normal mi ac olsa durmaz aglar belkide normal bir durum bunlara belli olmuyoki

Çok huysuz bi bebek değil uykusu vsgece düzenlidir 4 5 saat uyanmıyo açıkınca uyanıyo emziriyoeum tekrar uyumaya devam ediyo bende anlamadım bu arada gece takmıştım sabah baktığımda dolmamıştı tam 1 kez yapmış gibi öğlen tekrar baktım biraz doluydu,
Evet sizinkine göre çok az ya bugün süt arttırıcı damla aldım inşallah iyi gelir var ama dolmuyo tam ilk zamanlar gibi değil ondan mı acaba mama başlamak istemiyorum 😞
Emziriyorum bi süre sonra gaz sancısı geliyo oynuyo benimle emiyo bırakıyo emiyo bırakıyo anlıyorum gazını çıkarıp tekrar emiyo çok sürmüyo emme sürelerimiz içime dert oldu şimdi 😒 bugün evime gidicem tartıcam Zeyf Zeyf senin tarttığın gibi bakalım ne çıkıcak

Çok huysuz bi bebek değil uykusu vsgece düzenlidir 4 5 saat uyanmıyo açıkınca uyanıyo emziriyoeum tekrar uyumaya devam ediyo bende anlamadım bu arada gece takmıştım sabah baktığımda dolmamıştı tam 1 kez yapmış gibi öğlen tekrar baktım biraz doluydu,
Evet sizinkine göre çok az ya bugün süt arttırıcı damla aldım inşallah iyi gelir var ama dolmuyo tam ilk zamanlar gibi değil ondan mı acaba mama başlamak istemiyorum 😞
Emziriyorum bi süre sonra gaz sancısı geliyo oynuyo benimle emiyo bırakıyo emiyo bırakıyo anlıyorum gazını çıkarıp tekrar emiyo çok sürmüyo emme sürelerimiz içime dert oldu şimdi 😒 bugün evime gidicem tartıcam Zeyf Zeyf senin tarttığın gibi bakalım ne çıkıcak
Zeyf Zeyf kaderdene varsa kaderdene varsa alıntıyı eklememişim ya 😂

🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️ 40 ımdan sonra normale döndü diyebilirim öyle şemsert olmuyo mesela bu gece 12 de sağ mememi emzirdim uyudu gece 3 bucukta uyandı sol mememi emzirdim uyudu eskiden olsa sağ memem taş olurdu onu da biraz sağardım şimdi gayet normaldi biraz önce uyandı 6 buçuk gibi yani 6 saat sonunda sertleşmişti sağ göğsüm onu da emzirdim şimdi gayet rahatım
Bence sütün azalmıyor vücüt artık ne gerekiyorsa onu üretiyor
Kac gunluksunuz ? Bizim 40 gunden sonra oldu tamda annemin gitmesi uzerine denk geldi cok uzulup agladim diye sutum kesiliyo sanmistim semsert memelerim vardi ama bebek buyudukce vucut bebegin ihtiyaci kadar sut urettigi icin o bastaki sertlik yok oluyomus yasayip ogrendim ama cok korkmustum sutum kesilecek diye. 81 gunluktu oglum bugun gun icerisinde 3 saat falan icmesin ya da gece guzel uyuyayim o zaman yine sertlesiyo ama ilk zamanki gibi kesinlikle olmuyor
Benim basima cok acayip biseu geldi. Bi gün uyandim sag göğsüm yumuşacık sol göğsüm tas gibi. Dedim acaba uzerine yattim o yuzden mi süt dolmamış. Sonra bi kac gün uzerine yatmamaya dikkst ettim ama yok dolmadi surekli pamuk gibi. Sobra emzirme akademisine sordum ve göğsümun birinin terbiye oldugunu bi kac gün sonrada digerinin terbiye olacagini söyledi. Gercekten 1 hafta sonra digeride öyle oldu. Bebegim 60 günlükken oldu. Erken ama demek bünyeden bünyeye degisen bisey. Sütüm kesildi diye cok stres yapmistim. Iyiki emzirme danismanina sordumda rahatladim.

O kadar sıkıntı olmaz bence de. Ben de ağır gelir mi dedim doktorumuz hayır dedi güveniyorum doktorumuza oğlumun da doktoru. O yüzden yaptırdık 2 ay kontrolünü de yaptı. Kilomuz boyumuz iyi. Günümüz ve gecemiz güzel geçti şükür. Siz de güzel atlatırsınız inşallah aşıları 🙏
Ben unuttum sormayı ama seninki öyle dediyse bende alıp yaptırayım kendim yapmaya korkuyorum

BebekleriniZin bacaklarını pergel şeklinde açtığınızda yer e tam değiyor mu ? Fırat Ali’nin değmiyor işte . Kalça usg niz 60 yada üstü çıkmıştır bizim 57
Doktorlar daha iyi bilir tabi ama Arada bariz fark yok. Kalçayla ilgili bir durumsa da, yakınımın kızına çektirmemişler kalça ultrasonu, 7. Ayda falan çıkık farkedilmiş. Plastik kilot gibi bişey giydirdiler bir süre sonra düzeldi. İçin rahat olsun. Gelişim geriliği olsa sadece kalçada değil kafa karın ölçümünde falan da çıkardı bence😉

Bu on saat gece mi? O arada sadece bikere emdiyse, sen altını açtığında henüz çişini ypmamış olabilir. Bi sonraki bezi çok dolu olacak mı ona bakman lazım.

Gunaydinn anneler ve minik bebislerii:KK74:
Dun oglumu babaya postaladim sadece emzirmek icin aldim butun gun yatak odasindaydim savas cikti odada bazanin altindaki butun hurclari cikarttim yastik yorgan nevresim pike yazlik kislik kiyafetler hepsini doktum ortaya sonra tek tek duzenleyip katlayip hurclara yerlestirdim giymedigimiz kiyafetleri ayirdim daha yarisi duruyo birden girisince belimi agritmisim aksam yatinca farkettim 🙈 farkli seylerle ugrasinca nasil mutlu oluyorum nassilll anlatamam 😂 surekli emzir gaz cikart alt degistir uyut dongusunden kisa surede olsa ara vermek iyi geliyo 😀 esimin evde olmasi cok ama cok isime yaradi valla 🤩🤩

Bu on saat gece mi? O arada sadece bikere emdiyse, sen altını açtığında henüz çişini ypmamış olabilir. Bi sonraki bezi çok dolu olacak mı ona bakman lazım.
Evet geceydi 3 te uyudu 7 bucukta kalktı açıkmış emzirdim uyku sersemi az emdi tabi, 10 bucukta uyandı baktığımda bi kez yapmış, öğlen doluydu bezi ama

Canim benim oglumda gece uyudugunda sabah bezinde cok az çiş oluyor. Derin uyuduklarinda yapmiyorlar. Ama uyandiktan bi saat sonra bezini ful dolduruyor. O yüzden gece yapmamasina bakma sen. Ayrica sütüne güven. Emzirdikce sütun cogalir. Sakin mama vereyim diye aklina getirme. Ben 10 günlüktü surekli emmek istedigi icin ac kaliyor saniyordum. Goguslerimde cok sert olmuyordu. Hatta 1 kere mama vermeyi denedim ama yedirmeyi beceremedigim icin verememistim. Iyikide becerememisim. Su an kilosu gayet iyi. Belki o zaman verseydim su an yavrum anne sütü alamayacaktı. O yuzden kafana takma sütünü ve bol bol emzir. Benimkide her agladiginda meme veriyorum ben. Tok oldugu icin bi iki cekip sonra oynamaya basliyor. Sürekli agzina alip çıkarıyor gülüyor. Biliyorum ac degil ama hem sakinlesiyor memede hemde sütüm çoğalıyor. Ayrica göğüslerin ilk zamanki gibi sert olmaz. Meme terbiyesi diye bisey var. Internetten arastir istersen. Içın rahatlar. Emzirme akademisine bakabilirsin bu konular icin. Insani cok rahatlatiyor o sayfa.

Canim benim oglumda gece uyudugunda sabah bezinde cok az çiş oluyor. Derin uyuduklarinda yapmiyorlar. Ama uyandiktan bi saat sonra bezini ful dolduruyor. O yüzden gece yapmamasina bakma sen. Ayrica sütüne güven. Emzirdikce sütun cogalir. Sakin mama vereyim diye aklina getirme. Ben 10 günlüktü surekli emmek istedigi icin ac kaliyor saniyordum. Goguslerimde cok sert olmuyordu. Hatta 1 kere mama vermeyi denedim ama yedirmeyi beceremedigim icin verememistim. Iyikide becerememisim. Su an kilosu gayet iyi. Belki o zaman verseydim su an yavrum anne sütü alamayacaktı. O yuzden kafana takma sütünü ve bol bol emzir. Benimkide her agladiginda meme veriyorum ben. Tok oldugu icin bi iki cekip sonra oynamaya basliyor. Sürekli agzina alip çıkarıyor gülüyor. Biliyorum ac degil ama hem sakinlesiyor memede hemde sütüm çoğalıyor. Ayrica göğüslerin ilk zamanki gibi sert olmaz. Meme terbiyesi diye bisey var. Internetten arastir istersen. Içın rahatlar. Emzirme akademisine bakabilirsin bu konular icin. Insani cok rahatlatiyor o sayfa.
Söylediklerine katılıyorum canım hiç mama vermek istemedim aklımdan bile geçirmedim şimdiye kadar açmı demedim bile her ağladığında, ama tamamen kesilirse mecbur el mahkum, o bez olayı korkuttu beni , bide büyüdü yetmiyomu düşüncesi oluştu
çok şükür var buna şükür yani dün bestlak diye bi damla aldım sütün artması için onu kullanmaya başladım fark etti baya hissediyorum bakalım 3. Güne etksiini gösteriyomuş teşekkür ederim bu arada ☺️

X