2020 Şubat Anneleri

Kızlar oğlumda iki gündür ishal oldu. Üşüttü mü yediği bişiy mi dokundu bilmiyorum. Haşlanmış patates lapa muz veriyorum başka ne vereyim ishal için sizce
Gecmis olsun. Yedirdigin seyler ise yaramaz ishali devam ederse dr a sorup maflor saşe kullanabilirsin ishal kesici probiyotik toz

Ay bizimkilerde akşam olunca daha bir kuduruyor özellikle alt komşu evde olunca deniz gürültü çıkaran ne varsa çalıştırıyor. Öykü gece yarısı bağırıyor eline ne geçerse yere atıyor. Sanki zıttımıza iş yapmak için fırsat kolluyorlar. Şimdi annemlere geldik çok mutlular deniz herkesle oynuyor oh dedim dünya varmış.

Kızlar bebeğine bes yada birikim amaçlı sağlık sigortası yaptıran varmı? Yada ilersi
İçin herhangi bir yatırım yapan varmı? Birde Yamanın doğumda takılan altınları var acaba onları bozdurup bankada altın hesabı açtırmak mı yoksa elimizde fiziki altın olarak tutmakmı mantıklı çok kararsızım (elde fiziki olarak olunca sanki eşim birşey alırken heran onları bozduracak gibi geliyor yada birine borç verecek)

Biz bes düşünüyoruz ama fırsatını bulmadık daha altın şeklinde olan bes var onlar daha mantıklı geliyo bana. Aryanında duruyo ama kasamız vardı bankada oraya koyduk ilerde ev alma durumunda kullanabilirim inşallah gerek kalmaz

Fiziki olunca illa ki bozduruluyor. Bence bankaya altın hesabına koyabilirsiniz. Bizim çocukların altın harçlık ne varsa eşim bozdurdu ayrı hesap açmadı çocuklara. Ben çok istemiştim o birikimin çoğalmasını izlemeyi. Bir ara Baya çeyrek altın vardı araba alırken ihtiyacı olmadığı halde bozdurdu. Erkekler altın görünce dayanamıyor en azından bizimki öyle. Sizin malum bir akraba vardı sanki altınlar onlara kayabilir diye endişe ediyordun bence önceden önlemini alabilirsin Sonradan çok sinir oluyor insan. Çünkü İnsanlar borcunu ödemek istemiyor.

Dun aksam kv ile kp ugradilar bize. Kv kaan in dogum gununde hediye olarak senin vekilligin adi altinda kumbara hesabi acmayi dusundum dedesiylede konustum onayladi ihtiyaci oldugunda zaten aliniyo ben kalici bir sey olsun istedim sen ne dusunuyosun dedi bende guzel dusunmussun babasida ona kumbara yapmisti bizde katariz evdekileri birlesir bankada durur dedim.
Boyle bir sey dusunebilirsiniz ama altininiz varsa elinizde direkt olarak altin hesabi acin bence altin hic bir zaman deger kaybetmiyo aksine kazaniyo bizimde dugunden kalma altin hesabimiz var ona hic dokunmuyoruz ileride eve girebilirsek dokunucaz sadece durdukca degeri artiyo guzel oluyo ama benden hepinize tavsiye eger evinizde altin, para varsa tutmayin dogru bankaya goturun ben istanbuldan rizeye gelin geldim burasi istanbul gibi degil hirsizlik olmaz herkes birbirini tanir vs dendi evimden dugunde takilan 1 bilezigim ve buyuk bir kutu ceyreklerin icinden 10 tanesi calindi hala muammadir cunku burada kimsem yok evime girende yok gelende belli ama nasil oldu nereye gitti bulamadik suan ki altin fiyatiyla cok rahat 15 bin zararimiz var isin garibide iclerinde secilip alinmasiydi ya iste

Bizimki çorabını genelde direk ağzına sokuyor tarak ile de hiç tanışmadı diyebilirim ama müzik duyunca poposunu oynatıyo ısırasım geliyo o an birde sizinkilere göre küçük yavaş yavaş diğerlerini de yapar inşllh

Dolar üzerinden yapılan birikimli hayat sigortası diye bişey varmış bende tam araştırmadım daha anne yada baba kendine yaptırıyor çocuğunu da mirasçı gibi bişey seçiyor eğer ölürsem ordan dolar kuru üzerinden yüklü bir para kalıyor eğer ölmezsen 10 yıl sonra yine dolar kuru üzerinden çekebiliyorsun parayı öyle anlatmışlardı bana onu da bi araştırmak lazım yada çokta karıştırmadan bizde bes e mi yönelsek diye düşünüyorum. Aslında kasa kiralamak en mantıklısı bizimde düğün takıları vardı kasada duruyordu izmirde biz eskişehirdeydik borç fln istemişlerdi diyorduk var ama kasada kasa da izmirde gidip alamayız fln çok rahattı sonra ev almak için bozduk tabi altınları

Fiziki olunca illa ki bozduruluyor. Bence bankaya altın hesabına koyabilirsiniz. Bizim çocukların altın harçlık ne varsa eşim bozdurdu ayrı hesap açmadı çocuklara. Ben çok istemiştim o birikimin çoğalmasını izlemeyi. Bir ara Baya çeyrek altın vardı araba alırken ihtiyacı olmadığı halde bozdurdu. Erkekler altın görünce dayanamıyor en azından bizimki öyle. Sizin malum bir akraba vardı sanki altınlar onlara kayabilir diye endişe ediyordun bence önceden önlemini alabilirsin Sonradan çok sinir oluyor insan. Çünkü İnsanlar borcunu ödemek istemiyor.
Biz eşimle yaman olmadan önce karar vermiştik her ay bir cumhuriyet yapıcaz çocuğa nasılsa bozdurmayız diye ilk 4 ay yaptık sonra ben ücretsiz izne ayrılınca ara verdik doğduğundada güzel takısı oldu onlar duruyor elimizde kardeşi ev alacaktı ona verelim fln demişti ben verdirmedim en son her ay kredilerine yardım etmeye karar verdik hani onlarda ev sahibi olsun istiyordu kırmak istemedim eşimi şimdi kv den öğrendikki kardeşi oğlu için bes yaptırmış her ay oraya para yatırıyormuş kv diyorki bak okadar kredi çektiker ama her ay oraya para yatırmaya devam ediyor siz naptınız çocuğa bizde kardeşinin kredisine 500 tl destek çıkıyoruz Evde altın olunca biri borç isteyince yada istemese bile ihtiyacı olunca sanki vermek gerkirmiş gibi saçma bir hisse kapılıyor nedense erkekler oysa 2 çocuk masrafı ayrı bir de büyüyünce okul masrafı olacak evet şu anda o altınlar bize lazım değil ama 4 sene sonra kreşle bir başlaycak okul masrafı üniversiteye kadar durdurak yok
Yaa çok güzel düşünmüşler valla bravo kayınvalidene
Biz şimdi lojmandayız eskişehirde ama izmire taşınınca bende evde tutmak istemem valla stres yani. Bence sizin altınları da çalan kişi çok belli olmasın diye az çalmış ve bilen birisi çalmıştır kesin yoksa hırsız olsa hepsini alır götürürdü.

Evet o daha kotu ya keske hirsiz olsaydi boyle insan herkese acaba mi diye yaklasiyo bu sefer. Yabanci olsa en basta kapida zorlama olur ve icinden secip almaz bulmusken hepsini alir goturur

Kızlar öyküye daha önce muhallebi tarzı çok vermedim.
Dün irmikli yaptım azıcık verdim ağzına aldığı anda kusmaya başladı öğürerek.
Yoğurtta yemiyor onda da aynısını yapmıştı bidaha vermedim zorlamak istemedim tiksinmesin diye
Neden olabilir sizce?

Normalde muhallebiyi severler ama yogurda da aynisini yapti demissin belki de yumusak seyler yemeyi sevmiyodur

Alerji fln olabilirmi acaba Yada blendır kullanıyomusun pütürlü mü geldi ki

Kızlar kan damlası ve Demir ilacı ne kullanıyorsunuz. Sideferi değiştirmek istiyorum 3 haftada bir 90 küsür lira çok pahalı ya sidefer. Devit de içinde paraben var diye değiştireyim diyorum. Hoş çocuk doktorumuz devitin içeriği temiz demişti ama bilemiyorum. Sizlerin fikrinizi alayım dedim

Bestiron kullaniyoruz biz kansizligimiz ciktigi icin onunda fiyati 75 tl idi sanirim. Sizin kullandiginizda var mi bilmiyorum ama bu damlanin icinde c vitaminide mevcut.
D vitaminini bizim doktorda kullanabilirsin o kadar parabenden bir sey olmaz vucudun boyle seylerede ihtiyaci var bagisiklik kazanmasi icin hep yararli seyleri vucuda yukleyemeyiz demisti zaten 1 yasinda kesiliyo d vitamini az kaldi.

Erkek bebek anneleri sizinde bebekler altlari acilinca pipileriyle oynuyo mu ?
Kaan 5 aylikken falan yapiyodu bunu sonra birakmisti simdi yine yapiyo

Erkek bebek anneleri sizinde bebekler altlari acilinca pipileriyle oynuyo mu ?
Kaan 5 aylikken falan yapiyodu bunu sonra birakmisti simdi yine yapiyo
O pipi ile oynama benim için kabus oldu. Deniz tuvalet eğitiminden bu yana pipisini ara ara tutuyor sıkıyor. Hatta babasına sabah uyanınca tuvalete gittiğinde çok büyük diyormuş eşim de gıcık oluyor. Bir dönem kızardı .keşif dönemleridir belki. Zamanla düzeleceğini umuyoruz

Biz bestiron kullanıyoruz. D vit olarak well care. De 3 haftayı anlamadım ne kadar kullanıyosunuz? Biz günde 10 damla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…