2020 Şubat Anneleri

Kaç gündür girmemişim bende baya birikmiş konular şimdi hepsini aynı anda okudum ve bebişime şükrettim vallahi. Bugün de kendi kendime düşündüm çok şükür hiç üzmedi beni kızım diye inş şu dişlerini de sorunsuz sağlıkla çıkartır. Yemeyen uyumayan çocuk çok zordur eminim ama sevgileri öyle büyükki herşeyin üstesinden getiriyor. Ben şanslı azınlıktan olarak hala 2. Çocuğu hatta belki 3. Bile yapmayı düşünüyorum 🙈
Bade de tek başına ayakta duruyor ama adım atmaya cesaret edemedi henüz ellerini tutup evin içinde gezmeye bayılıyor birde bu ara eğer tezgahta birşey yapıyorsam illa ağlayarak kucağa aldırıyor kendini o da görecek mutlaka meraklı melahatım benim 😂
Birde ek gıda konusunda bizde hala 2 öğündeyz bi ara uyanma saatlerini erkene çekmiştim o zamn 3 öğün veriyordum şimdi yine geç uyanıyor o yüzden kahvaltı meme sonra uyuyor akşam yemeği meme yatarken tekrar meme gece hep meme 😂 o şekilde ilerliyoruz az mı veriyorum diyorum ama sabah geç kalkınca anca böyle oluyor doktorumuz 9dan sonra yemek verme dedi vermiyorum o yüzden

Dogum günü kutlamasi hakkinda ne düşünüyorsunuz hanimlar?
10 gun sonra annem gelecek kardesimle 29u da dogum gunumuz. Aslinda dogum gunu kutlamak biraz bahanemiz eylulden beri gorusemedik ozledik birbirimizi kendi aramizda ufak bir kutlama yapacagiz bizde bu zamanda cok kisili kalabalik ortam olmaz gerci korona olmasaydida kalabalik dogum gunlerini sevmem cekirdek aile yeterli bence cok acilmaya gerek yok 😀

Biz kutlamayı annemlerde yaptık. Kardeşlerim geldi. Resimli pasta yaptırdık börek kurabiye salata vs hazırlık yaptık. Çocuklarıma giyim eşyası aldım. Oyuncakları var zaten. Güzel oldu ilk doğum günü hatırlamayacak ama yinede es geçemedim.

Biz kutlamayı annemlerde yaptık. Kardeşlerim geldi. Resimli pasta yaptırdık börek kurabiye salata vs hazırlık yaptık. Çocuklarıma giyim eşyası aldım. Oyuncakları var zaten. Güzel oldu ilk doğum günü hatırlamayacak ama yinede es geçemedim.
Suan hatirlamayacaklar ama buyudukleri zaman fotolara baktiklarinda 1. Yas dogum gunumde boyle yapmislar diyecekler :)

Bende sirf hatira kalsin diye kutlayacagim.Ilerde buyuduklerinde bakarlar insallah

Hayirli geceler herkese. Bebegi hic bir ek gıdayı kabul etmeyen var mi icinizde? Artik cildirmak uzereyim. Psikolojim bozuldu. Aglamamak icin zor tutuyorum kendimi. Bebegim cok ama cok istahsiz. Bugune kadar meme reddi beslenme reddiyle hep savasiyorduk alerjik reflu yüzünden. Zaten tek meme emiyor su an. Diger memeyi alerjisi oldugunda birakmisti. Simdi verince aliyor ama simdide süt yok icinde. Ne yemek yaparsam yapayim kabul etmiyor yemiyor. 10 dakikada zorla agzina bir kasik yemek koyuyorum aninda daha tadina bakmadan tukuruyor. Sadece 1 memeylede doyamazki. Corbalar yemekler muhallebiler herseyi denedim ama hic birini begendiremiyorum :KK43: zorla 3 cay kasigo anca yedirebiliyorum. Sabrim ve gücüm kalmadi gercekten :KK43: bugune kadar meme emsin diye hep didindim durdum simdide yemek yesin diye didinip duruyorum gercekten yiprandim. 10 yil yaslanmis gibi hissediyorum kendimi :KK43: suyu bile cok az iciyor. Umursayip pesine düşmesem aninda cisi azaliyor. Bezleri kupkuru oluyor. Kirmizi lekeler olusuyor idrarinda. Napacagimi sastim kaldim.
İlk ek gıdaya geçiş döneminde bebeğim hiç yemiyordu .birkaç ay sonra daha baharatli ve tuzlu şeyler sevdiğini farkettim.doktorumuz da bu nedenle hiç yememesindense 9. Ayda az tuz ve bazı baharatlarla başlayabilir siniz dedi. Bu şekilde yiyor şimdilik. İnşallah bir çözüm bulursunuz, çok zor biliyorum

Bizde doğum günü çekirdek aile olacağız .İlk ve tek çocuk olduğu için ufak bir hazırlık yaparım . Minik daha anlamıcak ama ben istiyorum Çünkü etrafımdaki herkes ne şikayet etsem 1 yaşına gelsin düzelecek dediklerinden kesin birşeyler yapacam 🤣🤣🤲🏻🥰

Ben de mahvolmuş durumdayım tüm gece memede uyumak istiyo ek gıda ile hiç arası yok ağustosta 8 kiloydu hala öyle herkes birşey söylüyo tut zorla yedir falan ama yemeyen bebeğe ne yapsan yok bir haftadır da tüm gece meme ağzında olsun istiyo 10 yaş yaşlananlardan biri de benim inan
Doğum kilosuna kadar bilmiyorum ama okuduklarıma göre yaşına geldiğinde doğum kilosunun 3 katı olmalıymış kilosu hakkında doktorunla konuştun mu sağlıklı olsunlar da 🤲🏻

Öykü 9’da yatıp beni umutlandırdı yarım saat sonra kalktı. Yok öyle size rahat filan der gibi avaz avaz ağlamalar başını geriye öne atmalar memnun edemedik bir türlü babamız pes etti ben hala oturuyorum. Bu kız çok fena tribüncü birşey yapıyor ya alkış bekliyor. Alkış olmazda yürümüyor. Araba sürüyor şimdi sonra kafama atıyor. Küçücük deliklerden çubuk geçiriyor Lego oynamaya çalışıyor. Bu denizden yaramaz olacak belli. Azıcık sesimiz çıksın kendini de yere atıyor Denizde zaten bize bağırıyor. Çocuklar bizi mum gibi etti anacığım. Eşim isyan etti hep onların dediğimi olacak diye bende Evet canım dedim 🤣

Bizim doğum günümüze daha var o zamana restoranlar açılırsa inşllh dışarıda kutlamak istiyorum evim küçük olduğu için insanlar iç içe daha tehlikeli olur dışarıda hem biraz daha fazla kişi davet edebilirim hemde geniş alan sıkışıklık olmaz. Çok hevesliydim herşeyine ne mevlüt okutabildim ne birşey doğum günü de yapamazsam içimde kalacak iyice gerçi sağlık olsun yeterki 2. Yaşını yaparım da olsun 1 farklı yinede ilk yaş 😊

İnternete sordum bilimsel benim anlamadığım bir açıklama çıktı . Bir plesanta sorunu gibi bişey türleri var bizimki de bu: Sirkumvallat plasenta (Placenta circumvallate): Bu tür plasentada fetal membranlar fetal yüzü tam olarak kaplamaz. Orta kısmı çökük gibi, çevresi halka biçiminde membranlar çevrilidir. Gebelikte bu tür plasenta olursa abortus, preterm doğum, IUGR, fetal kalo atım trase bozukluğu, konjinital anomali, dekolman, fetal ölüm riski olasılığı fazla olur. Yazıyordu 😩 Allah’tan hayırlısı .o ne derse o olacak. 🙏
Merhaba. Bana da aynı teşhisi koydu doktor siz naptınız acaba bebeğinizi sağlıkla alabildiniz mi kucağınıza Bi sıkıntı oldu mu lütfen yardımcı olur musunuz içim içimi yiyor resmen

Merhaba. Bana da aynı teşhisi koydu doktor siz naptınız acaba bebeğinizi sağlıkla alabildiniz mi kucağınıza Bi sıkıntı oldu mu lütfen yardımcı olur musunuz içim içimi yiyor resmen
Merhaba geçmiş olsun. bende ilk duyunca çok üzüldüm ağladım. Bize 17. Haftada bu teşhisi kadın doğumcumuz koydu. İki profa gittim onlarda teyit etti. İhtimaller sıralandı. Kendi kendine yok olabileceği yada bebeğe temas edebileceğinden bahsedildi. Beklememiz gerektiğini bebeği tehdit ettiği anda harekete geçileceğinden bahsettiler. Müdehale de doğumu başlatma riski olabiliyormuş. Bizim çocuğun hareketleri için alanımız vardı. Ayak kısmındaydı. Bazen bebekler dönerken koparabiliyor demişlerdi. Bizimki şükür bir anda kayboldu. Sağlıcakla aldık kucağımıza. Şimdi 1 yaşındayız. İnş. Sizde sağlıcakla kucağınıza alırsınız.

Bizim doğum gününüz 30 ocak ben cok hevesliyim süsler yaptırdım bebek şapkaları falan masa hazırlıycam balonlar pasta 😊 kıyafetini de aldım hazırladım 😊annemler, kayınvalidemlerdeyim hepimiz aynı yerde oturuyoruz hergün görüşüyoruz zaten onlar olucak lar 😊 Doğduğunda yoğun bakımda kaldığı için ben ne oda süsleyebildim, sonra ameliyat oldu ne 40 mevlüdü ne bişey. Oyüzden bu sefer cok hevesliyim Allah izin verirse çok güzel olsun istiyorum 😊 birde fotoğraf çekimi yaptırdık doğum fotosu da yok diye içimde kalmıştı çok şükür güzel oldu 😊

Kızlar Erzurum’a nasıl kar yağdı anlatamam. Sabah randevum vardı hastanede mecbur arabayla çıkmak zorunda kaldım eşim temizledi arabayı ama ben çıkınca bir daha temizledim. Oda bugün gitme demedi bende erteleyim diyemedim karda çıkmış oldum. Ama çok zormuş karda araç kullanmak . Eşim pratik olsun diye gitme dememiş 😫 gelirken yokuşta kaydım neyseki kurtardım. Eşimde camda izliyor. Bu araba kaldıramaz hata sendedir diyor hakkaten bendeydi yokuşa aheste çıkarsan yukardan bayılırsın işte. Doktor ilaç verdi menier hastasıyım. mecbur içeceğim kulağımın işitmesi baya azalmış atak gelebilir dedi.
Erkek kardeşimin eşi hamileymiş bu mesajı yazarken mesaj attılar. Bizim eşyaların yeri belli oldu 😃😃😃

Kızlar Erzurum’a nasıl kar yağdı anlatamam. Sabah randevum vardı hastanede mecbur arabayla çıkmak zorunda kaldım eşim temizledi arabayı ama ben çıkınca bir daha temizledim. Oda bugün gitme demedi bende erteleyim diyemedim karda çıkmış oldum. Ama çok zormuş karda araç kullanmak . Eşim pratik olsun diye gitme dememiş 😫 gelirken yokuşta kaydım neyseki kurtardım. Eşimde camda izliyor. Bu araba kaldıramaz hata sendedir diyor hakkaten bendeydi yokuşa aheste çıkarsan yukardan bayılırsın işte. Doktor ilaç verdi menier hastasıyım. mecbur içeceğim kulağımın işitmesi baya azalmış atak gelebilir dedi.
Erkek kardeşimin eşi hamileymiş bu mesajı yazarken mesaj attılar. Bizim eşyaların yeri belli oldu 😃😃😃
Geçmiş olsun.
Gözün aydın. Hala oluyosun ilk mi?
Darısı başıma:)

Geçmiş olsun.
Gözün aydın. Hala oluyosun ilk mi?
Darısı başıma:)
Teşekkür ederim. Evet ilk olacak . Çok heyecanlılar bende çok mutlu oldum ve duygulandım. Bebeğe dair hiçbir şey bilmiyorlar yaşları küçük daha. Şimdiden gelinimizi annelik duygusu ve endişesi kaplamış. Bulantılar yüzünden hamileliğimi özleyemiyorum 🤪

X