2020 Şubat Anneleri

Doktora gittik menenjit bir doz yaptı gece emme olayını 1 e indir dedi yoksa gittikçe zorlaşır sabah yemek yemez dedi nasıl 1 e indiriceksem tüm gece memede olmak istiyo

Doktora gittik menenjit bir doz yaptı gece emme olayını 1 e indir dedi yoksa gittikçe zorlaşır sabah yemek yemez dedi nasıl 1 e indiriceksem tüm gece memede olmak istiyo
Demesi kolay iste gel de uygula bende gece beslenmesini kesmek istedim ya da en az 3 saat ara koymak istedim ama maalesef 🤷🏻‍♀️

Biz de öyle tüm gece meme ağzında ağlayarak uyanıyo memeyi vermeden uyumuyo artık uykusuzluk normal rutinim oldu :)

Biz de öyle tüm gece meme ağzında ağlayarak uyanıyo memeyi vermeden uyumuyo artık uykusuzluk normal rutinim oldu :)
Denemedigim yontem kalmadi artik..beraber yatiyoruz ..Dis dönemi oldugu icinmi böyle yapiyolar acaba benimki bu.ara birde kulagini tutuyor ...

Kizlar bebekleriniz neler yapıyor nasıl oyunlar oynuyor çok tatlı halleri herseyleri taklit komikler ya. Kızım bebeklerine mama yediriyor su iciriyor iki taneyi almış eline konuşturuyor birde kavga ettiriyor biri diğerine vuruyor falan😂Bu arada öyle çok gelişim kitabı renkli resimli kitaplar aldık ki çok büyük faydası var kizlar her hayvanda komiklik yapıp sesini çıkararak gösterdim şimdi aynısını kendi yapıyor yılan resminde tissssss falan diyor çok sevimli oluyor maşallah 🥰 Birde ellerimi bir bıraksa daha tek basina yuruyemiyor 😔12.5 aylık 14 ayı bulacak herhalde

Zeyf sizinde kediniz vardı sanırım nasıl önlemler alıyorsunuz. Geçenlerde kızımın uyurken yüzüne atladı önemli bir şey yok Allah'tan. İki tırnak çizik sadece ama olabilirdi Allah korusun. Şimdi kızım uyurken ayrı tutuyorum.Esim tutturdu istemiyorum kediyi ver birine diye kıyamıyorum da 4 yıldır bizimle korkuyorum bir yandanda tekrarlarsa diye napacagimi şaşırdım😩Bu arada kedi zarar vermek için değil yanlışlıkla atladı

Kizlar sizinde bebisleriniz gece uykusunda kabus gorup agliyor mu ?
Kaan Alp bu aralar gece uyurken cok agliyo korkuyo ic cekiyo surekli
Geçen gün kızım aynı böyleydi normalde çok bağırarak ağlamaz o günlerde nasıl ağlıyor nasıl ağlıyor
Yatarak emzireyim diyorum sakinleşmiyor kucağıma alınca sakinleşti sadece

şimdi de çok uyanıyor illa emmek istiyor bu da çok yoruyor beni 😔 gün içinde yorgun bitkin uykusuz oluyorum

eşim nasıl dayanıyorsun diyor
Canım isteyince uyuyamayacağımı
Benden başka kimsenin bakmayacağını biliyorum çünkü dedim sitemli sitemli

Sizin eşlerinizde öyle mi ya bi mutfağı toplarken bakamıyo çocuğa dibimde bitiyolar

Zeyf sizinde kediniz vardı sanırım nasıl önlemler alıyorsunuz. Geçenlerde kızımın uyurken yüzüne atladı önemli bir şey yok Allah'tan. İki tırnak çizik sadece ama olabilirdi Allah korusun. Şimdi kızım uyurken ayrı tutuyorum.Esim tutturdu istemiyorum kediyi ver birine diye kıyamıyorum da 4 yıldır bizimle korkuyorum bir yandanda tekrarlarsa diye napacagimi şaşırdım😩Bu arada kedi zarar vermek için değil yanlışlıkla atladı
Bizim kedimiz ben haric herkese yabani kimseyi istemez biri sevsin tıslar tirmalar falan ama kaan ona kac kere vurdu son anda yakaladim tabi yanimda yapsa asla izin vermem hicbir sey yapmadi kaana zaten hayvanlar bilincli olarak cocuklara zarar vermezler bizimkisi bana saldiriyo son 2 3 aydir kaan kucagimdayken bacagima atliyo tirmaliyo ya da otururken geliyo kolumu isiriyo ama ciddi ciddi isiriyo yani cok kiskaniyo kaani ne yapicam boyle bende bilmiyorum kaan simdi yuruyo eve gidince hepten dusucek pesine ☹️

Kaani sevmiyo kiskaniyo ama o uyuyuncada gider bizim yataga yatar besigin yaninda kaan uyanana kadar bekler onu tuhaf canli 😀

Onlem olarak duzenli olarak tirnaklarini kesin en azindan boyle kazalar oldugunda tirmalamamis olur

Geçen gün kızım aynı böyleydi normalde çok bağırarak ağlamaz o günlerde nasıl ağlıyor nasıl ağlıyor

şimdi de çok uyanıyor illa emmek istiyor bu da çok yoruyor beni 😔 gün içinde yorgun bitkin uykusuz oluyorum

Sizin eşlerinizde öyle mi ya bi mutfağı toplarken bakamıyo çocuğa dibimde bitiyolar
Bizimkisinin totosunda kurt kaynadigi icin genelde kaan evi tavaf eder zaten yanimada gelirler kovarim ama 😅 napiyim ses duyuyo gelmek istiyo diyo dogru ama kaan en ufak sese karsi sesin nerden geldigini bulmak isteyen merakli bir cocuk.

Gece emzirmeyi azaltma işine başladım tüm gece uyumadım neredeyse gene 3 4 kere verdim meme dayanamadım çocuk ver diye memeye sarınca ama aklı erdikçe hiç bırakmıycak şimdi bile gece ağladım artık çocuk o kadsr ağlayınca ://

Gece emzirmeyi azaltma işine başladım tüm gece uyumadım neredeyse gene 3 4 kere verdim meme dayanamadım çocuk ver diye memeye sarınca ama aklı erdikçe hiç bırakmıycak şimdi bile gece ağladım artık çocuk o kadsr ağlayınca ://
Ben bu duruma alistim memeyi birakana kadar takmiyorum artik cunku duzelmeyecek biliyorum bence sende cok fazla stres yapip uzulme surda en fazla 1 sene daha emecekler varsin emsinler sonra bir daha ememeyecekler onlarda orada huzur buluyolar orada mutlu oluyolar yapacak bir sey yok

Deniz 21 aylıktı iki aylık hamileydim çok zayıflamıştım mecburen sütten kestik zaten yeteri kadar emmişti. Emzirmeye devam edebilmen çok güzel. Deniz doğana kadar farkında değildi eve gelince kriz başladı bebeği bırak diyordu sürekli. emzirirken dikkat ediyorduk. Babası kucağına alınca çığlık atıyordu. Baktı bebek gitmiyor zamanla kabul etti. Ama önceleri oyuncak sandı gözüne parmak sokmaya çalıştı. Hırpaladı bazen. İllaki küçük kazalar oluyor. Yalnız bırakmamak lazım. Belki Deniz gibi kıskanmayabilir. Ama yinede iki küçük çocuk la ilgilenmek yıpratıcı olabiliyor bazen de öyle güzel oynuyorlar ki seyredip şükrediyorsun. Bende öykü ilk çocuk olsaydı ikinciyi hemen düşünmezdim. Bildiğin yapışık bir hayatımız var. Kuralcı elimi kendi tutuyor benim tutmamı istemiyor onu da hangi parmağımı tutacağını yada elimin yönünü seçerek tutuyor. El tutmazsa bacağımıza sarılıp yürüyor. Denizle tamamen zıtlar. Denize el tutma alışkanlığını edindirmeye çalışıyoruz oda alıp başını gidiyor. 🤷‍♀️
Deniz büyükmüş canım zaten kesmek normal zaten hamilelik yeteri kadar zorluyor emzirmekte iyice zorlaştı benim için de ama yaman daha anca 12 aylık kesmek için erken diye düşünüyorum. Bizim 22 aylık bir kuzeni var onu pek seviyor sürekli sarılmak istiyor ona bakalım kız olunca onuda sever inşallah. Sen yazdıkça bi yandan gözüm korkuyor ama bi yandanda 2-3 yaşına geldiklerini düşünüp çok güzel olacak diyorum inşallahhh yanılmam🙈🙈

Bizde herkes öyle canım annem geliyor yardıma ben odadan çıkayım hemen peşimdeler annesi bak yaman napıyo, annesi bak yaman seni çağırıyo, annesi napıyomuş oğlumun sürekli böyleler. Yaman da anne demeyi öğrendi anne anne dolaşıyor evde içim eriyor öyle dedikçe 😂
selozy selozy banlandi mi hesabini mi pasiflestirdi acaba gri gozukuyo 🙄
Aa evet bende gördüm şimdi. Ben pek bilmiyorum kk nın kurallarını ama niye banlansın ki çok yazmıyordu zaten belki hesabını dondurmuştur

Benim eşimde hemen getirir yanıma psikolojik baskının alasını yapar. Sorunca bensiz duramıyorlarmış 😬 yatacak olsam burda yat diyor. Aslında ben yokken de iyi bakar çocuklara.

Annemlerdeyiz ama ben daha çok yoruluyorum. Öykü parmağımı çeke çeke incitti. Acıyor bugün daha. Normalde yürüyen bir çocuk ama burda yapıştı bana. Çocuktan kaçıyorum tuvalete koşa koşa gidiyorum ki yetişemesin bana 🤣
Gece yer yatağı yaptık eşim bana çocuğuna sahip çık bizi rahatsız ediyor demez mi. Deniz onun öykü geceleri benim gözetimimde. Deniz 9’da uyuyor öykü ondan biraz geç yatıyor ama aynı saatte kalkıyorlar. tabi haliyle ben uykusuz kalıyorum.

Annemlerdeyiz ama ben daha çok yoruluyorum. Öykü parmağımı çeke çeke incitti. Acıyor bugün daha. Normalde yürüyen bir çocuk ama burda yapıştı bana. Çocuktan kaçıyorum tuvalete koşa koşa gidiyorum ki yetişemesin bana 🤣
Gece yer yatağı yaptık eşim bana çocuğuna sahip çık bizi rahatsız ediyor demez mi. Deniz onun öykü geceleri benim gözetimimde. Deniz 9’da uyuyor öykü ondan biraz geç yatıyor ama aynı saatte kalkıyorlar. tabi haliyle ben uykusuz kalıyorum.
Denizi emzirdigin zamanlar nasil uyutuyordun memede mi uyuyordu ya da baska turlu mu ? Emerken uykusu duzenli miydi yoksa gece sık kalkar miydi emmeyi birakinca uykusu duzeldi mi ve nasil uyuyor geceleri bunlari cevaplarsan cok sevinirim 🙃

Denizi emzirdigin zamanlar nasil uyutuyordun memede mi uyuyordu ya da baska turlu mu ? Emerken uykusu duzenli miydi yoksa gece sık kalkar miydi emmeyi birakinca uykusu duzeldi mi ve nasil uyuyor geceleri bunlari cevaplarsan cok sevinirim 🙃
Deniz bebekken emerek uyurdu tek çocuk olduğu için bana dokunmuyordu. Gece uyurdu 1kez kalkardı nadiren sabaha doğru bir kez daha kalkardı. Emerdi tekrar uyurdu. Geceleri Yatağının yanında suyu olurdu içerdi bazen bizi hiç uyandırmazdı. Büyüdükçe 1 yaşını geçince Çok enerjik olduğu için hemen tek uykuya geçti. Ama yine enerjik olduğu için o tek uyku bile fazla geliyordu gece uyumak istemezdi. Yinede düzenliydi uykuları gündüz bir çok şeye vaktim olurdu evim pırıl pırıl ve düzenliydi. Öyle kucak istemezdi hep yürür el dahi tutmazdı. Emzirmeyi bırakınca 21 aylıktı gündüz uykuları bitti ve gece erken uyuma başladı bazen deliksiz sabaha kadar uyuyor. Ama çocuklar üzerlerini çok açıyor ebeveyn olarak gece yinede onları kontrol ediyorsun. Uykunu illaki bölüyorsun. Annemlerin evi serin oda uykuları için iyi geldi sabaha kadar ikisi de uyuyor. Öykü bile kalkmıyor ortam ısısı önemli. Deniz 21 aylıktan itibaren şu an 3.5 yaşında babası ile konuşarak yan yana uyuyor. Çok geçmeden uykuya geçiş yapıyor.

Deniz bebekken emerek uyurdu tek çocuk olduğu için bana dokunmuyordu. Gece uyurdu 1kez kalkardı nadiren sabaha doğru bir kez daha kalkardı. Emerdi tekrar uyurdu. Geceleri Yatağının yanında suyu olurdu içerdi bazen bizi hiç uyandırmazdı. Büyüdükçe 1 yaşını geçince Çok enerjik olduğu için hemen tek uykuya geçti. Ama yine enerjik olduğu için o tek uyku bile fazla geliyordu gece uyumak istemezdi. Yinede düzenliydi uykuları gündüz bir çok şeye vaktim olurdu evim pırıl pırıl ve düzenliydi. Öyle kucak istemezdi hep yürür el dahi tutmazdı. Emzirmeyi bırakınca 21 aylıktı gündüz uykuları bitti ve gece erken uyuma başladı bazen deliksiz sabaha kadar uyuyor. Ama çocuklar üzerlerini çok açıyor ebeveyn olarak gece yinede onları kontrol ediyorsun. Uykunu illaki bölüyorsun. Annemlerin evi serin oda uykuları için iyi geldi sabaha kadar ikisi de uyuyor. Öykü bile kalkmıyor ortam ısısı önemli. Deniz 21 aylıktan itibaren şu an 3.5 yaşında babası ile konuşarak yan yana uyuyor. Çok geçmeden uykuya geçiş yapıyor.
MasaAllah Deniz hep duzenliymis emmesine ragmen kolay bir bebekmis emzirmeyi birakinca kaan da boyle duzene girer mi cok merak ediyorum kendimi tek avuttugum sey bu cunku 1 sene dayandin 1 sene daha dayan sonra her sey duzelecek diye teskin ediyorum surekli kendimi

MasaAllah Deniz hep duzenliymis emmesine ragmen kolay bir bebekmis emzirmeyi birakinca kaan da boyle duzene girer mi cok merak ediyorum kendimi tek avuttugum sey bu cunku 1 sene dayandin 1 sene daha dayan sonra her sey duzelecek diye teskin ediyorum surekli kendimi
Deniz çok uyumluydu komşuya bırak dururdu ama çok enerjisi vardı evde atamıyordu gece uykuya geçişte zorlanırdı ama uyuyunca rahat ederdik. Hoş şimdide çok hareketli meraklı çok soru soruyor bu aslında bence iyi birşey herkesle iletişim kuruyor neşeli hali ile dikkat çekiyor. Bir ortama girince sessizce oturmuyor. Ama öykü çok zor sürekli kalkıyordu o biraz azaldı. akşama kadar kucak istiyor tek başına oynamıyor ve birine bırakıp gitmek zor. Annemlere alıştı biraz ama yabancı birinde asla durmaz. Çocuklar büyüdükçe birşeyler kolaylaşıyor ama zor şeylere yenileri de ekleneniliyor.
Kaan’ın düzeni ne zaman değişecek bende merakla bekliyorum. Umarım bu değişim senin hayatında birşeyleri kolaylaştırır.

X