2020 Şubat Anneleri

Benim çocuklar iyice kudurdu. Deniz var ya terminatör gibi her yeri dağıtıyor bağırıyor çağırıyor. Kızınca bak nasıl dağıtıyorum herşeyi, diyor dediğim dedik tabiki alacaksın yapacaksın diyor bize 😂

öykü yapışık kızım birazcık benden ayrıldı kapı çalınca koş koş diyerek kapıya gidiyor çok tatlı diyor herkes ama oda çok fena annemler bizden yılmış olabilirler. Bizimkilere mümkün değil bir kişi bakamaz. Bende çalışırım bu ikisiyle eşim ve annem ne yaparsa yapsın 😂😂😂
Bende haftaya cuma gidicem menenjit aşısını vurdurmaya. Boxero ile nimeriks aynı andamı vurulacak. Hatırlamıyorum doktorun dediğini. Bu arada bende ikisine tam 878 lira ödedim. Bildiğin iki aşı bin lira ya şaka gibi

Nimenrix ile boxero ilk dozları farklı zamandamı vurulcak dedi sana doktor zeyf
Canim ben istanbuldayim ya buradaki cocuk dr u farkli soyledi bende burdakine gore vurdurdum. Bexsero nimenrix bexsero seklinde vurulacak ilk dozu vuruldu simdi nimenrixte sira tek tek vurduruyoruz ayni anda degil

Canim ben istanbuldayim ya buradaki cocuk dr u farkli soyledi bende burdakine gore vurdurdum. Bexsero nimenrix bexsero seklinde vurulacak ilk dozu vuruldu simdi nimenrixte sira tek tek vurduruyoruz ayni anda degil
Bexsero ile nimenrix arası kaç gün olmalıymış peki. Bende sanki doktorumuz ikisini aynı anda vurcaz bexeeonun ikinci dozu iki ay sonra üçüncü pekiştirmede bir yıl sonra demişti diye anımsıyorum. O yüzden kafam karıştı. Olmadı ikisinide alırım yanıma vurmazsa geri getiririm birini 😂

Bexsero ile nimenrix arası kaç gün olmalıymış peki. Bende sanki doktorumuz ikisini aynı anda vurcaz bexeeonun ikinci dozu iki ay sonra üçüncü pekiştirmede bir yıl sonra demişti diye anımsıyorum. O yüzden kafam karıştı. Olmadı ikisinide alırım yanıma vurmazsa geri getiririm birini 😂
Biz gecen ay bexsero olduk bu ay nimenrix olcak sonra yine bexsero olcakmis

Bana söylenilen iki farklı aşı aynı gün olabiliyor. Aynı gün olmazsa aralarında 1 ay olacak dediler. Öykü önce nimenrix oldu 1 ay sonra bexsero oldu.2 ay sonra tekrar bexsero olacak. Aşılar çok pahalı gerçekten özellikle bexsero 😱

Yuh demek istiyorum gercekten ya 🤦‍♀️400 kusure almistik bizde.
nimenrix ne kadar bu ay onu vurulacagiz
Ocak ayında nimenrix 292 lira civarı birşeydi. Ama denize Şubat ayında 450 civarı bexsero aldık Mart ayında öykü için bexsero aldık 553 dediler. Zamlar hep bizi mi buluyor. Daha iki tane aşımız var alınacak.

Biz Yaman 8 ve 10 aylıkken bexsero 9 aylıkkende nimenrix yaptırdık. Eğer tanıdık eczaneniz varsa yada yoksada biraz pazarlık yapın kızlar ben 8. Ayda 450 ye almıştım aşıyı 10. Ayda tanıdık bi eczane varmış arkadaşın o 400 e aldı bizim için indirim yapıyorlar yani 50 lira da az değil yani sonuçta

Biz Yaman 8 ve 10 aylıkken bexsero 9 aylıkkende nimenrix yaptırdık. Eğer tanıdık eczaneniz varsa yada yoksada biraz pazarlık yapın kızlar ben 8. Ayda 450 ye almıştım aşıyı 10. Ayda tanıdık bi eczane varmış arkadaşın o 400 e aldı bizim için indirim yapıyorlar yani 50 lira da az değil yani sonuçta
Aşı fiyatları standart değil mi. Hiç bilmiyordum acaba buradakiler yüksek fiyattan mı verdi bize. Zaten ilçe olduğu için zor bulduk.

Kızlar merhaba bizim öykü bu ara sık sık kaka yapar oldu. Değiştiriyorum yine yapmış oluyor. Koronadan sonra benim burnumun koku alma performansı düştü. Öncesinde daha odaya girer girmez kokuyu alır anlardım şimdi burnumu dayıyorum zar zor bazen kenarından bakıp anlıyorum. Çocuk da haliyle pişik oluyor. Ama bu akşam durup dururken ağlıyor uyumak istemiyor. Nedenini araştırıyorum altını yeni temizledim olamaz diyorum sonra kaka mı yaptın diye sordum kaka diye ağlamaya başladı açtım ki kıpkırmızı olmuş zor değiştirdim. Bir arkadaşım iki oğlunun 1.5 yaşında çişini kakasını söylediğini anlatmıştı aklıma o geldi. Öykü de yaza söylüyormuş ne güzel olur diye düşündüm 🤣🤣🤣

Bizim isler degisti esimi beklemeyecegim annem kaan ben yarin rizeye donuyoruz.

İstanbul bana yaradi 2 ay once 50 yi gormemis insan tartida 60 kiloyu gormustu burda 55.500 e dustum cok sukur 🙏 fazla kuruyemisi ve paketli gidalari kestim sadece oyle diyet falan Yapmadim hedef 50 😀

Bizim isler degisti esimi beklemeyecegim annem kaan ben yarin rizeye donuyoruz.

İstanbul bana yaradi 2 ay once 50 yi gormemis insan tartida 60 kiloyu gormustu burda 55.500 e dustum cok sukur 🙏 fazla kuruyemisi ve paketli gidalari kestim sadece oyle diyet falan Yapmadim hedef 50 😀
Hadi bakalım az kalmış geri kalanını da verirsin. İyi yolculuklar anne evi gibisi yok valla. Annem çocuklarla severek içten bir şekilde ilgileniyor zaten çok şefkatli bir insandır hiç kızmaz sesini bile yükseltmez bu kadının neresine çektim acaba 🤣 galiba babama benziyorum 🤦🏼‍♀️ Deniz annemi görünce sürekli eminem çişim var diyor 🤪 bu durum baya işime geliyor 🤣🤣🤣

Havalimanindayiz 2yi 10 gece ucak kalkacak.
Esim dun evi temizledi bugun yemek yapiyo 2de de cikcacak bizi almaya gelecek cok ozlemis zaarr pek bi heyecanliydi bugun 😂😂

Kızlar annemin alt katına taşındık. Müstakil bir bina olduğu için çocuklar rahatça yukarı çıkıp aşağı inebiliyor. Bir eksik olsa annemin kapısını çalıp komşu şu var mı diye sesleniyorum. Çocukları anneme güvenle bırakıp dışarı çıkabiliyorum. Gerçekten bu durum bana çok iyi geldi erzurumda pencereden bakmaktan sürekli kar yağışı izlemekten gına gelmişti. ilerde nasıl olur bilmiyorum ama şimdilik keyifli. Bu gece evimizde ilk gecemiz henüz tam yerleşmedik biraz garip hissetsem de alışacağımı umuyorum. Eşim yine denizle uyuyacak öykü benimle. En güzel tarafı çocuk gürültüsünden sakınacağımız kimse yok.

Kızlar annemin alt katına taşındık. Müstakil bir bina olduğu için çocuklar rahatça yukarı çıkıp aşağı inebiliyor. Bir eksik olsa annemin kapısını çalıp komşu şu var mı diye sesleniyorum. Çocukları anneme güvenle bırakıp dışarı çıkabiliyorum. Gerçekten bu durum bana çok iyi geldi erzurumda pencereden bakmaktan sürekli kar yağışı izlemekten gına gelmişti. ilerde nasıl olur bilmiyorum ama şimdilik keyifli. Bu gece evimizde ilk gecemiz henüz tam yerleşmedik biraz garip hissetsem de alışacağımı umuyorum. Eşim yine denizle uyuyacak öykü benimle. En güzel tarafı çocuk gürültüsünden sakınacağımız kimse yok.
Taşınmak çok zor ya eşimin tayini çıktı bizde şehir degistirecegiz şimdiden gözümde büyüyor bebekle nasıl koli falan hazırlayacağım 😩

Aaa ne guzel senin adina sevindim

Taşınmak çok zor ya eşimin tayini çıktı bizde şehir degistirecegiz şimdiden gözümde büyüyor bebekle nasıl koli falan hazırlayacağım 😩
İki çocukla biz hazırladık kimse yardım etmedi. Eşimin bu işlere eli yatkın kolileri iyice sardık sonra streç ile bir daha sardık malum erzurumda kar yağışına denk gelip ıslanmayalım diye. Gelenler mobilya ve beyaz eşya sardı. Kırılacak bazı malzemeleri pat pat ile sardık. Asansörle 3 saatte bitti. Gerçekten kolay değil kolaylıklar diliyorum 👍

İki çocukla biz hazırladık kimse yardım etmedi. Eşimin bu işlere eli yatkın kolileri iyice sardık sonra streç ile bir daha sardık malum erzurumda kar yağışına denk gelip ıslanmayalım diye. Gelenler mobilya ve beyaz eşya sardı. Kırılacak bazı malzemeleri pat pat ile sardık. Asansörle 3 saatte bitti. Gerçekten kolay değil kolaylıklar diliyorum 👍
Annenler nerede yasiyordu hatirladigim kadariyla farkli sehirdeydiniz esinin is durumu nasil olacak ?

X