2020 Şubat Anneleri

Milena35 Milena35 3.aydan 4.aya kadar ortalama 700 gr kadar alırlar.
Ablamın oğlu 2aylıkken 7kilo olmuştu. Bizim 4 bitecek 6.700 gramız. 3.5kilo doğmuştu yeğenim. Çocuk iştahlıydı 1.5yaşında filan. 7-8 köfte yerdi. Ablamın göğüsleri yara oldu 7aydan sonra emziremedi. Ama yinede uzun bir çocuk oldu. Şimdi zayıf leylek gibi 14 yaşında 1.86 boyu var 🤣

Ablamın oğlu 2aylıkken 7kilo olmuştu. Bizim 4 bitecek 6.700 gramız. 3.5kilo doğmuştu yeğenim. Çocuk iştahlıydı 1.5yaşında filan. 7-8 köfte yerdi. Ablamın göğüsleri yara oldu 7aydan sonra emziremedi. Ama yinede uzun bir çocuk oldu. Şimdi zayıf leylek gibi 14 yaşında 1.86 boyu var 🤣
2 aylıkken 7 kilo olması iyi bişiy değil. Defne gayet iyi gidiyor.
Deniz de 7 kiloya yakın. Bugün 4 ay bitti. Kıyafetleriyle 7kg çıktı.

.

Eklentiler

• Screenshot_20200504-000938690_1.jpg
    Screenshot_20200504-000938690_1.jpg
    114,1 KB · Görüntüleme: 24
2 aylıkken 7 kilo olması iyi bişiy değil. Defne gayet iyi gidiyor.
Deniz de 7 kiloya yakın. Bugün 4 ay bitti. Kıyafetleriyle 7kg çıktı.
Onunki her zaman iri bir bebekti. Ablamda eşi de uzun boylu zaten. Onlardan farklı bir çocuk olamazdı🤪
Ben minyonum eşimde 1.80. Defneyi banyo sonrası giydirmeden tartık. Kilosunu denizdeki gibi takip etmiyorum kiyafetlerinden anlaşılıyor herşey bir anda küçük geliyor.

Maşallah 🧿 denize erken doğmasına emmeye isteksiz olmasına rağmen kilo alımı gayet iyi bence 👍

Kızlar bizim kıza kehribar kolye bakıyoruz kız bebeklere hangi renk yakışır denizinki kahverengi ve sarı ağırlıklı kıza başka renk almamız lazım Deniz kendisininki sanıp almaya çalışabilir.
Gözleri yeşil diye yeşil baktım ama güzel yok.bal rengi vişne rengi karamel renkler var genel olarak. Fikri olan varsa sevinirim. Tiroide iyi geldiği söyleniyor kendime de mi alsam 🤣

Ya 2 3 gecedir benim kıza bişeyler oluyor. Anlamadım valla

ağlıyor emmek istemiyor kıvranıyo gibi geziniyoruz sakinliyor emiyor sonra gene aynı
Üstünü değiştirdim okudum filan nazara inanırım çünkü

anlamıyorum neden olabilir? Gündüzleri böyle değil

Ya Kızlar size bişey soracağım başına gelen vardır belki
Kızm sol göğsümü emmiyor çok kısa süreli emiyor ağlıyor sonra
Süt var çünkü akıyor devamlı ordan biliyorum
Sağı emerken rahat bir sıkıntı yok.
Neden olabilir ? Ne yapabilirim?
O tarafta sütüm azalacak diye korkuyorum

Ya 2 3 gecedir benim kıza bişeyler oluyor. Anlamadım valla

ağlıyor emmek istemiyor kıvranıyo gibi geziniyoruz sakinliyor emiyor sonra gene aynı
Üstünü değiştirdim okudum filan nazara inanırım çünkü

anlamıyorum neden olabilir? Gündüzleri böyle değil
Bu çocuklara gece noluyo ben de anlamıyorum. Bizimkide gündüz sakin geceleri huysuz. Gazdan diyorum e bu gaz gündüzleri nereye gidiyo 🤷‍♀️ Gerçi bir iki gündür gündüzleri de bazen emmek istememeye başladı 😒 vallahi ben artık neden niçin diye düşünmeyi bıraktım bebek ağlıcak ağlamadan büyüyen bebek yok nasılsa diyorum 😁 yani doyuruyorum altını değişiyorum gazını çıkartıyorum daha napıyım internette canı sıkıldığı için bile ağlayabilir yazıyo demekki canı sıkılıyo 😂

Ya Kızlar size bişey soracağım başına gelen vardır belki
Kızm sol göğsümü emmiyor çok kısa süreli emiyor ağlıyor sonra
Süt var çünkü akıyor devamlı ordan biliyorum
Sağı emerken rahat bir sıkıntı yok.
Neden olabilir ? Ne yapabilirim?
O tarafta sütüm azalacak diye korkuyorum
Aynı sıkıntı bendede var. Ne yapacağımı şaşırdım ayakta emziriyorum. Rahatlatıcı şarkı açıyorum. Şarkı söylüyorum dursun diye bende anlayamadım. Tazyik mi var diye baktım ama o da yok. Bu aralar bi değişik emiyor zaten...... Bir o göğüs bir diğer göğüs yapıyorum mecbur😔 ne yapacağımı şaşırdım valla🙆‍♀️

Bu çocuklara gece noluyo ben de anlamıyorum. Bizimkide gündüz sakin geceleri huysuz. Gazdan diyorum e bu gaz gündüzleri nereye gidiyo 🤷‍♀️ Gerçi bir iki gündür gündüzleri de bazen emmek istememeye başladı 😒 vallahi ben artık neden niçin diye düşünmeyi bıraktım bebek ağlıcak ağlamadan büyüyen bebek yok nasılsa diyorum 😁 yani doyuruyorum altını değişiyorum gazını çıkartıyorum daha napıyım internette canı sıkıldığı için bile ağlayabilir yazıyo demekki canı sıkılıyo 😂
Valla bende ne yapacağımı şaşırıyorum 🤦🏻‍♀️ Kıyafetlerini çıkarıyorum çıplak olunca çok hoşuna gidiyor
Başka kıyafet giydiriyorum artık
Acaba bişey mi var saç teli filan diye 😃 çünkü yatınca ağlıyo evin içinde yürürken filan sakinliyor
Sırtını kaşıyorum masaj yapıyorum filan 😂 aklıma başka bişey gelmiyor çünkü
Süt var
Gaz çıktı
Burnunu açtım
Daha ne olabilir 😃
Aynı sıkıntı bendede var. Ne yapacağımı şaşırdım ayakta emziriyorum. Rahatlatıcı şarkı açıyorum. Şarkı söylüyorum dursun diye bende anlayamadım. Tazyik mi var diye baktım ama o da yok. Bu aralar bi değişik emiyor zaten...... Bir o göğüs bir diğer göğüs yapıyorum mecbur😔 ne yapacağımı şaşırdım valla🙆‍♀️
Atak haftası mı acaba diye düşündüm baktım doğduğu tarihe göre öyle ama doğması gereken tarihe göre değil anlamadım 😄 deli etcek bu çocuklar bizi 🤪🤣
Arada bişeyler oluyor bi bakıyorsun çok sakin bir bakıyorsun çok huysuz
Ama inşallah geçici bişeydir emmeme konusu çok üzülüyorum

Valla bende ne yapacağımı şaşırıyorum 🤦🏻‍♀️ Kıyafetlerini çıkarıyorum çıplak olunca çok hoşuna gidiyor
Başka kıyafet giydiriyorum artık
Acaba bişey mi var saç teli filan diye 😃 çünkü yatınca ağlıyo evin içinde yürürken filan sakinliyor
Sırtını kaşıyorum masaj yapıyorum filan 😂 aklıma başka bişey gelmiyor çünkü
Süt var
Gaz çıktı
Burnunu açtım
Daha ne olabilir 😃

Atak haftası mı acaba diye düşündüm baktım doğduğu tarihe göre öyle ama doğması gereken tarihe göre değil anlamadım 😄 deli etcek bu çocuklar bizi 🤪🤣
Arada bişeyler oluyor bi bakıyorsun çok sakin bir bakıyorsun çok huysuz
Ama inşallah geçici bişeydir emmeme konusu çok üzülüyorum
Evet valla bende aklımı kaçıracağım süt için moral de çok önemli. Zaten kilo alma sorunumuz var🤦‍♀️ Evi gezerek emziriyorum napayım yeter ki emsin. Biz atak haftamızda da değiliz ama inşallah meme reddi değildir bu😥

Kaka sayısı azalmaya başladı bu ara normalde neredeyse her bezde kaka olurdu artık büyüdüğü için diye düşünmüştüm ama emmeyide etkilermi ki. Bu zamana kadar hiç bu kadar inat etmemişti almamakta

Bende acaba karnı mı tok diye düşünüyorum aslında çünkü bazen alıyo direk bazen almıyo yada sütüm mü yetmiyo diyorum. Aslında öyle düşünmekde istemiyorum çünkü doktor kontrolümüzü yeni olduk 1 kilonun üstünde kilo almış bir ayda düşünp üzülürsem iyice azalır diye korkuyorum 😔
Canim bunu bebekler yaparlar sütüm yetmiyor diye düşünme. Benim bebegimde bazen sinirleniyor aglayip memeyi tutmuyor. Halbuki meme icin agliyor ama o an aglayip almiyor. Biraz sakinlesiyor muzik falan aciyorum sonra aliyor. Hatta bende meme reddi diye telaslandim ama annem normal bisey diyince biraz telasim dindi. Hem meme reddi yaşasak bile bunu bi sekilde atlatmamiz lazim. 2 sene emzirecegiz sonucta. Allah yardimcimiz olsun. Insallah yasamayiz meme reddini.

Evet emerken gazi gelince kizariyo gogsumu cekistiriyo bazen sinirden tirmaliyo ikiniyo ve gazini cikariyo sonrada basliyo aglamaya bende ara veriyorum ayaga kalkip 3 4 tur atiyoruz sakinlesince emmeye devam ediyoruz
Bebegim önceden bunu günde 1 defa falan yapardi yapincada kakasini yapardi hemen ardindan. Ama simdi nerdeyse her emdiginde yapiyor. Emzirme akademisinde sordum laktozdan dolayi olabilir dedi. Doktoruma sordum bu durumu laktazit diye bi damla önerdi bi dene dedi. Virüsten dolayi hastahaneyede gidemiyoruz ilçede oturuyoruz. 🤷🏻‍♀️

Her bebek farklı. Zaten diyoruz ya ilk 3 ay her şey mübah :)
Ama nasıl alıştırırsan öyle gittiği de kesin.
Umarım uyku eğitimiyle her şey oğlundaki gibi olur :)
Insallah canim pek umudum yok kizdan yana ama zafere giden her yol mubah diyip pes etmiyoruz yani etmemeliyiz😂😂 umarim🙈
Bende alayım o zaman ya biz bu bez bağlama işini beceremiyoz çünkü hep bi çiş kaçağı var 😭😭 belki kilot bezde kaçmaz
Ben oglumda kullandim cok cis cikartiyordu prima ve birakdim gercekden bikmisdim her gun yatak ust bas degistrmekten slepy kullanmamdm ama prima malesef kotu

100 günlük olduk biz 😂 üç rakamlılara geçtik yazınca farkettim ne çabuk büyüyorlar yaaaa 🥰
Evde tartıyorum ben 6200dü en son küçük doğdu ana toparladı şükür 🥰
Maşallah. Biz 39+2 de 4 kilo dogduk. Bayağı önden gidiyoruz ya şimdiden çok ağır 70 günlük 6300. Kollarimiz kopuyor

X