2020 Şubat Anneleri

Arya çok güzel uyurdu nazarmı ettim çocuma 😢
Diş çıkarıyoruz tamam ama dişi ptladığı gün deliksiz uyumuştu 😒 sonra kabız oldu bi gaz çıkarıyo anlatamam gaz yapıcak şeylerde vermiyorum kabızlıktan dolayı oda galiba o gaz da uyutmuyo saatlerce sallıyorum yok ayaklarımı hissetmiyorum gece geç uyumaya başladı 🤦🏻‍♀️ Tam uyudu diyorum ağlayarak uyanıyo gaz çıkarıyo çok yıprattı beni böyle olması uyutmak işkence olmaya başladı günde 2 kez uyurdu 1 e düşürmeye çalışıyo inşallah düzene girer 😢
Bizimkinde de çok gaz var doktora söylediğimde önemsemedi 🤔

Çok normal biz bile tek çocukla zor basediyoruz sabrımız tükeniyor sen gayet iyisin maşallah sonuçta insanız uykusuzluk vs. ister istemez tüketiyor benim annem yanimda hala yorgun ve endişeliyim. Ne yapalım buyuyecekler bir şekilde. Dediğim gibi biz tek çocukla boylesek sen çok çok iyisin 🤗💕
Sağol canım. Bazen tek çocuk bile iki çocuk gücünde zor olabiliyor 😂😂😂 sizlerde iyi baş ediyorsunuz. Öykü denizle kıyaslarsam ekstra zor bir çocuk oldu. Deniz öykü gibi olsaydı ikinciyi hemen düşünmezdim. Beni çok yoruyor. Kimsenin çocuğunu da kınayıp ayıplamadım ama 🤣🤣😂

Var hamilelikten sonra cikti totomda açmış papatyam var resmen ay gulsem mi aglasam mi 🤣🤣
Genel cerrah bakiyo buradada butun cerrahlar erkek oldugu icin gidemedim rahat edemem diye adama totomu acip bak papatyama diyemem 🤣🤣
Bir de su donemde zaten gitmem bu sebepten dolayi hastaneye ama bunaldim artik bu durumdan tek etki eden form cayiydi o bile 3. Gun etkisini birakti 🥴
Benimde var. Artık kronikleşti onunla yaşamaya alıştım. Bazen çoşuyor krem fitil vs. kullanıyorum. Ben erkek doktora gittim hemde bir kaç kez gerçekten gıcık bir durum. Son gidişimde botoks yaptı oradaki birşeyleri dondurdu ama kesin çözüm olmadı yalnız çok canım yandı. Emzirme işleri bitince ameliyat olup oraları toparlatmayı düşünüyorum 🤣🤣🤣

Benimde var. Artık kronikleşti onunla yaşamaya alıştım. Bazen çoşuyor krem fitil vs. kullanıyorum. Ben erkek doktora gittim hemde bir kaç kez gerçekten gıcık bir durum. Son gidişimde botoks yaptı oradaki birşeyleri dondurdu ama kesin çözüm olmadı yalnız çok canım yandı. Emzirme işleri bitince ameliyat olup oraları toparlatmayı düşünüyorum 🤣🤣🤣
Papatyamla mutluyum falan dermisimm 😜😅😅
Bende yakiyolar diye biliyorum ya da ameliyat ediyolar ama bana bir agrisi sızısı yok rahatsiz etmiyo o yuzden dert etmiyorum ama artik duzenli olarak wc cikmak istiyorum en azindan haftada 2 gun falan ya cok degill 🥴

Papatyamla mutluyum falan dermisimm 😜😅😅
Bende yakiyolar diye biliyorum ya da ameliyat ediyolar ama bana bir agrisi sızısı yok rahatsiz etmiyo o yuzden dert etmiyorum ama artik duzenli olarak wc cikmak istiyorum en azindan haftada 2 gun falan ya cok degill 🥴
Sıcak su içebilirsin çay içer gibi
Bağırsaklarına masaj yapabilirsin
Sıcak su torbası koyabilirsin
Bizim hastanedeki genel cerrah bunları yaptırıyordu ilk olarak sonra lavman vs yaptırıyordu
Kuru kayısı filan yiyebilirsin
Komposto da olur
En son çare lavman alıp yapabilirsin
Eskiden de sabun koyarlardı hatırlıyorum 🙈🤣🤣🤣🤣
Zor yapamamak anlayabiliyorum umarım düzelir biran önce

Sıcak su içebilirsin çay içer gibi
Bağırsaklarına masaj yapabilirsin
Sıcak su torbası koyabilirsin
Bizim hastanedeki genel cerrah bunları yaptırıyordu ilk olarak sonra lavman vs yaptırıyordu
Kuru kayısı filan yiyebilirsin
Komposto da olur
En son çare lavman alıp yapabilirsin
Eskiden de sabun koyarlardı hatırlıyorum 🙈🤣🤣🤣🤣
Zor yapamamak anlayabiliyorum umarım düzelir biran önce
Maalesef ki benimki bunlarla gecmiyo denendi yani 🥴
Lavmani da nereye kadar yapacagim ki belli bi yerden sonra hepten bagirsak tembelligi yapacak oyyy oyy 🤦‍♀️

Bizimkinde de çok gaz var doktora söylediğimde önemsemedi 🤔
Domates dokunmuş bize mahfoldu çocuğum kaç gün ne uyudu ne etti şuan yine diş çkarıyo maşallah diyim güzel geçiyo o gazdan bütün düzenimiz bozuldu domates suyuna çorba yapmıştım bidaha yapmam yediklerine dikkat et gözden geçir mutlaka gerçekten benim kızımın düzenini bozan tek şey gaz gece bile o yüzden uyanıyo yoksa herşey çok güzel yaramazlığı dışında 🧿☺️

Kızlar benim sütüm iyice azaldı biraz zor zamanlar geçiriyorum etkileniyorum galiba. öykünün yemekle arası da iyi değil. Valla ne yapacağım şaşırdım. İki çocuğa yemek yedirmek işkence. Deniz sofrada mutfakta köşe var onun üzerinde resmen amuda kalkıyor takla atıyor öyküde ona bakıp oda gezmeye çalışıyor sandalyeye oturuyorum ordan da öykü bir kayıyor kucağımdan sonra tekrar çıkmak istiyor. Bir yemeği üç lokmadan sonra yemiyor. Gerçekten sabrım bitti tükenmişlik sendromu buysa onu yaşıyorum. Artık ağlayınca kayıtsız kalmaya başladım ben bu işi beceremiyorum. Başımı alıp gidesim var.

Maalesef ki benimki bunlarla gecmiyo denendi yani 🥴
Lavmani da nereye kadar yapacagim ki belli bi yerden sonra hepten bagirsak tembelligi yapacak oyyy oyy 🤦‍♀️
Bağırsaklar vücudun ikinci beynidir. Bu çok önemli bir konu, vücudun işleyişini bozar. Doktor görüşü alman gerekiyor 2 hafta ne demek😬

Deniz ona az meme verdim diye vurup kötü annesin dedi bana 😫 Güler misin ağlar mısın bunlar benim psikolojimi bozmaya kararlılar 🤣🤣🤣. Öykü de gece okkalı bir Tokat attı. Eli ağır kimi geçirirse eline ya kafa yada Tokat atıyor. Bu günler de geçecek diye avutuyorum kendimi.

Deniz ona az meme verdim diye vurup kötü annesin dedi bana 😫 Güler misin ağlar mısın bunlar benim psikolojimi bozmaya kararlılar 🤣🤣🤣. Öykü de gece okkalı bir Tokat attı. Eli ağır kimi geçirirse eline ya kafa yada Tokat atıyor. Bu günler de geçecek diye avutuyorum kendimi.
Deniz de mi emiyor? Güzel aslında, bu günlerde antikorlar çok daha kıymetli. O da bağışıklığını güçlendirsin.
İki kardeş bölüşsünler 🤣

Deniz de mi emiyor? Güzel aslında, bu günlerde antikorlar çok daha kıymetli. O da bağışıklığını güçlendirsin.
İki kardeş bölüşsünler 🤣
Oda iki aydır bir meme isteme halinde öykü emerken görünce istiyor ben koca bebek hadi biraz meme ver diyor bana. Yoksa düzenli emmiyor. Bende geri çevirmiyorum. Ama çocuk kurutana kadar emiyor oğlum kardeşine de kalsın diyorum. Acaba ondan mı bu kadar eridim ben 🤣

Oda iki aydır bir meme isteme halinde öykü emerken görünce istiyor ben koca bebek hadi biraz meme ver diyor bana. Yoksa düzenli emmiyor. Bende geri çevirmiyorum. Ama çocuk kurutana kadar emiyor oğlum kardeşine de kalsın diyorum. Acaba ondan mı bu kadar eridim ben 🤣
Denizin çekmesiyle öykünün çekmesi bir degil ona da arada veriyosan olabilir zayiflamana destek olmus 😀

Denizin çekmesiyle öykünün çekmesi bir degil ona da arada veriyosan olabilir zayiflamana destek olmus 😀
Öykü beni çok yoruyor. Kalkıyor kucak istiyor. Sabah o uyanmadan kahvaltı yapmaya çalışıyorum ama deniz sürekli yüksek sesle konuştuğu için hiçbir kahvaltıyı kaçırmıyor. Ne zaman sofraya otursak oda uyuyor olsun anında kalkıyor. Annem dışında kimse destek olmuyor sen önce ye diyor. Ne varsa annelerimizde var. Eşim bile ben orda uğraşırken alıyım demiyor. Sürekli kucakta taşımak beni bitirdi ağlıyorum artık sinirlerim bozuldu. Kucakta da durmuyor bütün ağırlığı ile sağa sola sarkıyor. Sakın peş peşe çocuk düşünmeyin derim.

Kızlar benim sütüm iyice azaldı biraz zor zamanlar geçiriyorum etkileniyorum galiba. öykünün yemekle arası da iyi değil. Valla ne yapacağım şaşırdım. İki çocuğa yemek yedirmek işkence. Deniz sofrada mutfakta köşe var onun üzerinde resmen amuda kalkıyor takla atıyor öyküde ona bakıp oda gezmeye çalışıyor sandalyeye oturuyorum ordan da öykü bir kayıyor kucağımdan sonra tekrar çıkmak istiyor. Bir yemeği üç lokmadan sonra yemiyor. Gerçekten sabrım bitti tükenmişlik sendromu buysa onu yaşıyorum. Artık ağlayınca kayıtsız kalmaya başladım ben bu işi beceremiyorum. Başımı alıp gidesim var.

yanliz degilsin aliscim ,az kaldi bende kacip gidicem evden 🙄

İşte o kötü zaten. Haftada en az 3 kez yapmıyorsan doktora görünmen gerekir. Şimdiye kadar gittiğinde ne dediler?
Gitmedim, hep cok zayif oldugum icin rahatsiz etmemisti beni bu zamana kadar cikamamam ama simdi eski halime gore fazlaca kilom oldugu icin rahatsiz etmeye basladi beni siskinlik yapiyo kiloyla birlesince rahatsiz oluyorum bu sefer

Cok sukur kaan bugun biraz peynirli maydonozlu omlet, kofte, ispanak yedi hepsinide pütürlü yedi eskisi gibi keyfide yerindeydi bende keyiflendim biraz ☺️
P.tesiden beri de kv de kaliyoruz her gun esimle yuruyus yapiyoruz en asagi 3 4 saat vallahi bacaklarim açıldı, insan oldugumu hatirladim disari cikinca 😅

X