2020 Şubat Anneleri

Merhaba kızlar nasılsınız, bebişleriniz nasıl. Ne zamandır giremedim bende. İş hayatı, bebek, ev baya yorucuymuş. Doğum günü gelen, geçen tüm bebeklerimizin doğum günü kutlu olsun. Nice mutlu, sağlıklı senelere inşallah.

Kızlar kahvaltıda neler yediriyorsunuz bebitolarınıza 🤷🏻‍♀️

Kızlar yaa sizin çocukların kaka sıklığı nedir? Bizimki 3-4 gündür nerdeyse 4-5 defa kaka yapıyor ama öyle ishal değil kaka görünümüde normal iştahı keyfide yerinde acaba çok yiyor o yüzden mi diyorum birde yumurta beyazı tattırdım acaba o mu yaptı diyorum 2 gündür tam yumurta veriyordum birde diş mi gelecek ne gelecek (6 dişi var) el ağızdan çıkmıyor oyüzden mi diyorum kafamda deli sorular🧐🧐 size sorayım dedim bide

1 elma yulaf unu 1 yumurta sarısı ve 1 kaşık yoğurtla pankek yapıyorum onları yiyor birde yoğurttan lor peyniri kestiriyorum onu yiyor zeytin verdim sevmedi o yüzden zeytin vermiyorum hergün bunları yiyor bazen bizim peynirleri suda bekletip peynir de veriyorum ben çok değişik olmuyor kahvaltı öğünü ama severek yiyor

Kızlar yaa sizin çocukların kaka sıklığı nedir? Bizimki 3-4 gündür nerdeyse 4-5 defa kaka yapıyor ama öyle ishal değil kaka görünümüde normal iştahı keyfide yerinde acaba çok yiyor o yüzden mi diyorum birde yumurta beyazı tattırdım acaba o mu yaptı diyorum 2 gündür tam yumurta veriyordum birde diş mi gelecek ne gelecek (6 dişi var) el ağızdan çıkmıyor oyüzden mi diyorum kafamda deli sorular🧐🧐 size sorayım dedim bide
Bizim de öyle yapıyor distendir muhtemelen canım

Diş çıkarma döneminde olabiliyor. Sürekli olursa yumurta beyazından şüphelenebilirsin. On gün kadar kesip takip edersin.

Muzlu ya da elmali pankek
Peynirli,maydonozlu ya da dereotlu omlet.
Kasar peyniri, kaan icin yaptigim lor peynir, tereyag, pekmez, ceviz, labne, bazen eline simit ya da tam bugday ekmegi veriyorum arada onuda yiyo ek olarak bir de benim tostlarima ortak bayiliyo tost yemeye 😂
Bir ara evde kendim cici bebe yapiyodum ama uzun zamandir yapmiyorum onu

Bizim de öyle yapıyor distendir muhtemelen canım
Daha önceki dişlerde hiç böyle olmamıştı bende korktum bişey mi oldu diye
Diş çıkarma döneminde olabiliyor. Sürekli olursa yumurta beyazından şüphelenebilirsin. On gün kadar kesip takip edersin.
Vermiyorum artık yumurta beyazını bi deneyim bakalım belki ondan oldu🤷🏻‍♀️6 tane dişi var alt yan dişler gelecek sanırım eli ağzından çıkmıyor oda yapmış olabilir 6 tanesi çıkarken hiç böyle olmamıştı o yüzden şaşırdım bende

Merhabalar. Bebeğiniz gündüz uykusunu 1 kez mi 2 kez mi uyuyor? Bir yaşına giren bebek anneleri ,inek sütü icirmeye başladınız mı?

Merhabalar. Bebeğiniz gündüz uykusunu 1 kez mi 2 kez mi uyuyor? Bir yaşına giren bebek anneleri ,inek sütü icirmeye başladınız mı?
6 gun sonra 1 yasinda olacagiz gunduz 3 saat arayla 2 uyku yapiyoruz.
1 yasina girer girmez inek sutu vermeyi suanlik dusunmuyorum zaten emziriyorum hala

Ben de halen emziriyorum ama sütüm öyle çok degil. Peynir yiyiyor ama yoğurt hiç yemiyor. Dr. İnek sütü verebilirsin ama tercihim mama olur dedi.kararsiz kaldım ben de. Geçmişte anne sütüne ek olarak mama kullanmistim

Genelde 2 uyku oluyor. İnek sütü vermeyi şuanlık düşünmüyorum gerekli görmüyorum açıkçası

Ben de halen emziriyorum ama sütüm öyle çok degil. Peynir yiyiyor ama yoğurt hiç yemiyor. Dr. İnek sütü verebilirsin ama tercihim mama olur dedi.kararsiz kaldım ben de. Geçmişte anne sütüne ek olarak mama kullanmistim
Bebeğinize öğün olarak inek sütü vermeniz tavsiye edilmez. Demir eksikliği yapar uzmanlar pek bir faydası olmadığı görüşünde.
Yemeklerin içinde örneğin krep vs için kullanabilirsiniz.
Bu aydan sonra öğün olarak ne formül mama ne inek sütü içmeye ihtiyacı yok. İştahı yerinde ise karnı toksa mama ile takviyelemeniz gerekmez.

Kahvaltı önerileriniz için sağolun Kızlar 🥰
Hergün ne yedireceğim şaşırıyorum ya
Peynir yoğurt yemiyor malesef hala ☹️
doktorumuz damak zevki oluşuyor sevmeyebilir dedi

İnek sutunden ziyade eger vermeyi dusunuyorsaniz bulabilirseniz organik keci sutu verin inek sutune oranla besleyici degeri daha fazla

Selam kızlar. Bende oğluşumun doğum günü hazırlıklarıyla uğraşıyorum. İlk doğum günü ya insan çok hevesleniyormuş. Önceden ayy ne abartıyo millet şu doğymgünlerini derdim kınadığımı yaşamadan ölmücem çok şğkür😂. Pasta işini hallettim kıyafetini sipariş ettim Bi bizim kıyafetler kaldı onlarıda bu hafta halledicem Allah nasip ederse. Hayırlısıyla kutlamayı nasip etsin bütün annelere rabbim

X