2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Korkutmayın şuan buna hiç hazırlıklk değilim çok erken 🙈
Sonunda ne oldu bekliyor musunuz peki
Korkutmak istememiştim tedbir amaçlı söyledim :) 23/24 gündür 1.5 cm açılma ve 0.3mm rahim kısalığınla yola devammm ama malesef hiç birşey yapmıyorum sarece yemek için birde wc için kalkıyorum yataktan 18 gün hastanede yatım çıktım 4/5 gündür evdeyim ama bügün yine biraz gel gitli regl ağrılarım oldu ilaç içtim geçti geçmeyen ağrı olursa beklemeyin sakın :) hele yatıyorken sağa sola değişiyorken karın serti ile beraber geliyorsa aşağı doğru basınçla o açılma demektir yine soyluyor herkez regl ağrısı çekiyor diye herkezde aynı olacak değil benim başima geldi başkasının başına gelmesin diye söyledim ama bu demek değildir ki sizinde oyle :) o yuzden sıkınti yapmayın

Muayneye gideli 1 hafta olmadı o zman gerek görmedi canım. Bir daha söyleyim bakalım olmadı başka doktora giderim bi de
Canım benımde oyle ıkı gun once gıttım hıc rısk yoktu ama enfsyon cıktı herzamankı gıbı ondan olablır dedı doktor ama uzun surelı olursa hemen gel dedı benımde gun ıcınde kısa surelı oluyor

Ben de takım koyucam 5li ve 10lu, o şekilde düşünüyorum içine ben de iç zıbın almayı düşünüyorum göbek bağı olacak ya çıtçıtlı zor olmasın diye bi de 5liye bi penye battaniye koyacağım civil gibi yerlerde varmış ❤️
Evet bende öyle yapıcam fazla fazla koyayım diyorum hastanede eksik olmasında fazla olsun :)

Merhabalar Canım.
Benimde kasıklarımda bacak aralarında ağrılarım oluyor.
Bacaklarım da kasılmalar aşırı oluyor.
Ve adet sancısı gibi sancılar oluyor.
Yalancı kasılmalar olabilir mi tedirgin olmayın lütfen artık sonlara yaklaşıyoruz bunların olması normal tabi ekstrem durumlar hariç 🙂

Korkutmak istememiştim tedbir amaçlı söyledim :) 23/24 gündür 1.5 cm açılma ve 0.3mm rahim kısalığınla yola devammm ama malesef hiç birşey yapmıyorum sarece yemek için birde wc için kalkıyorum yataktan 18 gün hastanede yatım çıktım 4/5 gündür evdeyim ama bügün yine biraz gel gitli regl ağrılarım oldu ilaç içtim geçti geçmeyen ağrı olursa beklemeyin sakın :) hele yatıyorken sağa sola değişiyorken karın serti ile beraber geliyorsa aşağı doğru basınçla o açılma demektir yine soyluyor herkez regl ağrısı çekiyor diye herkezde aynı olacak değil benim başima geldi başkasının başına gelmesin diye söyledim ama bu demek değildir ki sizinde oyle :) o yuzden sıkınti yapmayın
Çok sağolun.
Çok geçmiş olsun.
Evet dönerken sağ sola sanki alttan çıkacak gibi hissediyorum.. bu olay bende 3 4 gündür var. Bu gün izinli günüm diye yatıp durdum.
Ve doktor randevu günüm 16 sı devam ederse gideyim erkenden o vakit.
Birde sizde de oluyor mu afedersiniz makata doğru baskı.

Çok sağolun.
Çok geçmiş olsun.
Evet dönerken sağ sola sanki alttan çıkacak gibi hissediyorum.. bu olay bende 3 4 gündür var. Bu gün izinli günüm diye yatıp durdum.
Canım benımde kısalma oldugu için doktorum extra uyardı alta dogru baskı olursa dırek hastaneye git... yanı zararı yok insan gıttımı içi rahat eder

Aynen benımde aynı belırtıler oldu kısalma olmusdu ,, ve erken dogum rıskım var

Yarım saatir gel gitli regl ağrım var ama çok hafif
Ağrı kesici iç ağrı geçmiyorsa doktorunu ara canım
Canım regl agrısıda ıyı degıl bende felaket tellalı gibi oldum ama dogum belırtısı acılma belırtısı regl agrısına benzıyor,,, senınde acılman var dıkkat et ıhmal etme göster kendini

Nasil bisey yatak olan dediginiz, link ya da model adi verebilir misiniz

Linki bu. Diyelim ki disardasiniz alt degistireceksiniz pis yerlere yatirmaktansa aciyorsunuz pratik yatak oluyor. Veya misafirlikte uyutabilirsiniz vs.. Nornakde bu tarz cantalar pahali. Bu cok uyguna geldi. ve fiyata gore cok kaliteli. Tavsiye ederim

Canım ben onların hepsini paketledim hemşireler seçsin artık hangisi lazımsa onu mu düşüncem 🤣 battaniye, alt üst takım, kısa kollu badi, iç zıbın, eldiven, çorap, önlük koydum. Onun dışında yedekler var baya baya aldım yedek takım da. Doğum yapan arkadaşlardan da bol bol ağız mendili koyun dediklerini duydum aklında olsun. Üstünü degistirmektense mendili değiştirmek daha kolay olur kusunca
evet ben de bol bol koyucam artik hepsinden😀 Agiz mendili cokca almistim ama valize de koyayim en iyisi dedigin gibi🙏

Epileydi dedigin ne oluyor a101 de epi markalı bişeyler var onlardan mı ? Epilatörü kastettiysen, denedim büyük dudak kısımlarını kapıveriyor makine valla cesaret edemem ancak üst kısımları alirim epilatörle 😂
Evet epilatör makinadan bahsettim. Bende onu ilk başlarda yaptım😃şimdi ona göre gerdirerek yapıyorum. Şimdilik iyi gidiyoruz😎

Çok sağolun.
Çok geçmiş olsun.
Evt oluyor canım bu akşam da devam ederse bence acile git en azindan için rahat eder

X