2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aynısını ben yaşadım canım suyum geldi zannettim pes verildi pedde de su olunca hastanede yatırdılar bi gece sabah doktor geldi bu arada gece 2 kere alttan muayene oldum ve nstye iki kere bağlandım sancım çıktı sabah doktor geldi baktı ultrasonla suyum gayet iyiydi sancım çıkmadı alttan kontrol ettiğinde iltihap olduğunu ve onun patladığını söyledi
Teşekkür ederim canım bugün yine aynısını yaşadım. Nstye yine girdim sancı çıkmadı alttan muayene oldum 3.32 ydi uzunlukta antibiyotik kullanıyorum ciğer geliştiricinin 2.sini oldum her ihtimale karşı yarın crp testi vericem ve amniosure diye bi test var amnio mu idrar mı olduğunu anlamak için onu da yaptırıp kafamı rahatlatıcam.

Canım çok geçmiş olsun🤲 Geçen hafta aynı durumu yaşadım kanamayla beraber alttan her türlü kontrol üstten de ultrasonla çok incelediler. Kültür idrar kan testleri alındı, çatal da bildiğin elleriyle bile kontrol ettiler neden böyle oldu diye ve iki adet antibiyotik yazıldı enfeksiyona bağlı olmuş. Bakteri türü önemliymiş, içimi baticonla komple temizlediler yıkadılar. Ben de kullandım çok şükür daha iyiyim, tekrar çağırdılar acile yine gittim kontrol edildi tekrar nst ye girdim herşey yoluna girmişti. Mesela normal kontrolde söylememe rağmen dikkate alınmamıştı ama iki gün sonra acil de ki drlar müdahele etti. Bazen bir dr un göremediğini diğeri görür aklında birşey kalmasın enfeksiyon ciddi birşey yazılan antibiyotikler C yada B grubudur için rahat olsun. Ayırt etme konusunda bende senin gibiyim anlamamıştım taki yalancı sancı ve kanama oluncaya kadar meğer az az geliyormuş suyum
Canım çook teşekkür ederim. İşini bilen doktora denk gelmek gerçekten çok önemli. Benim kanamam yoktu ama bana idrarmış muamelesi yaptı bu kadar emin olmasını neye dayandırdı bilmiyorum ölçümlerim iyiydi diye mi öyle düşündü bilmiyorum. Benim kanamam yoktu ama aynısını üst üste 2 gün yaşadım. Pek idrar gibi gelmedi antibiyotik bile vermeyecek alttan bakmayacaktı biz demesek. Kültürü de o sırada aldı. Salı çıkacak umarım temiz çıkar zaten Antibiyotik kullanıyorum umarım toparlarız kısa sürede.

Teşekkür ederim canım bugün yine aynısını yaşadım. Nstye yine girdim sancı çıkmadı alttan muayene oldum 3.32 ydi uzunlukta antibiyotik kullanıyorum ciğer geliştiricinin 2.sini oldum her ihtimale karşı yarın crp testi vericem ve amniosure diye bi test var amnio mu idrar mı olduğunu anlamak için onu da yaptırıp kafamı rahatlatıcam.
hiç crp testi vermişmiydiniz? benimde 7 cıktı antibiyotik kullanıyorım

Kizlar Aranizda puset icin muslin ortu .carsaf. ve minder alan varmi.varsa memnunmusunuz bide nereden aldiniz.okadar cok yer varki karar veremedim bi turlu.

Benim eşimde yanımda yok canım. o olsa hiç problem değil. Zaten kendim için sıfır beklentim var. Gelsin bana baksın istemem. Ama insan düşünmezmi 7 yaşında çocuk hastane köşesinde neyapar diye. 1 gece yanina alamazmiydi. Omirilik ameliyatliyken ben hanımefendiye hasta oldu diye baktım. evini temizledim ameliyatli halimle .hastanelere götürdüm ,masraflarini karşıladim hergün yemeğini yaptim. haftanın 3 günü yemeğe kahvaltıya ,pasta, çörek yemeğe geliyordu. Şimdi hasta olunca sessizce kenara çekildi. Neyse bu da bana ders oldu.
Bulunduğun durum zor ama az kaldı az daha sabır. Sende bundan sonra dikkat eder mesafeli olursun. Yeterince üzüldün zaten güzel günler görecepiz 🥰🥰 sonu kamu spotu gibi oldu.🙈🙈

Arkadaslar bu bebegin suyu icin nar suyunu nerden temin ettiniz ben torkunun %100 nar suyunu buldum ama acildiktan sonra 2 gun icinde tüketiniz yaziyor uzerinde baya fazla ve bana gunde yarim bardak yeterli
Baska da bulamadim
Onerebileceginiz bir sey var mi

Arkadaslar bu bebegin suyu icin nar suyunu nerden temin ettiniz ben torkunun %100 nar suyunu buldum ama acildiktan sonra 2 gun icinde tüketiniz yaziyor uzerinde baya fazla ve bana gunde yarim bardak yeterli
Baska da bulamadim
Onerebileceginiz bir sey var mi
250 ml olanlarını alın zaten ortalama 1 bardak çıksa 2 günde biter yarım yarım içip. Bir de ne kadar doğaldır ki paket ürün sonuçta

hiç crp testi vermişmiydiniz? benimde 7 cıktı antibiyotik kullanıyorım
Verdim dün iyi çıkmış canım. Sızıntı varsa antibiyotik kullandırması gerekiyordu doktorun sadece crp için değil bebek enfeksiyon kapmasın diye ama hiç sallamadı bile. Bugün başk doktora gittim yarın yenileyelim dedi. Bakalım ne çıkacak.

Benim eşimde yanımda yok canım. o olsa hiç problem değil. Zaten kendim için sıfır beklentim var. Gelsin bana baksın istemem. Ama insan düşünmezmi 7 yaşında çocuk hastane köşesinde neyapar diye. 1 gece yanina alamazmiydi. Omirilik ameliyatliyken ben hanımefendiye hasta oldu diye baktım. evini temizledim ameliyatli halimle .hastanelere götürdüm ,masraflarini karşıladim hergün yemeğini yaptim. haftanın 3 günü yemeğe kahvaltıya ,pasta, çörek yemeğe geliyordu. Şimdi hasta olunca sessizce kenara çekildi. Neyse bu da bana ders oldu.
Bazı insanlara açık açık söylemeyince anlamıyorlar. Empati yoksunu oluyorlar. Sen idare ediyorsun o bana ihtiyacı olsa söylerdi diye düşünüyordur belki de. Onun için sen ya da eşin açık açık söyleyin durumumuz böyle en azından bi tabak yemek yapsan diye. Şu kalan günlerde biraz yardım et deseniz olmaz mı? Daha olmadı bi Kadın tutsan günde bir kaç saat gelip evi toparlayıp iki çeşit yemek yapsa. Sen de rahat ederdin biraz daha. Tabi benimki sadece bi fikir.

Bazı insanlara açık açık söylemeyince anlamıyorlar. Empati yoksunu oluyorlar. Sen idare ediyorsun o bana ihtiyacı olsa söylerdi diye düşünüyordur belki de. Onun için sen ya da eşin açık açık söyleyin durumumuz böyle en azından bi tabak yemek yapsan diye. Şu kalan günlerde biraz yardım et deseniz olmaz mı? Daha olmadı bi Kadın tutsan günde bir kaç saat gelip evi toparlayıp iki çeşit yemek yapsa. Sen de rahat ederdin biraz daha. Tabi benimki sadece bi fikir.

Ben zaten karşindakinden sıfır beklentisi olan bir insanım .gelsin bana baksin yemek yapsin derdinde değilim. Zaten istesekte yapmaz biliyorum. Çünkü oğluma hamileyken canım çok ıspanak yemeği istemişti ama evde yemek kokusuna katlanamiyordum. Eşim lokantadan alırım diye gitti. Bulamayinca ıspanak kıyma falan alıp annesinden rica etmiş. hem siz yersiniz hemde 1 tabak zeynep yer diye. Kadın 3 4 gün sonra ıspanakları pörsümüş olarak geri yolladı. oyüzden söylemeye gerek yok. Sadece çok acil durumda emanet edebilecek güvenilir biri olsa iyi olurdu. Çocuk virüs ortaminda hastanenin bekleme salonundaki sandalyede uyumazdi. Yanımda çalışan ablamız var o aradı biraz önce böyle durumlarda umut'u bize bırakabilirsin dedi sağolsun. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.

Kızlar bu arada sezeryan tarihim 16 temmuz bayram öncesi . 37+1 oluyorum umarım herşey yolunda gider. Ben erken olur dedim o zaman 26 temmuz olur dedi. 16 temmuz _26 temmuz arasinda 10 uçurum gün var . Muhtemelen 16 temmuz olacak .
Cnm hayırlısı olsun bu arada benim Dr da 16 temmuz dedi çünkü tatile çıkıyor biz 37+1 haftalık siz 37+4 haftalık iken sezeryan oluyoruz.
Senle aynı durumdayız anlayacağın 26 temmuz arada 10 gün var o kadar riske atmak mantıklı mı bilemedim bende çok ikilemdeyim hakkımızda hayırlısı olsun ne diyeyim

Son düzenleme:
Cnm hayırlısı olsun bu arada benim Dr da 16 temmuz dedi çünkü tatile çıkıyor biz 37+1 haftalık siz 37+4 haftalık iken sezeryan oluyoruz.
Senle aynı durumdayız anlayacağın 26 temmuz arada 10 gün var o kadar riske atmak mantıklı mı bilemedim bende çok ikilemdeyim hakkımızda hayırlısı olsun ne diyeyim

Doğru canım 37+5 hatta. 1 hafta daha olsa sanki daha iyi olurdu. Oglumda erken oldu çocuk 20 gün gözlerini açamadi. 3kg falan olsa iyi olurdu

Sağol canım haklısın . Kendimi geçtimde kendi torunlarıyla böyle zamanda ilgilenseler ,1 tabak çorba yedirseler . Çocuk benimle hastanede koltuk tepesinde sürünüyor , doğumhaneye bile yanımda girdi korktu ,anne sen ölme diye ağladı. Dün eşim okula götürdü. okulda ögretmeni kardeşin olacak ne güzel mutlumusun demiş. Oğlumda öğretmenim kardeşim olacak ama annem galiba ölecek demiş. Bende akşam niye böyle birşey söyledin diye sordum .anne sen ölürsen arkadaşlarim bana acısin dalga geçmesin diye söyledim dedi. ama bugünlerde geçecek. Eşime söyledim. Hiçbirini evime sokmayacağım .
Çok canım sıkıldı yazdıklarına.. bi sürü şey söylemek istiyorum ama boşver daha fazla moral bozmak istemiyorum..bugünler elbet geçicek Allah çok büyük 🙏hakkını Allaha emanet et gerisini düşünme canım hiç üzülme.. sayılı gün geçicek..

Çok canım sıkıldı yazdıklarına.. bi sürü şey söylemek istiyorum ama boşver daha fazla moral bozmak istemiyorum..bugünler elbet geçicek Allah çok büyük 🙏hakkını Allaha emanet et gerisini düşünme canım hiç üzülme.. sayılı gün geçicek..

Çok teşekkür ederim canım rabbim razi olsun. Evet bugünlerde geçecek. 😍

Ben zaten karşindakinden sıfır beklentisi olan bir insanım .gelsin bana baksin yemek yapsin derdinde değilim. Zaten istesekte yapmaz biliyorum. Çünkü oğluma hamileyken canım çok ıspanak yemeği istemişti ama evde yemek kokusuna katlanamiyordum. Eşim lokantadan alırım diye gitti. Bulamayinca ıspanak kıyma falan alıp annesinden rica etmiş. hem siz yersiniz hemde 1 tabak zeynep yer diye. Kadın 3 4 gün sonra ıspanakları pörsümüş olarak geri yolladı. oyüzden söylemeye gerek yok. Sadece çok acil durumda emanet edebilecek güvenilir biri olsa iyi olurdu. Çocuk virüs ortaminda hastanenin bekleme salonundaki sandalyede uyumazdi. Yanımda çalışan ablamız var o aradı biraz önce böyle durumlarda umut'u bize bırakabilirsin dedi sağolsun. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.
Allah iyilerle karşılaştırsın inşallah. Keşke elimizden bir şeyler gelse. Yorum yazarak biraz senin dertlerini eşelemiş gibi oldum kusura bakma.

250 ml bulamadim bi arastirayim bakayim olmadi internetten getirticem
Ben Dimes, bioorganic ve riobaninkini alıyorum sık sık. Dimes a101 migroslarda bulunuyor havuç sulu narlı meyve püreli çeşitleri oldukça da iyi. Ben çok seviyorum smoothie şeklinde içeriği oldukça güzel.Her hafta iki üç şişe bitiriyorum düzenli hamileligimin başından beri. Dimesin 5 meyvelisi var nar, portakal,greyfurt, elma püreli,mandalina olanı zaten çok iyi. Kendim yapamadığından bu üç markanınkileri aliyorum. Riobayi metro dan aliyorum. Bioorganic genelde migros,macrocenter metro gibi yerlerde oluyor bizim burada.Bu üç markayı tavsiye ederim 👍

Ben Dimes, bioorganic ve riobaninkini alıyorum sık sık. Dimes a101 migroslarda bulunuyor havuç sulu narlı meyve püreli çeşitleri oldukça da iyi. Ben çok seviyorum smoothie şeklinde içeriği oldukça güzel.Her hafta iki üç şişe bitiriyorum düzenli hamileligimin başından beri. Dimesin 5 meyvelisi var nar, portakal,greyfurt, elma püreli,mandalina olanı zaten çok iyi. Kendim yapamadığından bu üç markanınkileri aliyorum. Riobayi metro dan aliyorum. Bioorganic genelde migros,macrocenter metro gibi yerlerde oluyor bizim burada.Bu üç markayı tavsiye ederim 👍
Yaa cok tesekkur ederim hemen bakicam🤗

Doğru canım 37+5 hatta. 1 hafta daha olsa sanki daha iyi olurdu. Oglumda erken oldu çocuk 20 gün gözlerini açamadi. 3kg falan olsa iyi olurdu
Cnm kendimizi olumsuz şartlandırmayalım 34,35 haftalık doğupta kuvöze girmeyen bebekler bile çoğunlukta inş bizimkiler de girmez

X