2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Cnm hayırlı olsun inş hiç kuvöze girmez bebişlerin🙏
7 temmuzda kaç haftalık oluyorsun cnm senden 9 gün sonra da ben ve Umutumut82 Umutumut82 sezeryan olacagız
Kuvoze girmesinler diye elimizden geleni yapıyoruz çok şükür kilo sınırını geçtik ciğer geliştirici de 2.doz olursam bi sıkıntı olmaz inşallah.
Şekerden dolayı erken alacak canım 35+3te

Dün sordum, araba yolculuğu durumunu.
Yakın mesafelere gidebilirsin dedi. Kan sulandırıcıyı da 33. haftadan sonra bırak dedi. Ağustos 5'e de sezeeryan için gün verdi.
Ben hastane süslemesini ve doğum fotoğrafçısını hastane bünyesinde yaptırmak istiyorum. Böyle hizmetleri varmış, nasıl oluyor, güzel süslüyorlar mı?
Bize hastane suslemesini kendiniz yapacaksınız dediler pandemi nedeniyle ziyaretçi almıyorlar hastanenin fotoğrafcisiyla daha görüşmedik gorusecegiz

Kuvoze girmesinler diye elimizden geleni yapıyoruz çok şükür kilo sınırını geçtik ciğer geliştirici de 2.doz olursam bi sıkıntı olmaz inşallah.
Yine erken doğumu atlatınız yaa küvöze de girmezler inş 35 haftalık çok erken sayılmaz temmuzun ilk bebişleri seninkiler desene 😍

Emzirme ürünleriyle ilgili bi sorum var. Ben bi göğüs pompası aldım, hangi arkadaşıma sorsam ilk hafta lazım oldu dedi, ondan dolayı alayım kafam rahat etsin dedim. Hatta bi arkadaşım boşuna para vermeyeyim ilk başta diye düşünüp mochinin manueli almış başta, daha ilk hafta çok sıkıntı yaşadı o, hemen hastane tipi kiralamışlar o gün. Sonrasında da elektrikli almış. Neyse uzattım :)
Bunlarla birlikte süt saklama poşeti ve kapları satılıyor. Mesela başta sağmam gerekse bile bunu saklayıcılara mı koymam gerekiyor acaba? Poşet olanlar mı kullanışlı yoksa kaplar mı? Boşu boşuna naylon atığına katkım olsun da istemiyorum :KK70: Minik kavanozlar anlamlıysa alayım onlardan diyorum. En kötü ilerde kullanır kapları zaten. Fikri olan var mı acaba?

Benim kayiplarim var ve genetik testlerde pırtılaşmaya yatkınlık çıktı. Oyüzden günde 0.6 oksapar ve coraspin 100 lük kullaniyordum. Coraspini kestik ama oksapara devam ediyorum. O söyledigin testi bana sezeryana girerken yapmislardi ama hamilelikte şuanda yapilmadi. 25 hazirandaki kontrolümde bende soracaģım doktoruma. Uyardiğin iyi oldu . Teşekkürler 😍
Canım sen 32demi bıraktın.Bende pazartesi 32oluyorum ve bıraktıracak.Bazi doktorlar 34 e kadar devam ediyor neye göre bilmiyorum fikirler farklı doktorların.Coraspirinin etkisi 1hafta sürüyor dedi dr.ama korkuyordum da açıkçası iğneyle devam edecek olsamda😔
Kızlar doktordan ciktim simdi 7 temmuza sezaryen günü verdi. Ay cok duygulandim😊
Yaa ne güzel çok kısa bir zaman dilimi 😊Neredenn nereye ne çabuk geçmiş günler..Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin🙏

Emzirme ürünleriyle ilgili bi sorum var. Ben bi göğüs pompası aldım, hangi arkadaşıma sorsam ilk hafta lazım oldu dedi, ondan dolayı alayım kafam rahat etsin dedim. Hatta bi arkadaşım boşuna para vermeyeyim ilk başta diye düşünüp mochinin manueli almış başta, daha ilk hafta çok sıkıntı yaşadı o, hemen hastane tipi kiralamışlar o gün. Sonrasında da elektrikli almış. Neyse uzattım :)
Bunlarla birlikte süt saklama poşeti ve kapları satılıyor. Mesela başta sağmam gerekse bile bunu saklayıcılara mı koymam gerekiyor acaba? Poşet olanlar mı kullanışlı yoksa kaplar mı? Boşu boşuna naylon atığına katkım olsun da istemiyorum :KK70: Minik kavanozlar anlamlıysa alayım onlardan diyorum. En kötü ilerde kullanır kapları zaten. Fikri olan var mı acaba?
İlk basta öyle çok süt olmuyor küçük kaplardan al istersen 3 tane falan sonra yetmezse alırsın. İlerde ek gıdada bişeyler korsun içine

Kızlarrr doğum çantasını hazırlamalı mıyım ??? Ne koyucam içine bebişime ve kendime hiç bilmiyorum ya ilk gebeliğim bana bi el atsanız 😃😃😃😃
Aklıma geldikçe bi deftere not alacağım bende sonra unuturum diye. İlk etapta aklıma gelenler bebek için kıyafetleri, battaniye, puset ya da port bebe ( arabada kalır hastaneden çıkarken lazım olur) bez, ıslak mendil ya da pamuk, alt açma, emzik, biberon, mama, ( ben hurma ve zemzem suyu da alacağım yanıma)
Kendin için pijama takımları, emzirme sütyeni ve atleti, göğüs pedi, hasta pedi, terlik, çorap, havlu, kağıt peçete, nescafe, makyaj malzemeleri, şarj aleti.
Şimdilik aklıma gelenler.

Kizlar bebegim 2 hafta önden gidiyormus.. sekerim yuksek cikmisti.. acaba bir sıkınti olur mu.. diyette yapiyorum ama neden yuksek anlayamadım

Bende seninle ayni durumdayim canım benimde ilk gebelik😂 henüz bende hazirlamadim ama haftaya hazirlayacam ne gerekli ne gereksiz onuda bilmiyorum çok eşya koyup kalabalık yapmasını istemiyorum ama eksikte olmasin diyorum😂
Benimde ilk hamilelik çok kafam karışık şimdilik aklimda olanlar
Kendim için
1. Elektrikli goğus pompası
2 . Ğogüş ucu kremi
3. Ped
4 .3 kat pijama elbise 1.tane de lohusa pijama
5.makyaj çantası
6. hastanede cikisi icin elbise ve tac
7.terlik
8.şarj aleti , tarak ,saç duzletici 🤣
Bebek için
1. Zıbın
2. Pişik kremi
3. Bataniye
4. Alt ust takim 2 kat max
5 . Hastane çıkışı seti 10 luk
6. 2 kat 5 lik
7. İslak mendil
8 .bez
9 şapka 2 tane 2 eldiven havalar sicak ama belki 1/2 tane de corap Ve agiz mendili
Ben bunlari düşündüm şişe almayı düşünmüyorum aldiğim gogus pompasinin 2 tane şişesi var 🤣 hastanede ihtiyac duyacagim baska birsey olurmu bilmiyorum bi alacaklarima goz atın eğer ihtiyacim olacak birsey varsa bilgilendirin 🙄😊

30 olduk ama bel ağrım çok oluyor kızlar nasıl ayırt edicez bu sancıları acaba ya 😂 Doktor bebek büyüdükçe ağırlık yapar belin ağrır demişti de sancıdan ya da yalancı sancıdan farkı nedir acaba?

Canım sen 32demi bıraktın.Bende pazartesi 32oluyorum ve bıraktıracak.Bazi doktorlar 34 e kadar devam ediyor neye göre bilmiyorum fikirler farklı doktorların.Coraspirinin etkisi 1hafta sürüyor dedi dr.ama korkuyordum da açıkçası iğneyle devam edecek olsamda😔

Yaa ne güzel çok kısa bir zaman dilimi 😊Neredenn nereye ne çabuk geçmiş günler..Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin🙏

Evet canim 32. Haftada bıraktık. Oksapara devam ediyorum.

Benimde ilk hamilelik çok kafam karışık şimdilik aklimda olanlar
Kendim için
1. Elektrikli goğus pompası
2 . Ğogüş ucu kremi
3. Ped
4 .3 kat pijama elbise 1.tane de lohusa pijama
5.makyaj çantası
6. hastanede cikisi icin elbise ve tac
7.terlik
8.şarj aleti , tarak ,saç duzletici 🤣
Bebek için
1. Zıbın
2. Pişik kremi
3. Bataniye
4. Alt ust takim 2 kat max
5 . Hastane çıkışı seti 10 luk
6. 2 kat 5 lik
7. İslak mendil
8 .bez
9 şapka 2 tane 2 eldiven havalar sicak ama belki 1/2 tane de corap Ve agiz mendili
Ben bunlari düşündüm şişe almayı düşünmüyorum aldiğim gogus pompasinin 2 tane şişesi var 🤣 hastanede ihtiyac duyacagim baska birsey olurmu bilmiyorum bi alacaklarima goz atın eğer ihtiyacim olacak birsey varsa bilgilendirin 🙄😊
Kendin için çorap :) Sanırım sezeryan olanların ( tam emin değilim hangi tür doğumda olduğundan, benim ayaklarım hep çok üşür kesin alıcam )
Göğüs kapağı, kalkanı vs düşünüyorsanız onlardan dediler.
Biberon - süt yemezse mama veriliyor diye- bunu hastane de verebilir belki o esnada konuşmak lazım.
Ped yerine bana sürekli olarak hasta bezi - depend- önerdiler, ondan aldım. Ama 2-3 ped de atarım belki.
Bebeğin belgeleri, hastane ile ilgili belgeler dökümanlar.
Duş almayı düşünüyorsanız havlu
Bebeğin ve belki annenin kirlilerini koymak için torba/poşet neyse
Bir de dediler ki, hastane yemek saatlerine uymak zor olabiliyor; öyle atıştırmalık çubuk kraker, çerez vs alınabilirmiş. (Bunları hastanede de bulursunuz muhtemelen de işte kolaylık olsun diye demişlerdi, bir de refakatçi için de iyi oluyomuş)
Epidural etkisi çabuk geçsin diye kuzenime kahve iç demişler bi de, o da içmiş. Bunu sormak lazım.

Login • Instagram
Banu Çiftçi gebelik ve aşılar üzerine yapılmış çalışmaların sonuçlarını özetlemiş bakmak isteyen olursa... bugun bana da aşı çıktı, yaptırmak ve yaptırmamak arasında gidip geliyorum.

2CC8D9AD-4E8A-42ED-BF78-E60720F1A916.jpeg

B0447FA8-CBA4-41B1-9D88-CE8109E95A1C.jpeg

Bir şey sormak istiyorum sizin şekeriniz kaç çıkıyor açık ve tokluk bende de yeni şeker çıktı 30 haftalıgim

Kendin için çorap :) Sanırım sezeryan olanların ( tam emin değilim hangi tür doğumda olduğundan, benim ayaklarım hep çok üşür kesin alıcam )
Göğüs kapağı, kalkanı vs düşünüyorsanız onlardan dediler.
Biberon - süt yemezse mama veriliyor diye- bunu hastane de verebilir belki o esnada konuşmak lazım.
Ped yerine bana sürekli olarak hasta bezi - depend- önerdiler, ondan aldım. Ama 2-3 ped de atarım belki.
Bebeğin belgeleri, hastane ile ilgili belgeler dökümanlar.
Duş almayı düşünüyorsanız havlu
Bebeğin ve belki annenin kirlilerini koymak için torba/poşet neyse
Bir de dediler ki, hastane yemek saatlerine uymak zor olabiliyor; öyle atıştırmalık çubuk kraker, çerez vs alınabilirmiş. (Bunları hastanede de bulursunuz muhtemelen de işte kolaylık olsun diye demişlerdi, bir de refakatçi için de iyi oluyomuş)
Epidural etkisi çabuk geçsin diye kuzenime kahve iç demişler bi de, o da içmiş. Bunu sormak lazım.
Havlu 🤦‍♀️ Onu unuttum kirli için poşet bunlari alacagim çorap kendim içinde koyacagim o zaman . Canım 2 ay hastanede yatiğim için yemek satleri artık bana uygun 🤣 bende onlara uygun 😁 bu dedilklerini de ekleyecegim listeme ama almanyada oldugum için hastane çogunu karşılıyor bebek için bile hiç birsey getirmeyin diyorlar hastaneden cikarken sadece hastane cikisi seti veriyorsun kalan herseyi onlar sagliyor ama ben yinede tesbir amacli hepsini koyacagim cantaya

X