2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar merhaba. Kan sulandırıcı iğne, coraspin kullanan veya preeklampsi geçmişi olan varsa bir sorum olacak. Daha önce fibrinojen diye bir değere bakılmamıştı bende, bugün bakıldı biraz yüksek ama hamilelikte yukseliyormus zaten. Bu deger bakıldıysa sizin nasıldı?

Benim kayiplarim var ve genetik testlerde pırtılaşmaya yatkınlık çıktı. Oyüzden günde 0.6 oksapar ve coraspin 100 lük kullaniyordum. Coraspini kestik ama oksapara devam ediyorum. O söyledigin testi bana sezeryana girerken yapmislardi ama hamilelikte şuanda yapilmadi. 25 hazirandaki kontrolümde bende soracaģım doktoruma. Uyardiğin iyi oldu . Teşekkürler 😍

Kizlar hemoglobin seviyeniz kaclarda? Benim bayagi dusmus 10.3 lerdeyim. Halsizlk yorgunlk yapio cok fena
Benim geçen ay 13.6’dan 11.7’ye inmişti. Hocanın verdiği demir ilacı sindirim sistemimi bloke etmişti resmen, haftalarca süren kabızlık ve hemoroid sorunu olunca, ilacı bırakmıştım. Hoca Sidefer yazdı, formu kabız yapmıyor, aşırı rahatladım ama miligramı düşük onun da 😌 Bu ay iyice düşmüştür değerler, 10’a gelmiştir benim de. Halsizim ve solgun göründüğümü söyleyenler oldu. Demir ilaçları çok fena 😤 Keçiboynuzu özü aldım şimdi, sabahları bir tatlı kaşığı alıyorum. Kendimce çareler 😓

Kızlar hastane çantalarınızı kaçıncı haffada hazırlamaya başlayacaksınız. Bizim hala beşik araba dolabımız da yok acaba geç mi kaldık?
33-34 gibi başlamayı düşünüyorum ben çanta hazırlamaya. Kıyafetleri yıkanıp ütülendi kaldırıldı ama dolabımız henüz yok 🥺 Beşik de alamadım henüz. Oda komple yok yani 😓 Araba ve puset aldım sadece.

Off kizlar bu epilasyon islerini nasil yapiyorsunuz.. daha once evde kendim yapiyordum simdi malum yapamiyorum..kuafore gitmek istemiyorum..
Var mi kolay bir yolu..

Siveno aldım sonra
O kadar haklısın ki. Zaten gebelik öncesinde bir sürü sorun yaşadık. Tüp bebek olmasına rağmen insan bekliyor hamileliği güzel geçsin nerde. Resmen başımıza gelmeyen kalmadı kanamalar şunlar bunlar. Her gittiğimde ilaçların birazını bıraktırır diye düşünürken hep yenileri ekleniyor artık ilaç takip etmekten de sıkıldım.
Renkli fotoğraf verdi mi daha önce gördünüz mü yüzünü 😊
ah evet kalbim ❤️ verdi yüzünü gördük . ama ben her aürece zor alışan bi insan oldugım için onun gözü yüzü bana sanki rüya gibi geliyor.
evlendigimde de ilk 1 sene evlendigime emin olamıyordum aa evlendim mi diyordum. şimdi de çyşe oluyo eşime diyorum ben anne oluyorım hamilemiyim şimdi diye :):) psikoloji pert.
21 -23 üncü haftalarda belirgin şekilde gördük artık yüzünü elleriyle kapatıyor en son ayagıyla kapattı. saglıklı olsun da :) başta bana benziyordı şimdi alnı dudakları eşim sadece burnu ben diyorım .:) ama dogan cocuklar bile degişiyordogıncs görecegiz inş

Evet dalga dalga gozukuyor🤤sizin doktor da safmidir nedir...kagida yazik demek de nedir...hamile psikolojisiyle iyi kavga etmemisiniz🤣🤣yani devlet hastanesine de ozel hastaneye de ozel klinige de gitsek bize vermeleri lazim...bizimkinin fotograf veremiyor ama 5 .haftasindan beri her gidisimizin video kaydini veriyor...flash bellek vermisti bize her gittigimizde goturyoruz hemsiresine veriyoruz ve hemsire doktor neyi goruyorsa.cihazindan kaydedip flasa aktariyor...bu daha cok hosuma gitmisti...ilerde nasip.olursa.eger oturur izler tum gelisimini🤣🤣

Evet dalga dalga gozukuyor🤤sizin doktor da safmidir nedir...kagida yazik demek de nedir...hamile psikolojisiyle iyi kavga etmemisiniz🤣🤣yani devlet hastanesine de ozel hastaneye de ozel klinige de gitsek bize vermeleri lazim...bizimkinin fotograf veremiyor ama 5 .haftasindan beri her gidisimizin video kaydini veriyor...flash bellek vermisti bize her gittigimizde goturyoruz hemsiresine veriyoruz ve hemsire doktor neyi goruyorsa.cihazindan kaydedip flasa aktariyor...bu daha cok hosuma gitmisti...ilerde nasip.olursa.eger oturur izler tum gelisimini🤣🤣
bi saflik sezdigim icin ben de , üzerine gidemedim olayin 😅 Tabi artik sabrim da tukenmedi degil😀 Sizin doktor mukemmelmiş cok sevdim 👍😍

Benim kayiplarim var ve genetik testlerde pırtılaşmaya yatkınlık çıktı. Oyüzden günde 0.6 oksapar ve coraspin 100 lük kullaniyordum. Coraspini kestik ama oksapara devam ediyorum. O söyledigin testi bana sezeryana girerken yapmislardi ama hamilelikte şuanda yapilmadi. 25 hazirandaki kontrolümde bende soracaģım doktoruma. Uyardiğin iyi oldu . Teşekkürler 😍
Ben de ecopirin kullaniyorum 100luk,birde 0.4luk igne. Bana hapi 36. haftadan sonra birak dedi. İgne son ana kadar devam dedi. 36. hafta sanki bana gec gibi geldi ama ,sizinki 32de biraktirdi sanirim

kızlar dün gece ilk defa tuvalete kalktıgımda aşırı bi sertlik hissettim karnımda tuvalete giderken de artık nasıl mesane dolduysa her an patlayacak sandım kendimi.
tuvaleti yapmaktan cekindim her an dogurucam mı acaba diye :)

ah evet kalbim ❤️ verdi yüzünü gördük . ama ben her aürece zor alışan bi insan oldugım için onun gözü yüzü bana sanki rüya gibi geliyor.
evlendigimde de ilk 1 sene evlendigime emin olamıyordum aa evlendim mi diyordum. şimdi de çyşe oluyo eşime diyorum ben anne oluyorım hamilemiyim şimdi diye :):) psikoloji pert.
21 -23 üncü haftalarda belirgin şekilde gördük artık yüzünü elleriyle kapatıyor en son ayagıyla kapattı. saglıklı olsun da :) başta bana benziyordı şimdi alnı dudakları eşim sadece burnu ben diyorım .:) ama dogan cocuklar bile degişiyordogıncs görecegiz inş
Yaa çok tatlı 😍 sağlıklı olsun da yüzlerini de doğumda görelim canım yeter ki onlar iyi olsunlar.

sıvı ne aldın peki hazıra konayım söyle onu alayo hemen. sana öyle diyorumda ben 37 i dolunca flaan dogurmak isteyenlerdenim.
en son kan sulandırıcı olayından sonra kendimi takip etmekten yoruldum :)
hayırlısı ile saglıkla kucagımıza alalım da . ben de artık merak etmeye başladım . ztn son 2-3 gidişte kendini de göstermiyo :):) artk dogunca görürüm diyorum.
Benim geçen ay 13.6’dan 11.7’ye inmişti. Hocanın verdiği demir ilacı sindirim sistemimi bloke etmişti resmen, haftalarca süren kabızlık ve hemoroid sorunu olunca, ilacı bırakmıştım. Hoca Sidefer yazdı, formu kabız yapmıyor, aşırı rahatladım ama miligramı düşük onun da 😌 Bu ay iyice düşmüştür değerler, 10’a gelmiştir benim de. Halsizim ve solgun göründüğümü söyleyenler oldu. Demir ilaçları çok fena 😤 Keçiboynuzu özü aldım şimdi, sabahları bir tatlı kaşığı alıyorum. Kendimce çareler 😓
Hic demir almadim vitamin hapi filanda kullanmiyorum herseyi yiyorum diye yanlismi yapiorm bilmiyorum ama bende deneyeyim keciboynuzu ozu kalbim hep dogalliktan yana 😊
Off kizlar bu epilasyon islerini nasil yapiyorsunuz.. daha once evde kendim yapiyordum simdi malum yapamiyorum..kuafore gitmek istemiyorum..
Var mi kolay bir yolu..

Canım doktoruna danış bence, bana Seyehat artık yasak dedi doktorum son gidişimde, bazı doktorlar da denize girmeyi yasaklıyor.
Teşekkür ederim cevabiniz icin canim biraz önce doktorumdan geldim muayene etti herşey yolunda bir sıkıntı görünmüyor gidebilirsin dedi rabbim kazasız belasız covitsiz gelmeyi nasip etsin inşallah 😊

Canim doktoruna danis istersen, benim riskli gebelik olmamasina ragmen doktorum 30.haftadan sonra gitmek yasak dedi bana😔
Merhaba canım cevabın için çok çok teşekkür ediyorum biraz önce doktordan geldim herşeye baktı sıkıntı görünmüyor gidebilirsin dedi inşallah kazasız belasız covitsiz gelmek nasip olur kuzum😊

Kızlarrr doğum çantasını hazırlamalı mıyım ??? Ne koyucam içine bebişime ve kendime hiç bilmiyorum ya ilk gebeliğim bana bi el atsanız 😃😃😃😃
Bende seninle ayni durumdayim canım benimde ilk gebelik😂 henüz bende hazirlamadim ama haftaya hazirlayacam ne gerekli ne gereksiz onuda bilmiyorum çok eşya koyup kalabalık yapmasını istemiyorum ama eksikte olmasin diyorum😂

Öğretmen olan arkadaşlar biz 32. Haftada çalışabilir raporu alsak okullar tatil olduğu için izinlerimizi doğum sonrasına aktarabiliyor muyuz? Gerçi okulların durumu da daha net değil ama.
Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum 28 Haziran'da 32+0 olacağım o tarihte doktorum gel sana çalışabilir raporu vereyim dedi şu an covid iznindeyim.

X