2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
kızlar merhaba dün rutin kontrol vardı.tahlillerimde idrar da keton 25 çıkmış.doktoruma ulaşamadım önemli birşey mi.şeker var diye diyet yapıyorum pek kilo alımım olmuyor 3 aydır aynı kilodayım.

Olumlu dogum videolari izleyebilirsin, yazilar okuyabilirsin cok merak ediyorsan.ben ilk doguma oyle hazirladim kendimi.o videolarda ki kavusma anlari acayip motive etti beni.diger seyler hep fasafiso. ☺️ Ve ilk dogumda esim , yakin arkadasim ve annem yanimdaydi.hepsine masaj yaptirdim saatlerce. Bagirdim iyi yapin, olmuyor yapamiyorsunuz diye.soylendim ettim.cok komikti.omur boyu dalga gececekler benimle. 🤭 Yani demem o ki erkeklerin askerlik, kadinlarin dogum hikayeleri guzeldir ne yasasalarda o anlarda .cunku bir Sonu var ve fazlasiyla degiyor cektiklerine.
Benim yanimda kimsenin olmasini istemem neden bilmiyorum ama ben normade aci cekerken fln kimsenin bana dokunmasini sevmiyorum 🤣

Kizlar ben yine hastaneye yatiyorum 🤣 bugun nst vardi ama doktora 2 gun dogum sancisi cektigimi soyledim bana takili olan halka asagi inmis dedim elime geliyor hemen bakti rahim agzi uzunlugu 1cm ama yuzuk asagi dusmus bebek basi ile basinc uyguladigi icin yuzuk inmis acil hastaneye gonderiyor beki bakarlar eve gonderirler belki yatis verirler ordaki doktorlar bakinca soyler dedi

benim kız iyi mi gidiyor anlamadım fazla mı yoksa 31+0h lık 1900 gr üstü dedi doktor. Acaba dedim haftamı mı karıştırdım 🤣 şimdi baktim geçen hafta cuma doktordaydım demekki 31+0 iken biz fazla mi gidiyoruz simdi 🙄
Bence hiç ileride değil bu haftalarda kilo biraz daha anne baba yapısı ile uyumlu oluyor sanırım. Bir de kız bebek erkek bebek farkı var. Benim kız. Arkadaşımın erkek bebeği 4.900 doğdu şekeri de yoktu bebekte de şeker çıkmadı :)
Kızlar doğumdan sonra korse kullanmayı düşünüyor musunuz? önceki doğumlardan sonra kullanmadım göbek kaldı öylece. Sezaryen olunca nasıl olur bilemedim. Ama şimdi kullanmak istiyorum da yine sezaryen olacak dikiş yerleri çok zorlar mı? Fikri olan var mı? Bir de bu üçüncü sezaryen olacak etkisi olur mu? Yoksa zaten önceki doğumlardan kaldı göbek artık işe yaramaz mı?
Ben düşünüyorum ilk doğum olacak bu yaşıma kadar göbeğim dümdüzdü şimdi göbekli olmayı hiç istemiyorum korse hiç bakmadım almadım henüz ama sezaryen olursa 1 ay sonra ortalama takılıyormuş normalde 2 hafta diye okudum. Artık doğum şeklime göre kullanacağım

Olumlu dogum videolari izleyebilirsin, yazilar okuyabilirsin cok merak ediyorsan.ben ilk doguma oyle hazirladim kendimi.o videolarda ki kavusma anlari acayip motive etti beni.diger seyler hep fasafiso. ☺️ Ve ilk dogumda esim , yakin arkadasim ve annem yanimdaydi.hepsine masaj yaptirdim saatlerce. Bagirdim iyi yapin, olmuyor yapamiyorsunuz diye.soylendim ettim.cok komikti.omur boyu dalga gececekler benimle. 🤭 Yani demem o ki erkeklerin askerlik, kadinlarin dogum hikayeleri guzeldir ne yasasalarda o anlarda .cunku bir Sonu var ve fazlasiyla degiyor cektiklerine.
Kizlar dogum korkusunu yenmek icin dr.gülnihal bülbül'ün dogal dogum isimli kitabini öneririm. İcinde cok guzel bilgiler ve motive edici dogum hikayeleri var☺️ ben normal dogum taraftariyim o yuzden onlari okumak iyi geldi ama okudukca gordum ki normal dogum diye de tutturmamak gerekiyor, bazen bebis icin de anne sagligi icin de sezeryan daha iyi olabiliyor☺️ insallah bebegim de ben de saglikli bi normal dogum deneyimleriz🥰

😭Herkese merhaba, yardım edin!!!😭
Ben bu grutan değilim aslında henüz 6+4 bir hamileyim. Benim sorunum şu: memelerimdeki o büyüme ağrı sızı dolgunluk hissi kayboldu bu hafta. Ve aynı şey mi olucak gene bebeğimi kaybedicek myim diye çok korkuyorum. Dün kontrole gittiğimde doktor yeri güzel gelişimi 8mm güzel ama kalp atışını duyamadım haftaya gel dedi. Bu sabah gene kendimi yokladım memelerim tamamen normal yumuşaklığına dönmüş😢 acaba benim gibi meme hassasiyeti kaybolan ve gebeliği sorunsuz ilerleyen hamile var mı aranızda??? Normal mi bu durum???
Sakin ol canım benm hamileliğim başından beri çok az hassasiyetim oldu, 2-3 hafta hassaslık oldu geçti sonra doğru dürüst büyümedi bile hatta. Gebeliğim sorunsuz ilerliyor endişelenme canım

Canım her gün 1tane haşlanmış yumurta ye, gunde 1-2 defa 1 avuç cig kuruyemiş tüket, akşamları yatmadan muz ye,hergun 1 bardak süt iç içine pekmez katip, öğlenleri de 1 bardak sade maden suyu tüket toparlar hemen.. Ama doktorun normal diyosa sorun yoktur sıkma canını ama bu dediklermi tuketeblrsn sonuçta hepsi yararlı şeyler bebeğe direkt olarak yarayan şeyler 😊😊
Deneyeyim canım😊

Kizlar ben yine hastaneye yatiyorum 🤣 bugun nst vardi ama doktora 2 gun dogum sancisi cektigimi soyledim bana takili olan halka asagi inmis dedim elime geliyor hemen bakti rahim agzi uzunlugu 1cm ama yuzuk asagi dusmus bebek basi ile basinc uyguladigi icin yuzuk inmis acil hastaneye gonderiyor beki bakarlar eve gonderirler belki yatis verirler ordaki doktorlar bakinca soyler dedi
Kuzuum olsun hastanede yat gerekiyorsa yine yeter ki iyi olun haber edersin yine doktorlar ne dedi diye inşallah her şey yolundadır

Arkadaşlar merhaba...benim ilk gebeliğim ve çok korkuyorum..aramızda 2 veya 3.gebeligi olan arkadaşlar da var ...norma dogum veya sezeryan doğum diye kendimi sartlamadim ama korkuyorum....özellikle normal doğumda epidural olan varmı?bu epidural in sanciyi neredeyse yok ettiğini söyleyebilirmi siniz? Yoksa epidural da olsak ağrı oluyormu?🙄
Doğum aklıma geldikçe sancı değil de doğum anı beni telaşlandırıyor 😅 doktoruma epidural sordum daha kolay olur diye bebiş nolcak dedi ıkınma sıkıntısı oluyormuş sanırım. Bebeğin doğum süreci daha geç olur dedi. Bilemiyorum 🤷‍♀️

Kızlar afedersiniz ama ishal olmuşum çok fena aynı durumu yaşayan var mi ?? Feci ishal var birazda böyle midem bulanmak ile bulanmamak arasında 😄 yani ben şimdiye kadar hiç bulantı vs yaşamadım

😭Herkese merhaba, yardım edin!!!😭
Ben bu grutan değilim aslında henüz 6+4 bir hamileyim. Benim sorunum şu: memelerimdeki o büyüme ağrı sızı dolgunluk hissi kayboldu bu hafta. Ve aynı şey mi olucak gene bebeğimi kaybedicek myim diye çok korkuyorum. Dün kontrole gittiğimde doktor yeri güzel gelişimi 8mm güzel ama kalp atışını duyamadım haftaya gel dedi. Bu sabah gene kendimi yokladım memelerim tamamen normal yumuşaklığına dönmüş😢 acaba benim gibi meme hassasiyeti kaybolan ve gebeliği sorunsuz ilerleyen hamile var mı aranızda??? Normal mi bu durum???
Dolgunluk en başta vardı sonra yoktu benim de hassasiyet ara sıra kendini fazlaca hissettiriyor bazen hiç olmuyor. Kalp atışını duyamadım derken ne demek duyamamış nasıl duyamamış? Kilolu bir kadınsan kalp atışı duyması biraz zor oluyor az duyuluyor. İlk başlarda hareket olmadığı için ben de acaba hala orda mı bebeğim diye düşünürdüm 😅 Stres yapma sağlıklıdır inşallah 🙏 Bence başka bir doktora git doktorunu değiştir derim.

Kuzuum olsun hastanede yat gerekiyorsa yine yeter ki iyi olun haber edersin yine doktorlar ne dedi diye inşallah her şey yolundadır
Hala hastanedeyim cnm ama rahim agzi uzunlugu 1.5cm dedi bebek iyi nst yapti o da iyi hersey cok sukur benim doktor bosuna beni okadar strese soktu 😁 doktor tedbir amacli bu gece kal yarn eve gonderirim diyor da bende gerek yok dedim nasi olsa iyim agrim falan yok rahim agzi uzamis bebek iyi plasenta suyu iyi bi sorun yok neden kalayim ki zaten hastane 3 km uzaklikta birsey olursa gelirim dedim tm dedi simdi bekliyorum doktor gelsin eve gondersin diye. Bebegin kilosuda 2 kg ustundeymis valla bugun 32+0 olduk ya bundan sonrasi sikinti yok gelsede rahatim 😁 tabi gelmemesi daha iyi ama gelsede sikinti yok artik korkmuyorum

X