Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    210

Kralice55

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2015
1.263
951
31
Teşekkür ederim normal olduğunu duymak rahatlattı, hala hareketlerini hissetmediğim için de endişe ediyorum sürekli. Çok teşekkürler
Senin haftalarında bende henüz hissetmiyordum hatta gruba sorup durdup nasıl bir his diye şimdi takla atıyor resmen 😊:anne:Bende sanırım 20 den sonra hissettim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

colorfulballoons

Guru
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2011
1.342
1.155
tiroid için ilaç kullanan arkadaşlar var mı? Tsh değerlerinize bakılıyor mu? Benim en son 4-5hafta falan oldu 1.9 çıkmıştı ama ilacı bıraktırmadı. Hala devam ediyorum. Ama kollarımda küçük kırmızı kırmızı kabarcıklar çıktı kaşınıp duruyor Ve gittikçe artıyor. Başka yerde yok sadece kollarımın iç tarafında. Tiroid hapının yan etkisi olabilir mi diye düşünüyorum. Diğer kullandığım ilaçları önceki hamilelikte de kullanmıştım. Bi yan etkisi olmamıştı. Bir de farklı olarak pruloton depot kullanıyorum.
Ben ayda bir tsh baktiriyorum, levotiron 100 luk ve 75 lik kullaniyorum suan. 5 senedir kontrol altindayim ama hic oyle kaşıntı falan yapacak bir hap degil kesinlikle başka bir durum yaşıyorsunuz alerjik olabilir. Isterseniz bi doktora görünün.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-08-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 112 gün kaldı.

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

brc0006

Black devıl🧙‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
293
350
Kızlar aranızda Ankara şehir hastanesinde doğum yapacak olan var mı?
Ben kontrollerimi oraya gidiyorum doğumuda inşallah orada düşünüyorum. Doğum için güzel diyorlar ebeler falan ilgiliymiş birde suda doğumda varmış ama ona özel ücret alırlar mı isteğe bağlımı bilmiyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

berna0101

Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
392
422
kızlar göbek deliğinizden yukarı dogru uzanan aşağısında da var düz bir çizgi oluştu mu sizlerde internette araştırdım linea nigra hamilelik çizgisi olarak geçiyor
Bendede var o 6 haftadan itibaren cikti . tanidigim her hanilelikte gordum onu cok normal bisey

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

knownassun

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2020
109
114
32
Canım benimki ödem gibi de değil sanki biri göbek deliğimden hava basıp gövdeyi şişirmiş gibi çözemedim. Ellerim ayaklarimda da şişme yok ama ödemi en aza indirmenin bir yolu var mı acaba? Şimdiden ödem tutmaya başladıysak son haftalarda ayağımıza ip bağlayıp balon niyetine gezdirmeleri lazım
Benim 1 ay önce başladı ödem problemim tansiyonum ani düşüyor kilolu değilim ve tuzla aram yok 2 doktor da ödem için tansiyonla ilgili olduğunu söyledi. Tansiyonunuzu takip edin belki sizin de öyledir 🤷🏼‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.707
10.647
Benim 1 ay önce başladı ödem problemim tansiyonum ani düşüyor kilolu değilim ve tuzla aram yok 2 doktor da ödem için tansiyonla ilgili olduğunu söyledi. Tansiyonunuzu takip edin belki sizin de öyledir 🤷🏼‍♀️
Normalde tansiyonum hep yüksektir gebelikte de sürekli düşük çıkıyor takip ediyorum. 10/7 falan çıkıyor gebelik öncesi 14/10 civarı geziyordum hep

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 89 gün kaldı.

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

berna0101

Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
392
422
Dondurma, cips, sucuklu yumurta, sarısina banmalık göz yumurta, cips, nutella ne ararsan yiyorum valla 😃 her gün degil ama cnm çektiğinde yiyorum. Hiç sorun olmadı. Abartıp her gün her gün yenmediği sürece de sorun olacağını sanmıyorum.
Bende sendenim vallahi 😁 abur cubur cigkofte sucuk mucuk herseyi yiyorum ama dedigin gibi abaartilmadigi surece bencede sorun olmaz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

ZeynepSeda

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
312
292
kızlar göbek deliğinizden yukarı dogru uzanan aşağısında da var düz bir çizgi oluştu mu sizlerde internette araştırdım linea nigra hamilelik çizgisi olarak geçiyor
Çok hafif var canım belli belirsiz, yeni oluşuyor sanırım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 110 gün kaldı.

Bebeğiniz doğumundan sonra yaşamı için önemli olan refleks hareketlerini yapmaya devam ediyor. Bebeğinizin ağzı ve dudakları artık daha duyarlı. Eğer bebeğinizin eli ağzına yakın bir pozisyona gelirse hemen başparmağını veya diğer parmaklarını emmeye başlıyor. Bugünlerde yüksek bir ses olduğunda bebeğinizin zıpladığını hissedebilirsiniz. Bebeğinizin gözleri gelişimini bugün yarın tamamlayacak ve bebeğinizin gözleri açılacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

ZeynepSeda

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
312
292
Kızlar 19.hafta içerisindeyim, çok spesifik bi şekilde tarif etmeye çalışıcam ama umarım anlarsınız, bazen ayaktayken nefes verdiğimde yani karnımı serbest bıraktığımda karnımın altında tam çamaşır bitiş hizasında ağrı oluyor, daha önceki kramp ağrılarına çok benzemiyor gibi geldi. Bazen bununla birlikte sağ veya sol alt kasığımda da ağrı oluyor. Ama sadece ayaktayken oluyor bu? Böyle hisseden var mı normal midir sizce bu? Haftaya doktora soracağım ama hala bir hafta var kontrolüme
Alt karın ya da Kasık kası ağrısına benziyor canım, yeni yeni ağırlıklı binmeye başladığı için hasaslasmis olabilir ama tabii benimki bir tahmin doktoruna danış sen.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 110 gün kaldı.

Bebeğiniz doğumundan sonra yaşamı için önemli olan refleks hareketlerini yapmaya devam ediyor. Bebeğinizin ağzı ve dudakları artık daha duyarlı. Eğer bebeğinizin eli ağzına yakın bir pozisyona gelirse hemen başparmağını veya diğer parmaklarını emmeye başlıyor. Bugünlerde yüksek bir ses olduğunda bebeğinizin zıpladığını hissedebilirsiniz. Bebeğinizin gözleri gelişimini bugün yarın tamamlayacak ve bebeğinizin gözleri açılacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

ilkem05

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
21 Nisan 2010
635
532
Ben kullanıyorum levitron 50mg.hafta içi hafta sonuda 25 mg.kullanıyorum proluton depotta haftada bir kullanıyorum

Ben ayda bir tsh baktiriyorum, levotiron 100 luk ve 75 lik kullaniyorum suan. 5 senedir kontrol altindayim ama hic oyle kaşıntı falan yapacak bir hap degil kesinlikle başka bir durum yaşıyorsunuz alerjik olabilir. Isterseniz bi doktora görünün.
Levotiron kullanıyorum farklı olarak kullandığım ilaç bir tek bu var onun için acaba bu ilaçtan mı diye düşündüm. Çarşamba kontrol var cildiye için de ayrı randevu aldım bakalım umarım ciddi bi şey değildir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 99 gün kaldı.

Bebeğiniz yaklaşık olarak 810-830 gr. ağırlığında. Bebeğinizin derisinin altındaki kılcal damarların görünür olmasından dolayı, bebeğinizin rengi hala parlak kırmızı pembe. Ve bebeğinizin cildi hala kırışık. Kan dolaşımınızın daha sağlıklı olması için sık sık pozisyon değiştirmeyi unutmayın. Son zamanlarda nefes darlığı yaşamada artış olduğunu fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Petek11

Popüler Üye
Pro Üye
3 Aralık 2012
991
285
Ben kontrollerimi oraya gidiyorum doğumuda inşallah orada düşünüyorum. Doğum için güzel diyorlar ebeler falan ilgiliymiş birde suda doğumda varmış ama ona özel ücret alırlar mı isteğe bağlımı bilmiyorum
İnternetteki yorumlarda kalabalık gebeler maskesiz geziyor falan yazıyordu öyle mi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

secondlife

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2012
780
1.440
Gunaydin herkese, kilo konusu cok konusuldu.simdiye kadar hic dert etmiyordum ama dun hatira kalsin diye boydan fotografimi cektirdim.aman Allahim yusyuvarlak olmusum ya baktikca bunaliyorum.3.hamileligim ve ikinciyi dogurdugum kilodayim suan.doguma bu hizla 15 daha alirim kesin.
Cok kotu hissediyorum.daha dikkatli yemeye calisacam artik 🥺

Mehrii34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2021
41
13
23
Merhaba 2020. Kasimda yazmissiniz yinede yazmak istedim size ben de tiroid hastasiyim son 3 aydir benimde kollarimda kirmizi kabarciklar var tiroidden olabilir cünkü kuru ciltden kaynaklaniyor sac dökülmesi kuru cilt tirnaklar kirilgan olur. Ve asri uykusuzluk uykudan kalkamama enerjinin olmamasida tiroidden kaynaklanir ilaclarini ihmal etme hamilelik ve hamilelik önce ve sonrasi icin cok önemli bebegin gelismesi icin

Chern30

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2020
295
455
Kızlar günaydın
Sabahtan beri karnım ağrıyor bağırsaklarım gurul gurul. Dışarı çıktım sabah bir kez öyle İshal gibi de değilim ama tam boşalmıyormuş gibi hissediyorum hala ağrı var. Bir de kaç ay sonra istifra ettim 😢 endişelenmeli miyim ne yapsam ki

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

ilkem05

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
21 Nisan 2010
635
532
Merhaba 2020. Kasimda yazmissiniz yinede yazmak istedim size ben de tiroid hastasiyim son 3 aydir benimde kollarimda kirmizi kabarciklar var tiroidden olabilir cünkü kuru ciltden kaynaklaniyor sac dökülmesi kuru cilt tirnaklar kirilgan olur. Ve asri uykusuzluk uykudan kalkamama enerjinin olmamasida tiroidden kaynaklanir ilaclarini ihmal etme hamilelik ve hamilelik önce ve sonrasi icin cok önemli bebegin gelismesi icin
Kollarınızdaki kızarıklıklar için herhangi bi test falan yapıldı mı?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 99 gün kaldı.

Bebeğiniz yaklaşık olarak 810-830 gr. ağırlığında. Bebeğinizin derisinin altındaki kılcal damarların görünür olmasından dolayı, bebeğinizin rengi hala parlak kırmızı pembe. Ve bebeğinizin cildi hala kırışık. Kan dolaşımınızın daha sağlıklı olması için sık sık pozisyon değiştirmeyi unutmayın. Son zamanlarda nefes darlığı yaşamada artış olduğunu fark edebilirsiniz.