2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ya maşşallah bebelerinize ❤️ Ben kola vs hiç kısmadım canım ne istediyse yedim içtim 20 kiloyla tamamlıyorum ama bebeğim o kadar almadı 😅 kesin genetik bu kilo işi ben 3200 doğmuşum şu an benimki o kiloda tabi doğunca az da çıkabilir diyo doktorum 🤭🌼 bebeğin sütü indirip iştahla içmesi için de çok önemli hafif kilosunun olmadı sağlıkla gelsinler yediğimiz içtiğimiz süt olsun inşallah 🙏🏻🌼
Ben ilk kızımda 15 kilo almıştım şu an 18 kilo aldım son haftalar alınan ödemdir diye düşünüyorum çünkü sıcaklar ve bebeğin baskısıyla çok yemek yiyemiyoruz zaten ve benim ayaklar 🐘 ayağına doğru gidiyor zaten 40 giyiyorum gerisini siz düşünün 😂 ama ne kola ne soda ne ev yapımı içecekler kısmayı düşünmüyorum bu havalarda en güzel giden onlar şu an napayım🤤
Ankara için bu hava çok ekstrem çoknadir yaşanır ve bize denk geldi 😅😅 inşallah yarından itibaren biraz serinleyecek 🙏🏻Ben de saklayım mı kıyafetleri bilmiyorum ki beşiktir bebek arabasıdır hep saklıcam büyük parçaları ne güzel ikinciye her şey hazır 🙈💃🏻
Valla ben yenisini almak istediğim için saklamak istemiyordum kıyafetleri ama babamız verdirmedi kaç senedir açılmadı da yurtdışında da olunca yarısına yakınında sandık lekesi vardı ama hepsi çıktı sayılır lekelerin en az 6aya kadar kıyafete ihtiyacımız yok şu an eğer saklanacaksa arada açıp havalandırmak temizlemek lazımmış
ben sana bişi sorucam . sen genel anestezi düşündün mü hiç? dogum yaklaştıkca spinalden uzaklaşıyorum.
genelde başta heycanlanmam uyurum gibi olacak ne güzel diyorum. ama sonra acı ile uyanıyormışsun.

spinalde de uyuşmama , tansiyon düşüklüğü olursa genele cevirirlerse o zaman daha cokmstres yaparım diyorum 🙈🙈

4 tane ameliyat olunca artık 5nciyi bimtaraflarım yemiyo vallah 😂😂😂
Ben ilk doğumumda spinal oldum öncesinde burun ameliyatı olduğumdan ağrıyla uyanmayı ve kafa güzelken saçmalamayı gördüğüm için genel istememiştim😂 doğum bitimine doğru nefesim daraldı birazcık uyuttular heyecanlandım hatta doğum esnasında yattığım yerde birazcık kustum adrenalin yüzünden ama kızımın sesini bir duydum ya Allaaaaahhh o nasıl bir duygudur yaa MÜ-KEM-MEL!!!🥰

Ay bende biran önce bayram geçsin diye bekliyorum bu nedenle

Ben dün bir güzel temizlik yaptım çömele çömele , geceden beridir bebek aşağıya aşağıya vuruyor .. Korktum artık acıyor çünkü her vurduğunda.. Kızlar sancı nasıl bişiy, mesela bel ağrısı mı nasıl başlıyor? Yaşayan arkadaşlar anlatırsa çok iyi olur 🙏

Kızlar aranızda wrap sling yada halka sling alanınız var mı,önceki bebelerinizde kullandınız mı? Kullanım açısından öneriniz olurmu? Ben ikisinden birini almayı planlıyorum.

Birde kola demişsiniz plasentanın sindiremediği birşey nescafe gibi, fazla aşırıya kaçmayın👍nikotinden daha zararli oldugu yönünde görüşler mevcut aklınızda olsun
Iyi bayramlar 🌸

Ben dün bir güzel temizlik yaptım çömele çömele , geceden beridir bebek aşağıya aşağıya vuruyor .. Korktum artık acıyor çünkü her vurduğunda.. Kızlar sancı nasıl bişiy, mesela bel ağrısı mı nasıl başlıyor? Yaşayan arkadaşlar anlatırsa çok iyi olur 🙏
Geçen gün biraz sanci geldi baya içimden birşey çıkmak istercesine elimi asagiya koydum bildigin kafasıyla sanırım bir ittirme vardı yani hareket ediyor ama küt küt bacak arama vuruyor o dur budur çatı ağrım başladı iyice,ara ara bel ve kasik ağrıları arttı sakince geçmesini bekliyorum ama dogum sancisi nedir yasayan daha iyi bilir👍ben göremiyorum benimkini nasil yapiyorsunuz egilemiyorum kuaföre gideceğim haftasonu hazirlik icin 😌

Ben ilk kızımda 15 kilo almıştım şu an 18 kilo aldım son haftalar alınan ödemdir diye düşünüyorum çünkü sıcaklar ve bebeğin baskısıyla çok yemek yiyemiyoruz zaten ve benim ayaklar 🐘 ayağına doğru gidiyor zaten 40 giyiyorum gerisini siz düşünün 😂 ama ne kola ne soda ne ev yapımı içecekler kısmayı düşünmüyorum bu havalarda en güzel giden onlar şu an napayım🤤

Valla ben yenisini almak istediğim için saklamak istemiyordum kıyafetleri ama babamız verdirmedi kaç senedir açılmadı da yurtdışında da olunca yarısına yakınında sandık lekesi vardı ama hepsi çıktı sayılır lekelerin en az 6aya kadar kıyafete ihtiyacımız yok şu an eğer saklanacaksa arada açıp havalandırmak temizlemek lazımmış

Ben ilk doğumumda spinal oldum öncesinde burun ameliyatı olduğumdan ağrıyla uyanmayı ve kafa güzelken saçmalamayı gördüğüm için genel istememiştim😂 doğum bitimine doğru nefesim daraldı birazcık uyuttular heyecanlandım hatta doğum esnasında yattığım yerde birazcık kustum adrenalin yüzünden ama kızımın sesini bir duydum ya Allaaaaahhh o nasıl bir duygudur yaa MÜ-KEM-MEL!!!🥰
ya o ses duyma olayı hayalim .
ama bend epanik atak var.
ben duyunca da tansiyonum anasını aglatabilirim :)

1.cocukta 5 cocukluk kiyafet almisim resmen.ama 3.den sonra elden cikaracam ki dogurmamak icin bir sebebim daha olsun. 🤪
İlk çocuk da sanırım ne olur ne olmaz diye allah ne verdiyse alınıyo Sağolsun ablamda oyüzden almış 🤣 beni de annem sürekli durduruyo çabuk büyüyo çok alma vs diye artık doğunca görücez bakalım ne kadarını giycekler :) siz artık saklamayın 3 çocuk zor olmalı 😅

Sana bi şey diyim mi hiç düşünmedim genel anestezi ama görümcem yapmış 9 yıl önce panikleyeceksen doktorunla konuş nasıl istiyorsan öyle olsun 🙏🏻 Ben sırf bebeğimi görmek istediğim için genel istemedim ha zorunluluk olursa uyuturlar zaten bunun kararı bana ait değil 😅ama ben spinal mi epidural mi sormadım bile doktoruma doğumu da hiç düşünmüyorum hiç kafaya takmadım onlar yapacak doğumu ben olduğum yerde yatıcam niye düşüneyim kendini korkutma hiç herkes doğuruyor içimizde saklayacak halimiz yok 🙈🤣🤣🤣 ben doğum sonrası evde kalanlar evimi kirletir ve temizleyemezsem çıldırırım bunları düşünüp sinir oluyorum sadece 🙈 sen çok yaşamışsın ameliyat belki benim ilk diye bilmemeden kaynaklı rahatlığım var 🤭
ev konusunda da ben rahatım sadece annem ve eşim olacak :)
ya evet tek başıma bi operasyona gitmek zorunda bile kalmıştım . tabi o zamanlar mecburiyetten mi bedir korkmamıştm :) hatta tramwayda tansiyonum düşmüş bayılmıştım . uyanınca tramwaya kusmuştum 😂😂😂
15 dk lık anestesi verilcekti . ac karna gelin demişlerdi ben cok ac degildim belki ondan oldu 😂😂😂

Ya ben aşağıyı göremiyorum artık mümkün değil görebilmem . Garip bir şekilde karnımın yan tarafları bomboş göbek öne doğru aldı başını gidiyo. Oyüzden eşime yaptırıyorum jiletle . O aşağıya vurma olayını ben de geçen gün doktora sordum sanki ayağı ordan çıkıcakmış gibi oluyorum çünkü doktor normal olduğunu hatta giderek artacağını söyledi kafası aşağıda benim bebeğimin kafasını oynattıkça sen öyle hissedersin yerleşmeye çalışıyo dedi

Kızlar normal doğum düşünen var mı aranızda. 36. Haftadan itibaren doulalar hurma ve ahududu yaprağı çayı öneriyor. Çaya bugün başladım. Hurmayıda alcam. Rahim ağzını yumuşattığı ve kolay bir doğum sağladığı söyleniyor. Çay sezeryan ve normal doğum sonrası çok kanama riskini azaltıyormuş.

ev konusunda da ben rahatım sadece annem ve eşim olacak :)
ya evet tek başıma bi operasyona gitmek zorunda bile kalmıştım . tabi o zamanlar mecburiyetten mi bedir korkmamıştm :) hatta tramwayda tansiyonum düşmüş bayılmıştım . uyanınca tramwaya kusmuştum 😂😂😂
15 dk lık anestesi verilcekti . ac karna gelin demişlerdi ben cok ac degildim belki ondan oldu 😂😂😂
Ya kıyamam ❤️İnşallah bunda öyle bi şey yaşamazsın canım içini rahst tut zaten ne olursa önümüze geleni yaşıcaz ben hiç düşünmüyorum 🙏🏻 Keşke benim de sadece annem ve eşim olsa kafam gürültüyü götürmüyo daha şimdiden 😅

Ya kıyamam ❤️İnşallah bunda öyle bi şey yaşamazsın canım içini rahst tut zaten ne olursa önümüze geleni yaşıcaz ben hiç düşünmüyorum 🙏🏻 Keşke benim de sadece annem ve eşim olsa kafam gürültüyü götürmüyo daha şimdiden 😅
valla ben tek annem ve eşim için bayaaa beden ödedim :)
bir derdim var kısmındaki konuma bakabilirsin 😂😂
bari dogumda rahat edeyim gülüm

Ya ben aşağıyı göremiyorum artık mümkün değil görebilmem . Garip bir şekilde karnımın yan tarafları bomboş göbek öne doğru aldı başını gidiyo. Oyüzden eşime yaptırıyorum jiletle . O aşağıya vurma olayını ben de geçen gün doktora sordum sanki ayağı ordan çıkıcakmış gibi oluyorum çünkü doktor normal olduğunu hatta giderek artacağını söyledi kafası aşağıda benim bebeğimin kafasını oynattıkça sen öyle hissedersin yerleşmeye çalışıyo dedi
Demekki bu haftalardan sonra bunu deneyimlemeye devam edeceğiz, çok enteresandı ama ya 🙈 bir an geliyor mu demedim değil ☺

valla ben tek annem ve eşim için bayaaa beden ödedim :)
bir derdim var kısmındaki konuma bakabilirsin 😂😂
bari dogumda rahat edeyim gülüm
Tmm ilk müsait anımda okuyacağım ben de çok bedel ödüyorum da valla kimseyi başımdan atamıyorum lohusalıkta deliye yatıp evdeki herkesi yollamayı düşünüyorum tabi üstü kapalı 🤭🤣

İyi bayramlar herkese.
Hiç enerjim yok, kolumu zor kıpırdatıyorum. Üstelik Ankara aşırı sıcak, bebeğim çok hareketli.
İyi bayramlar 🌼hareketten hiç korkmayın, iki haftadır doktorum her kontrolde hareketlerini soruyor en son dün çıkarken yanından hareketlerde azalma olursa ne olursa olsun beni ara dedi, ki benim doktorumun beni şimdiye kadar bir konuda uyarmışlığı yoktur çok rahattır o hareketi hiç dert etmeyin sıcaklar hepimizi mahvetti yarın sıcaklıklar birazcık düşüyor son sıcak gün 🙏🏻

Kizlar bacaklarim inanilmaz agriyor.. yuruyemiyorum agridan..10 kilo aldim sadece.. magnezyum etki etmiyor.. var mi benim gibi olan.. cok fenayin

Valla bende gereksiz düşünuyordum ama. Sicaktan cocuk pisik oluyor agliyor agladikcada atesi cikiyor oyüzden sorarak alicam. Yani ne matka ve özellik diye
Tum klimalar aynidir yani elektrik az harcayan vardir,sessiz calisan vardir baskada pek farklari yok....sadece arada havalandirirsiniz evi...dereceyi ayarlayin mis gibi...ben son 2
Aydir klimasiz duramiyorum..dunya kavruluyor sicaktan resmen....bebekler de 20-24 derece disina cikmamalari lazimmis...klimasiz ev 40dereceyi buluyor uyumamasi normal🙏bir de klima alirken nereye taktiracaksaniz o odanin buyuklugune gore alin...mesela bizim salonda ve salon 45 m2 oldugundan 18btu ancak yeter dedik..yatak odasina genelde 9 btu yetiyor veya salon 20-30 m2 ise yani daha kucukse 12btu alabilirsiniz...bunlara dikkat etmeniz yeterli bence

X