Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    230

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.394
1.944
30
kızlar gebeliğin 7-8 nci haftasında olup tüp bebek tedavisi görüp estrofem kullanıp , tsh degeri tüp bebek öncesi 2,5 altı olup . estrofem kullanınca 2,5 ile 3 arasında deger olanlar var mı?
benim 2,79 degerim var estrofem kullandıgım için artış olmuş olabilir mi? kalp atışından sonra estrofemi bıraktım.
kadın dogumcu dahilileye falan yönlendirmedi ne düşünüyorsunuz.
böyle degerde olup ilaç kullanan var mı?
Fly3646 Fly3646 Kriel Kriel Rabbimnasip6103 Rabbimnasip6103 Nosking Nosking colorfulballoons colorfulballoons eczhnm eczhnm

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 66 gün kaldı.

Geçen ay itibariyle, rahminizin içindeki bebeğiniz cenin pozisyonundadır. Bazen bebeğinizin geceleri diğer zamanlara göre daha aktif olduğunu düşünebilirsiniz. Bu gerçekte böyle olabileceği gibi, aslında bu hareketlenmeyi daha fazla hissetmenizin nedeni o sıralarda sizin başka şeylerle ilgilenmemeniz ve dinlenme durumunda olmanız olabilir. Bebeğiniz zamanının büyük bölümünü uyuyarak geçiriyor. Ve REM denilen uyku dönemi bebeğinizde gözlenebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.394
1.944
30
Arkadaşlar aranızda lekelenme yaşayan var mı.kaçıncı haftadaydınız. Ne kadar sürdü acaba. Neler yaptınız. Benim 3 gündür öyle. 5.haftadayım.Progestan verdi dr. Sürekli endişeyle yaşamak çok kötü. Lavaboya gitmeye korkar oldum.
benim bir gün sürdü . kan uyuşmazlıgımz vardı igne burdular . progestron igne vuruluyordum 50 mg her gün . 2 kere prpgestron igne vurdurdum . bir daha gelmedi bin şükür.
yatak istirahti verdiler . sadexe tuvalet ile yemege kalkıyorum. rapor aldım. sizde yatın bol bol sıvı tüketin diyorlar

Geçen ay itibariyle, rahminizin içindeki bebeğiniz cenin pozisyonundadır. Bazen bebeğinizin geceleri diğer zamanlara göre daha aktif olduğunu düşünebilirsiniz. Bu gerçekte böyle olabileceği gibi, aslında bu hareketlenmeyi daha fazla hissetmenizin nedeni o sıralarda sizin başka şeylerle ilgilenmemeniz ve dinlenme durumunda olmanız olabilir. Bebeğiniz zamanının büyük bölümünü uyuyarak geçiriyor. Ve REM denilen uyku dönemi bebeğinizde gözlenebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

colorfulballoons

Guru
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2011
1.473
1.417
kızlar gebeliğin 7-8 nci haftasında olup tüp bebek tedavisi görüp estrofem kullanıp , tsh degeri tüp bebek öncesi 2,5 altı olup . estrofem kullanınca 2,5 ile 3 arasında deger olanlar var mı?
benim 2,79 degerim var estrofem kullandıgım için artış olmuş olabilir mi? kalp atışından sonra estrofemi bıraktım.
Fly3646 Fly3646 Kriel Kriel Rabbimnasip6103 Rabbimnasip6103 Nosking Nosking colorfulballoons colorfulballoons eczhnm eczhnm
Tüp bebek degil estrofem de kullanmadim ama degerim 3,04 iken zaten kullaniyor oldugum tiroid ilacimin dozunu arttirdi doktor. Oyle soyliyim 😊 konusmustuk hatta sizinle tahlili tekrarlayin bence nolur nolmaz sonucta tup bebekle hamile kalmissiniz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 77 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık göz yuvalarında hareket edebiliyor. Kasılmalar başladığında ve hangi durumda doktorunuzu arayacağınızı doktorunuzla kararlaştırın. Ayrıca bebeğiniz erkek ise doğumda sünnet seçeneğini düşünebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Bir çok kültürde emziren anneler ile ilişkiye girmek tabudur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.394
1.944
30
Tüp bebek degil estrofem de kullanmadim ama degerim 3,04 iken zaten kullaniyor oldugum tiroid ilacimin dozunu arttirdi doktor. Oyle soyliyim 😊 konusmustuk hatta sizinle tahlili tekrarlayin bence nolur nolmaz sonucta tup bebekle hamile kalmissiniz.
yarın yaptırayım sabah erkenden

eymenayaz

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2020
151
172
34
Bende kahvaltıda aşırı zorlanıyorum ama zorla bir kaç parça yiyorum da dediğin gibi akşam çok daha sıkıntı bulantı artıyor geçen gün canım yoğurtlu makarna istedi ilk kez. yedim ve bulantım başladı ki azıcık yemiştim. direk çıkardım. çok korkuyorum son güne kadar sürer diye inşallah geçer hepimizin 3.ay ile birlikte. Allah yardım etsin hepimize bu süreçte.
Bende geçen aynısını yaşadım bin pişman oldum yoğurt bende de arttırıyor bulantıyı sabahları bir kaç lokma peynir ekmek tabi zoraki bir kaç lokma da tahin pekmez yiyorum onu deneyin gün içinde canınız birşey istemezse yiyebilirsiniz ama ben ondanda soğudum malesef

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 68 gün kaldı.

Bebeğinizin doğuma kadar olan süredeki boyunun uzaması ve kilo alması artık daha yavaş. Yavaşlamış olsada bebeğiniz bu ay yaklaşık 800-900 gr. arasında ağırlaşacak. Artık bebeğinizin beyni o kadar karmaşık ve gelişmiş bir yapıda ki, eğer bebeğiniz bugün doğsa, görebilir, duyabilir, hatırlayabilir ve öğrenebilir. Bebeğinizin tekmeleri artık daha güçlü ve daha enerjik.

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
6.730
13.471
Ben varım estrofem hala devam ediyorum transfer öncesi 2.03 çıkan tsh geçen hafta 3 cıktı ve ilaç kullanıyorum.
Bu hafta estrofemi bırakcaz tsh de aylık takip edilecek.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

colorfulballoons

Guru
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2011
1.473
1.417
aynı seyi bende dedim .
bugün kontrol ettirmiye gidince kalbinin attıgını görünce yeter dinlememize gerek yok dedim ama bişey olmaz dedi kısacık dinletti . uzun tutmadı kaşp atışını dinlemek marifet degil dediginiz gibi zarar verebilir. bir kere ses kaydı yaptık biz . içimiz bunaldıkca acıp dinliyoruz
Aynen saglikla attigini görsek yeter 😍😍 carsamba gununu bekliyoruz sabirsizlikla 🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 77 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık göz yuvalarında hareket edebiliyor. Kasılmalar başladığında ve hangi durumda doktorunuzu arayacağınızı doktorunuzla kararlaştırın. Ayrıca bebeğiniz erkek ise doğumda sünnet seçeneğini düşünebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Bir çok kültürde emziren anneler ile ilişkiye girmek tabudur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

eymenayaz

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2020
151
172
34
Bugun sabah simit zeytin oglen menusu de ayni. Aksam da kasarli tost ve kayisi suyu. Hepsi iyi geldi cok sukur bulanti haplarini da sadece aksamlari icmeye basladim sabahlari icmeyince eskisi kadar uyku yapmiyor bilginiz olsun arkadaslar. Icmeyince cok bulantim oldu mecbur kaldim 😐
Ben içmek istemiyorum bulantı hapı canım kaybettigim bebekte prilam kullandım bende gece iki adet alıyor ve uyuyordum ama tüm gün sersem gibi oluyordum baş dönmesi yapıyordu 3ay hep yattım annemde bunda içmemek için direniyorum evimdeyim ve çocuklarım var ilgilenmek zorundayım canlı derslerimiz ödevlerimiz var eşim elinden geldiği kadar ilgileniyor ama yapabildikleri de bir yere kadar sağlık olsun yapacak birşey yok🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 68 gün kaldı.

Bebeğinizin doğuma kadar olan süredeki boyunun uzaması ve kilo alması artık daha yavaş. Yavaşlamış olsada bebeğiniz bu ay yaklaşık 800-900 gr. arasında ağırlaşacak. Artık bebeğinizin beyni o kadar karmaşık ve gelişmiş bir yapıda ki, eğer bebeğiniz bugün doğsa, görebilir, duyabilir, hatırlayabilir ve öğrenebilir. Bebeğinizin tekmeleri artık daha güçlü ve daha enerjik.

Kriel

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2019
3.562
13.792
Canım troid ilacınla estrofem ilacını arka arkaya içme aralarında 1 2 saat zaman olsun. Benim de 2,50 civarı cıkıyor çok yüksek değil, gebelik boyunca takip edilmeli.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-07-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 43 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin tırnakları parmak uçlarına ulaştı. Tırnakları küçük olsalarda hala düşük kas kontolleri sebebiyle bebekler kendilerini çizebilirler. Özellikle yataktan kalkarken posizyonunuzu yavaş ve özenli değiştirin. Düzenli yemek yiyerek kan şekerinizin çok düşük olmadığından emin olun. İyi havalandırılmış alanlarda bulunarak vücut ısınızın uygun kalmasını sağlayın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.394
1.944
30
Ben varım estrofem hala devam ediyorum transfer öncesi 2.03 çıkan tsh geçen hafta 3 cıktı ve ilaç kullanıyorum.
Bu hafta estrofemi bırakcaz tsh de aylık takip edilecek.
estofemmbırakılacak tsh ilacına devam edeceksiniz dimi? eutehyrx 25 mg öyle bi ilaç mı

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
6.730
13.471

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.394
1.944
30

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
6.730
13.471
dahiliyeci karar veriyor kadın dogumcu degil degil mi
Evet canım doktor bana dahiliyeyle git dedi. Kadın doğum doktoru yönlendirmeden de gidebilirsin gebeyim deyip tahlil sonucunu gösterirsen onlar yardımcı olur.

sinciv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2013
72
33
Arkadaşlar aranızda lekelenme yaşayan var mı.kaçıncı haftadaydınız. Ne kadar sürdü acaba. Neler yaptınız. Benim 3 gündür öyle. 5.haftadayım.Progestan verdi dr. Sürekli endişeyle yaşamak çok kötü. Lavaboya gitmeye korkar oldum.
Bende suan yasiyorum. 5+6 dayim. Kahverengi lekelenme oldu. Doktora gitmedim henuz. Normal oldugu yaziyor bazi yerlerde.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-09-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 84 gün kaldı.

Geçtiğimiz iki hafta içinde bebeğiniz yaklaşık 170 gr. ağırlaştı ve yaklaşık 19 mm. uzadı. Rahminiz mesanenize baskı yapma ve kapasitesini azaltmaya devam ediyor. Hamilelik boyunca böbreklerinizden mesaneye giden tüpler kolayca genişler, bükülür ve sıkışır. Artık doktorunuz veya sağlık kuruluşunuz sizi iki haftada bir kontrol için çağırıyor olmalı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.394
1.944
30
Evet canım doktor bana dahiliyeyle git dedi. Kadın doğum doktoru yönlendirmeden de gidebilirsin gebeyim deyip tahlil sonucunu gösterirsen onlar yardımcı olur.
artık ben bi dogursam da herkes rahat etse burda:):)