2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aynı şikayetler bende de var hala gebeliğe adapte olamadım sürekli yatasım var canım hiçbişey istemiyor ne yapıcam bilemiyorum ev halkıda sefil oldu benle birlikte çabucak bitsin şu zor zamanlar yemek yemeyi özledim Allah yardımcımız olsun😔🤲
Amiin valla ben de çoğu şeyi eşime yıktım malesef üzülüyorum da. Bulantılarım geçti çok şükür ama bi isteksizlik hali genel olarak kaldı kendimi zorluyorum bildiğin iş yapayim diye. 1-2 haftaya gecmesini umut etmekten baska yapacak bişey yok sanırım🥺

Kızlar selam. kahverengi akıntısı olanlar var mı aranızda acaba? Doktorumu aradım kırmızı adet kanı gibi olmadığı sürece sorun yok, hormonlardandır dedi. Ama çok korkuyorum. Aranızda yaşamış olan varsa bilgi verebilir misiniz :KK43:

Kızlar selam. kahverengi akıntısı olanlar var mı aranızda acaba? Doktorumu aradım kırmızı adet kanı gibi olmadığı sürece sorun yok, hormonlardandır dedi. Ama çok korkuyorum. Aranızda yaşamış olan varsa bilgi verebilir misiniz :KK43:
Ben yaşadım hemde kaç kere benimde kahverengi lekelenme şeklinde geliyordu kırmızı değildi 4 sürüyordu sonra geçiyordu belli bir süre olmuyordu sonra yine devam etti bende artık doktora gittim kanama alanı yoktu Protestan verdi lekelenmen olduğunda kullan dedi iki defa kullandım daha da olmadı. Korkma dinlen, ayaklarını yüksekte tut bir şey yoktur inşallah devam ederse gidersin. Birde adet günlerinde hafif lekelenmem olabilir.

Ben yaşadım hemde kaç kere benimde kahverengi lekelenme şeklinde geliyordu kırmızı değildi 4 sürüyordu sonra geçiyordu belli bir süre olmuyordu sonra yine devam etti bende artık doktora gittim kanama alanı yoktu Protestan verdi lekelenmen olduğunda kullan dedi iki defa kullandım daha da olmadı. Korkma dinlen, ayaklarını yüksekte tut bir şey yoktur inşallah devam ederse gidersin. Birde adet günlerinde hafif lekelenmem olabilir.
Çok teşekkür ederim. Yarın sabah kontrolüm var Nasipse bir görsem içim rahat edecek. Gerçekten çok zormuş bu süreç. 12. Haftaya girdim diye rahat edecektim ama yine bir korku başladı:KK43:

Günaydın bu durum benim hamile değilken de başıma gelmişti ama burda önemli olan kahverengi jel gibi akıntının nerden geldiği.Makattan geldiyse bağırsak hastalikları,hemoroid,cinsel hastalıklar vs vs sebepleri çok aslında.İsterseniz bir dahiliyeye muayne olun.
Çok teşekkür ederim ama vajinadan geldi. Doktorumu aradım kan gelmediği sürece sorun yok dedi. Umarım doğal bir durumdur. Yarın kontrole gideceğim:KK43:

2 gün oldu acayip kabizlik var hastaneye girdiğimden beri hiç wc gitmedim su bol bol tuketim mavi erik sabah aksam oglen habire yiyorum su meyve suyu bol bol cay tukettim ustune iki gundur hastaneden toz seklinde ilac veriyorlar wc gidebilmem icin fayda etmiyor 😔😔 agridan agladim artik hayir agriyi ben cekerim sorun degil ama bebege zarari olmasindan korkuyorum acaba bu donemde lavman yapsam olurmu yoksa tehlikeli mi
Maalesef bende kabızlık sık oluyor geçen hayatımda ilk kez lavman yaptırdım dayanamadım artık.Doktor herhangi bir zararı olmaz dedi

Amiin valla ben de çoğu şeyi eşime yıktım malesef üzülüyorum da. Bulantılarım geçti çok şükür ama bi isteksizlik hali genel olarak kaldı kendimi zorluyorum bildiğin iş yapayim diye. 1-2 haftaya gecmesini umut etmekten baska yapacak bişey yok sanırım🥺
Aynen bende bir iki haftaya inşallah daha iyi olurum diye dua ediyorum 🤲🤷‍♀️

Benim kendi doktorum da ilerde çıkabilecek tansiyon sorununa önlem olarak kalsiyum ilacı verdi, sebebini anlatmadı, panik olmamam için muhtemelen. Cuma günü devlette ayrıntılı ultrasona gittim, kadın pat diye söyledi sebebini. Rahme giden damarlarda direnç artışı varmış, şimdi değil ama daha sonra risk yaratabilirmiş, tansiyon artışına sebep olabilirmiş Araştırdım, yine çok yaygın görülen bir şey ve aynı durumdaki kadınların sağlıkla çocukları doğmuş. Stres de kan akışında direnç yapıyormuş, ondan takmayalım. Tuza dikkat etmeye başladım bende ki çok severim..
anladım canım cok tesekkür ederğm verdigin bilgi için . doktora gitmden önce eşimle çok tartışmıştık bir önceki gün stres yapmıştım yani.
inş düzelir tuza dikkat edip sakin olucaz anlaşılan

Çok teşekkür ederim ama vajinadan geldi. Doktorumu aradım kan gelmediği sürece sorun yok dedi. Umarım doğal bir durumdur. Yarın kontrole gideceğim:KK43:
Hamileliğin ilk döneminde benden de gelmişti.Cok korkmuştum progestan başlamıştık hemen şükür sorun çıkmadı.İnsallah bir problem çıkmaz içinizi ferah tutun.

Herkese iyi pazarlar, benim yorgunluk hemen yorulma iki iş yapsam tansiyon düşüklüğü şikayetlerim devam ediyor 13+2yim. Decavit ve demir ilacı kullanıyorum ama bu gün içerisinde hep yorgun hissetme uzanma ihtiyacı bitmiyor. Üstüne bir de kabızlık eklendi o kadar su içmeme rağmen. Sizin de özellikle kendinizde hissettiğiniz yorgunluk şikayetiniz var mı? Ne zaman geçiyor? Hiç geçmeyecek gibi hissediyorum bazen. Bi de öyle aman aman iştahım da yok benim. Çok yiyesim gelmiyor sadece halsizleştiğimde ağzıma bişeyler atasim geliyor. Ne zaman kendimi hamile gibi hissetmeye baslayacağım merak ediyorum doğrusu 😓
Aynı halsizlik bende de var ama iş yapınca çabuk yorulma gibi halsizleşiyorum hemen. Bir de ek takviye kullanmıyorum şu an. İştahım yerinde ama benim hatta fazla açık.Kendinizi zorlayıp biraz yemek yemeye çalışmak enerji verir belki diye düşündüm en azından sevdiğiniz şeyleri. Çünkü açlıkta normal bir insanda halsizlik yaratabiliyor. Bende yürüyüş yapmaya çıktığımda 20 dkdan sonra bel ağrısı başlıyor bundan muzdaribim 😶

Ben de tam gecen cumartesi gunu oldu. Doktoru aradim. "Yoruldun mu" Cinsel iliski oldu mu" gibi sorular sordu. Sonra da eczaneden progestan alip icmemi pazartesi kontrole gelmemi soyledi. Gittigimde bir sey goremedi ultrasonda. Su anda hala ilaci iciyorum ve kesildi lekelenmem.

Aynı halsizlik bende de var ama iş yapınca çabuk yorulma gibi halsizleşiyorum hemen. Bir de ek takviye kullanmıyorum şu an. İştahım yerinde ama benim hatta fazla açık.Kendinizi zorlayıp biraz yemek yemeye çalışmak enerji verir belki diye düşündüm en azından sevdiğiniz şeyleri. Çünkü açlıkta normal bir insanda halsizlik yaratabiliyor. Bende yürüyüş yapmaya çıktığımda 20 dkdan sonra bel ağrısı başlıyor bundan muzdaribim 😶
Yok yiyorum yemek normal yiyorum hani hamile olunca çok iştahlı olursun derler ya o kadar bi iştah yok. 😂 Aynı iş yapınca yorulma, yarim saat yürüyüşten sonra yorulma gibi benim de. Valla ben de takviye vitamin kullanıyorum ama yorgunluğu geçirmedi ilk trimester yorgunluğu diyip geçiyorum bakalım zaman gösterecek :) Eskiden daha enerjiktim belki de hamileliğin normali de budur :)

Cok gecmis olsun. Bende ayniyim. 11 haftalik hamileyim 6. haftadan beri ksnamam ve lekelenmem var. Gecen hafta tuvalete bir gittim 3cmlik kocaman bir pihti geldi. Tuvalet kan icindeydi. Yurt disindayim ertesi gun gel dediler. Gittim ama dustu diye gittim. Bebis ordaydi cok saglikliydi, kanamanin kaynagini da bulamadilar. İlac veya istirahat bile vermeden yolladilar. Hep tetikteyim ksnamaya agri da eslik ediyomu diye. Allah yardimciniz olsun.
Canim benim oyle çok kan pihtilari geldiki inanamazsin bir kab dolusu ustune 2 bardan sirf kan geldi dustu zannettim ama bebek com sukur iyi bunun sebebi de placenta 3 aydan sonra olusuyor ya placenta cok asaga inmis dedi doktor temin kontrol etti ve kanama sebebi buydu merak edilecek birsey yok gebelik daha ufak haftalarsa oldugu icin boyle durumlar gorulebiliyor dedi 1/2 haftaya birsey kalmaz dedi bende aksam gece 3 ten lavman yapmak zorunda kaldi agridan duramiyordum artik

Canim bende hastanedeyim ve bende kabız oldum. Ben genelde ev dışında kabız oluyorum . Bu arada 3 .gün kanamam kahverengiye döndü şükurler olsun
Ama yanlara vuran agrim var doktor böbreklerden şüpheleniyor bu gecede burdayim yarin hem böbrekler icin hem bebegin son durumu icin ultrasona girecegim. Bu arada benim agizdan progestanı vajinale çevirdi çünkü çok fena başdönmesi yapiyor bende .resmen yataga fırlatiyor. kabizlik icin kefir cok iyi geliyor. Normal siyah çay iciyorsan o da kabız yapiyor beni.
Bana bugun fitil verdiler cnm bebege de baktilar sukur iyi kanamanin sorunu da su placenta asaga inmis ama sorun yok 1/2 haftaya yukari gider dedi bebek iyi gece 3 te lavman yaptim agridan dayanamadim arrtik bas donmesi fln bende hic birsey olmuyor agrim da ara ara oluyor bugunden itibaren cok hareket yapmadan biraz yorumeye baslayabilirisn dedi yarn tekrar bakacak bebege sukur oyle bir rahatladim ki sabah bebegim iyi oldugunu da ogrendikten sonra saat 11 gibi bi yatim aksam 5 te kalktim uykudan kac gundur ilk defa guzel uyudum

X