2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
detaylı 21-24 haftası arasında mı yapılıyor arkadşlar? benim 2 tane doktorum var özel ve perinatolog. ayrı ayrı hafta almak istiyorum ben . birde size sorayım dedim
20+3 te gideceğim ben detaylıya
Arkadaslar merhaba...bugun aylar.sonra.ilk defa disari ciktik.yuruyus yaptik deniz kenarinda yegenimle lakin arada dinlenerek 15.000 adim atmisim eve gelince yoruldugumu farkettim belim agrimis resmen😬aranizda yuruyusler yapan varmi veya adik.ölcer kullanan
Ben kanama gecirdigim icin pek yurumuyorum ama yine de 4-5bin oluyor

detaylı 21-24 haftası arasında mı yapılıyor arkadşlar? benim 2 tane doktorum var özel ve perinatolog. ayrı ayrı hafta almak istiyorum ben . birde size sorayım dedim

Benim doktorum 18 -23 hafta arasinda yapilabiliyor dedi. Bana 21+4 de gel dedi.

Aminnn kuzum aminnn😍 Ben de v harfini attım Aren koyayım bari dedim🙈Sağlıkla gelsin senin de minik prensesin ismi gibi kendide pek güzel olcak annesi 🥰
Insallah canim benimmm saglikla kollarimiza alalim insallah 🥰🤲her gun ilmek ilmek heyecani ayri yasiyorum..Rabbim saglikla nasip etsin diyorum hayali bu kadar guzelse gercegi nasildir acaba🤤

Ben 18+0 gittim doktorum gonderdi ama oraya gitiğimde erken gondermiş normalde 21-24 hafta içinde yapılıyor dedi ben 19 hafta içinde gitmişim

Sık idrar dışında benim özellikle bugünlerde kasiklarimda ağrı oluyor. Çok ayakta durursam veya eğilip yerden bir sey alırsam ağrımın daha çok olduğunu fark ettim. Herhalde rahim büyüyor bebekler büyüyor hareket kabiliyetimiz kısıtlandı ondan diyorum. Kasık ağrıları normalmiş öyle diyorlar 😊
Yaa rahata erecegiz dedik ama daha cok sıkıntılar başladi ilk 3 ay hic bisey yoktu bende 😊 insallah rahim buyudugundendir gercekten karnimda bir agirlik hissediyorum top varmis gibi iceride sanki dedigin gibi ayaktayken hareket ederken baskı artiyor😊 normaldir umarım doktoru aradim madem ayaktayken oluyor yat dinlen dedi 😅 onemli bisey olsa cagirirdi

Sürekli bu durumdayım ben de sık idrar baskı doluluk akıntı, test yapıldı enfeksiyon yok şükür. Benim bu hafta artık idrar kacirmalarim başladı, astımım da tetikliyor sürekli boyuna ama otururken bile su geliyormuş gibi. Tutamıyorum kaslarımı hissedemiyorum bile bir bakıyorum gidiyor. Su gelmesi değilmiş şükür hem alttan hem karından detaylı bakıldı iki gündür. Boşluklu organ ağrısı, yan kısım ağrıları ve rahim ağrısı gibi ağrılarda çok normal artık yerini aliyor bebisler ☺ ama idrar kaçırma ne can sıkıcı durummuş yahu 🙈
Ben artık peçete koyuyorum günlük pedler zararlı diye yoksa basedemicem zaten günde 2 kez çamaşır değiştiriyorum. Dr a hiç sormamistim 27 sinde randevum var o zaman sorucam artık idrar tutamama da kötü ya hem de daha şimdiden ☹️

Yaa rahata erecegiz dedik ama daha cok sıkıntılar başladi ilk 3 ay hic bisey yoktu bende 😊 insallah rahim buyudugundendir gercekten karnimda bir agirlik hissediyorum top varmis gibi iceride sanki dedigin gibi ayaktayken hareket ederken baskı artiyor😊 normaldir umarım doktoru aradim madem ayaktayken oluyor yat dinlen dedi 😅 onemli bisey olsa cagirirdi
Bazı doktorların çözüm önerilerine hayranım 🤣
Aynı dediğin gibi ben de yaşıyorum birebir aynılarını top gibi olması falan. Beni otururken de sıkıştırıyor midemi de sıkıştırıyor doğuma kadar böyle olacak galiba

Kızlar bizim geline doktor demir hapı vermiş ferrum fort diye bir hap vermiş ve pregnacare plus vitamin ilacı vermiş, bunları içince midesi çok bulanıyormuş, 18 haftalık hamile.
Hamileler başka hangi demir hapını kullanıyor. Bunu kullansa olur mu bi denese ne dersiniz?
Sizler hangi demir ilacını kullanıyorsunuz?
20210211_151859.jpg

Kızlar bizim geline doktor demir hapı vermiş ferrum fort diye bir hap vermiş ve pregnacare plus vitamin ilacı vermiş, bunları içince midesi çok bulanıyormuş, 18 haftalık hamile.
Hamileler başka hangi demir hapını kullanıyor. Bunu kullansa olur mu bi denese ne dersiniz?
Eki Görüntüle 2800782
Ben bunu kullanıyorum mide bulantısı yapmadı ama yutmak biraz zor. Doktora danışmadan kullanmasın bence.

Eki Görüntüle 2800782
Benim midem ilaçlar konusunda çok hassastır zor yutarım veya bulantı yapar. Doktor bildiği için Solgar Gentle İron verdi hiç bir zorluğu olmuyor. Kolay yutuyorum, dokunmuyor, bulantı yapmıyor doktoruna söyleyebilir değiştirir.

Benim midem ilaçlar konusunda çok hassastır zor yutarım veya bulantı yapar. Doktor bildiği için Solgar Gentle İron verdi hiç bir zorluğu olmuyor. Kolay yutuyorum, dokunmuyor, bulantı yapmıyor doktoruna söyleyebilir değiştirir.
Merhaba canım solgarıb hapları küçük mü, benim demir ilacım da gynoferon ama mide problemi yaşıyorum içtiğimde, değistirmek istiyorum. Bir de kaç mg kullanıyorsun solgar?

Merhaba canım solgarıb hapları küçük mü, benim demir ilacım da gynoferon ama mide problemi yaşıyorum içtiğimde, değistirmek istiyorum. Bir de kaç mg kullanıyorsun solgar?
17 mg verdi doktor kapsül şeklinde bir hap kolay yutuluyor. farklı demir ilacı kullanmadığım için tam kıyaslayamıyorum ama mesela antibiyotik yutarken bazen boğulacak gibi oluyorum boğazımda yumruk hissi oluyor. Bu ilaçta öyle olmuyor.

17 mg verdi doktor kapsül şeklinde bir hap kolay yutuluyor. farklı demir ilacı kullanmadığım için tam kıyaslayamıyorum ama mesela antibiyotik yutarken bazen boğulacak gibi oluyorum boğazımda yumruk hissi oluyor. Bu ilaçta öyle olmuyor.
Solgarın hapları genelde büyük oluyor diye biliyorum o yüzden sordum ben de büyük hapları yutamıyorum. Teşekkür ederim bir sorayim doktoruma ben de değiştiririm belki

X