2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bizim geline doktor demir hapı vermiş ferrum fort diye bir hap vermiş ve pregnacare plus vitamin ilacı vermiş, bunları içince midesi çok bulanıyormuş, 18 haftalık hamile.
Hamileler başka hangi demir hapını kullanıyor. Bunu kullansa olur mu bi denese ne dersiniz?
Sizler hangi demir ilacını kullanıyorsunuz?
Eki Görüntüle 2800782
Demir eksikligi varsa kullanılmasını tavsiye etti bana yeni doktorum ama ilk gittigim doktor 12. Haftada bunu vermisti kan testi falan yapmadan ve 2 ay kullanmistim. Kan testi yaptirdim demir eksikligi cikmayinca gerek duyulmadigi icin kullanmiyorum kisacasi ferrum fort la arasinda cok bi fark oldugunu dusunmuyorum. Umarim yardimci olabilmisimdir

Kızlar bizim geline doktor demir hapı vermiş ferrum fort diye bir hap vermiş ve pregnacare plus vitamin ilacı vermiş, bunları içince midesi çok bulanıyormuş, 18 haftalık hamile.
Hamileler başka hangi demir hapını kullanıyor. Bunu kullansa olur mu bi denese ne dersiniz?
Eki Görüntüle 2800782
Ben iki çeşit demir ilacı denedim biri ferro senoldu. İkisi de iyi gelmedi o yüzden mide şikâyetlerimin geçmesini bekleyelim dedi doktorum. Multivitamin ben de pregnacare plus kullanıyorum ama kan ilacı kadar etkilemedi. Ben hangi ilaç etkiliyor anlamak için her birini farklı günlerde yalnız almıştım ve kan ilacı olduğunu anladım.

Eki Görüntüle 2800782
Bende de bulantı yaptığı için içemiyordum doktora söyledim sıvı şeklinde olanı verdi

Kızlar doktor folik asit içeren bir demir ilacı verdi, ben folik asitin sadece ilk üç ay kullanılması gerektiğini okumuştum, ne dersiniz bu konuda?
Bu arada decavit+D vitamini de kullanıyorum.

Kızlar doktor folik asit içeren bir demir ilacı verdi, ben folik asitin sadece ilk üç ay kullanılması gerektiğini okumuştum, ne dersiniz bu konuda?
Bu arada decavit+D vitamini de kullanıyorum.
Canım magnezyum için içtiğim hapta az miktarda da olsa folik asit var miktarı az olduğu için bir problem olacağını sanmıyorum sonuçta direk folik asit hapı içmiyoruz ama içinin rahat etmesi için doktoruna sorabilirsin☺️

Canım magnezyum için içtiğim hapta az miktarda da olsa folik asit var miktarı az olduğu için bir problem olacağını sanmıyorum sonuçta direk folik asit hapı içmiyoruz ama içinin rahat etmesi için doktoruna sorabilirsin☺️
Doktor D vitamini verdi, D vitamini için test yapılmadı. Demir ilacı verdi, demir ile ilgili değerlerime hiç bakmadı. Ezberden verince ben de şüpheli yaklaşıyorum her şeye böyle.

Doktor D vitamini verdi, D vitamini için test yapılmadı. Demir ilacı verdi, demir ile ilgili değerlerime hiç bakmadı. Ezberden verince ben de şüpheli yaklaşıyorum her şeye böyle.
Haklısın canım o konuda benim doktorumda d vitaminini en başta test yapmadan verdi pandemi sebebiyle bütün hastalarıma veriyorum dedi 14. Haftada değerlerime bakılınca d vitamini sınırda çıktı kullanmaya devam dedi ama mesela Demirimi yeterli buldu vermedi ilaç doktorumada güvendiğim için içinde az miktarda bulunan folik asit hiç düşündürmedi beni😊

Günaydın kızlar bu hafta sürekli kabus görüyorum oyle korkunç falan değil sürekli bir rüyanin içerisindeyim devamlı uyanıyorum. benim gibi olan var mı?
Benim de ara ara oluyor...ama gevelikte sol tarafa yatmak icin kendimi sartliyorum acaba rahat uyumuyom sagima donmeyim diye mi goruyom kabuslari bilmiyorum🙄

Benim de ara ara oluyor...ama gevelikte sol tarafa yatmak icin kendimi sartliyorum acaba rahat uyumuyom sagima donmeyim diye mi goruyom kabuslari bilmiyorum🙄
Aynı şekilde bende ona odaklıyorum ben daha çok sırt üstü yatmamaya odaklıyorum kendimi Bi sag Bi sol yapıyorum sabaha kadar farkında olmadan bilinç altımıza attığımız için kabus gürüyoruz bölük pörçük rüyalar

Aynı şekilde bende ona odaklıyorum ben daha çok sırt üstü yatmamaya odaklıyorum kendimi Bi sag Bi sol yapıyorum sabaha kadar farkında olmadan bilinç altımıza attığımız için kabus gürüyoruz bölük pörçük rüyalar
Kesinlikle canım bende de sağ veya sol taraf yatma düşüncesi yüzünden uykular bölük pörçük sürekli rüyalar alıştım artık😅

Yalniz sag tarafa yatmayi onermiyorlar doktorlar..kagan kocatepenin videolarinda denk gelmistim.. Rahmi besleyen ana damarlardan biri sag kaburganin ordan geciyormus...uzerine yatinca bebege yeterli kan akisi saglanmayabiliyirmus...o yuzden surekli solum veya sirt ustu yatiyom...sirt ustu de gebeligin ilerleyen haftalarinda sakincaliymis...kafayi yimezsek iyidir😬

Yalniz sag tarafa yatmayi onermiyorlar doktorlar..kagan kocatepenin videolarinda denk gelmistim.. Rahmi besleyen ana damarlardan biri sag kaburganin ordan geciyormus...uzerine yatinca bebege yeterli kan akisi saglanmayabiliyirmus...o yuzden surekli solum veya sirt ustu yatiyom...sirt ustu de gebeligin ilerleyen haftalarinda sakincaliymis...kafayi yimezsek iyidir😬
Sağ tarafada mı yatamıyoruz eyvah😅 Sağ salim doğursak şu bebekleri insan ne yapacağını şaşırıyor🤣

Öyküyü bende çok düşündüm canım sonra Arya koymaya karar verdik ama çok güzel bir isim😍
Arya da cok guzel🥰
Hamilelik başında yapılmıştı tahlil başta vermemişti ama bu haftalarda sanırım bebek de daha çok lazım oluyor ki bu değerler başlattı bana da, mart sonunda sağlık ocağı kontrolü var o zaman tekrar yapılır tahlil

Arya da cok guzel🥰

Hamilelik başında yapılmıştı tahlil başta vermemişti ama bu haftalarda sanırım bebek de daha çok lazım oluyor ki bu değerler başlattı bana da, mart sonunda sağlık ocağı kontrolü var o zaman tekrar yapılır tahlil
Nisanın 6'sında tetanoz için çağırdılar ama ona da kararsızım.

X