2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar merhaba, bugün kontrolüm vardı da size bir şey sormak istiyorum, doktor bana herhangi bi açıklama yapmadı sadece ‘normal’ dedi. Ama asistanına bişeyler yazdırıyor ya orada şey dedi ‘plasenta anterior, makat biraz .... ama bişey yeterli’ dedi . O arada söylediği şey bi terimdi anlamadım ama çok merak ettim bilginiz var mı acaba ya 17.haftda ne olabilir ki. Plasentayı anladım bu arada önde olması demekmiş. Ama diğer şeyi anlamadım. Bilgisi olan varsa çok sevinirim ya. Bir de gelmişken üçlü test yapalım dedi üçlüyle dörtlünün bi farklı var mı hala anlamadım
plasentanız öne yerleşmiştir. ama rahim agzını kapatmıyordur . öyle bişi demiş olabilirler. korkulacak bi durum olsa size söylerlerdi bence

Kızlar 10 lu hastane çıkış seti olmalı mı kesinlikle ? 5 liler yeterli olmaz mı 🙄
Bir de şu zıbınlar göbeği düşene kadar kullanılıyor değil mi?
image.jpg

Kristaller kum mu acaba miktarı azsa çabuk geçer heralde bol su içmeli de ben az içiyorum sanırım çok içince de wc den çıkamıyorum🤦🏻‍♀️. Ben de Dr a gonderiyim sonuçları döner umarım
canım doktorunla görüştün mü ne dedi.bende de eritrosit 10 çıkmış nadir yazıyor bide o kristaller ama doktorum normal dedi telefonda.kultur daha çıkmadı onu bekliyorum anlamadım ben.seninki ne dedi.

Hamilelikte crp yükseliyor mu acaba, lökosit eritrosit 3-5 tane ise normal sayılır ama benim eritrosit 9 çıkmış o kafama takıldı 🤦🏻‍♀️
Bi ara bende de yükselmişti 12. 13. Haftalar gibiydi. O zaman gittiğim doktorum böbrekler ile ilgili bi sorun olabilir kristal ya da kum dökme gibi demişti. Ama hamilelikte yapılacak hiç bir şey yok, doğumdan sonra böbreklerine bakılması lazım atlama dedi. Ayrıca her muayeneye geldiğinde idrar bakalım demişti. Bol bol su içtim içmeye de devam ediyorum. Sonraki tahlillerde eritrosit çıkmadı. Ama idrar yolu enfeksiyonu oluyor bende de maalesef. Biraz az su içsem böbreklerim ağrıyor aslında bu hamilelikte başından beri arada bi böbrek ağrısı çekiyorum. Tabi benim yıllar süren tüp bebek tedavisi onca iğne ilaç bi şekilde vücut bi tepki verecekti zaten diyorum.

Tetanoz aşısını oldum az önce. Doktoru tek doz aşıyı yeterli gören var mı aramızda 🙄
Benim doktorum iki doz yaptır dedi ama sağlık ocağı ilk hamileliğinde tek doz olmuş bunda da tek doz olur dedi. İkinci dozu yapmayacak.
Tek doz korur mu ki 🥺
Benim doktorum aşı olma dedi düşün ki o kadar pimpirikli bir doktor benden daha çok telaş yapıyor. Herkes farklı bir sey söylüyor canım bence doktoruna güvenmen en iyisi. Ha koruyuculuk konusunda elbette korur tek doz da.

Kızlar akşam 19.30 da bime gittim kanguru hariç herşey vardı şansıma . 5 li takım 1 tane kalmış. olsaydi aynı modelde olsa 3 tane alırdım çünkü kumaşı cok güzelmis.
Eki Görüntüle 2821540 Eki Görüntüle 2821542 Eki Görüntüle 2821544 Eki Görüntüle 2821546 Eki Görüntüle 2821547 Eki Görüntüle 2821548 Eki Görüntüle 2821549 Eki Görüntüle 2821550 Eki Görüntüle 2821551
Bayildimm saga salim dunyaya gelsin insalla hepsini giysin kulansin 🥰❤️

Benimki yapılırken hiç acımadı ama gecesi, ertesi günü, üçüncü günü ve gecesi ağlamayı beğenmedim oy ne acımaydı o :KK17:
İkinci dozum yaklaştıkça tırsıyoring
Bir gün arayla 4 kere kan aldılar, hem de aynı yerden aldılar ama tetanosla karşılaştırmadım bile.

Bir gün arayla 4 kere kan aldılar, hem de aynı yerden aldılar ama tetanosla karşılaştırmadım bile.
gelir helmez igneden buz kalıbı koyun kıyafet üstünden. birde akşamına kolonya ile ovun. benim sadece ilk gece bi agrıdı. sonraki gün kolumu elleyince agrı hissettim

Kızlar bim e gideniniz var mı harikaaa şeyler gelmiş
Ben gittim 😍
Benim doktorum aşı olma dedi düşün ki o kadar pimpirikli bir doktor benden daha çok telaş yapıyor. Herkes farklı bir sey söylüyor canım bence doktoruna güvenmen en iyisi. Ha koruyuculuk konusunda elbette korur tek doz da.
Ben de alerjimin olmasi dolayisiyla asi olayaim mi diye sordum, "Olma" dedi. Hayirlisi insallah bir sorunla karsilasmayiz

X