2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Biraz daha idare edip Dr randevusunda sorayım en iyisi riske atmayayim şuan geçti mesela dün baya şiddetlendi ara ara oluyor anlayamıyorum üşümek iyi gelmiyor sanırım dün ondan sonra oldu. Bebeğe bı zararı olmasın da dayanırım bı sekilde
mantarsa eğer ben bir dönem çok çektim ve çok uğraştım, çok da araştırdım, onun için mantar konusunu duyunca duramıyorum. şekeri, karbonhidratı kesince mantar enfeksiyonum bitti hep. ne zaman çok tatlı yesem, karbonhidrat ağırlıklı beslensem kaşınmaya başlarım: ) ağızdan alınan mantar ilaçları çok ağır hamile olmasak bile, aslında kremler de masum değil bebek açısından. hindistan cevizi yağı bulursanız ondan günde bir kaşık alabilirsiniz, çok iyi gelir.

Merhaba kizlar nasilsiniz? Size bir sorum olucak bu benim ilk gebeligim sanki bi kac gundur bebegi hissediyor gibiyim benimle ayni durumda olanlar varmi yoksa yaniliyormuyum? Bagirsaklarda olabilir diye dusundum ama bu 15 bucukta basladi hissetmem..🙈 suan 16+2 deyim erken gibi geldi bana

Kızlar ben şu an 14. Haftamdayım şimdiye dek yaklaşık 2 kilo aldım sizde durum ne? Kaç kg alındınız? En başından beri mide bulantım olmadı, pilates yapıyorum ama hızlı gidiyormuşum gibi hissediyorum...
60la hamile kaldım, 57yim şu an. Ahh şu bulantılar.. 14e kadar 2 kilo cok güzel bence kasma kendini, kilon fazla değilse tabii.

Merhaba doğumpaketim diye bir instagram hesabı var oradan arayıp bilgi alabilirsiniz. Ben aradım ama sonra benim tercih ettiğim hastaneyle anlaşmak daha mantıklı geldi. Hastanenize de bir sorun doğum paketleri varmı diye.
Aradım ama benim düşündüğüm hastaneyle anlaşmaları yokmuş. doğum paketlerini araştıracağım

Merhaba kizlar nasilsiniz? Size bir sorum olucak bu benim ilk gebeligim sanki bi kac gundur bebegi hissediyor gibiyim benimle ayni durumda olanlar varmi yoksa yaniliyormuyum? Bagirsaklarda olabilir diye dusundum ama bu 15 bucukta basladi hissetmem..🙈 suan 16+2 deyim erken gibi geldi bana
İlk gebeligimde 15haftalikken hissetmeye baslamistim hissediyorsundur yani☺️ ama bu kez fazla gazliyim emin olamiyorum gaz mi bebis mi😂

Ben 13 haftaligim ben de 2 kg aldim☺️benim de bulantim olmadi..surekli yattim riskli gebeligim var diye...6.haftada kanamam olmustu ve 3 erken kaybim var diye de bunu riske atmadim surekli uzandim .wc disinda hic kalkmadim neredeyse...doktorum gecen hafta hamile pilatesine basla dedi ama ben baslamadim henuz dusunmuyorum da riske atamam diye😬
Çok teşekkür ederim cevap için🙏13 haftadan sonra iyice yerleşmiş oluyor aslında yürüyüş yada hafif egzersizler kan dolaşımını artırıyor bebiş içinde faydalı eğer isterseniz 😊

aa hangi sigorta öğrenebilir miyim?
benim doktorum özel klinikte, çoğu sigortayla anlaşması var. ben sgk'lıyım. eğer doğumuma o girecekse 7500 ona bir de hastaneye ayrıca ona yakın bir para vermemiz gerekecek. çok büyük paralar.. geçen acıbadem sigortayı aradım, doğum teminatı için 15 bin lira prim çıkardı, bana bir faydası olmuyor.. hamileliğimin başında axa sigorta'yı aramıştım, o da geç kaldınız sigorta için, bebek doğar doğmaz ona yaptırın demişti.. hastanelerin kendi doğum paketleri var, central hospital yanlış hatırlamıyorsam 5500dü, en makul o gelmişti..
Demir sağlık ve hayat sigorta. Hastaneye göre fiyatı değişiyor muhtemelen şehire göre de değişir ama ben ankaradayım zaten, ankaradan da daha pahalı pek olmaz.

Çok teşekkür ederim cevap için🙏13 haftadan sonra iyice yerleşmiş oluyor aslında yürüyüş yada hafif egzersizler kan dolaşımını artırıyor bebiş içinde faydalı eğer isterseniz 😊
Ya inanin beb asla oturmayi seven biri de degilim hatta gunluk 12 bin adimdan daha az adim atmayan biriyim ama asiri evhamliyim hep yani ya bisey olursa ya kanamam olursa kirkusuyla hareket edemiyirum🙄ama tabi dediginiz gibi asmam da lazim.bu durumu

Canım demir sağlık ve hayat sigorta. Daha sonra ödeme makbuzu ve poliçeyi iş yerine veriyorsun eğer çalıyorsan, ödediğin gelir vergisi oranında geri iade yapıyorlar.
Arkadaslar cok.dikkat edin bazen sigortadan az veriyonuz ama dogumdan sonra hastaneden cikarken antin kuntin seylerden ektra paralar isteyip sigortasiz bile daha pahaliya patlayabiliyor yani sigirta sirketleri ve hastaneler danisikli dovuslu olabiliyor bilginiz olsun...ben arastirirken sikayet varda cok denk gelmistim mesela dogum paketi 8 bin tl sigortadan 6 bin tl diyorlar...hastaneyle anlasmali 6 bin sanip dogumdan sonra sigortanin kapsamadigini iddia ettikleri pek cok hizmet yapildi deyip elstra 4 bin tl daha almislar yani 10 bine patlamis oluyo...hatta medikal park gbi bir hastanede de benzer durum yadanmis

aa hangi sigorta öğrenebilir miyim?
benim doktorum özel klinikte, çoğu sigortayla anlaşması var. ben sgk'lıyım. eğer doğumuma o girecekse 7500 ona bir de hastaneye ayrıca ona yakın bir para vermemiz gerekecek. çok büyük paralar.. geçen acıbadem sigortayı aradım, doğum teminatı için 15 bin lira prim çıkardı, bana bir faydası olmuyor.. hamileliğimin başında axa sigorta'yı aramıştım, o da geç kaldınız sigorta için, bebek doğar doğmaz ona yaptırın demişti.. hastanelerin kendi doğum paketleri var, central hospital yanlış hatırlamıyorsam 5500dü, en makul o gelmişti..
Özel klinik doktorları anlaştıkları hastaneye ödediğimiz parandan almıyor mu yani hastane ile onun arasında. Ekstra bir de doktor mu istiyor bir doğum ücreti kadar?

Biraz daha idare edip Dr randevusunda sorayım en iyisi riske atmayayim şuan geçti mesela dün baya şiddetlendi ara ara oluyor anlayamıyorum üşümek iyi gelmiyor sanırım dün ondan sonra oldu. Bebeğe bı zararı olmasın da dayanırım bı sekilde

mantarsa eğer ben bir dönem çok çektim ve çok uğraştım, çok da araştırdım, onun için mantar konusunu duyunca duramıyorum. şekeri, karbonhidratı kesince mantar enfeksiyonum bitti hep. ne zaman çok tatlı yesem, karbonhidrat ağırlıklı beslensem kaşınmaya başlarım: ) ağızdan alınan mantar ilaçları çok ağır hamile olmasak bile, aslında kremler de masum değil bebek açısından. hindistan cevizi yağı bulursanız ondan günde bir kaşık alabilirsiniz, çok iyi gelir.
Benim de üç gün boyunca akıntıyla beraber çok kötü oldu. Ne yaptıysam geçmeyince evde ketoral şampuan vardi onunla yıkadım,trosyd krem vardı bir kere sürüp biraz bekletip sonra peçeteyle sildim kaşıntıya iyi gelmişti. Biraz araştırdım dr lar vermiş ikinci trimestrda ama yinede yarın bende asmye gideceğim kasıklarıma vuruyor bir ağrı anlamadım bir türlü. Kefiri kestim o da fazla mayali olduğu için çok tuketilmesi iyi gelmezmiş ben çok içmiştim abartmışım yani baya, şekeri çok abartmıyorum ama mantara dediğiniz gibi o çok ekiliyor coşturuyor maşallah, hindistan cevizi yağı değilde kendisini yemiştim bilmeden bir kaç gündür demek ki o da fayda etmis daha iyi normale döndü çünkü👍Bağisikligimiz düşüyor sanırım bir yeri düzeltelim derken sıcak soğuk havalara çarpıp başka bir taraftan birşey çıkıyor çıkmasa rahat etmiyor beden sanırım ayol 🙈 🤭

Evet ikiz. Kilo hiç umurumda değil aslında sonuçta kendim için kilo almıyorum bebekler var işin ucunda. Ama sizi burda görünce 2 kilo 3 kilo acaba fazla mi yiyorum diye düşünmedim değil 🤣
kız ye gitsin . ben en son 4 kilo vermiştim . şıan nasılım bilmyrm . sürekli yattıgım için. aşırı kilon yoksa bence kilo almakta önemli. sonrasında bi şekilde verilir diyetisyen falan . anne olmak için ne ugrastık oram buram bozuldu diye hayatta üzülemem dogrusu 🤣

Kızlar ben de çiğli deyim .. Hayat hastanesi Dr.Murat Polat a gidiyorum.. hastaneyi beğenmiyorum ama doktorumdan çok memnun olduğum için gidiyorum.. kızımın doğumunu da o yaptırdı,o yüzden yine onda aldım soluğu.. fakat şu an plasentam asagida ve akdeniz anemisi taşiyicisiyim, kan değerlerim de şu an düşmeye başladı.. bu sorunlar devam ederse Ege üniv.e geçicem gibi duruyo..
Bende ay başında bi kere o Dr a gittim ablamın doğumunu yaptırmıştı ama yorumları okuyunca genelde sezeriyan yaptığını duydum sizin bilginiz var mı Dr ile ilgili

X