2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben yaptırdım canım. 4800 tl ye yaptırdım. Onun da %25 lik kısmını devlet desteği olduğu için birdahaki maaşımla geri alacağım. Çok avantajlı oldu böyle. Hastahane bana doğum paketiiçin 6500 tl fiyat vermişti.
aa hangi sigorta öğrenebilir miyim?
benim doktorum özel klinikte, çoğu sigortayla anlaşması var. ben sgk'lıyım. eğer doğumuma o girecekse 7500 ona bir de hastaneye ayrıca ona yakın bir para vermemiz gerekecek. çok büyük paralar.. geçen acıbadem sigortayı aradım, doğum teminatı için 15 bin lira prim çıkardı, bana bir faydası olmuyor.. hamileliğimin başında axa sigorta'yı aramıştım, o da geç kaldınız sigorta için, bebek doğar doğmaz ona yaptırın demişti.. hastanelerin kendi doğum paketleri var, central hospital yanlış hatırlamıyorsam 5500dü, en makul o gelmişti..

merhaba araştırmalarınızdan birşey bulabildiniz mi? bende hamilelikten sonra sigorta paketleri mi yaptırsam diye düşünüyorum.
Merhaba doğumpaketim diye bir instagram hesabı var oradan arayıp bilgi alabilirsiniz. Ben aradım ama sonra benim tercih ettiğim hastaneyle anlaşmak daha mantıklı geldi. Hastanenize de bir sorun doğum paketleri varmı diye.

Kızlar ben şu an 14. Haftamdayım şimdiye dek yaklaşık 2 kilo aldım sizde durum ne? Kaç kg alındınız? En başından beri mide bulantım olmadı, pilates yapıyorum ama hızlı gidiyormuşum gibi hissediyorum...
Bence gayet ideal kiloda almak gerek 🤗
Bende sadece 2 kilo aldım ama bol bulantı ve kusmalı geçmiş hali ile 🙈

Kızlar ben şu an 14. Haftamdayım şimdiye dek yaklaşık 2 kilo aldım sizde durum ne? Kaç kg alındınız? En başından beri mide bulantım olmadı, pilates yapıyorum ama hızlı gidiyormuşum gibi hissediyorum...
maşallah, bildiğim kadarıyla normal 2 kilo. ben de 3 kilo aldım, 16. haftamdayım. spor yapmıyorum, arada yürüyüş. yapsam keşke: )

7. haftada kontrole gittiğimde doktorum ayda bir kilo almalısın demişti. sizinkide normal bence

14+2 yim 51 le başladım kusmalardan 46 kiloya düştüm, ben su bile içemedim. Karnım da daha çıkmadı benim. Şu belki fikir olur. Kitle indeksini internetten öğrenebilirsiniz.

Eklentiler

• F0EB761D-35B8-4E25-93B4-EDD109F3E7A6.jpeg
    F0EB761D-35B8-4E25-93B4-EDD109F3E7A6.jpeg
    178,4 KB · Görüntüleme: 41
Ilık suyla yikayin ben cocuklugumdan beri yaşarim bu sıkıntıyı en ufak bi ayak üşütmesinde tekrar eder ama krem ılık su sicak tut hemen gecer ben gencken dikkat etmezdim daha siddetli gecirirdim ama simdi daha temkinliyim
Evet dün baya üşüdüm dışarda ondan sonra kasinti çok şiddetlendi tetikliyor demekki şimdi kasinmiyor mesela. Neyin iyi gelmediğini keşfedip öyle davranmak lazım bu dönemde çok hassas o bölge. Soğuk suyla yikiyordum tabi o da etkilemiştir. Çok sağol canım tavsiyelerin için ❤️

Bende de çok fazla oluyo bende pamuğa zeytin yağı döküp kaşınan yere koydum geçti tramadol gebeliğin ilk zamanları kullanmak istemedim sirke de fayda etmedi bunu denedim animda kaşıntıyı kesti dene istersen
Zeytinyağının kaşıntıda etkili olduğunu bilmiyordum yine şiddetlenirse bı denerim canım çok sağol ❤️

Ben 13 haftaligim ben de 2 kg aldim☺️benim de bulantim olmadi..surekli yattim riskli gebeligim var diye...6.haftada kanamam olmustu ve 3 erken kaybim var diye de bunu riske atmadim surekli uzandim .wc disinda hic kalkmadim neredeyse...doktorum gecen hafta hamile pilatesine basla dedi ama ben baslamadim henuz dusunmuyorum da riske atamam diye😬

Sen yine de doktoruna danışmadan kullanma canım. Ben gerek egzama gerek bu problem olsun çok çektiğim için fikir vermek istedim. En azından zararı olmayan şeyleri dene. Travazolde bildiğim kadarıyla az da olsa bi kortizon var eczacı daha öncesinde öyle söylemişti.
Biraz daha idare edip Dr randevusunda sorayım en iyisi riske atmayayim şuan geçti mesela dün baya şiddetlendi ara ara oluyor anlayamıyorum üşümek iyi gelmiyor sanırım dün ondan sonra oldu. Bebeğe bı zararı olmasın da dayanırım bı sekilde

Evet canım ben ersoya çok yakınım ama asla gitmiyorum 2 arkadşım orada doğum yaptı normaldi onların çok sıkıntı yaşadılar kimseyi etkilemek istemem tabiki
Hm talihsiz olmus ama benm sezaryen olacak simdilik doktorumu da cok sevdim dedigim gibi benimle birlikte üzüldü o da kanamalarima ama dogum icin arastirmam lazim hastaneyi

merhaba araştırmalarınızdan birşey bulabildiniz mi? bende hamilelikten sonra sigorta paketleri mi yaptırsam diye düşünüyorum.
Doktorumla görüştüm kendisinin özel muayenehanesi var. Muayenelerde indirim yaptı doğumda da aynı şekilde hastaneye indirim yaptıracağını söyledi ona güvenerek özel sigorta yaptırmadık. Ama doğum paketi uygulayan hastaneler var. Siz de hastanenizle doktorunuzla görüşün isterseniz.

X