2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
hzlsel hzlsel nasıl oldunuz? Durumuz nasıl? İnşallah sen de bebeğinde iyisinizdir. Rabbim şu mübarek gecenin hürmetine yardımcınız olsun.

Aslında ben oğlumda çok istemiştim ama annem yapmadı. Bana da izin vermedi. Bizim burada tuz ve Gül suyu ile yıkanıyor bebekler doğunca. Annem Banyo suyuna tuz katmıştı biraz, o yeterli dedi.
Bizde tuzluyoruz 5/10 dk tutuyoruz sonra yikiyoruz ama insanin kendi bebegi olacagi icin biraz ikide kalıyor 😁

Genelde doktorlar tavsiye etmiyor ama eskiden gelen birşey bizde de her çocuk kirklanacagi gün tuzlanıyor bende tuzlayacağim abartmadan tabiki.

Az birsey koyarsin illaki yapmak istersen . Ben biraz pimpirikliyim o yüzden hic girmiyorum o toplara

Kızlar ben çok belli belirsiz hissediyorum hareketleri son 1-2 haftadır. Eskisi gibi mi değil yoksa ben çok kafayı taktığım için mi böyle bilemedim bir türlü. Bu haftalarda düzenli hareket hissedilmemesi normal diye biliyorum ama yine de endişelendim. Ne dersiniz?

Çok teşekkür ederim. Sabahtan beri bi ağlıyorum bi diyorum hayırlısı..

Çok geçmiş olsun😔 Fetal DNA sonucu iyi geldi sanırım çok sevindim adınıza. Fetal DNA yi nerede yaptırdınız?

Çok geçmiş olsun sizlere de😔 Umarım sonuçlarınız içinizi ferahlatır. Amniyosentez konusunda tereddüte düştüm riskli diye emin olamıyorum doktor bakalım ne diyecek. Bununla ilgili herhangi bir sorun yaşamamanıza çok sevindim🤲🏻 Nasıl bir süreç anestezi yapılıyor mu ne kadar sürüyor? Bizim de değişmeyecek aldırmayı düşünmüyoruz ama bilmek de istiyoruz. Kafam karışık açıkçası
Amin Allah razı olsun. Amniyosentez konusunda içinizi ferah tutun. Korkulacak kadar ağrılı bir durum değil. Kan aldırırken canımız ne kadar acıyorsa o kadarlık bir durum. Doktorum bu konuda iyiydi. Ultrason eşliğinde karın bölgesinden ince bir iğneyle giriş yapılıyor o kadar...

Merhaba Arkadaşlar.
şimdiden karnını 9 aylık gibi hissedip ne sağ sol sırt üstü yatamayıp uyuyamayan var mı ?
birde karın kaşıntısı yaşayan var mı ?
Benim iki gündür sezeryan kesiğimin olduğu yer kaşınıyor çok fena.
Slm kızlar berat kandiliniz mubarek olsun ☺️
Kaç gündür merak ettiğim birşey var bebek tuzlamak konusunda ne düşünüyorsunuz ?
Sizlerin de kandili mübarek olsun. Rabbim hayırlısıyla sağlıkla mutlulukla kolaylıkla yavrularımıza kavuşmayı nasip etsin inşallah. Benim kızımı annem bala bulamıştı biraz tuz ekleyip engel olamadım ama bu kez nasıl olur bir şey diyemeyeceğim 🤭

K knownassun

Benim 15 yaşindan beri regli düzensizligim var ve düzenleyici olarak doktorum papatya çayı tavsiye etti. Yıllardır yazın taze taze kurutur tüketirim. Tabi isteyen istediğini içebilir ben sadece uyarmak istedim.

Eki Görüntüle 2811106
Google a sormak mı doktora sormak mı derseniz ben doktora güvenirim ki ben sormadan kendisi önermişti. şöyleki söktürme olayina gelince regli düzensizlikleri strese bağlı da oluşabiliyor papatya çayı da rahatlamak adına tavsiye ediliyor zira papatyanın böyle bir özelliğinin olduğunu bilmeyen yoktur benim de kendimi bildim bileli reglim hep duzenlidir ama asırı sancılı gecerdi doktorum o zaman da papatya önermişti sizde bu durumu doktorunuza danışırsanız mantıkli bir sekilde acıklayacaktır umarım anlatabilmişimdir🙏🏻

İyi akşamlar hanımlar bugün saat 4 gibi kanamam oldu telaşla doktora koştuk tabi rahim ağzı açılmış su kesesi biraz dışarı sarkmış beni üniversite hastanesine yönlendirdiler yapacak pek bir şey yok dediler birazda suyum geldi tabi şimdi hastanede yatıyorum bir hafta on gün dayanabilirsek kızımla belki ufak bir ihtimal ama şansımız olur ama büyük ihtimal düşükle sonuçlanacak gibi gözüküyor dualarınızı bekliyorum
aklım sizde, forumu iyi haberinizi almak için açtım bugün. inşallah alacağız her şeyin yolunda olduğu haberini..

İyi akşamlar hanımlar bugün saat 4 gibi kanamam oldu telaşla doktora koştuk tabi rahim ağzı açılmış su kesesi biraz dışarı sarkmış beni üniversite hastanesine yönlendirdiler yapacak pek bir şey yok dediler birazda suyum geldi tabi şimdi hastanede yatıyorum bir hafta on gün dayanabilirsek kızımla belki ufak bir ihtimal ama şansımız olur ama büyük ihtimal düşükle sonuçlanacak gibi gözüküyor dualarınızı bekliyorum

Allah'ım korusun hem sizi hem bebeğinizi inşallah 🙏

Google a sormak mı doktora sormak mı derseniz ben doktora güvenirim ki ben sormadan kendisi önermişti. şöyleki söktürme olayina gelince regli düzensizlikleri strese bağlı da oluşabiliyor papatya çayı da rahatlamak adına tavsiye ediliyor zira papatyanın böyle bir özelliğinin olduğunu bilmeyen yoktur benim de kendimi bildim bileli reglim hep duzenlidir ama asırı sancılı gecerdi doktorum o zaman da papatya önermişti sizde bu durumu doktorunuza danışırsanız mantıkli bir sekilde acıklayacaktır umarım anlatabilmişimdir🙏🏻

Banada doktorum önerdi papatya çayını söktürücü olarak neyse ben bana doktorumun söyledigini yazdim .farkli yaklaşımlar olabilir. Benim doktorum 6 gebeliğimdede ıhlamur dışında hic bir bitkiyi hamilelikte kullanmayacaksin dedi. En dogrusu herkes kendi doktorunun dediğini yapsın

Allah seni bebeğine bağışlasın canım güzel haberlerini bekliyoruz 🙏🏻🙏🏻

Dualarimiz sizinle Saglikla kollarinizda da goreceginiz gunleri gormeyi nasip Atsin Rabbim🤲buraya guzel haberlerle geleceksiniz insallah Rabbimin izniyle...moralinizi bozmamaya calisin lutfen🙏

Selam kızlar; dün tuvaletimi yaptıktan sora, afedersiniz hani gaz çıkarırsınız da oranızda hissedesiniz, oturursunuz koltuğa gider ya oradan yaa anlatabildim inş. Öyle oldu ama biraz zor gitti. Saplık durumum çok iyi şükür. Sorun yok da korktum birazcık. Sanki bi fazlalık kaldı oramda, dikiş atılır da bi fazlalık hissedersin ya. Bişey olmamıştır inş yani çok korkmadım da ilk doğumun dikişiyle ilgili olabilir mi ki, süresi yakındı da.

Arkadaslar merhaba 4lu test yaptirdim persembe gunu... sonucu henuz almadim ama simdi bir korku sardi beni....yani illa bi stres yaratacagim kendime...burdan yaptiran arkadaslarin da cogunda risk yuksek cikmis sanki yani doktorum perinatolog ve yaptir dedi diye yaptirdim yoksa gerek duymuyirdum sukur 2 li sonucum normal demisti doktorum ama yani bu 4 luye ne kadar gerek vardi bilemiyom gereksiz.stres yasiyom simdi

Herkese çok teşekkür ederim☺️ Hastanede yatıyoruz hala suyum bir daha gelmedi o günden sonra kanamam devam ediyor tabi tuvalet harici kalkmıyorum ama rahimde 2 cm’lik açılma olduğu için ne kadar daha dayanırız bilmiyorum kuzenimde burada asistan yarın gelecek o daha güzel bilgi verir gidişatla ilgili inşallah bekliyoruz şu an Allahtan hayırlısını dilemekten başka yapacak bir şey yok

Herkese çok teşekkür ederim☺️ Hastanede yatıyoruz hala suyum bir daha gelmedi o günden sonra kanamam devam ediyor tabi tuvalet harici kalkmıyorum ama rahimde 2 cm’lik açılma olduğu için ne kadar daha dayanırız bilmiyorum kuzenimde burada asistan yarın gelecek o daha güzel bilgi verir gidişatla ilgili inşallah bekliyoruz şu an Allahtan hayırlısını dilemekten başka yapacak bir şey yok
Çok geçmiş olsun inşallah siz de meleginiz de sağlıkla sıhhatle daha uzun süre birlikte olursunuz 🤲🏻

Bana da 16. Haftamızda demişti haftaya kontrolde 21 haftalık olunca kontrolümüz var ve o zaman da haşa plesanta aşağıda ise bi vajinal bakmak istiyorum dedi size böyle bir şey denildi mi veya en son kaçıncı hafta da vajinal baktırdınız

bize en başından beri ilişki ayakta kalmak yürümek vs yasak

inşallah previa değildir hayırla yukarıya çıkar hepimizin ki

sadece normal doğuma engel olur dedi doktorum
Canım daha önce geçirdiğim bi ameliyat nedeniyle rahim ağzı kontrol ediliyor bu haftada yaptırdım bende vajinal ultrason herhangi bir sıkıntı yok. Bi sıkıntı olacak olsa riske atmak istemezler zaten doktoruna güven.
Canım çok geçmiş olsun.. güzel düşün güzel olsun herşey. Dualarım sizinle...

Forumda bir arkadaş vardı pıhtılaşması olup gebeliğin başlarında pıhtı atmıştı sanki bacağına mi kalçasina mi tam hatırlayamıyorum kimdi hatırlayan var mı aranizda kızlar??

X