2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evin işlerini yapabilelim yeter zaten çok şükür onları yapabiliyoruz. Geçen gün bi orman havası alalim dedik eşimle hicbir şey de yapmadık o balık tuttu ben oturdum kitap okudum. O kadar alışmışım ki hicbir şey yapmamaya o gün eve geldim pertim çıkmıştı. Doğumdan sonra bi anda aşırı hareketli bi hayatin içine düşcez zaten bebekler sağlıklı olsun da başka bir sey istemiyorum şu an gerçekten. Şunun şurasında ne kaldı yarısını bitirdik hamileliğin. Biraz daha sabredicez biraz daha dikkat edicez Rabbimin mükafatı dünyalara bedel olacak inşallah 😍
Aynen bol hareketli günler bizi bekliyor, saglikla kucagimiza alalimda tüm cektiklerimizi unuturuz 🥰 bir an önce 30. lu haftalara gelsek biraz rahatlariz en riskli haftalardayiz

Ben de dün gece Beren ve Begüm buldum ama eşime daha söylemedim beğenir mi bilmiyorum.
Azra çok beğeniyorum ben ama etrafındaki bütün kız çocuklarının adını benden önce Azra koydular bile 🙈
Ayla da çok güzel Aylin de çok beğeniyorum.
Beren Ile Begumde guzelmis , Beliz de cok hos 😍 Bizde kimsede yok o yuzden hemen kaptim isimleri . Ayliz de cok hosuma gitti kac yil onceden ana dizi yaptilar hemen vazgectim 😁

Aynen bol hareketli günler bizi bekliyor, saglikla kucagimiza alalimda tüm cektiklerimizi unuturuz 🥰 bir an önce 30. lu haftalara gelsek biraz rahatlariz en riskli haftalardayiz
Annemin 3 tane ikiz gebe arkadaşı vardı hiçbiri 30.haftayi göremedi. Gözümün önünde olunca ben de çok korkuyorum valla. Dediğin gibi 30lu haftaları bi görsek inşallah hayırlısıyla sonra bebeklerin yaşama ihtimalleri yüksek en azından.

Beren Ile Begumde guzelmis , Beliz de cok hos 😍 Bizde kimsede yok o yuzden hemen kaptim isimleri . Ayliz de cok hosuma gitti kac yil onceden ana dizi yaptilar hemen vazgectim 😁
Aa o diziden haberim yok Ayliz'i de beğendim. Beliz de kuzenim koydu 🤦‍♀️
Bizim sülalede en son ben evlendim eşim tarafında da eşim öyle ikimiz de sona kaldık. Millet bütün güzel isimleri kapmış sen şanslısın bak o konuda🤗

Aa o diziden haberim yok Ayliz'i de beğendim. Beliz de kuzenim koydu 🤦‍♀️
Bizim sülalede en son ben evlendim eşim tarafında da eşim öyle ikimiz de sona kaldık. Millet bütün güzel isimleri kapmış sen şanslısın bak o konuda🤗
inshallah bebislerimiz sag saglim dogarda isimleri kolay . az once obur yazina baktim 30 hafta felan gozum cok korkuyor ya inshallah terslik cikmaz . haftaya en gec 10 gune bende gidicem yurt disina 5/6 ay esimi gormiycem . hersey bebisler icin ama kocisimden ayri kalicam diyede uzuluyom 🤦🏻‍♀️ sen 5 sene cocugun olma sorna sogur ama babalari yanina olmaasin

Geçmiş olsun canım, hastaneye yatmaya gerek kalmadan geçer inşallah 🙏
inşallah canım sağol. Şuanlık iyiyim elimde 1.5 l su şişesiyle geziyorum bittikçe yenisini alıyorum bakalım ilaçlar iyi geldi ağrıyı dindirdi en azından şuanlık çok şükür rahatım bakalım inşallah hastaneye yatmadan geçer virüste çoğaldı çünkü insan hastaneye gitmeye korkuyor

inshallah bebislerimiz sag saglim dogarda isimleri kolay . az once obur yazina baktim 30 hafta felan gozum cok korkuyor ya inshallah terslik cikmaz . haftaya en gec 10 gune bende gidicem yurt disina 5/6 ay esimi gormiycem . hersey bebisler icin ama kocisimden ayri kalicam diyede uzuluyom 🤦🏻‍♀️ sen 5 sene cocugun olma sorna sogur ama babalari yanina olmaasin
Öyle düşünme canım bebekler sağlıklı olsun sen iyi olur babalarının yanlarında olacağı vakit de gelecek. Ben babamla 6 aylıkken tanışmışım düşün annem beni babam askerdeyken doğurmuş. 🤣
Insanın gözünün önünde olunca korkuyor ama 38 39da ikizleri normal doğuran da cok duydum. Geçen de biriyle tanıştım 31.haftada doğum yapmış ve bebeği kuvoze girmemiş. Ikiz de değil üstelik. Tamamen nasip kısmet yani sağlıkla gelsinler yeter

Selam arkadaşlar,
Geçen hafta detaylıya girdiğimde rahim ağzı kısa çıkmıştı bende. Bir hafta ilaç kullandım en azından aynı boyda kalmasını beklemiştik. Ama bir haftada ( hatta 6 günde) inanılmaz kısalmış. Hemen aynı gün operasyona aldılar. Serklaj yapıldı yani rahim ağzı dikildi.

Doktorla da konuştuk da tam anlamadım bunu ölçmek standart bir işlem değilmiş sanırım. Yani en doğru sonuç alttan bakılarak alınıyormuş, karından kısa olabilir gibi görünce alttan baktı. Benim hissettiğim hiç bir rahatsızlık yoktu öyle diyeyim. O yüzden muayene olurken en azından doktora bi sorabilirsiniz belki, buna bakılıyor mu vs diye. Çünkü bu daha çok ikinci dönemde düşükle sonuçlanınca anlaşılan bir olguymuş. Şanslıyım zamanında fark edildi ve işlem yapıldı ama tabii garantisi yok.
Bu arada çok seyrek olan şeyler bunlar tabii ki durduk yere de paranoya yapmayın :)

Bir sorum var sizlere. Bunu yaptıran varsa tabii önce onlardan duymak isterim ama yorumunuzu da bekliyorum.
Ben bu tarihe kadar bebiş için hiç bir şey almadım. Hep detaylıyı görmeyi bekledim önceki kötü tecrübeden kaynaklı.
Şimdi de düşük ve erken doğum riski başka bir gebeye kıyasla daha fazla bende.

Siz olsanız alışveriş yapar mısınız? Baya da heveslenmiştim tam odasına tadilat yapacaktık, duvarına kendim boyama yapacaktım. Bir sürü bebek odası videosu izlemiştim, neler yapacağıma tam karar vermiştim. Bir kaç mağaza gezip bebek arabası, beşik vs bakacaktım ama kısmet değilmiş bundan sonra ağırlıklı istirahat durumunda olacağım. Yazın da eşim çok yoğun çalışıyor olacak ve olursa erken doğum ihtimali de var. ( 34. haftaya kadar tutmak istiyoruz şu anki koşullarda)
Yani bir taraftan eşyaları alırım odayı yaparım ama düşükle sonuçlanır diye korkuyorum. Diğer taraftan haftası ilerledikçe düşük değil de erken doğuma yaklaşacak, yani tamam acil ihtiyaç nedir bi tanıdık gider alır eczaneden gerekli şeyleri bir mağazaya girer alırsın kıyafetini de işte insan heves ediyo. Öyle de son ana bırakmak hiç istemiyorum. Yani zaten bunları düşününce insan bebekle duygusal bağını korumakta da zorlanıyor ama gerçekler acımazsız, bunlar benim için azımsanamayacak ihtimaller şu anda.

Bu hazırlık ve alışveriş konusunda fikirlerinizi bekliyorum.
Geçmiş olsun canım, hiçbirimizin garantisi yok her an her şey olabilir ihtimaller dahilinde. Çoğumuz bir sürü şey aldık ama tereddütlerin var ise eğer ben senin yerinde olsam yenidoğan ihtiyaçları alırdım bebegimle de bağımı güçlendirmek için. Yani daha çok acik durumumda doğuma giderken mutlaka ihtiyacim olacak, bebegin ihtiyacı olcak seyler. Hastane çıkışı, zıbın, oto koltuğu, örtü, bez, mendil gibi. Bir de tercihine göre küçük bi beşik anne yanı yatağı olabilir. Belki oda takımını bebek arabasını daha sonra yaptirrsin. Erken doğum ihtimalin de yüksekse eve geçtiğinizde birbirinize daha cok ihtiyacınız olacak hep yan yana vs. Oda falan halledilir bi toparlanınca, elzem ihtiyaçları alırdım ben. Ama düşecek ya da bişey olacak diye de kendini kötü hissetme lütfen. Pozitif olmaya calis gerisi Allahtan artık.

Hahahaah ya çok güldüm 😂 doktor sorun olsa söylerdim işine bak meşgul etme demek istemiş gibi 😅 ben de bazen bişey sormak istiyorum sırf benzer tepki alırım diye uzak duruyorum 🙈
Ben de korka korka yazdim tahmin ediyordum boyle cevap verecegini ama içim içimi yiyeceğine azar yerim daha iyi dedim 😂 sert bir mizaci var malesef erkek ve yaşlı. Ama sırf tecrubesinden dolayo tercih ettim 🤷🏻‍♀️

Kızlar merhabalar bugün şeker yüklemesi yaptırdım ☺️ Benim içtiğim limonlu imiş aynı tadı sprite gibi fruko gibiydi içerken hiç zorlanmadım ☺️Sadece beklerken zaman zor geçiyor karın kazınıyor hafif bende mide bulantısı oldu o kadarcık ❤️Sonuçlarım da çıktı çok şükür iyi çıktı darısı hepinizin başına 😍aç gitmek gerek aradakesinlikle hiçbi şey yiyip içilmeyecek, efor sarf etmek yok ( beni iki kat aşağı bahçeye indirmediler yan odada yürümeden bekleyeceksin dediler) çiş de yapmadım yasak dediler Umarım herkesin güzel çıkar sonuçları ❤️

Öyle düşünme canım bebekler sağlıklı olsun sen iyi olur babalarının yanlarında olacağı vakit de gelecek. Ben babamla 6 aylıkken tanışmışım düşün annem beni babam askerdeyken doğurmuş. 🤣
Insanın gözünün önünde olunca korkuyor ama 38 39da ikizleri normal doğuran da cok duydum. Geçen de biriyle tanıştım 31.haftada doğum yapmış ve bebeği kuvoze girmemiş. Ikiz de değil üstelik. Tamamen nasip kısmet yani sağlıkla gelsinler yeter
benim annemde beni dogurup 5 yasina kadar turkiyede nenemlere yollamis 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ kesinlik oyle bebelerimiz saglikli olsunlarda 5/6 ay gecip gider hemencik . 🙏🏼🙏🏼

Kızlar merhabalar bugün şeker yüklemesi yaptırdım ☺️ Benim içtiğim limonlu imiş aynı tadı sprite gibi fruko gibiydi içerken hiç zorlanmadım ☺️Sadece beklerken zaman zor geçiyor karın kazınıyor hafif bende mide bulantısı oldu o kadarcık ❤️Sonuçlarım da çıktı çok şükür iyi çıktı darısı hepinizin başına 😍aç gitmek gerek aradakesinlikle hiçbi şey yiyip içilmeyecek, efor sarf etmek yok ( beni iki kat aşağı bahçeye indirmediler yan odada yürümeden bekleyeceksin dediler) çiş de yapmadım yasak dediler Umarım herkesin güzel çıkar sonuçları ❤️

Güzünaydın canım. limonlusudami vardi çok şanslısın. çileklisi kokulu silgi gibi koktu bana.

Geçmiş olsun canım gözün aydın, tatlılar ile aran nasıldı peki,ben çok tatlı yiyorum çıkacak diye ödüm kopuyor. Çok kilo almadim ama ailede olduğu için şeker bilemedim

Güzünaydın canım. limonlusudami vardi çok şanslısın. çileklisi kokulu silgi gibi koktu bana.
Çok teşekkür ederim canım 🙏🏻Evet eşim benim için eczaneden almış yoksa hastanede yokmuş hatta sıvı toz karıştırıp içiriyorlarmış gebelere benim içemeyeceğimi düşünmüş onu, çok iyi geldi hızlı bile içtim 😁 sen de hiç canını sıkma şimdi güzelce takip edilir inşallah 🤲🏻❤️

X