2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Valla oyleymis ben de duydum ikiz olunca fazladan aliyorlar diye ablam da 3 uz dogurmustu ordan biliyom 🙄yani bu kadar ucuk paralar zaten normal degil ki sgk ya sikayet edilseler soke soke alinir sonra o paralar da iste naylon fatura duzenliyirlar genelde...almadiginkz hizmetleir almis gibi faturaya yansitiyorlar ..o an panikle hastane ye gittigniz icin bi ton evrak imzalatiyorlar ve imzalattiklari evraklardan biri de mesela oda suslemesi istememissiniz ama istemissiniz gibi sozlesmesinin altina imza caktirip dogum sonrasi da fatura iatediginizde almadiginiz bir hizmet olan oda hizmetine dair fatura veriliyor size daha neler neler ama sgk normalde sinir koyuyor alacagi ucrete de onlar kilif buluyor bisekilde
Tek tek ne varsa okumak lazım aslında dediğin gibi o panikle insanın aklına da gelmiyor. Bu dediğini özellikle zincir hastane diye tabir edilen yerler yapılıyor. Tüp bebek tedavisinde bazı şeyleri kayıt altına da almıyorlar özellikle nakit para isteyip fatura isteyince kem küm ediyorlar. Vergiden de kaçıyorlar böyle olunca.
Biz de evhamlı anneler sağlık siz konusu olunca sorgulamadan veriyoruz kim ne isterse. Düşünüyorum benim bebeğimin sağlığı tehlikeye girecekse ne anlamı var yoksa devlet hastanelerinde de doğum servisleri var. Ama bizim burdakinde doktor bile yok. Arayacaklar da öbür ilçeden gelecek de hazırlanacak da ohoo. Onunla o kadar stres olana kadar veririm 20 25 bin bari bebeklerinin sağlığından endişe etmem diye düşünüyor insan.

Arkadaşlar ben bugün kasıklarımda ağrı mı desem sancı mı desem yoksa doluluk mu değişik bir şey hissediyorum çok uzun sürmüyo ara ara oluyo ama anlayamadığım bir şey . Bir de bebek bugün okadar aşağılarda hareket ediyoki sanki çıkıcak gibi :KK43: normal mi acaba ya ptesi doktora gidicem ama bi tedirgin oldum . Her gün uyanıyorum farklı bir durum artık hangisi normal hangisine korkmalıyım bilemiyorum 24+1 im.

Arkadaşlar ben bugün kasıklarımda ağrı mı desem sancı mı desem yoksa doluluk mu değişik bir şey hissediyorum çok uzun sürmüyo ara ara oluyo ama anlayamadığım bir şey . Bir de bebek bugün okadar aşağılarda hareket ediyoki sanki çıkıcak gibi :KK43: normal mi acaba ya ptesi doktora gidicem ama bi tedirgin oldum . Her gün uyanıyorum farklı bir durum artık hangisi normal hangisine korkmalıyım bilemiyorum 24+1 im.
Kasıkların iki yanında mı oluyor? Benimde bazen ayağa kalktığımda yürürken oluyor da. Dr gittim sormayi unuttum ama bi sıkıntı da yoktu

Kasıkların iki yanında mı oluyor? Benimde bazen ayağa kalktığımda yürürken oluyor da. Dr gittim sormayi unuttum ama bi sıkıntı da yoktu
Bazen sağda bAzen solda ama çoğunlukla sağ tarafta. Ben iki randevu arası değişik durumlar yaşıyorum ama doktor randevusunda hiç bişey sormadan geliyorum çok heycanlanıyorum acaba doktor ne dicek diye düşünmekten . Doktor bir sorundan bahsetmezse o anın büyüsüyle hiç bişey sormadan eve geri geliyorum 😃

Kızlar bebeklerın ağız mendılını penye mı almak lazım yoksa müslinden mı

Ben tülbent kumaşından yapicam canım yumuşacık oluyor .2 veya 3 kattan yapiyorum. Alt kurulama, ağız bezi ve popiş kurulama aynı tülbent kumaşından dikip kenarlarına ince oya geçicem pembe. Screenshot_2021-04-24-17-36-36.png

Kızlar ya benim minnoş o kadar aşağıda o kadar aşağıda ki vajinaya doğru vurup duruyor irkiliyorum aha diyorum çıktı çıkıcak şimdi çok kötü hissediyorum. Başına gelen var mı sanki ayakları aşağıda gibi vajinaya pıt pıt pıt vurup duruyor
Benimkide vajinamın hemen üstüne vuruyo gibi oluyo kalkıp dolaşıp geri yatıyorum geçiyo bi.. sonra gene aynı yere vuruyo

Kızlar ya benim minnoş o kadar aşağıda o kadar aşağıda ki vajinaya doğru vurup duruyor irkiliyorum aha diyorum çıktı çıkıcak şimdi çok kötü hissediyorum. Başına gelen var mı sanki ayakları aşağıda gibi vajinaya pıt pıt pıt vurup duruyor
Bende ayni duurmdayim , ikiz benimki biri cok asagida diger yukarda sagda . saga yatiyom o vuruyo sola yatiyom asagidaki vuruyo . sirt ustu uzanincada icerde kavga ediyorlar 🤣🤣

Bazen sağda bAzen solda ama çoğunlukla sağ tarafta. Ben iki randevu arası değişik durumlar yaşıyorum ama doktor randevusunda hiç bişey sormadan geliyorum çok heycanlanıyorum acaba doktor ne dicek diye düşünmekten . Doktor bir sorundan bahsetmezse o anın büyüsüyle hiç bişey sormadan eve geri geliyorum 😃
Bende de bazen solda bazen sağda oluyor ama en çok sağda. Arastirirken gordum bebek en cok nerede yatiyorsa orasi daha cok agrirmis, gercekten de en cok sağda yatiyor benimki 😁 dolayisiyla rahimin bağı agirliktan dolayi daha cok geriliyor. Benim bebegim de genelde aşağilarda o yuzden surekli o baski mevcut 😁 agri desem degil sanci desem degil doluluk gibi sanki kabız olmuşum da 10 gun wc ye cikamamisim gibi

Ne sağ da ne de solda tam ortadaa acaba hiç, göbek deliğinin altına dahi, olsa gelecek mi merak ediyorum. Kasığın bile daha altında hissediyorum acaba dedim doğacak mı ne oluyor 🤣🤣🤣🤣

Ne sağ da ne de solda tam ortadaa acaba hiç, göbek deliğinin altına dahi, olsa gelecek mi merak ediyorum. Kasığın bile daha altında hissediyorum acaba dedim doğacak mı ne oluyor 🤣🤣🤣🤣
Bu konuyu sık sık konusuyoruz ben de baya dertliyim 😁 gece yatinca ozellikle bilerek asagiya inip resmen cikacagi yeri kurcaliyor sanki 😂 ah kizim diyorum yapma etme cik yukari Allah askina tekmelenecek yer degil orasi. Gercekten tam külodun oldugu kısımdan vuruyor normalmis baya kişi yazdi bende de oluyor diye.

Bende de bazen solda bazen sağda oluyor ama en çok sağda. Arastirirken gordum bebek en cok nerede yatiyorsa orasi daha cok agrirmis, gercekten de en cok sağda yatiyor benimki 😁 dolayisiyla rahimin bağı agirliktan dolayi daha cok geriliyor. Benim bebegim de genelde aşağilarda o yuzden surekli o baski mevcut 😁 agri desem degil sanci desem degil doluluk gibi sanki kabız olmuşum da 10 gun wc ye cikamamisim gibi
Ayy evet benimkide hamileliğimin başından beri hep sağda. Rahatladım valla normal demekki .okadar boş alan var bu bebişler aşağılarda hala 😂

Ben tülbent kumaşından yapicam canım yumuşacık oluyor .2 veya 3 kattan yapiyorum. Alt kurulama, ağız bezi ve popiş kurulama aynı tülbent kumaşından dikip kenarlarına ince oya geçicem pembe.Eki Görüntüle 2833609
Bunların yerine havlu peçete falan kullanılmaz mi acaba, ben de aldım 3 tane ana sürekli yıka ütüle zor olur gibi geldi. Havlu peçete zarar verir mi ki bebeğe, benim ilk olacak da 😊

Canım ayakları aşağıdaysa o yüzden aşağıda hissediyorsundur. Doktorum bana ayakları adagida olduğu için asagidaymis gibi gelir sana demişti. Sürekli oraya vuruyor ya.

Bunların yerine havlu peçete falan kullanılmaz mi acaba, ben de aldım 3 tane ana sürekli yıka ütüle zor olur gibi geldi. Havlu peçete zarar verir mi ki bebeğe, benim ilk olacak da 😊

Ben ilk 6 ay havlu peçete ıslak mendil vs kullanmadim. sonuçta tozlu oluyor. 6.aydan sonra safsuyla yapılmış alkol ve paraben içermeyen ıslak mendil kullandim. Annelik böyle yıka kurula ütüle 😆

Kağıt i havlu sert olur ama yumuşak peçete ler var onlar olur ben ilk oğlumda hiç kullanmadım ağız bezi.. Detaylar zaten önemsiz hale geliyo o ağlamalarda falan.

Ayy benim de öyle hatta eşim bu aralar çok aşağıda değil mi ya normal mi diyip duruyor 😂 bende burdaki çoğu kişinin öyle olduğunu söyleyip rahatlatıyorum😂

X