2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebeklerin içinizde gezindiğini hissediyor musunuz? Bazen aşağılara doğru iniyormuş gibi hissediyorum, bazen karnım soldan sağa dalgalanıyor ne acayip şeylermiş 😀 sizinkiler neler yapiyor 🥰
Eveet hem de nasıl 3 haftadır videolara alıyodum tekmelerini ama bu hafta o dalgalanmalar coştu diyebilirim 😂

Sabah uyandığımda sırt üstü yatıyormuşum birden sola döndüm ani hareket olunca resmen karnımda bacaklarını ve ellerini kendine çekip göbeğimin oralarda top gibi olduğunu hissettim galiba uzun uzun yatıyordu ben dönünce korktu yavrum :)
Benim boynumda düzleşme var hep dönerek yatıyorum sağ sol sırt üstü eşit şekilde yatmazsam haftalarca boyun ağrısı çekiyorum çok tedirginim hep sola yatamadığım için :/

Bu arada 24. Haftasında idari izne ayrılan arkadaşlar doktorunuzdan ne zaman yazıyı almaya gittiniz? Ben salı günü kontrole gidicem. P.tesi 23+6 yım salıyı 24+0 sayıyorlar değil mi?
24+0’daydı randevum tesadüfen bugün, gitmişken yazdı doktorum, çıkışta çalıştığım kuruma bıraktım.

Çok şükür canım iş stresinden kurtulmak kesinlikle iyi gelecek bol bol kitap okuma doğuma hazırlık vakti artık 😇 4 gözle beklemiştim
Kamuda idari izindeyken iş yapılmıyor mu? Benim çalıştığım kurumda 24-32 hafta idari izinlileri evden çalıştırıyorlar 😌 Ben de Temmuz’a kadar çalışmak zorundayım o yüzden, sizdeki uygulamayı merak ettim.

Benim boynumda düzleşme var hep dönerek yatıyorum sağ sol sırt üstü eşit şekilde yatmazsam haftalarca boyun ağrısı çekiyorum çok tedirginim hep sola yatamadığım için :/
gece yatarken sola yatıyorum da uykumda bende sağa dönüyorum bazen sırtüstü yatıyorum uyandığımda farkediyorum. Allattan hiç yüzüstü dönmemişim eşime de diyorum görürsen uyandır diye. Kimi doktor yüzüstü yatmadıkça sıkıntı yok diyor umarım öyledir.

gece yatarken sola yatıyorum da uykumda bende sağa dönüyorum bazen sırtüstü yatıyorum uyandığımda farkediyorum. Allattan hiç yüzüstü dönmemişim eşime de diyorum görürsen uyandır diye. Kimi doktor yüzüstü yatmadıkça sıkıntı yok diyor umarım öyledir.
Ben hep saga yatıyorum en rahat sagdayım.. basta bebegım hep soldaydı ve agırlıgım onun uzerıne düşmesın dıe saga yattım öyle alısdım , sırt üstü ve yuz üstu zararlı sag veya sol zararı yok

İyi akşamlar güzel anneler. Bugün kontrol vardı ultrasonda daha bakar bakmaz suyun azalmış dedi. Geçen hafta detaylı vardı her şey normaldi. Anlamadım ya. Yarın şeker yüklemesi yapılacak inşallah şeker çıkmaz da en azından havuç suyu falan bi şekilde suyunu arttırabilirim. Bir da karaciğer kolestazı için yarın kan vereceğim. Alerjiden dolayı. Hayırlısı ile şu kalan 4 ayı atlatabilsek.

Kamuda idari izindeyken iş yapılmıyor mu? Benim çalıştığım kurumda 24-32 hafta idari izinlileri evden çalıştırıyorlar 😌 Ben de Temmuz’a kadar çalışmak zorundayım o yüzden, sizdeki uygulamayı merak ettim.
Kurumdan kuruma değişiyor. Öyle bir şey olsa evden çalışabilsek keşke aynı serviste çalıştığım yan masamdaki kişi covidliyken işe gitmezdim... Biz her ne kadar uzman olsak bilgisayar başından çalışsak da imza olayımız var. Ve kullandığımız ekranları herhangi bir bilgisayardan açamayız.

İyi akşamlar güzel anneler. Bugün kontrol vardı ultrasonda daha bakar bakmaz suyun azalmış dedi. Geçen hafta detaylı vardı her şey normaldi. Anlamadım ya. Yarın şeker yüklemesi yapılacak inşallah şeker çıkmaz da en azından havuç suyu falan bi şekilde suyunu arttırabilirim. Bir da karaciğer kolestazı için yarın kan vereceğim. Alerjiden dolayı. Hayırlısı ile şu kalan 4 ayı atlatabilsek.
Armutta çok iyi geliyormuş sanırım canım onu da deneyebilirsin öyle okumuştum. Karaciğer kolestazından bi ara bende şüphelenmiştim egzama çıktı. Umarım sıkıntı yaşamazsın sende

Kizlar selam, 22. Haftadayim cok sukur bugun doktor kontrolum vardi. Minigimiz yuzunu bir turlu gostermedi 🤭 doktorum normalde detayliyi kendisi yapiyor. Riskli bir durum olursa yonlendiriyorum dedi. Bugun muayene de herseyine bakicam bir sorun gormezsem detayliya cagirmam dedi. Cok sukur bir sikinti cikmadi detayli yapmayacak. Sagolsun her gidisimizde detayli bakiyor. Tetanoz asisi icin saglik ocagina gittigimde aclik sekerimi de olcmuslerdi. Sonucu gorunce seker yuklemesine de gerek yok dedi. Benim doktor hic birsey yaptirmiyor galiba😊 bu arada catlak icin kakao yagi, hindistan cevizi yagi ve bio-oil i karistir onu kullan dedi ama sadece karin degil tum vucuda sur dedi. Kendi hamileliklerinde hep onu kullanmis ve catlagi olmamis. Sagolsun sac boyasi konusunda da serbest birakti normal boyayla bile boyayabilirsin dedi. 🎈

Kurumdan kuruma değişiyor. Öyle bir şey olsa evden çalışabilsek keşke aynı serviste çalıştığım yan masamdaki kişi covidliyken işe gitmezdim... Biz her ne kadar uzman olsak bilgisayar başından çalışsak da imza olayımız var. Ve kullandığımız ekranları herhangi bir bilgisayardan açamayız.
Ben de uzmanım, laptopumuza e-imza uygulamasını yüklettiler, tüm resmi işlerimize, online toplantılarımıza devam ediyoruz. İdari izinde de böyle devam ediyor.
İdari izinden önce dediğiniz gibi riskli ortamlarda bulunuyorduk, iyi ki size bir şey olmamış. Hepimiz için sağlıklı doğumlar diliyorum, teşekkür ederim geri dönüşünüz için ☺️

Tetanos aşısı olmayan var mı aramızda? Genelde çoğunluk olmuş gibi görüyorum yorumlarda. Bana ne doktorum aşı ol dedi ne de aile sağlığı merkezinden aradılar 😌 Acaba benim mi hatırlatmam gerekiyordu, o yüzden sizlere danışmak istedim 😌

Tetanos aşısı olmayan var mı aramızda? Genelde çoğunluk olmuş gibi görüyorum yorumlarda. Bana ne doktorum aşı ol dedi ne de aile sağlığı merkezinden aradılar 😌 Acaba benim mi hatırlatmam gerekiyordu, o yüzden sizlere danışmak istedim 😌
Sağlık ocağına ben gidip hamileliğimi bildirmiştim ona göre bir tarih vermişlerdi ama doktorum gerek yok yaptırmaya deyince yaptırmadım bende. Bazen atlayabiliyorlar siz doktorunuza danısıp randevunuzu alabilirsiniz sağlık ocağında

Kizlar bugun randevum vardi sükür hersey iyiydi ama kilosu 600 grammis , normal dedi ama bana az gibi geldi sanki,, bebekde tekrar kendini cevirmis yani suanda poposu asagida🤭 doguma kadar garantisi yok belli oldu en son randevumda basi asagidaydi simdi yukarda
Canim ben 24+4 haftalikim bugun baktilarinda 720gram dedi az degil cok degil normal oldugunu soyledi doktor 23 haftaliken 600 gramdi benimki

X