2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yanlız degilsin beni çok zorluyor birde çalışıyorum bayılacak gibi hissediyorum 😨bebek kaburgalarima çok vuruyor oralarda baskı hissediyorum sertleşiyor zaten.Ama nefes olayı gerçekten zorluyor bugün yemek yerken bile zorlandım.
Aynen canim inan korkuorm yemek yemeye azicik fazla kacirsam siginamiorm patlicak gibi 😞 sen birde calisiorsn Zor walla

Benim aralık ayından beri burnum tıkalı. Hamilelikten kaynaklı. Ayaktayken bi tarafı açılıyor biraz ama yatınca hiç açıklık kalmıyor yüzde yüz kapalı. Bir de 2 aydır nefes sıkıntım gitgide artıyor. Yattığım an nefes yetmiyor kesin. Bazen otururken bile yetmiyor bütün dünyayı içime çekesim geliyor.10 saniye nefes alırsam anca.
Eğer böyle burun tıkanıklığı ( içindeki etler şişiyor ondan) problemi varsa breath right extra deneyebilirsiniz. Ben işe yaramaz diye tavsiyeleri görmezden gelmiştim ama çare breath rightmış. 10 gündür biraz daha rahatım.
bende burun tikanikligi yok canim tamamen diyaframima coken agirlik hissediorm artik kaburgalarimin alti bile kaybolmus sislikten elime gelmio

Onceki iki hamileligim cok kolay gecti bu canima oluyor😂bacak agrisi bel agrisi simdi nefes darligi 😢 halsizde kaliorm uyumak istiorm hep. Allahim saglikla kurtarsin hepimizi canim bebegin erkekmi?
Aynı şikayetler mevcut benim de canım. Evet erkek bebegim. Bugün avmye gittim 2 saat 2 yıl gibi geldi valla yoruldum😄

Sizde de mi nefes darlığı var
Bende 30 da başladı
Aldığım nefes yetmiyor :KK70:
Bugün nefes alamıyorum diye ağladım
😅Ya ben Ağustos sonu Eylül başı belirsiz annelerdenim. Şuan 30 un ortasındayım ve aynı durum bende de var bazen oturup ağlayasım geliyor .nefes yetmiyor. Nefessizlik tansiyonumu etkiliyor galiba.elim ayağım boşalıyor. Birde bebek pozisyonuna bağlı kaburga diyafram batması da eklenince 😭🥴😅😍🙈

Kızlar merhaba erken doğum riski taşıyan arkadaşlar vardı hastanede yatanlar oldu aranızda yardımcı olursanız sevinirim. Dün kontrolüm vardı 1 cm açıklık oluşmuş belim ve kasıklarım ağrıyor nst normal çıkmıştı her ihtimle krşı ciğer geliştirici iğne yapıldı bugün de kalan dozlar vuruldu açıklığım hala 1cm ama bebeğin başı çok baskı yapıyor dediler elle muayenede heran gelebilirmiş şuanda ağrılarım arttı ve oğluşum durmuyor kafasıyla bastırıyor resmen ev de çığlık atıyorum fırlıcak gibi, hastane de kalanlara ne gibi bir tedavi uygulandı bana sadece serum tedavisi yapabiliriz dediler Allahım zamanında kavuştursun bebişlerimize🙏🏻

Ben 23. Haftada yaptırdım serklaj. Sonrasında yatarak devam ettim ama temel ihtiyaçlar ( tuvalet banyo doktora gitme vs gibi, ayakta 5 dk geçmeyecek şekilde ) için kalkabiliyordum. Benim 16 mm e düşmüştü. 10-15ten sonra serklajın da tutması sıkıntı oluyor gibi anlamıştım ben. Mesafe kısa olduğu için enfeksiyona vs yatkınlık oluyor. 15 mmlik noktadan dikmiş doktorum beni. Hatta o sırada açılma da başlamış ama çok yeni başlamış demişti. Sonra iğneler haplar falan kalınlaşma da sağlandı. Şimdi biraz daha rahatım ama yürüyüş vs yine yok ancak kendi kişisel temel işlerim için kalkıyorum. 28 i görücez mi 32 yi görücez mi derken hedef sınırımız 34 e çok yaklaşıktık.
Yani ben sizin yerinizde olsam yaptırırdım ama gitmediyseniz perinatolog a gidin. Onlar bu tarz konularla çok uğraşıyorlar tecrübeleri daha çok oluyor. Doktorum bana serklajın başarı oranının yüzde 70 civarında olduğunu söylemişti, sizinki biraz daha negatif demiş, yüzde 50 diyince de hastaya bırakılan bir karar oluyor bu da zor bir şey açıkçası annenin karar vermesi için.
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Gittiğim 3 doktordan biri perinatologtu. Zaten ilk o söyledi,acil serklaj yapalım, uzunluk 18 mm diye. Sonra kendi doktorum inanma, servikal uzunluğun 38 mm, perinatolog korku salmış sana dedi. Ama benim içimden bir ses yanlış biseyler var dedi ve bugün başka doktora gittiğimde o da perinatolog ile aynı gorusteydi. Karar vermek çok zor:KK43: Bu haftalarda geç kalındığı yazıyor literatürde.

😅Ya ben Ağustos sonu Eylül başı belirsiz annelerdenim. Şuan 30 un ortasındayım ve aynı durum bende de var bazen oturup ağlayasım geliyor .nefes yetmiyor. Nefessizlik tansiyonumu etkiliyor galiba.elim ayağım boşalıyor. Birde bebek pozisyonuna bağlı kaburga diyafram batması da eklenince 😭🥴😅😍🙈
Yaa tek ben değilmişim
Bende ağustos sonu eylül başı belirsiz anneyim :KK70: 30+2yim
Kaburgam oyuncağı olmuş durumda
İttirip duruyor yaramaz
İki göğsümün ortasında bir tık aşağıda deli gibi ağrı
Hep gebeliğe bağlı reflü diye düşündüm ama diyafram da olabilir
Sağlıkla büyüsün de en fazla 10 11 hafta daha böyle olacağız
Sonra özleriz bile içimizdeki minik tekmeleri

Bu haftalarda acil serklaj yapılıyor diye biliyorum. Benim 12. Haftada tedbir amaçlı yapıldı. Haftan ileri olduğu için serklaj konusunda doktorunun çok iyi ve deneyimli olması lazım. Dikiş değil de halka(yüzük) takılma gibi bir şey de yapılabiliyor sanırım onu sor bi doktorlarına. S Sarisinmelekk sanırım onun da rahim boyunda kısalma vardı.
M MadameMarieCurie merhaba kizlar evet benimde rahim kisaligim var 1.8cmile hastaneye girmiştim enfeksiyon oldugu için hemen halka takamadilar once enfeksiyon tedavisi gordum o sirada 0.8mm düştü rahim kisaligim 22+6h da halka taktılar hastaneden 18 gun sonra 1.8cm yukseldiginde cikmistim ama yukseldigi icin fazla rahat davrandim 0.3mm dustu hastanede bir 20 gun daha kaldim ciger gelistirici falan vurdular 0.3mm ile 20 gun sonunda yine evime geldim 3 haftadir evdeyim. :) suan rahim agzi yine uzadi 2 hafta once 1 cm gecen cuma doktordaydim 1.5cm ya uzamis 🙏😊 korkulacak birsey yok. Serklaj kucuk haftalarda yapilan birseymis 22/23 haftadan sonra sadece halka tavsiye ediyor burdaki doktorlar gec kalinmis oluyor serklaj icin (en azindan doktorlar oyle soyluyor) .
benim icin 1.5cm suan cok cok iyi 0.3mm den yukseldigi icin zaten rahim agzi kisalip uzayabilen birsey oldugu icin bence halka isteyin :) olmuyorsa yatarak gecirin serklaj nasil birsey bilmiyorum ama halka tavsiye ederim :)

Kızlar oğlumun babası yamaç isminde kararlı sizce nasıl bi isim pek içime sinmedi ama sen ne istersen koy demiş bulundum başta 😀fikirlerinizi rica ediyorum
Güzel isim arkadasimda gecen ay dogum yapti bu ismi koydu ama nedense bana cok yapmacik geliyor yamaç ismi çukuru hatirlatigi icin galiba 🤣

Hanımlar selam,
Size Bir şey danışacaktım.
Ben 28+5 de doktora gittim, 63.5 kiloydum.
Bugün endokrine gittim. Gitmişken tartılayım dedim. Yine 63.5 çıktım. 100 gram bile almamışım. 30+2yim bu arada.
Kendi doktoruma 32 de gideceğim. O zaman göreceğim bebeği. Annem karnın büyümüş dedi beni bugün görünce (2 haftadır görmüyordu beni)

Sorum şu: Hiç kilo almamam bebeğin gelişimi durdu demek değildir dimi?

Ben gebelik şekeri sebebiyle diyet yapıyordum. Kaşar süt yoğurt et hep yedim ama ben kilo almamışım bebek almıştır değil mi?

Moralim bozuldu :KK43:
Bende şeker diyeti yapıyorum ve 24 haftamdan beri hiç kilo almadım 1 kilo alıp veriyorum hep 🤣 bebegin gelisimi ile senin kilo alip almamanin hic alakasi yok rahat ol aksine sen almadigin icin o aliyor :)

Yaa tek ben değilmişim
Bende ağustos sonu eylül başı belirsiz anneyim :KK70: 30+2yim
Kaburgam oyuncağı olmuş durumda
İttirip duruyor yaramaz
İki göğsümün ortasında bir tık aşağıda deli gibi ağrı
Hep gebeliğe bağlı reflü diye düşündüm ama diyafram da olabilir
Sağlıkla büyüsün de en fazla 10 11 hafta daha böyle olacağız
Sonra özleriz bile içimizdeki minik tekmeleri
Bende de 29+2 yazıyor😅 aynen aynen durumlar bende de aynı. Hem tatlı telaş ağrı heyecan hemde korku oluyor 😅daha 38 40 cm de böyleyse 50 e yaklaşınca ne olur diye insan düşünüyor 🤫🤪🤭 ama o tosbikler sağlıklı olsun da gerekirse sürekli yatarız. Sonuçta birgün bitecek 🤪🤩😍👶🏻👶🏼

Ben varim🙋‍♀️ Benim de 1 ay once saglik ocagi kontrolunde tansiyonum15-9 cikti. Tabi ben o gun orada cok beklemis ve cok sinirlenmistim bence bundan cikti. Sonra tansiyonum dusmeyince beni gebelik zehirlenmesi olabilir vs diye panik yapip acil doktoruma yonlendirdiler. Doktorum kardiyolojiye yonlendirdi 24 saat tansiyon holteri takildi ve tansiyonum normal cikti. Doktorum onlem amacli 24 saat idrar toplamami da istemisti, odem sorunum vardi cunku. Idrarda protein kacagi cikti ve onlem amacli tansiyon ilacina basladik. Amac tansiyonu dusurmek degil gebelik zehirlenmesini onlemek icindi. Cuma gunu 1 ay sonra kontrole gittim, hersey cok sukur yolunda bebegin gelisimi de riskli olmama ragmen onden gidiyor. Bebek saglikli oldugu icin yeniden test istemedi, 1 ay sonra kontrole gidecegim. Sizin tansiyon doktor fobisi gibi olabilir bazi insanin hastaneye gidince cikarmis cunku, hatta holter takma nedenleri de bu. Idrarda protein basli basina risk teskil etmiyor. Odem, tansiyon ve bebegin gelisimi degerlendiriliyor. Tabiki duyunca biz de cok endise ettik hatta tansiyonum gunlerce stresten dusmedi. Takip onemli, insallah sizde de bir sorun cikmaz🙏
Çok teşekkür ederim inşallah benimki de kontrollü bir iekilde devam eder.Bebeğin gelişimi suyumun az olmasına rağmen 1 hafta önden gidiyor ödem sorunum da hiç olmadı sadece tansiyon ve idrar işte 😒Umarım Cuma günü protein vs çıkmaz da içim rahat devam eder.36’yı görsem rahatlayacağım son 3 hafta 🍀

Kızlar merhaba erken doğum riski taşıyan arkadaşlar vardı hastanede yatanlar oldu aranızda yardımcı olursanız sevinirim. Dün kontrolüm vardı 1 cm açıklık oluşmuş belim ve kasıklarım ağrıyor nst normal çıkmıştı her ihtimle krşı ciğer geliştirici iğne yapıldı bugün de kalan dozlar vuruldu açıklığım hala 1cm ama bebeğin başı çok baskı yapıyor dediler elle muayenede heran gelebilirmiş şuanda ağrılarım arttı ve oğluşum durmuyor kafasıyla bastırıyor resmen ev de çığlık atıyorum fırlıcak gibi, hastane de kalanlara ne gibi bir tedavi uygulandı bana sadece serum tedavisi yapabiliriz dediler Allahım zamanında kavuştursun bebişlerimize🙏🏻
Ben sorunu bilmiyorum kuzum hastanede yatan arkadaşlar cevap verir buna inşallah sağlıkla vaktinde gelecek oğluşun canı gönülden inanıyorum💙🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Kızlar oğlumun babası yamaç isminde kararlı sizce nasıl bi isim pek içime sinmedi ama sen ne istersen koy demiş bulundum başta 😀fikirlerinizi rica ediyorum
Ben çok beğendim bi arkadaş da yazmış havalı sporla ilgilenen özgürlüğüne düşkün tatlı bir gülümsemesi olan bir erkek canlanıyor benim de gözümde 😍isim konusu çok zevk meselesi burada olumsuz yorum yapan olursa hiç takmayın olur mu 😍sağlıkla gelsin oğluşlarımız ❤️❤️❤️

Merhaba canim. Benim acikligim vs yoktu. Nst de sanci goruldugu icin iki kere yatmistim. Yapilan tedaviler sana da soyledikleri gibi serum, ciger gelistirici igne ( 1 kereye mahsus, ikinci yatisimda yapilmadi), progestan ve nidicard... Bunjn disinda nst kontrolu. Bu sekildeydi. Nst normale donuyordu genelde ertesi gun ve taburcu oluyordum.

Mrb canim gecmis olsun ben hastanede kanama nedeniyle yattim. Ilk olarak ebe elle muayenede 1cm kadar aciklik var gibi dedi. Ama sonra doktor muayene etti ve ebeye açıklık yok eğer 1cm açıklık olsa bebeğe dokunurduk dedi. Bana kanama için düşük önleyici ilaç+ serum yatarak tedavi verdiler. Benim fikrim açıklığın varsa hastanede müşade altinda tutmalilardi. Çünkü benim doktorum açıklığın olsa taburcu etmezdim dedi.

Merhaba canim. Benim acikligim vs yoktu. Nst de sanci goruldugu icin iki kere yatmistim. Yapilan tedaviler sana da soyledikleri gibi serum, ciger gelistirici igne ( 1 kereye mahsus, ikinci yatisimda yapilmadi), progestan ve nidicard... Bunjn disinda nst kontrolu. Bu sekildeydi. Nst normale donuyordu genelde ertesi gun ve taburcu oluyordum.
Çok teşekkür ediyorum cevabınız için 🥰 Ben de açıklık var nstde hafif minik sancı ama bel ağrım fena ve bebek baskısı, umarım hepimiz hayırlı vakitte alırız bebişlerimizi kucağımıza 🙏🏻💕

Mrb canim gecmis olsun ben hastanede kanama nedeniyle yattim. Ilk olarak ebe elle muayenede 1cm kadar aciklik var gibi dedi. Ama sonra doktor muayene etti ve ebeye açıklık yok eğer 1cm açıklık olsa bebeğe dokunurduk dedi. Bana kanama için düşük önleyici ilaç+ serum yatarak tedavi verdiler. Benim fikrim açıklığın varsa hastanede müşade altinda tutmalilardi. Çünkü benim doktorum açıklığın olsa taburcu etmezdim dedi.
Çok teşekkür ederim canım💕Aslında doktorum söyledi nst normal dedi dilersen yatış yapabiliriz dedi ama sancın olmadıgı için evde istirahatle geçirmeni tavsiye ederim en ufak birşeyde hemen yazarsın bana gelirsin hastaneye dedi ciğer geliştiriciyi tedbir amaçlı vuruldum işte durum bu umarım biraz daha bekler oğluşum💙

X