2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
A arven84 canım sana mi yazdım hatırlamıyorum birine yazdım da. Ben 1 cm açılmayla 4 haftadır geziyorum. Sancım 80lerde çıkmıştı eve yolladılar hicbir sorun olmadı çok şükür. Ciğer geliştirici yapıldı sadece progestan devam ediyorum sancılar için de adalat verdi. Inşallah vaktini bekleyecek bebeğin stres yapma sadece. 1 cm açılmayla doğurmama ihtimalin var ama stresten doğurursun
Yok canım bana yazmadın ben de 2-3 hafta geçirsem böyle rahatlıcam 🙏🏻 İster istemez stres yapıyor insan ama çok haklısın Allah’ a emanet bebişlerimiz🙏🏻 Sadece bebeğim çok hareketliydi bugün hareketleri %70 oranında azaldı o beni korkutuyor çok hareketliydi 😞 bir de bel ağrım fena bacaklarıma kalçama vuruyor kasık ağrım yok şükür, sen nasılsın peki açılmayla bel ağrsı çektin mi sen de ? Bu arada ben de ciğer geliştirici vuruldum progestan kullanıyorum bir de

Benim 31+5 12te 1985 gr. gibi bir şeydi, doktor normal, sadece iri bir bebek olacak demişti. Eşimle biz de minyon değiliz, aklıma yatmıştı ama şimdi endişelendim.
Canım neden endişelendin ki benimde 31+6 da seninkiyle hemen hemen aynı ve bizde eşimle minyon degiliz gebelik şekerimde yok şükür.
Doktorda büyümesini beğendi.

Benden de smear testi almadı. O test sadece rahim ağzı kanserini erken teşhis için yapılıyor diye biliyorum. Hpv testi ile beraber yapılanı da varmış. Bebeğe bir zararı olacak olsa mutlaka yaparlardı bence bize de 😌
Canım allah korusun hpv hiç bi belirti vermeye biliyormuş ve normal doğumda bebeğe bulaşabiliyormuş. Dündü kontrolüm kontrolden sonra aklıma geldi iki hafta sonra tekrar gidicem eğer taradıkları bi test varsa yapılmasını istiycem evladımızın sağlığı sonuçta. Tam kavuşacakkrn son anda mikrop kapması kötü olur

Kizlar benim göbeğim cok tüylendi agda yaptirmak istiyorum oraya da. Sizde de var mi oyle bisey, agda yaptiran ya da yaptirmayi dusunen var mi?
Benim de cok tuylu..her doktor ziyaretimde acinca utaniyorum ama acikcasi hurfae oldugunu bile bile dokunmayacam nasip olursa dogumdan sonra kendiliginden dusmezse de epilasyona gidicem😁

merhabalar ben de 14 haftalık hamileyim geçen yüz üstü yatarken koltukta uzanmıştım eşim şakalaşmak için yanağıma doğru eğildi o sırada karnımın üstüne biraz baskı oldu göbeğim koltuğa baskı yaptı iki üç gündür bunu düşünüyorum acaba bebeğime bi şey olur mu diye siz tecrübelisiniz doğuma az kalmış bi şey olur mu az baskıdan ? daha doktor kontrolüme de var o yüzden size sorayım dedim
Cnm yanlış hatırlamıyorsam 20li haftalardan sonra yatmak sıkıntı oluyor ki büyüyen göbekte yüzüstü yatmana engel olur. Daha bebişin çok küçük o yüzden bişey olduğunu sanmıyorum çünkü çok korunaklı yerde Saglıkla kucagına al inş 🙏🙏🙏

Yok canım bana yazmadın ben de 2-3 hafta geçirsem böyle rahatlıcam 🙏🏻 İster istemez stres yapıyor insan ama çok haklısın Allah’ a emanet bebişlerimiz🙏🏻 Sadece bebeğim çok hareketliydi bugün hareketleri %70 oranında azaldı o beni korkutuyor çok hareketliydi 😞 bir de bel ağrım fena bacaklarıma kalçama vuruyor kasık ağrım yok şükür, sen nasılsın peki açılmayla bel ağrsı çektin mi sen de ? Bu arada ben de ciğer geliştirici vuruldum progestan kullanıyorum bir de
Benimkilerin de hareketlerinde azalma var. Salı günü doktor iyiler demişti su sorunumuz var bizim de. Bel agrım oldu ama çok duzensizdi sancılar da duzensizdi zaten. Kilosu nasıl? Ciğer geliştirici yapıldıysa kilosu da 2300 civarıysa hiç korkma

Kizlar benim göbeğim cok tüylendi agda yaptirmak istiyorum oraya da. Sizde de var mi oyle bisey, agda yaptiran ya da yaptirmayi dusunen var mi?
Benim de cıkmaya baslamıştı ben rahat edemiyorum veet hassas cilt ağda bandı ile kontrollerim öncesi tüm göbek değil de cıkan kısımları alıyorum. Hiç artmadı, güçlenmedi de. Hem ağda bandı pratik ve rahat oluyor, 3-4 dk da halloluyor. Deneyebilirsin🙂

Benimkilerin de hareketlerinde azalma var. Salı günü doktor iyiler demişti su sorunumuz var bizim de. Bel agrım oldu ama çok duzensizdi sancılar da duzensizdi zaten. Kilosu nasıl? Ciğer geliştirici yapıldıysa kilosu da 2300 civarıysa hiç korkma
Benim de salı günü kontrolüm vardı normal herşey 2322 çıktı kilosu ama işte Usg netice de +- 300gr ya hayırlısı bakalım Allah büyük🙏🏻 Benim de sorunum bel ağrısı 2gündür ve aşırı baskı öyle baskı yapıyor ki çıkıp bakınıp geri giriyor sanki 🙈😂

merhabalar ben de 14 haftalık hamileyim geçen yüz üstü yatarken koltukta uzanmıştım eşim şakalaşmak için yanağıma doğru eğildi o sırada karnımın üstüne biraz baskı oldu göbeğim koltuğa baskı yaptı iki üç gündür bunu düşünüyorum acaba bebeğime bi şey olur mu diye siz tecrübelisiniz doğuma az kalmış bi şey olur mu az baskıdan ? daha doktor kontrolüme de var o yüzden size sorayım dedim
24. Haftaya kadar pozisyonunuzun önemi yok bütün doktorlar da böyle diyolar zaten çok küçük tedirgin olmayın hiç ben öyle yaptım çoğu kere hiçbi şey olmadı ❤️

Benim de salı günü kontrolüm vardı normal herşey 2322 çıktı kilosu ama işte Usg netice de +- 300gr ya hayırlısı bakalım Allah büyük🙏🏻 Benim de sorunum bel ağrısı 2gündür ve aşırı baskı öyle baskı yapıyor ki çıkıp bakınıp geri giriyor sanki 🙈😂
Sen yine çok gezme evin içinde de mümkün olduğu kadar dinlenmeye çalış. Kilosu gayet iyi maşallah haftan da iyi. Inşallah birkaç hafta daha duracak😍

Merhaba kızlar bugün 34+4 olduk geçen hafta olduğum bölge çok sıcak olduğundan üstüne klimamız bozuldu uykusuzluk açlık şekerim 90 altına inmedi. Pazartesi akşamı pembe akıntı geldi yattım geçer diye salı günü damla damla devam edince eşim türkiye den döndüyordu eve girmeden hemen doktora gittik bebek gayet iyi çıktı ama benim idrar yollarından kaynaklı bir bakteri oluşumu olmuş. Şekeein yüksekliği ve sık idarara çıkma dedi ilaç verdi dün halsizlik den hep yattım idrar yaparken de bıçak kesiyor gibi acı yaşadım. Bugün de güzel uyandım. Hala damla damla pembeden biraz koyu damla lar var peçetede bel ağrısı öğlene kadar soluk aldırmadı kasıklar zaten acıyor. Bu arada havalar 3 gündür sein gidiyor🙈 benim gibi enfeksiyon geçiren var mı?😞

Hiçbir şey olmaz, 14 haftalık henüz çok küçük. 5 ay oluncaya kadar rahatsız olmadığınız her şekilde yatabilirsiniz. Ancak 30 hafta sonrası sırt üstü karın üstü yatmak tavsiye edilmiyor zaten yatamazsınız bebek uyandırır ya da canınız acır.

Sen yine çok gezme evin içinde de mümkün olduğu kadar dinlenmeye çalış. Kilosu gayet iyi maşallah haftan da iyi. Inşallah birkaç hafta daha duracak😍
Evet canım dinlencem artık doğuma kadar 34+3 üz bugün itibariyle dediğin gibi birkaç hafta daha dayanırsak süper olcak 🥰 Seninkilerde dayancak annesi bizim bebişlerimiz çok güçlü 💕💕💕

Benim de cok tuylu..her doktor ziyaretimde acinca utaniyorum ama acikcasi hurfae oldugunu bile bile dokunmayacam nasip olursa dogumdan sonra kendiliginden dusmezse de epilasyona gidicem😁
Ben de utaniyorum valla doktora sordum cok rahatsiz ediyorsa agda yapabilirsin dedi denicem sanirim☺️
Benim de cıkmaya baslamıştı ben rahat edemiyorum veet hassas cilt ağda bandı ile kontrollerim öncesi tüm göbek değil de cıkan kısımları alıyorum. Hiç artmadı, güçlenmedi de. Hem ağda bandı pratik ve rahat oluyor, 3-4 dk da halloluyor. Deneyebilirsin🙂
Yaa ben de agdaya gitmek istiyorum ama acir yada acidan ani kasilma falan olur mu diye korkuyodum, sizde oyle bisey oldu mu☺️

Cnm yanlış hatırlamıyorsam 20li haftalardan sonra yatmak sıkıntı oluyor ki büyüyen göbekte yüzüstü yatmana engel olur. Daha bebişin çok küçük o yüzden bişey olduğunu sanmıyorum çünkü çok korunaklı yerde Saglıkla kucagına al inş 🙏🙏🙏
Yaaaa çok teşekkür ederim var ya içime su serptiniz çok sağolun siz de hayırlısıyla sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🙏☺️😍😍😍
24. Haftaya kadar pozisyonunuzun önemi yok bütün doktorlar da böyle diyolar zaten çok küçük tedirgin olmayın hiç ben öyle yaptım çoğu kere hiçbi şey olmadı ❤️
Çok çok teşekkür ediyorum ben baya pimpirikli oldum bi şey olur mu acaba diye diye içim içimi yedi rahatladım şimdi çok teşekkürler sağlıkla kucağıniza alın inşallah bebeğinizi ☺️
Hiçbir şey olmaz, 14 haftalık henüz çok küçük. 5 ay oluncaya kadar rahatsız olmadığınız her şekilde yatabilirsiniz. Ancak 30 hafta sonrası sırt üstü karın üstü yatmak tavsiye edilmiyor zaten yatamazsınız bebek uyandırır ya da canınız acır.
Çok teşekkürler cevabınız için içimi öyle rahatlattiniz ki Allah razı olsun sizin de sağlıkla kucağıniza almak nasip olsun inşallah 💞

X