2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar sütüm kesiliyor sanırım 😓
Ne yapabilirim ? Bebeğimi bu durum etkiler mi ? Sabah ve akşam emiyordu ama gün içinde biberon alıyordu calistgm için .. ne olacak smdi

Kızlar sütüm kesiliyor sanırım 😓
Ne yapabilirim ? Bebeğimi bu durum etkiler mi ? Sabah ve akşam emiyordu ama gün içinde biberon alıyordu calistgm için .. ne olacak smdi
İş yerinizde de sağsanız çünkü çocuk ne kdr emerse o kdr vücudumuz süt üretmeye yöneliyor. Belki ondan azalmış olabilir. Geri kalanlar bildiğiniz şeyler su maydanoz tahin dere otu malt içecekleri tüketebilirsin cnm aklıma bunlar geliyor.

İş yerinizde de sağsanız çünkü çocuk ne kdr emerse o kdr vücudumuz süt üretmeye yöneliyor. Belki ondan azalmış olabilir. Geri kalanlar bildiğiniz şeyler su maydanoz tahin dere otu malt içecekleri tüketebilirsin cnm aklıma bunlar geliyor.
İsyerinde tabiki sagiyorum, 3-4 poşet sagiyordum bugün sabah bir kalktım sağıp yarına bırakayım dedim ve çıkan 2 göğüsten 2 tekrar ile sdce 70 normalde 1 göğüsten 140 çıkardı.. herhalde göğsüm dolu değil dedim akşam denedim yine aynı 2 göğüs 2 defa toplam 75 ..

Günlerimiz aynı sayılır, bizde de var öyle sıkıntı 2-3 gündür, yatıyor uyuyamıyor, kucağımda uyatayim diyorum bu sefer bağırıyor, demekki bu bir geçiş dönemi, bazı bebeklerde yaşanıyor.
4. Ay uyku gerilemesine hepimiz hoş geldik🤣
Gece deliksiz 9 saat uyuyan bebeğim gitti yerine saatte 1 uyanan bebek geldi emzirmekten göğüslerim acıdı doğum sonrası bile olmamıştı yeni doğmuş gibiyiz son 3-4 gündür 🤣

İsyerinde tabiki sagiyorum, 3-4 poşet sagiyordum bugün sabah bir kalktım sağıp yarına bırakayım dedim ve çıkan 2 göğüsten 2 tekrar ile sdce 70 normalde 1 göğüsten 140 çıkardı.. herhalde göğsüm dolu değil dedim akşam denedim yine aynı 2 göğüs 2 defa toplam 75 ..
Adet oldunuz mu benim adet olacağım zaman öyle oldu yaklaşık 1 hafta sütüm kesildi sandım dolaptan verdim kendimde zorla sağdım adet bitti normalde döndüm şükür

Reglm bitti, 6 gün önce.. 😟
Tamam kesinlikle hormonlardan stres yapmayın ben baya ağlamıştım sizi çok iyi anlıyorum 🙈bol bol destekleyin
Power Pump yapın sağarken Google’dan bakabilirsiniz yönteme
Ben malt içecek ve rezeneli sayısını arttırdım
Birde bestlak damla çok iyi geldi kesinlikle tavsiye ederim

Benim kız da bi sapıttı iki gündür emerken kendini geriye atıyor debeleniyor birden bağırıp ağlıyor noldu anlamadım dün dışardaydık bütün gün göğüslerim ağrıdı az emmesinden gazı mı var süt mü tazyikli geliyor uykudan mı anlayamıyorum
Benimki de ayni oyle sok oluyorum bu nasil doyuyor diye vicdan azabi cekiyorum ama benimki damagi kasiniyor indan diye dusunuyorum artik

Sol göğsüm mastit oldu yine haliyle oradaki süt de azaldı güçlü güçlü çekmiyor ki açılsın nasıl geçecek bilmiyorum
Açken bebeğiniz ilk o göğüsten verin.Ben sürekli mastit oluyodum.Birde memenin üstüne yatınca ve o göğsü emzirmezseniz de oluyorsunuz.Ben artık elimle sağiyorum makinadan daha iyi mastit olunca makina açmıyor göğsümü.Sicak su torbası yada sıcak duşun altinda biraz duruyorum elimle masaj yapıyorum ters emzirmeyle sonunda açılıyor ama tabi biraz uğraştırıyor.Ama lanet ettim yani mastitten 😢

4. Ay uyku gerilemesine hepimiz hoş geldik🤣
Gece deliksiz 9 saat uyuyan bebeğim gitti yerine saatte 1 uyanan bebek geldi emzirmekten göğüslerim acıdı doğum sonrası bile olmamıştı yeni doğmuş gibiyiz son 3-4 gündür 🤣
Ay yok ben hazır değilim henüz, bunu birkaç ay erteleyemiyor muyuz 🤪

Ben dsurekli sagiyorum.m
Sağıp mı veriyorsun yoksa emzirip arkasına sağım mı yapıyorsun kısacası neden sağıyorsun yani🙈
Açken bebeğiniz ilk o göğüsten verin.Ben sürekli mastit oluyodum.Birde memenin üstüne yatınca ve o göğsü emzirmezseniz de oluyorsunuz.Ben artık elimle sağiyorum makinadan daha iyi mastit olunca makina açmıyor göğsümü.Sicak su torbası yada sıcak duşun altinda biraz duruyorum elimle masaj yapıyorum ters emzirmeyle sonunda açılıyor ama tabi biraz uğraştırıyor.Ama lanet ettim yani mastitten 😢
Benim de bu kaçıncı sertlik ve ağrı bilmiyorum Allah’a şükür ateş vs yapmıyor ama acıyor tıkanan göğsüm ve sütümde azalma oluyor sizde ne şekil oluyor mastit? Bir de elle sağım kaç dakika yapıyorsunuz ve nasıl? Çok sordum kusura bakmayın lütfen

Kız
Kızlar online diyet alıyorum diyetisyen de söyledi maydonoz süt artırmaz aksine azaltırmış maydonozu çok kullanmayın 🙏🏻

X