2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bi de beni ilk haftalar çok korkuttular. Seninkiler ikiz bütün belirtileri iki katı yaşayacaksın dediler. Arada bir iç bulanması şeklinde geliyor ama şimdiye kadar çok şükür ne kustum ne bi yiyecekten veya kokudan tiksindim.
Benimde aynı hiç kusmadım ama midem bulandı ara da seninle günlerimiz aynı sanırım benim 10+4 ☺️

İki hafta sonra önce kendi doktoruma gideceğim o zaman geldiğinde ikili test için randevunu ayarlarız dedi doktorum..
Bana Ayın 22 sinde gel dedi ama o zaman 11+3 oluyoruz bende 29 gibi gideyim dedim 12+3 oluyo sonuç 2 hafta sonra çıkıyor zaten 14+3 filan olurum cinsiyetide öğrenmiş olurum diye düşündüm bende y

Ben bir kere gittim geçen hafta kalp atımı için, ancak kendi doktorum izinliydi başka bayan dr bana 12 hafta da dedi ikili taramayı çok ayrıntılı bilgi vermedi. Haftaya kendi dr uma gideceğim, size hangi hafta dediler?
Bu arada hayırlı uğurlu olsun , sağlıkla kolaylıkla kucağımıza almak büyütmek nasip olsun hepimize tüm annelerimize ♡
Ikili tarama 12.haftada yapilir. Ben ikili test yaptırmiycam direk genetik test yaptiricam biliyorsunuz ikili test sadece olasilik veriyor kesin sonuc degil

Bi de beni ilk haftalar çok korkuttular. Seninkiler ikiz bütün belirtileri iki katı yaşayacaksın dediler. Arada bir iç bulanması şeklinde geliyor ama şimdiye kadar çok şükür ne kustum ne bi yiyecekten veya kokudan tiksindim.
İnşallah böyle de devam eder canım ikizlerini de sağlıkla kucağına alırsın ne güzel çifte mutluluk olacak keyfini çıkar bu dönemlerin 🥰

İnşallah böyle de devam eder canım ikizlerini de sağlıkla kucağına alırsın ne güzel çifte mutluluk olacak keyfini çıkar bu dönemlerin 🥰
Zaman çabuk geçiyor bacım en güzel günlerimiz aslında bugünler 🤗
Sağ salim kucagimizda görürüz inşallah 😍

Canim benimde pırtilasma egilimim var hem oksapar igne hem coraspin 100 lük kullaniyorum. Istanbulda genetik doktor cok hafif önemli degil dedi. daha once 5 gebeligim ziyan oldu. bence 1 doktora daha daniş riske girme. Cünkü pırtilasmaya yatkinlikta doguma kadar risk var. Ben temmuzda 8 haftalik kürtajim var igne dozaji yetmemis olabilir dedi doktor.
Hangi genlerde ne cikti sizde tam olarak? 3 doktora sordum biri genetik profesörü, 2 si kadin dogum doktoru. Sadecd folat kullancaksin dediler 🙄

Eklentiler

• Screenshot_2021-01-06-19-08-13.png
    Screenshot_2021-01-06-19-08-13.png
    328,1 KB · Görüntüleme: 30
Hmm bende sadece 1 tanesi yok en alttaki. 4g/5g ile mthfr C677T ayni heterozigot. Bak panik yaptim simdi. En son bir de devlet hastanesine gidiyim de orda sorcam doktora bakalim.

Hangi genlerde ne cikti sizde tam olarak? 3 doktora sordum biri genetik profesörü, 2 si kadin dogum doktoru. Sadecd folat kullancaksin dediler 🙄

Eğer büyük şehirlerdeysen perinatoloji doktoruna gidebilirsin. Onlar bebege giden kanın yeterliligini ölçüyorlar. Korkutmak için söylemiyorum. Sadece ben 5 yılda 4 5 kimyasal gebelik 1 tanede kürtajım var. Aslında 1 tanede oğlum var ama ona hamileyken sorun olmamisti

Hmm bende sadece 1 tanesi yok en alttaki. 4g/5g ile mthfr C677T ayni heterozigot. Bak panik yaptim simdi. En son bir de devlet hastanesine gidiyim de orda sorcam doktora bakalim.

Panik yaptirmak istemem üzmekte istemem . ama söylemezsemde vicdan yaparim
ben 5 yıl debelendim .5 yil doktorlari dinledim. Bazen kendi doktirun olmak lazim. Burda baska arkadaslardan ögrendim ignedir ilactir.
3 asilama 6 sefer klomen tedavisi oldum. Simdide hamileyim ama garantisi yok tabi 20.haftada kalbi duranlar var. Bana bu ay anti faktör diye bir test yapildi ilac kullaniyorum ama yeterlimi bebege giden kan diye.

Panik yaptirmak istemem ama ben 5 yıl debelendim .5 yil doktorlari dinledim. Bazen kendi doktirun olmak lazim. Burda baska arkadaslardan ögrendim ignedir ilactir.
3 asilama 6 sefer klomen tedavisi oldum. Simdide hamileyim ama garantisi yok tabi 20.haftada kalbi duranlar var. Bana bu ay anti faktör diye bir test yapildi ilac kullaniyorum ama yeterlimi bebege giden kan diye.
Fakulte hastanesinde perinatoloji var oradan randevu almaya calisacagim tesekkur ederim. Nolur nolmaz bir gideyim. Kolay elde etmedik geçen sene de bir dusuk var cunku.

Fakulte hastanesinde perinatoloji var oradan randevu almaya calisacagim tesekkur ederim. Nolur nolmaz bir gideyim. Kolay elde etmedik geçen sene de bir dusuk var cunku.

Aslinda düsügün varsa igneye baslamaliydi. Seninle ayni durumda olan çok kişi oldu forumda. Sen baska doktirada danis aynisini soylerse en azundan icin rahat eder

Bizde de öyle bi sıkıntı var doğru. Hiç belirtim yok ya kalpleri durduysa ya gelişimleri durduysa diye panik yapiyorum sürekli. Arada iki midem bulandı bilecem bebekler iyi🤣
Bebeğin iyi olup olmamasının bulantilar ile ilgisi yok canım için rahat olsun bulantım olduğu halde düşünüyorum kalbi atiyormu iyi mi diye Allah kimseye bulantı yaşatmasın dünyanın en berbat şeyi emin olabilirsiniz rabbim bebeklerimizi korusunda geçecek elbet inşallah sadece biraz sabretmemiz gerekiyor bulantı çekenler olarak 💞

Aslinda düsügün varsa igneye baslamaliydi. Seninle ayni durumda olan çok kişi oldu forumda. Sen baska doktirada danis aynisini soylerse en azundan icin rahat eder
Riskli gebelik uzmanini aradim hastanede muayene etmiyormus tam ozelden muayenehanesinden randevu alacaktim ki 500 tl dediler vazgectim. Baska guvendigim bir doktor var devlet hastanesinde bir de ona gidecegim 15 ocakta. Bakalim o ne diycek, o da bu riskli gebelik uzmaninin eşi oluyor zaten az cok kapmistir kocasindan biseyler 😅😅

X